Na ir nickas tavo. (atsiprašau, vėl mane kažkas gali užsipulti dėl to nicko).
Šiaip toksoplazmoze gali sirgti žmonės, na bet sveikam žmogui nėra ko pergyvent. Valgykit triušieną į sveikatą. Bet jei turi kačių, tai pasaugok savo nėščią žmoną (jei ir tokią turi), mat toksoplazmos pavojingos dar negimusiems vaikučiams. Bet tik galutinės subrendimo stadijos, tai yra tos stadijos, kurios randasi pas kates, bet ne pas kitus gyvūnus, tame tarpe ir triušius.
toksaplazmoze galima apsikresti ir nuo kaciu. viena toksaplazmozes atmaina, jei taip galima pavadinti- igimta, kai vaikas jau is motinos gauna, kitu budu- igyta. Dazniausiai zmogus nejaucia jokiu pakitimu, taciau nesciosioms negerai. Vaisiaus apsigimimus skatina. Mano krauja tyre nuo toksiplazmozes.
Taip, toksoplazmozė - bjaurus dalykas, ne be reikalo visų nėščių moterų kraują tiria.
Bet tai dar ne viskas. Jei aplink tuos triušius šmirinėja pelės ir žiurkės, tai lengvai gali užnešti leptospirozę - ji irgi užkrečiama žmonėms.
Pantera+ jaučia pakitimus ir žmogus, ypatingai, jei jau turi įgimtą toksoplazmozę. Metasi ji į nervų sistemą, į akis dažniausiai, bet gali prikibti prie bet kokios organo ir "gadinti jam gyvenimą". Jei apsikrės motina pradžioj nėštumo - didelė tikimybė, kad vaikas bus apsigimęs arba išvis neišnešios, jei pabaigoj - gims turėdamas tą bjaurybę.
Nėščiajai geriau kačių privengti, jos eksrementų dėžutės netvarkyti, nevalgyti pusžalės mėsos (ten kažkokie kepsniai būna nedakepti) (ir ko sakyti nereikia higienos laikytis)
gal mane blogai infomravo gydytojai kurie tyre, jog zmogus nejaucia jokiu simtomu. Kazkaip keista, kad skirtingi gydytojai ta pati tvirtino: ir klinikose ir vilniaus genetikos centre
Nu nejauti, kad bet kaip buvo man (nes turiu įgimtą tą zarazą), vaikystės prasidėjo neurozė, vienai akiai chana, tyrė daktarai (tuo laiku, kai gimiau dar niekas tų tyrimų nedarė nėščiosioms ir niekas nežinojo kas man yra) nustatė tuberkuliozę ir t.t. Kai jau rado kas yra, apgydė (iki galo neišgydama), akis susitvarkė savaime, tik liko randas, kuris man vaizdą užstoja ir jau nervai pakenkti… Va toks ir jautimas…
Jaučia tie kurie turėjo įgimtą. O įgyta retai būna, kai nusilpusi imuninė sistema, pvz sergant AIDS. Tuo tarpu nereikėtų maišyti nešiojimo toksoplazmų nuo ligos, kai pasireiškia klinikiniai požymiai. Nešiotoja moteris nieko nejaučia, tik perduoti gali parazitus kūdikiui dar įsčiose, o tuomet kūdikiui pakitimai labai rimti. Jei jau neturi įgimtos tai nėra ko pergyvent išskyrus tai, kad išsitirti kai laukiesi vaiko.