Darausi dėžes...

Darausi dėžes…

Štai turiu garsiakalbius… Foto: milgreta.lt/eshop/catalog/photos/garsiakalbiai/v-603ds.jpg Daugiau info: evervictory.com./product/one.asp?id=280&parid=87&no deLayer=2&n=2 Tai va reik kažkaip paskaičiuot kokių dėžių jiem reik… Su faziku turbūt bus labai sudėtinga paskaičiuot, bo produktas kiniškas, o tie ir patys nežino ką daro… Aš žinau jo matmenis ir dar kelis dalykus: Jautrumas - 93dB (gal, buvo parduotuvėj parašyta) Rezonansas - 60Hz +/-5Hz (teko pačiam išsimatuot) Gal yra kokių paprastų programėlių tam reikalui? Bandžiau su “JBL speakershop”, tai ten reik dar poros parametrų: “Compliance-equivalent air volume” ir “Total Q” Ką tai galėtų reikšt? P.S. Garsiakalbiai automobiliniai, bet naudosiu namie. :wink:

uj, nereikejo jos tau pirkt, bet tiek to, ka turim ta turim, teks tau ishmatuot 3 parametrus kad jiem deze padaryt - Qts ( pilnas gerumas ar kaip jis ten vadinasi), Fs - laivo diffuzorio rezonanso dazni (be dezes) ir Vas - ekivalentishkas turis.

kazin tas “gerumas” ne naudingumo koef vadinasi (turbut rusu kalboj dobrotnost ar kazkaip panasiai)?

Na tas Vas matuojamas kubinėmis pėdomis. Qts nežinau kas per velnias, bet liktais NE naudingumo koef., nes jį programa pasiskaičiuoja pagal jautrumą dB. Fs jau žinau (~60Hz), taigi jo jau nebereikia skaičiuoti. Daba man reikalingi parametrai tokie: Vas ir Qts. Iš kur man juos traukt? Nustebęs

manau padarytum kokiu 10-15ltr dezes be faziku ir tiek…

Na panašiai ir manau daryti tuo atveju jei nieko nesigaus…