Būkime gražesni, arba Lietuva - tai mes

Būkime gražesni, arba Lietuva - tai mes

Sveiki, mielieji. Spalvingas gražus Jūsų forumas, bet kadangi šiandien yra 13-ta, gal nesupyksit dėl kai kurių palinkėjimų.
Brangieji, rašykime/kalbėkime kaip mūsų tėvai ir gimtinė mokė. Pamirškime puskalbę.
Pasidžiaugiau perskaitęs Mareliz (keistas nick’as, bet tebūnie,- dabar užsieniai madingi) taisyklingą nežymimojo įvardžio keletas vartojimą: "keletos metų". Neraštingas būtų parašęs "kelių metų". Šaunuolis Marius.
O su kitais liūdniau. "Bangos" atkakliu geriečiu vadinamas Xtntx iš tikrųjų "vejus rasineja": užuot galvojęs iš naujo - pergalvoja, milijoną vadina milionu, dervą - smala, sandorį - sandėriu. Ir apskritai jo tekstuose klaidų tiek, jog velnias sprandą nusisuktų. Ar pelnytas toks garbingas svetainės administratorių vertinimas?
Akys nušvito išvydus, jog Vaidošius, skirtingai negu daugelis kitų, rašo lietuviškomis raidėmis. Pagaliau, - galvoju! Džiaugiausi neilgai: garbusis mano tautietis Vaidošius nežino, jog prie Nemuno gyveno ir tapė, ir Kaune unikalią velnių kolekciją surinko, ne koks nors "Dmuidzinavičius", o Antanas Žmuidzinavičius - puikus peizažistas. Gariūnų turgaus pavadinimą jis rašo mažąja raide, o juk Gariūnai - vietovardis.
"Skaitykim, turi labai daug pinigų", - aiškina Vaidošius kažkam. Na, jeigu apie pinigus, tai gal juos skaičiuokim? O jei kitką norėta pasakyti, - laikykim, manykim, galvokim, o dar geriau - tarkim.
Tačiau labiausiai sužavėjo ugningoji forumo panelė/ponia On fire. Spręskite patys: "teij uj", "pasirashycia", "kaijfo", "pilvuij". Na, aš su ja "pasirašyčiau" tik jei lietuviškai rašyti pramoktų.
Ir beje, ne "pats garsiausias", o tik garsiausias - pats čia visiškai nereikalingas.
Ta pačia proga primenu, jog klystate laipsniuodami būdvardžius unikalus, optimalus, maksimalus. Aukščiausiojo laipsnio jie neturi; nebuvo, nėra ir nebus unikaliausio, optimaliausio, maksimaliausio. Tam suvokti nereikia ir gramatikos žinių, užtenka logikos: jei unikalus gali būti tik vienas. Tas pat ir su optimaliu bei maksimaliu. Tai gana dažna Jūsų klaida. Kaip ir dalies kilmininko klaida: ne parsinešti pieną, duoną etc., o pieno, duonos ir t.t.
Tai tiek pastabų, kolegos. Prašau ilgai nepykti. Gerų Jums dienų ir spartesnio pavasario.

Čia "bajeris" ? Atsiprašau, - pokštas ?

Apakęs kalbos pirtelėCha cha

net ir aš čia paminėtas…Drovus

P.S. o kuo keistas mano nick’as?Nekaltas

cia kas - Karolio ir Aldonos kalbos kulturos pamokeles???

Mareliz, a tu matei, per LNK rodos, jei neklystu, pradėjo leisti seriją tokiu intarpų "kalbėk taisyklingai" or smth … Ir netrumpi, po minutę ar net kelias … o komercinėse televizijose eterio laikas kiek kainuoja ko gero niekam ne paslaptis … Cha cha

Tai ar nebus čia iš to paties lizdo kas užsukęs Cha cha

Šmagu. Norš žviank. Laimingas

a ko cia teip visi pasimete? Pavargęs

Mus ištiko šokas. Pavargęs

Cha cha

teko, teko… dar apšalęs buvau, kad LNK tokias rodo… maniau, kad tai valstybinės TV darbas…Nekaltas

Tai žiūūū vienos tokios laidelės metu kokį vakarą ims ir tave paminės, arba dar geriau - parodys ApakęsApakęs

Cha chaCha chaCha cha

aš - ŽvaigždėŽvaigždėŽvaigždėŽvaigždėŽvaigždėCha cha

Noriu daug daug šampano ir dar daugiau merginų... ... Prie mano kojų gultų visos lėlės ... superstar, stupid stat... a-a is what you are ? Cha chaCha chaCha cha

SKAMP

nesupyk tik Mirkt joking Šypsena

KietasKietasKietas

ir toliau kalbėsiu taisyklingai…Cha chaTaip

Reikia stengtis … pasirodo mus stebi. Kietas

"Jei aš sergu paranoja, tai dar nereiškia, kad manęs niekas neseka"

Cha cha

o as irgi moku taisyklingai kalbeti…
mane kazkada vienas kalbininkas net nuo kalbos kulturos iskaitos norejo jau po pirmos paskaitos atleisti, nes jam mano kalba ideali pasirode…

tai kodel manes niekas nepaminejo kaip taisyklingai kalbancios (pofig, kad rasau netaisyklingai)? as irgi noriu zvaigzde buti! DISKRIMINACIJA!!!

Kaip kazkas sake :

Atsisedo lokys netycia ant eziuko ir liko baisiai nepatenkintas.
Moralas : niekas nemegsta kritikos is "apacios".

Oi, velnias, tiesa akis bado.
Cha chaCha chaCha cha

P.S. Svarbu ne kaip pasakai, o ka. Tai tiek.Nekaltas

o as kalbesiu kaip noresiu ir tik faksuose kitom firmom rasysiu su ąčęėįšųūž ir kt. pribumbasasais.Liežuvis

ot geras, kiti repetitorius samdo (kvieciasi) i pagalba, o cia uz dyka.
gal galima suzinoti busimu temu tvarkarasti

a zinot, kad kalba - didziausia vertybe? Drovus