Dirbtinis Intelektas(Artificial Intelligence) nuo ko pradėti?

taigi visiem bus ragai kai sukurs tikra AI…

tai jau čia žiauriai iš temos, bet žmogaus kūriniams iki gyvių dar oi oi kaip toli, ir pažangos šia linkme nėra, nepaisant milžiniškos technikos ir technologijų pažangos.

jo!!! Bus zemei, kaip nutiko filme “Matrica”

ik.su.lt/~pdaniusis/ai/

3d žaidimuose yra toks dalykas, kaip Dirbtinis Intelektas(Artificial Intelligence)… Tai dalinai mąstantys veikėjai, tam tikrose situacijose sugebėdami atitinkamai reaguoti… Taigi gal man kas gali rumpai papasakoti teorines žinias apie paprasto tipinio žaidimo veikėjo "mąstymo principus? Šiuo metu dirbu ties vienu projektu kuriame man tikrai prireiks AI.

google.com/search?hl=lt&q=artificial+intelligence&l r =

ne Zmogui sukurt sintetini intelekta…

Ką gali žinot kas bus ateityje… Tačiau man reikia paprasto durniaus smegenis įdėti į savo kūrinį, kuris paprasčiausiai žinotų kad galvos daužyt į sieną nereikia… o pamačius priešą mėgintų jam užpakalį išspardyt Šypsena

turiu staipsnį apie dirbtinį intelektą lietuviškai, jei reik kreipkis į privatą.

inteligence supaprastinus tai yra išsilavinimas, atskiru atveju apmokymas. O intelektas - dalinai tai sugebėjimas spręsti, tai dalinai ir supratimas, reagavimas į netikėtas situacijas, ko žaidimuose praktiškai nėra

raminkis, ar ne tik supainiojai inteligence su intelect? Žaidimuose intelektu net nekvepia

logika ir kompiuterio veikimo dėsniai nieko bendro su dirbtiniu intelektu neturi. Programos patrauklumas atspindi programuotojo intelektą, jo gebėjimą kurti.

Tai žinoma, kad be programuotojo intelekto nieko neišeis… Tačiau malonėk šiek tiek apsiskaityt prieš rašydamas, nes Dirbtinis Intelektas yra vadinamas bendru žodžių junginiu “Artificial Intelligence” sutrumpintai žaidimų programavime vadinamu AI… Paklausyk laidų, ar paskaityk žurnalus apie žaidimus, ten dažnai pamatysi, ar ižgirsi tokią frazę: “…žaidimas nepasižymi itin geru dirbtiniu intelektu…” “…žaidėjai pajus netobulą priešų intelektą…” ir pan. Štai tau straipsniukas iš vieno tinkklapiuko kuriame rašoma apie Doom 3 ir kt: “The graphics, as exhaustively reported elsewhere, are eye-popping, but that’s only a part of the playing experience. Realistic physics and !!!artificial intelligence !!! are just as important in creating a truly scary game. Lights, for instance, cast real-time shadows – and the demons you’re fighting know how to use those shadows to their advantage.” Straipsnio ištrauka paimta iš: money.cnn.com/2004/07/14/commentary/game_over/column_gaming/ Tad jei nieko neišmanai apie žaidimų programavimą būk malonus bent nesistenk manęs pataisyti, nes aš žinau, ką rašau…

Tegul mane kas nors pataiso jei aš klystu…

Oj tie filmai… Laimingas

Prie ko čia filmai? Nesuprantu aš jūsų… Ką jūs ant tiek esat kad tokio dalyko nesuprantat, kad norint sukurti betkokį normalų žaidimą reikia kurti minimalų intelektą… kuris tam tikromis situacijomis reaguotuų į aplinką… juk aš nesakau, kad jis žinos kaip cepelinus išvirt… Šypsena

Štai dar daugybė pavyzdžių, kad negalvotumėt, kad išprotėjau: google.lt/search?hl=lt&q=dirbtinis+intelektas+%C5%BEaid imo&btnG=Paie%C5%A1ka&meta =

Taip galima kazka padaryt programiskai,o del blynu,tai pats taip parasei kad nori sukurti kazka panashaus Laimingas

Kas kas, bet logika turi bene daugiausia įtakos dirbtiniam intelektui.

intellect ir intelligence yra labai skirtingi dalykai. kaip sugebėjimai ir žinios. O kas ten rašoma žaidimų aprašymų lygyje, tai sorry, neskaičiau ir tikrai tada į pievas nublūdijau, nes šias sąvokas esu linkęs suprasti kaip yra iš tikrųjų, buvo ir bus, o ne kaip kažkoks žaidimas jas supainiojo keletui metų.

nėra ten ‘mąstymo’ ir nėra netikėtų situacijų, visi tokios programos objektai atlieka aprašytus joje veiksmus be jokios pasirinkimo laisvės ar svarstymų

nu, tikrai atsiprašau, sukišau trigrašį į diskusiją apie žaidimą, nes pagal temos pavadinimą tai pamaniau, kad sprendžiame vieną iš kertinių žmonijos uždavinių …

Nesupykit fantazuotojai, bet zaidimuose !NERA! dirbtinio intelekto. Tiesiog naudojami paprasti algoritmai monstru keliu nustatymui. Bitiniai flagai, kada monstras tave isgirdo, kada pamate, kada issigando ir pagal paprastus algoritmus realizuojami ju veiksmai. PVZ: SITUACIJA:Monstras taves nemato, negirdi. Veiksmas: Bludija. SITUACIJA:Monstras taves nemato, bet girdi. Veiksmas: Juda tavo pusen. SITUACIJA:Monstras tave mato. Veiksmas: Tave uzpuola. Netgi keista kokius gerus rezultatus galima gauti su tokiais paprastais algoritmais + pridejus dar ivairiu randomaizeriu ir patweakinus koda, kad atrodytu realistiskiau. Jeigu gaudaisi C++ pabandyk parsisiust ir issinagrinet quake II source koda - jis prieinamas viesai. Jame manau rasi daugeli paprastu algoritmu kuriuos naudoja iki siol. Bent jau del matymo, ir puolimo. Del klausos tex paciam truputi pakodint Cha cha3dgamers.com/news/more/1008985767/ PS: Kas del dirbtinio intelekto tai yra toks quake 2 modas, kuris naudodamasis neuroniniais tinklais atrenka tuos botus kurie geriau zudo vieni kitus. Jeigu nori galiu pasidomet kur galima jo sourcus rasti, bet perspeju is anksto - botu issivystymo rezultatai, bent pries du metus buvo tikrai apgailetini…

Va tas botas su “DI” Juokiasicyd.liu.se/~bjoli035/botepidemic/neuralbot/