daugiavaike seima

daugiavaike seima

Teko girdeti apie trisdesimtmeciu seima turincia keturis vaikus.
Tevai su aukstuoju issilavinimu dirbantys lietuvoje(ne bomzai). Ar tai retas dalykas ir kaip visuomene vertina tai.

Man atrodo kad tikrai dalis tu vaiku buna neplanuoti. 25 metu draugas turi 3 vaikus. Tikrai tiek nenorejo, bet gime dvynukaiŠypsena

skaičiau aš apie juos (jei kalbam apie tuos pačius). Aš tai nematau nieko blogo ar keisto - jie juos gimdė iš meilės, o ne tam, kad gautų pašalpas ir jas pragertų. Jei ten tikrai viskas taip, kaip rašo, galima tik pavydėti.

As irgi vis pasvajoju apie tris vaikus… Pasvajoju ir praeina (neturiu nei vyro, nei nors vieno vaiko). Vaikysteje man labai dideli ispudi buvo padares toks senas rusu filmas, kaip i klases susitikima vaziuoja pora, kuri turi 10 (atrodo) vaiku. Ju visas gyvenimas, mintys, prisiminimai susije su vaikais. Pabaigoje, kai isaiskeja, kad ta klasioke yra daugiavaike mama, ja visi labai didziuojasi, ji kaip pavyzdys visiems, jai rodoma pagarba. Kaip dabar truksta tokiu laidu-filmu. Nes kazkaip formuojasi nuomone, kad jei jau daugiavaike seima - tai jau asociali.

Niu ka as zinauNekaltas Ash is daugiavaikes (4 vaikai), mama is daugiavaikes (8 vaikai) ir tetis is daugiavaikes (5 vaikai)… Normaliai kazkaipNekaltas Cha cha

na vienas mano buvęs šefas dar neturi 34, o jau 4 vaikų sulaukė. Ir ne dvynukai ar trynukai Šypsena man visada buvo keista, kaip jis spėjo tokią karjerą padaryti ir dar puikiu tėvu būti.

Iki siol nesiojuosi toki nuostabu prisiminima apie viesnage vienoje seimoje Rygoje. Joje augo penki vaikai - sunus ir keturios dukros. Buvai taip nustebusi nuostabiais mazais ritualais, nesubrus bendravimas, harmonija toje seimoje. Ir taip pritruko panausaus amziaus seses ar brolio Liūdnas

nu man tais liabai grazu…mano sesute mat gerainiaCha cha trys kelbukai namieCha cha vienas jau kelbukas antrokas su fanaru is mokyklos parejoNekaltas a dvi kelbukes tokios riebios, guguoja ir, kai pamato ciocia alyva ima staugti nesavu balsuCha chaCha chaNekaltas nepripazysta, o gal retai matoNekaltas
man vat daba da vaprosikas del tos meiles vaikams iskiloNekaltas pastebiu, kad as savo Karalaiti dievinu, o mazes tiesiog myliu, na, ta meile joms ne tokia, kaip sunenuiNekaltas mislynu, tai kaip daug vaiku, nejau tevu meile visiems vaikams vienodaNekaltas

kazkaip nedristam dar vieno vaikelio tureti.nors noretume,auginam dvynius sunus,visi gasdina kad neislaikysime,ir siaip as nedirbu,itariu sakytu kad del pasalpu…o mes norim kudikelio,bet prigasdino tai dabar dvejojam.

Musu gimines laukiasi ketvirto. 3 planuoti, sis netyciukas. Ir nieko, gyvena.
As noreciau 3 vaiku, jei organizmas patemps. Va, kad taip dvynukai uz kokiu meteliu, tai planas butu ivykdytas. Manau, kad duonos su sviestu tokiai seimai tikrai isgalesim.
O prabanga vaikui nera butiniausias dalykas. Pati augau ne itin turtingoje seimoje (nepriklausomoje Lietuvoje tevai patapo itin neturtingi), ir niekad nesijauciau del to nelaiminga. Sugebejau ir mokslus baigti, ir karjera padryti, ir mazdaug nuo 20 metu tevams padeti karts nuo karto.
O kad daugiavaike seima asocijuojasi su asocialia, tai tiesa. Negerai taip…

<><

As irgi is daugiavaikes… Ir pati dar vienos kleckes noreciau…

Galėčiau auginti krūvą vaikų, jei galėčiau jiems suteikti padorias starto į gyvenimą sąlygas…Deja…

pazistu viena daugiavaike seima is kaimo - 4 sunus 1 dukra - visi augo paprastai, neitin pasiturinchiai - uzaugo PUIKUS zmones!

Gerai nuraminot darysiu penkta.
Lietuviu mazeja - Tevyne pavojuje Šypsena.

Saunuoliai! Galetum dazniau pasidalinti vaiku auginimo praktika Mirkt

Apie starto salygas… Mano tevai jau nebegali mums suteikti starto salygu… Tikslaiu mes su vyresneliu dar gavome, o va jauneliams sudetingiau… Bet vienas jau studijuoja. Tiesa, tevai siek tiek paremiai ji pinigeliais… Bet ju vos vos uztenka ir tik todel, kad uz moksla nereikia moketi ir nebendrabutyje gyvena… Ir ka, kabinasi po truputi…

Starto salygos nera susije vien tik su pinigu kiekiu. Greiciau su tuo, ka seima gali duoti vaikui. Ta pati mano kursioke is Rygos buvo is pakankamai kukliai gyvenancios seimos, bet sekmingai mokinosi kitoje valstybeje. Pati irgi sekmingai isplaukiau svetimoj aplinkoj svetimam mieste, nors tekdavo ir alkanai pavaikscioti.

Tas gebejimas uzsikabinti gyvenime, ko gero, turi buti vaiko viduje, o ne tevu pinigineje, ir turbut, nepriklauso nuo broliu ir sesiu skaiciaus.

Man tai aisku kad starto materialinio vaikams neduosiu (ne nebent kiekvienam isdalinciau namu biblioteka - butu po gera tukstanti knygu), tai starta kuriu paprasta - skatinu savarankiskuma, ir savitarpio pagalba, ir po truputi investuoju i mokyma.

As pati auginu tik du vaikus. Labai noreciau dar vienos mergaites…Vaikus paleisti i pasauli yra lengviausia, bet va kaip juos uzauginti, suteikti issilavinima siais laikais.