Firmos apmokejimai darbuotojui uz degalus,masinos eksploatacija..

Firmos apmokejimai darbuotojui uz degalus,masinos eksploatacija…

Ca sunku suformuluoti teisinga klausima, todel kaip isejo taip suformulavau.
Zodziu situacija tokia. Ateinu dirbti i imone, mano darbas yra vazinetis po objektus, todel prasuku nemazai km. Bet variantas toks, jog imone neduoda man savo transporto priemones, ir as turiu dirbti su savaja. Na as aisku ja turiu.
Kaip toliau vyksta viskas?
Na as suprantu, menesio galui atejus pildai ten kiek km kur pravaziavai, duodi cekius, ir tau apmoka uz kura.
O kaip masinos eksploatacija? Jei as prasuku per menesi 2000km, tai patys pamastykite. Vien po penkiu menesiu man reikes keisti tepalus, 150lt, oro filtrai, nu ir kitos visos eksploatacines islaidos.
Tai va, tikrai nemanau kad nera kazkokios formules palei kuria skaiciuoja uz kilometra kazkokia eksploatacija masinos. Ar jus zinote, ar imanoma ja kazkur pamatyti, ir persigalvoti, ar nebus man "minusas" dirbant toki darba?
Beje, vienoj firmoj dirbdamas maciau tas km ataskaitas, tai kiek ten nagrinejau tuos dokumentus, tai lyg kas dirbo toki darba gaudavo nuo kilometro rodos ar tris centus ar kiek.? O ir siaip kas dirbate gal pasakysite? juk viskas kainuja, padangos, draudimas, T.A. ir t.t…

Viskas yra susitarimo reikalas. Aisku, kad vien uz kura apmoketi neuztenka. Dazniausiai susitariama del priemokos uz nuvaziuotus kilometrus. Pries kokius 7 metus musu imone, vairuotojams naudojantiems savo automobilius mokedavo 12 ct uz 1 km, ir aisku apmokedavo kura.

dekingas uz informacija, tikrai labai padejo.
Visai nemazai gaunasi, uz 10t km duoda 1200lt.
Gal kas dar pastebejimu siuo klausimu turi?

Jeigu "eiti" nuo pradziu, tai:

visu pirma tavo automobilio naudojimas tikslu atlikti darbines funkcijas turi buti teisiskai iformmintas (t.y. tarp taves ir imones turi buti sudaryta panaudos, nuomos ar pan sutartis pan.).
tokioje sutartyje galima aptarti ir eksplotavimo salygas.

kiek zinau, paprastai imones apmoka kura (pagal pateiktus cekius). O toliau, tai jau priklauso nuo imones - kitos remonta apmoka, kitos draudima ir t.t. Girdejau ir varianta, imone nuperka masina, moka lizingo imokas kol ti joje dirbi. aomoka tau kura. bet taisymas, draudimai ir pan - eina is savo kisenes.

o su valdzia kalbejai apie tai?

musu kontora moka tikuz kura (pagal cekius ir kilometraza). jokiu amortizaciju ar pan ner Šypsena

Tai cia priklauso nuo to ,kiek yra pavaziuojama .As moku ,nes darbuotojas vaziuoja i darba ,uz kura berods 120 lt,Vilnaus mieste Statoil kortele,ir eksplotacija apie 150-200 lt reik ziuret popiuerius,nes firmos reikalais labai retai pavaziuoja,tuo labiau ,jei vaziuoja gali imti visada ne savo aparata.
Bet yra kur drozia juoda,tai ziurek,kad neisdurtu-liksi prie geldos.Daznai darbdaviai naudojasi tuo.

o tai negiala kai jei per metus prasuki 15stuku km, juk reik tepalus, stabdziu kaladeles, filtrus padangas keisti ir t.t., kiek ant to iseina, negaila, nesipiktina jusu darbuotojai darbdaviu?

Pas mus buvo apmokamas kuras ir plius 200 lt. kas menesi eksplotacinems islaidoms

man uz automobili moka 330 Lt. kas menesi ir duoda 200 litru kuro.

Keisti tie zmones…Cha chaApakęs
Galvoji pavergsi bangoje,kad darbdavys tau mazai moka,tai prades daugiau moketiCha chaJuokiasiBe be be
Atejai i darba,tai reikejo aptarti darbo salygas?Ar esi bailys ir bijai su darbdaviu pasikalbeti?
Tavo darbiniu santykiu cia niekas neisspres,nes tai yra individualu kiekvienoje imoneje.

Realiai mano patirtis rodo,kad su nuosava masina darbo reikalais yra nesamone,isivaizduok,ateini i cecha atsivezi savo tekinimo stakles,arba koks anasteziologas atsinesa savo duju balionus…
Jei tiesioginiam darbui(taxi,kurjeriai,prekiu ekspedijavimas,pagaliau vazinejimas po objektus) firma negali isigyt savo transporto,tai tokia ten ir kantora,uz automobili galima apmoket,kada darbuotojas retkarciais firmos reikalais pavaziuoja kazkur,tarkim i koki pasta,ar kokios pazymos i VMI paimti,bet tik ne kiekviena diena ir ne tiesioginiam darbui.

aciu uz tavo nuomone, bet ji niekam nereikalinga Šypsena
nei as dirbu tokoj imonej kur reikia masinos, nei as bailys, paprasciausiai norejau suzinoti kiek aks gauna uzeksploatacija, nes mano firmoje darbinikams moka tik 30lt Šypsena

Cia uz ka 30 lt? Uz buteli?Apakęs

darbdavys apmoka kura su “valdishka” kuro kortele arba piliesi ir pristatai jam chekius su antspaudais uzh kuriuos (jei pyliais ish savo kishenes) sumoka menesio gale + 40% explotacines ishlaidos t.y. jei uzh kura per menesy ishleidai 100lt tai tau dar papildomai 40lt uzh explotacija prisideda Šypsena
beabejo turi buti pasirashyta panaudos sutartis ir tenais numatyti visi apmokejimai ir t.t. shiaip panaudos sustarties nutraukimo atveju darbdavys turi grazhinti tau toky automobily kokx buvo priesh pasirashant sutarty t.y. suremontuot savo leshom iki tokios bukles kokia buvo priesh pradedant dirbti (nors tox atvejis yra ganetinai retas dazhniausiai eina ~40% nuo kuro kainos arba ackiras susitarimas) Šypsena
p.s. jei jau panaudos sutarti pasirashes ir tau tik 30lt temoka tai jau tex ajt pas darbdavy ir prashyt pakeist salygas, beabejo tai nera taip lengva bo darbdaviui mazhiau “navaro” lix Mirkt
sekmes