Autorine sutartis ir autoriaus teises

Autorine sutartis ir autoriaus teises

sveiki, noreciau suzinoti ar mano uzsakovas yra teisus. Esme yra tokia, as esu fizinis asmuo ir imone uzsako, o Autorius (as) sukuria autorini kurini – originalia kompiuterine programa, pagal autorine sutarti. Taciau jie nori gauti isimtines ir neisimtines teises, o as kaip autorius tu teisiu jiems nenoriu suteikti. Taciau jie mane itikineja, kad as negaliu jiems parduoti kurinio be isimtiniu teisiu suteikimo imonei. As manau, kad as turiu teise jiems nesuteikti isimtiniu teisiu. Skaiciau "Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas". Anot ju su dalinemis teisemis gali parduoti tik firma su tam tikra licencija. Manau tai yra visiska nesamone, ir manau kad ta imone mane bando isdurti, padekite man issiaiskint siuos dalykus. Is anksto dekui.

Ar sutartis jau pasirasyta? Ka tu vadini neisimtinemis teisemis?

sutartis nepasirasyta dar, vat dabar ir sprendziamas tas klausimas, ar pasirasyti ar ne. Na autoriaus teises pagal "AUTORIŲ TEISIŲ IR GRETUTINIŲ TEISIŲ ĮSTATYMĄ" yra tokios: 1. Autorius turi išimtines teises atlikti arba leisti atlikti šiuos veiksmus: 1) atgaminti kūrinį bet kokia forma ar būdu; 2) išleisti kūrinį; 3) versti kūrinį; 4) adaptuoti, aranžuoti, inscenizuoti ar kitaip perdirbti kūrinį; 5) platinti kūrinio originalą ar jo kopijas juos parduodant, nuomojant, teikiant panaudai ar kitaip perduodant nuosavybėn arba juos valdyti; 6) importuoti kūrinio originalą ar jo kopijas; 7) viešai rodyti kūrinio originalą ar kopijas; 8) viešai atlikti kūrinį bet kokiais būdais ir priemonėmis; 9) transliuoti kūrinį; 10) retransliuoti kūrinį; 11) viešai skelbti kūrinį.

Zodziu, autoriumi gali buti tik fizinis asmuo, nesvarbu, kad jis pagal sutarti dirba juridiniam asmeniui. Autorius turtines teises, susijusias su autoryste gali sutartiniu pagrindu perleisti juridiniam asmeniui. Kurinio autoriumi bet kokiu atveju islieka fizinis asmuo, autoriniu teisiu igyvendinimas priklauso nuo sutarties. Todel, autorius turi visiska teise pasirasyti sutarti del jo kurinio disponavimo, ty. jo panaudojimo pagal paskirti, nuomos, perleidimo tretiesiems asmenims sutartiniu pagrindu, ikeitimo... Perleisti negalima teises sunaikinti kurini Mirkt. Zodziu, gal cia kiek ir sumaliau, bet tu gali drasiai rasytis sutarti del kurinio naudojimo, autoriumi tu bet kokiu atveju liksi... Mirkt

Na, kas yra isimtines, as zinau, o ka tu neisimtinemis vadini? Šypsena

ne apie tai as klausiau, as klausiau to ar galiu as pasirasyti tokia sutarti kurioje as nesuteikciau jiems isskirtiniu teisiu. Ta prasme as noriu, kad jie negaletu tos programos parduoti, nuomoti ir pansiai. O as noriu kad man sita teise liktu, tai yra nomuoti parduoti ir t.t. Man ta imone aiskino kad tik juridinis asmuo gali neperduoti teisiu, man aiskino, kad as kaip fizinis asmuo privalau perleisti jiems visas sias teises.

na zodziu jie nori isimtiniu teisiu, klausimas yra toks: ar as galiu jiems nesuteikti isimtiniu teisiu?

Gali. Asmeniniu NEturtiniu teisiu

negalima apskritai niekam perduoti. Asmenines turtines teises

tu gali perduoti arba visas (savo noru), arba tik kai kurias is ju pasirinktinai (gali pasirinkti pats, tave gali ikalbeti, bet negali priversti). Turi suprasti, kad jei neperduosi kai kuriu teisiu, imone negales normaliai naudotis tavo sukurtu objektu. (Pvz. jei sukures interneto svetaine neperduosi vieso skelbimo teises, imone negales tinklalapio ideti i interneta.)

o jeigu as pasirasau autorine kurinio uzsakymo sutarti, ar as galiu neperduoti visas autoriaus turtines teises uzsakovui? Suprantu kad pasirasant autorine sutarti as galiu neperduoti bet jei autorine kurinio uzsakymo sutarti?

Jei kurinio uzsakymo sutartis - taip pat gali perduoti tik dali teisiu. Autorine sutartis sudaroma jau esant sukurtam objektui. Autorine kurinio uzsakymo sutartis sudaroma, kai kurinys dar nesukurtas.

tai zodziu mane uzsakovas, bande isdurt sakydamas, kad jei butu sudaryta autorine kurinio uzsakymo sutartis ir butu perduotos uzsakovui ne visos teises, tai anot ju tokia sutartis priestarautu LR istatymams Šypsena

Ok, bandysiu kitaip paaiskinti... Tu gali pasirasyti bet kokia sutarti, perduoti visas teises, isskyrus tas, kuriu perduoti neleidzia istatymas. Juridinis asmuo gali pasirasyti bet kokia sutarti, perimti bet kokias teises, isskyrus tas, kurias draudzia perimti istatymas. Isvada: kaip susitarsi, tokia sutartis ir bus. Jei tu nori suteikti juridiniam asmeniui tik naudojimo teise, be jokiu disponavimo teisiu - voila. Bet ar pasirasys juridinis asmuo, cia jau kitas klausimas. Juridinis asmuo tave bando isdurti teigdamas, kad jei sudaroma autorine sutartis (kuriniui sukurti ar jau sukurto kurinio naudojimui), tai fizinis asmuo privalo perleisti visas disponavimo teises. Nop.