/b Prarastoji karta

ShiurpukGėlės, as zvelgiu i Europa blaivai nes esu visa ja isvazinejes ir zinau nemazai, nes kasmet bunu 2-3 seminaruose , kurie yra geri tuo, kad bendrauji su labai rimtais zmonemi ir ten nera skiedziama tai, ko pilna laikrasciuose. Stai pries 3 savaites kai buvau Vokietijoje, gereme Alus su Europos Parlamento nariu vokieciu (kam idomu galiu pavarde parasyti), bendravome su Bundestago deputatais, pareigunais… Vakarais prie AlusAlus bendravome atvirai - va per tokius bendravimus ir zinai kas yra tikra ir updat’ini informacija… Pvz. oficialiai Vokietija deklaruoija, kad kasmet isileidzia 50.000 emigrantu tam kad palaikyti ekonomini gerbuvi. Realiai - 150.000 emigrantu su seimomis, t.y. iki 500.000 zmoniu is viso… Dabar paskaiciuok, kiek mln. gyventoju yra Vokietijoje, kiek % vokieciu ir kiek ju liks tarki po 50 metu islikus toms pacioms tendencijoms?

O dabar paklausk bet kurio eilinio vokiecio ar jis visa tai zino, o jei zino, ar nors karta susimaste apie pasekmes? Kietas Kad jo tauta pasmerkta isnykimui jei situacija nepasikeis ir visa tai ivyks gan greitai… Kietas

Ir ar jis zno, kad jo vyriausybe, kad nekiltu panikos pudrina smegenis, tycia mazindama realius skacius, kad nekiltu panika. Kietas Argi taip grazu? Kietas

Nes kilus panikai, pasoktu nacionalizmas ir ksenofobija, visi dabartiniai politika tragiskai pralaimetu rinkimus, kuriuos laimetu desinieji ir ultradesinieji nacionalistai.

Tai butu skaudus smugis Europai, demonstruojanciai - va kokie mes pazangus, demokratiski tolerantiski… Nes visa tai kabo ant plaukelio…

Italijoj Berlusconi jau laimejo, Austrijoj Haideris,. Le Peno sekme Prancuzijoj priverte drebeti ir blaskytis visas tradicines partijas visoje Europoje - nuo kaires iki desines… O Le Penas toli grazu nera toks blogietis jis tiesiog sake realiai egzstuojancas problemas ypatingai nesirinkdamas zodziu ir kritikavo valdza kuri is tiesu nieko nepadare.

Tradiciniu partiju pralaimejimas butu labai neparankus finansu magnatams ir verslo grupuotems per daugeli metu susigrupavusiomis ties tradicinemis pakaitom laimincioms partijomis… Ir jie nebegaletu taip stipriai itakoti Europos politikos ir naudingu sau sprendimu priemimo…Kietas

Linksma situacija ar ne shiurpiukGėlės? Kietas

MalvinaGėlės sorry, Nustebęs nespejau, dabar GėlėsGėlėsGėlės BučkisDovana ir dar Taurė uz draugyste… Aš nekaltas

To gryda. Kalbu apie vyriausybes, kurios skelbiasi atstovaujancios piliecius ir ju interesus, apie tai, kad jos yra atviros, skaidrios ir demokratiskos.

Kaip manai, gryda, kiek % pilieciu palakytu tokia vyriausybes politika jei ja zinotu. Ir ar vyriausybes, apie save kalbancios tokiomis frazemis negalima butu laikyti moraliai susikompromitavusia? Kietas

Dar daugiau - kaip manai, ar tokia politika ir neskatina krastutiniu politiniu jegu, kurios labai taikliai musa per akivaizdzias klaidas ir problemas?

Kodel jie taip daro? Sudetingas klausimas, nes yra platus problemu mastas. Viena vertus, pasikeite seimos situacija ir poziuris i ja Vakaruose, del ko mazeja gimstamumas nes zmonees pradeda gyventi savo malonumui nematydami reikalo apsikrauti sunkumais ir isipareigojimais. Tik va nepagalvoja, kas juos islaikys senatveje, o Europa vis sensta Kietas Tad reikia isileisti emigrantu… Dideles bedarbio pasalpos neskatina zmoniu tobuleti ir dirbti, nes ne pavyzdingai besimokantis jaunimas (o jaunimo vis mazeja) suvokia, kad norint pragyventi visai nebutina dirbti.

Politikai eina lengviausiu keliu. Uzuot sake - keiskime situacija (nes tai daug kam nepatiktu, ir tada jie nebutu isrinkti kur nors) jie pataikauja visuomenei ir joje esantiems stereotipams, uzplaukiancioms madoms ir taikosi prie ju labiau rupindamiesi savo ivaizdziais, uzuot kaip tikri politikai, matydami ilgalaike strategija ir pasekmes ieskotu kompromiso su visuomene.

Dabartiniai politikai patys sau kasa duobe tokiais veiksmais… Kietas

Thanks, Paladinai, labai malonu Šypsena. Pakilnokim Taurė, kad daugiau nesipyktume, nes tai labai nemalonu. Gėlės ir Bučkis

GrydaGėlės leidzia todel, kad neturi kito pasirinkimo. Suprask, kiekvienais metais, Vokietijoje mirsta >100.000 zmoniu, negu gimsta. Nes jaunimas dabar gimdyti nenori. Vaikus auginti, ismaitinti, pramokyti matai yra didele prabanga ir rupestis… Kietas Vokieciai sensta. Darbingo amziaus zmoniu mazeja, nes mazeja gimstamumas. Bet darbo vietos lieka, ar ne? Kazkam ta darba reikia dirbti, ar ne, juk gamyklu ir paslaugu nestabdysi, ar ne?

Tada lieka vienintele iseitis - pasikviesti darbo jega is kitur. Kodel is Rytu Europops ar Azijos? Todel, kad ji pigi - jiems galima moketi kelis kartus mazesnius atlyginimus negu vokieciams ir jie vis tiek bus patenkinti, nes ju salyse tie atlyginimai dar keliskart mazesni. Jie nezino sios salies istatymu, todel juos lengviau apgauti, jie taipnekovos uz savo teises kaip vokieciai. Galu gale jais prisidengiant galima isplauti daugiau pinigu (deklaruoji, kad moki vienoki atlyginiama - realiai kitoki, ir mokescius kitus moki, ir kitos galimybes naudojantis istatymais…)

Ar dabar aiski situacija? Kietas

Tik tai yra ne tik Vokietijoje, bet ir Prancuzijoje (klausk MalvinosGėlės), Britanijoje - klausk GingerGėlės - kiek anglu gyvena Londone ir kituose stambiuose miestuose - vieni emigrantai) ir bet kurioje Vakaru Europos salyje, JAV irgi.

Gaila, kad del laiko stokos negaliu dalyvauti sioje idomioje diskusijoje Liūdna Pridejus ranka prie sirdis galiu pasakyti, kad Londone, pagal oficialia statistika, gyvena net…80% emigrantu ir vos 20% tikru anglu…Skaiciai kalba uz save…

mane apskritai politika į beviltiškumą varo… rodos norėtum žmogus ką nors daryti, ką nors pakeisti, bet atsimuši į betono sieną… į tas pačias barikadas, kurias kadaise savo kūnais gynėm… man labai patiko vieno isheivio filosofo Algio Mickūno mintis, kad liberalizmas yra liberazumizmas o dabar lietuvoje klesti postberazumizmas

Ne, shiurpiuk, ne. Tai jie taip sako, kad nuleistum rankas ir nekovotum, susitaikytum ir plauktum pasroviui dantis sukandes…

Vienas? As gi ne vienas…Kietas Tu esi tos pacios nuomones - jau du zmones. Jei zinotum kiek is cia esanciu pritartu, pajustum tikra optimizmo ir jegu antpludi…

Todel ir rasiau - neiseik Kietas Cia - musu vieta… Kietas

Daugiau zmoniu atsiranda naturaliai, kai pradedi dirbti… Geros idejos traukia zmones… Ideju - visada yra. As ju turiu. Tu ju turi. Kiti ju turi irgi…

paladinai nesiruošiu aš niekur eiti Šypsena turiu tokią kvailą naturą, kad kuo daugiau kliūčių man sudaro, tuo didesnį entuziazmą aš įgaunu jas įveikinėdama… Šypsena tik kartais… kartais pasidaro velniškai liūdna… gerai, kad yra bendraminčių Mirkt kai grįšiu iš Kinijos būtinai ką nors organizuosiu Mirkt va tada ir pažiūrėsiu, kiek bus norinčių prisijungti ir kiek keikianchių Mirkt
o dabar dar viena LMP dainele:

Hiperborėjai
Už Hiperborėjų kalnų sėdi dievas
Jam nerūpi ar tu nelaimingas, ar vienas
Ar tu ubagas, ar tu karalius
Į tave jam tik nusispjaut
Jei tik nori gyventi
Gyvenk kaip tau patogiau
O man pašvilpt, kas už Hiperborėjų kalnų
Pašvilpt ir nusijuokti noris
Nors ką gali žinoti,
Galbūt ten geriau
Iš Hiperborėjų kalnų aušta rytas
Saulė šypsosi kviečia ateiti pas ją
Ė, nė velnio manęs neapgausi
Nes pikti Hiperborėjų kalnai
Saulės suviliotus kaipmat surijo bematant
O man pašvilpt, kas už Hiperborėjų kalnų
Pašvilpt ir nusijuokti noris
Nors ką gali žinoti,
Galbūt ten geriau
Už Hiperborėjų kalnų spindi auksas
Teka vyno upės, stūkso marmuro rūmai
Netikėk ką tau sako vergai
Jie pavydi tavo namų šilumos
Neišeik iš savęs, nes meluoja jie tau, meluoja
O man pašvilpt, kas už Hiperborėjų kalnų
Pašvilpt ir nusijuokti noris
Nors ką gali žinoti,
Galbūt ten geriau

shiurpeGėlės GeraiGeraiGerai Taip ir toliau.

Kada isvaziuoji ir kada grisi?

Pašvaistė

Mažutėlis nykštukas klaidžiojo po namus,
Rankoje laikydamas didelę vaškinę žvakę.
Mažutėlis nykštukas padeginėjo
Šaltas žmonių širdis.

Mažutėlis nykštukas apėjo visą miestą,
Užlipo ant aukšto aukšto tilto,
Džiaugsmingai atsipūsdamas užgesino žvakę,
Ir pažiūrėjo į dangų, kur sutvisko

Raudona pašvaistė.

Kitąkart mažutėlis nykštukas
Nutarė prisijaukinti uolą.
Priėjo prie jos ir paglostė,
Nupūtė dulkes ir atsisėdo šalia.

Prabilo jis į kietą uolos širdį,
Nežinodamas, kad ji kurčia ir nieko negirdi,
Ėmė pasakoti jis ilgą savo istoriją -
Apie miestą ir žmones ir dar

Apie raudoną pašvaistę.

Uola miegojo ir garsiai knarkė,
Nykštukas kalbėjo ir tyliai verkė.
Jo ašaros tekėjo upėm ir upeliais,
Tyliai krisdamos žemyn.

Uola nuskendo, o gal net ištirpo -
O kartu ir visas pyktis, kuris ant jos sirpo,
Pražydo širdis ir joje sutilpo
Mažutėlis nykštukas ir dar

Raudona pašvaistė,
Raudona pašvaistė…

‘Skyle’, 1994

Va-je-zau! Ar tik nebusiu as tiesiai i Poezijos pavasari papuolus. Net nejauku patapo i sita tet-a-tet patekus. Ale kaip graziai raso! Eilem!!! I da kiek daug! Vajezau! Pila kap kunigas is sakyklos, net verkti norisi. Ale tai dievuliau, kokia galybe!

na spesiu, tai spesiu… ne - tai ne… pamatysim Mirkt šiaip visai smagu būtų sudalyvauti… seniai galvojau, bet vis neprisiruoshdavau Šypsena tai informuosi mane, ok Mirkt

ak tai štai kodėl tau pienas niekaip nuo lūpų nenudžiūva… nesi vyriškumo mokyklos praėjęs Cha cha Cha cha Cha cha Cha cha Cha cha

Aciu, rutyteGėlės nors nera jokiu jums atvertu akiu. Mes visa laika i pasauli ziurejome placiai atmerktomis akimis. Visi zinojome kas esame ir ko esame verti, ta jauteme, tiesiog kazkas tai turejo pasakyti. Ir tai padare pakales - AlusAlusAlus jam uz tai… Negali amziais testis mazochizmo ir varymo i vienus vartus spektaklis - visi mes akivaizdziai matome ir jauciame kas yra kas. Net jei mus is tribunu, laikrasciu, zurnalu, TV ekranu itikineja (aciu Dievui saldytuvai ir lygintuvai balso funkciju dar neturi), kad juoda yra balta, mes nesame tiek buki. Ir nesame vaikai, nors kam nors gal to ir reiketu…

Ka ir rasiau, vienintelis dalykas, kurio mums truksta - pasitikejimas savo jegomis… Saves vertinimas… Jei kazkas sako, kad mes esame blogesni, dar nereiskia, kad turime tuo tiketi. Sie laikai mus ismoke ziureti i prieki atmerktomis akimis - ir diena, ir nakti. Jei mes nuleisime galva, tada matysime tik purva ir negalesime regeti zvaigzdziu…

Zinoma, kad mes esame prarastoji karta, tevu ideju nepersisememe, o i nauja pasauli jau neisirasome, nemokame naudotis kompjuteriais, nemokame uzsienio kalbu, nebera tokio pasitikejimo savimi kaip dabartinio jaunimo. Nuo vaikystes isliko perdaug tabu.

nu nieko sau - aš tai moku ir užsienio kalbą ir naudotis kompu - kaigi kitaip čia rašinėčiau? Aš nekaltas

Aaaa, tai tu savo vaikui diktuoji teksta, o jis spausdina? Apakęs Vargsas vaikas… Liūdna Mirkt Nu o jei be lietuviu kalbos daugiau jokiu kalbu nemoki, ko gero mokyklos nelankei… O kas del uzrasymo i naujaji pasauli, tai zinai nemaciau nei punktu, kuriuose uzraso ar registruoja, nei dideliu eiliu. Bet jei tai tau problema, ok, 150 Lt is taves - ir uzrasau i nauja pasauli… Nu tiek to siandien man galva skauda deretis, nusileidziu iki 100 Lt - galutine suma.

Et, Paladinai,
Priimk ir mane…
Aš tikrai mokyklą lankiau…
… ir dabar dar lankau!!! Na, praeinu pro šalį… kartais.

Ir kompu moku… pats parašau ir pats išsiunčiu. Tikrai, tikrai.
Tiesa, spausdinu nelabai greitai. Bet prirašęs žinau kurį mygtuką nuspausti, kad atspausdinti. Va kaip.

Ir "English" rašyti ir skaityti, taip sakant "No problembo" …
Gal nuleisi stojimo kartelę kiek žemiau???

OK, ikalbejai… Kietas

Klubo 30+ nariams bei ultra gerieciams ir panasaus plauko dalyviams TIK SIANDIEN taikoma dar negirdeta, pritrenkianti, vasariskai karsta ir garuojanti - 15% nuolaida! ApakęsApakęsApakęsGeraiGeraiGerai

Na va, sveikas uzrasytas i naujaji pasauli! Isgerkim uz tai!TaurėGerai Ar jauti pasikeitimus burnoje ir sieloje Aš nekaltas

Duok 85 litus dabar… Aš nekaltas Kietas

Hmmm…
Kadangi nuolaida virtuali, tai prašau priimti ir virtualius 85,- Lt
Aš tikėjaus, kad į naująjį pasaulį bilietai perkami atsiskaitant EURO…
Mirkt