Automobilio panauda nemokamai?

Automobilio panauda nemokamai?

Ar yra kokie nors apribojimai vienam juridiniam asmeniui duoti automobilį naudotis kitam juridiniam asmeniui? Patikslinimas - įmonė, kuri lizinguojasi automobilį, perka paslaugas iš kitos įmonės, kuriai paslaugoms atlikti jis būtų suteikiamas nemokamai.

Ar niekas neriboja tokio susitarimo?

Manau, kad negalima juridiniams asmenims teikti nemokamas paslaugas.
Tokiu atveju būtų galima numatyti minimalią kainą ir daryti užskaitas.

O kur tai draudžiama? Arba kuo remiantis gali prisikabinti? Jei sutarty numatyta, kad automobilis būtinas paslaugų teikimui?

Kiek girdėjau, prekybos taisyklėse numatyta kad negalima be pagrindo pagrindo parduoti pigiau nei pirkai ir suteikti nemokamų paslaugų. Bet čia nesu visiškai tikras - reikėtų pasikonsultuoti su tos srities specialistais, juristais.
Bet, manau, jei sutartyje bus munatyta, kad paslaugos tiekėjas neatlyginamai naudosis gavėjo priemonėmis, tai toks variantas gal ir galimas.
Vienok, čia tik mano pasvarstymai.

Panauda visais atvejais yra nemokama

PVM istatymo 8 str. Paslaugų teikimas PVM mokėtojo privatiems poreikiams tenkinti - t.y. laikoma paslaugu teikimu uz atlygi ir apmokestinama PVM. Trumpai tariant uzhsikasi su PVM perskaiciavimu. Nemokamas buna tik suris pelekautuose.

Ar negalima tada paslaugos kainą įvertinti kokiu nors simboliniu mokesčiu (pvz.: 1LTL), ir tada ramia galva sumokėsi tuos 18ct. PVM’o Šypsena.

Andrius_S Labas

Testas Šypsena

Kuo ramiausiai galite sudaryti panaudos sutartį-nėra jokių apribojimų. Tik nepamirškite, kad panaudos davėjas:

  1. Finansinėje apskaitoje turės skaičiuoti nusidėvėjimą, o mokestinėje jis bus neleidžiami atskaitymai.
  2. Pagal PVMĮ 8 str. panauda - paslaugos privatiems poreikiams tenkinti-prilyginama paslaugų teikimui už atlygį- todėl nuo priskaičiuoto fin.apskaitoje nusidėvėjimo+draudimo reikės paskaičiuoti pardavimo PVM.
  3. Panaudos sutartyje turi būti nurodyta automobilio įsigijimo vertė.

Žvėriūga, buhalterių puslapiukas Gerai http://www.tax.lt