Ar galima paleisti Nassi ant linuxu.? Ir dar keletas klausimu apie Linux..

Ar galima paleisti Nassi ant linuxu.? Ir dar keletas klausimu apie Linux…

tai mano pirmasis linuxas Sus 9.2 ar galima paleisti network assistenta ish jos.? ir ar *.exe formatu linuxas nepalaiko.? kokius formatus palaiko tada.? aciu,

“natively” - ne. apskritai - zr zemiau. jeigu reikia lan chat kliento - vyqchat, vqcc-gtk, echat yra suderinami su vypress protokolu.

ne, nepalaiko. taciau yra keli budai kaip galima paleist win32 binara. 1. per win32 API layeri kuri suteikia programa “wine” arba jos komercines versijos - winex(cedega) ir crossover office. 2. emuliojant visa virtualia masina ir i ja installinant windoze. tai daro komercinis produktas vmware, bei keli GPL’iniai produktai(tiesa netaip gerai) kaip boschc ir qemu.

formatu palaiko daug, jeigu klausi kokiu pavidalu dazniausiai bus programos ar is ko teks instaliuot, tai suzkes atveju dazniausiai .rpm. gali but ir .sh ir .bin ir .deb ir .tgz apskritai be jokio plietinio. taipat programa gali but ir iseites tekstu(aka source) pavidalu. tai bus archivas ar tar.gz ar tar.bz2 ar bile.kas.

prashom.

labaij tau achiu kostian uzh atsakmus mataij shenden pirma kart susiduriau su linuxu… o kaijp atidaryti - paleisti ta *.rpm faijla… pastebejau kad dauguma programu tokios. =] o koki irc clienta instaliuotis kad butu panasus i mirc.? dar karta ishanksto aciu Mirkt

IRC klientas Linuxui - Xchat - xchat.org/

na o kaijp atidaryti ta *.rpm nesuprantu Drovus

rpm -Uvh rpm.paketas Gi su yast gali ka nori instaliuoti Šypsena Paprasciau viskas.

dabar ziurekit parsisiunchiau progrmama su *.rpm paspaudziu open man ishmeta pasirinkt programa su kuria atidaryti… ka toliau gal galetu detalaiu chia mano pirmieji zaijdimaij su Linux.