Del fotostudijos elementu techniniu savybiu

Del fotostudijos elementu techniniu savybiu

As vis dabar galvoju, koki audini reikia rinktis, juk nuo spalvos priklauso sviesos sugertis. Tai va jeigu rinktis juoda audini, tai jis aisku yra universalus labiausiai man atrodo. Nu bet jei galvojama keisti fono spalva softo pagalba, tai man atrodo sterilus, baltas fonas yra zymei geriau, ania? Tai va pirmas klausimas kokia spalva geriausiai rinktis?
Antras klausimas del prozektoriu, ar 4 mobiliu sviestuvu uztektu? ir kokio stiprumo lempas naudoti?
Ir dar vienas klausimas, kaip mazoje (siuo atveju 12kv.m.) studijoje sukurti dideles erdves efekta (su diafragma daug neprizaisi, nes ji tik nuo 2.8 iki 8 atsidarineja).

Jei reikes ispjovineti fona - tada kuo sviesesnis, geriausia baltas. Nes juodas fonas susilies su fotografuojamo objekto seseliais.

Bet baltas labai greitai tepasi. O siaip, kaip pastebejau geriausia fonui yra drobinis audinis, nes neturi blizgesio, jei gera kokybe audinio tai ir faktura nepastebima.

Jei nori kad fonas nuotraukose butu baltas - rinkis pilksva fona. Jis siek tiek sugers sviesos, bet netures tiek parazitiniu bliku. Yra specialus popierius, bet dar geriau yra toks medziaginis fonas. jis praktiskai nesitepa ir lengvai valosi…

Ar buna kokiu nors kompaktisku, transportabiliu fonu su kokiais nors remais? Mazdaug, sulankstei, susukai ir isidejai i kisene Cha cha. Na, ne i kisene, bet kad nebutu stacionaras.

Yra tokie tipo roletai, bet man atrodo kaina tai bus ne vienas k litu.

Ar tiks tokie prozektorei, kur kulturos namuose buna? Sceniniam apsvietimui. Dar galvoju padaryti rezistorini pulta sviesos srautui reguliuoti.

Prisukes galia, pamazinsi ir spalvine temperatura (kuri ir taip jau neauksta). Gal tau net spalvos neidomu, bet vistik sensoriaus melynieji pixeliai eis atostogu Cha cha Ar nuo to nekentes kokybe? Ka tikiesi fotkinti 12kv.m patalpoj sunkiai isivaizduoju. Geriau tam panaudoti garaza Mirkt(gaila, ziema studija neveikia).

Beje, jei fotkinsi portretus, nesistenk prikurti daug sviesos - prisimerke-isitempe ir sutrauktais vyzdziais veidai neypatingai atrodo… geriau iseina, kai tenka naudoti ilgus islaikymus (kaip seniau ir dirbo studijose).

Balta fona noredamas padaryti baltu (ne pilku) manau turesi papildomai stipriai apsviesti. Su juodu paprasciau, nebent netinka sumanymams.

arba ypac jautrias juosteles.

Jei BW fotkinsi, monochrome juostos 400 jautrumo pilnai tam tinkamos MirktKiek sviesos budavo senose studijose (rusu laikais) galima spresti ir is vyzdziu - jie visad stipriai issiplete, reiskia santykinai sviesos buvo nedaug. Dabar kaip kala i kakta prozektoriumi (tai tik pilotine sviesa, blicas dar ne toks bus!), tai ir sedi visi susirauke lyg saule pamate Pavargęs Parodyk dabar man studija, kur geras (t.y. meniskas) portretines fotkes daro - statau Alus