Dar kartą apie etiketą

Dar kartą apie etiketą

Artėjant šv. Kalėdoms, kai lankomi giminės, draugai, kai kepamos žąsys ar kalakutai…

Dar šiek tiek apie etiketą

Įdomiai išeina – kokią knygą apie etiketą bepaimtumėte, niekur nerasite, kaip reikia taisyklingai išlaižyti išvalgytą lėkštę. Pats laikas ištaisyti šį neapsižiūrėjimą, kad galima būtų išvengti tam tikrų nemalonių niuansų.

Taigi, kviestinių pietų metu Jūs pavalgėte, lėkštėje dar liko, tačiau už šakutės jau nebesikabina. Kaip tik pats laikas pritaikyti įgytas žinias. Abiem rankomis paimkite už lėkštės kraštų, atsargiai pakelkite ir, stengdamiesi neištaškyti, pakelkite prie lūpų. Jei patiekalą suvalgėte labai greitai ir padažas dar karštas, lengvai papūskite, vengdami aptaškyti kaimynus. Po to ištempkite lūpas vamzdeliu, tvarkingai ir greitai įsiurbkite į save likučius. Kad neišsiteptumėte kaklaraiščio, pageidautina persimesti jį per petį, galima taip pat paprašyti kaimynės iš kairės, kad palaikytų jį ranka. Kai lėkštė bus beveik tuščia, galima užversti galvą ir lėtai, besimėgaujant išgerti likučius. Atminkite, kad nereikia plačiai išsižioti – smulkūs lašeliai gali pratekėti lūpų kraštais, ir ant Jūsų kostiumo liks riebios dėmės. Taip pat nereikia šnirpšti ir čepsėti, šeimininkei ir be to bus malonu, kad Jūs su apetitu valgote, nieko nepalikdami lėkštėje. Neištaškykite padažo lašelių ant kaimynų, jiems tai gali pasirodyti nemalonu.

Po to, kai iš lėkštės išgertas skystis, dešine ranka paimkite servetėlę ir tvarkingai priglauskite prie lūpų kampučių. Jeigu neturite veidrodėlio, paprašykite kaimynės iš kairės įdėmiai apžiūrėti Jūsų veidą ir pasakyti, kur dar liko padažo dėmelės. Nušluostykite jas ir pasisukę į kaimynę iš dešinės paprašykite kad patvirtintų Jūsų veido švarumą iš kitos pusės.

Dabar dar kartą pažvelkite į lėkštę, įsitikinkite, kad joje neliko skysčio, parodykite jau prijaukintai kaimynei iš kairės ir pradėkite patį išlaižymą. Reikėtų iš karto pastebėti, kad neverta šluostyti lėkštę ant šakutės pasmeigta duona – kaip taisyklė, šakutei trinantis į lėkštę, girdimas skrebėjimas nemalonus.

Laižyti lėkštę reikia neskubant, oriai, kad šeimininkai nepagalvotų, jog Jūs likote alkanas. Geriau tai daryti sukamaisiais judesiais liežuviu pagal laikrodžio rodyklę. Neiškiškite jo per daug stipriai, aplinkiniai gali palaikyti tai prasto išsiauklėjimo ženklu. Tačiau ir liežuvio galiukas netinkamai atrodo, lyg rodytumėte jį žaismingai vis tai pačiai kaimynei iš kairės, - viskas turi būti su saiku. Judesiai turi būti švelnūs ir neskubūs, liežuvio forma turi aptakiai atkartoti lėkštės įlinkimus. Atitraukę liežuvį nuo lėkštės, užlenkite jį viršun – tai padės išvengti seilių lašelių pataikymo ant švarko atlapų.

Būkite dėmesingas savo vaikams, jie dažnai skuba ir išverčia ant savęs arba aplinkinių maisto likučius. Laikykitės atokiau nuo svetimų vaikų, turėkite galvoje, kad ne visi tėvai skiria pakankamą dėmesį vaikų auklėjimui. Po valgio būtinai padėkokite šeimininkei už suteiktą malonumą ir atminkite, kad gerai išlaižyta lėkštė pradžiugins svetingus šeimininkus bei išvaduos juos nuo indų plovimo rūpesčių.

Gero apetito. <img border=0 src="i/xsmiles/smile1.gif" alt="Šypsena">

GeraiJuokiasi

artejant apsivalgymo sventems reiketu skraiduole prikabint siems patarimams. o ka daryti tiems, kurie daugiau 3 eiluciu neperskaito - ar nera grafinio siu patarimu atvaizdavimo?

Cha chaLaimingas

Cha cha

Kam tiek varkti ir tokia ilga instrukcija prisimintiNekaltas, velniop ta etiketa laizant leksteIgnoruoju, geriau valgyt is neorevesanciniu induLiežuvis, t.y. is vienkartiniuCha chaCha cha

Atsiprintinsiu ir virtuvej pasikabinsiu Cha cha

Laižom su pasiurbčiojimais Cha cha

Juokiasi Juokiasi Juokiasi Nu tema tai liuksusinė Juokiasi Reikės atprintint ir tėvui duot paskaityt Juokiasi

Daug ko turės pasimokyt, bo jis pavalgęs kartais išlaižo lėkštę ir užsideda ant galvos Juokiasi

ar visi tvarkingai lėkštes išlaižėte? Cha cha

ciut neapsivemiau skaitydama Veee

Cha cha… mano lekstes suniukas laijzo…Cha chaCha chaCha chaJuokiasi

Neablogos taijsykles…Šypsena

Cha cha

Gerai su tuo ishlaizhymu…Cha cha

net kazkaip supykino…bet siaip lb gerasGeraiJuokiasiJuokiasi

labai geras! Juokiasi ypac patiko,kad reikia letai laizyti,kad seimininkas nepagalvotu,kad likai alkanas! Šypsena fantastika! Gerai

geras! isbandysim!TaipJuokiasi