Ar apsimoka toliau mokytis antra uzsienio kalba?

Ar apsimoka toliau mokytis antra uzsienio kalba?

nemanau kad asimoka... geriau susikoncentruok i veina kalba ir ja mokinkis...

Ne vien filologijose reikia abieju kalbu. As siemet stosiu, todel visos specialybes jau nusedusios mano galvoje. Antra kalba reikalinga. Tarkim jei ne egzamino reikia, tai metinio ivertinimo (skaiciuojant svertini koficienta). Tarkim kad ir vasara jei noresi dirbt kokiam nors bare, tarkim gali reiketi kad moketum ir vokieciu ir anglu (aisku ir rusu dar butu neblogai). As jei buciau galejus, tai visas tris buciau pasiemus Nekaltas

Manau, tu pati į savo klausimą jau atsakei. Išvardinai kelis argumentus, kodėl tau vertėtų atsisakyti vokiečių (nesi verta 10-uko, nesugebi susišnekėti vokiškai, nestosi į "visokias filologijas", galėsi daugiau laiko skirti kitiems dalykams) ir tik vieną "už" - pakels vidurkį. Tad manau (ir tu pati taip manai, kaip supratau), nesirink antros kalbos. Jei įdomu, mano situacija buvo panaši. 10 klasėj (dabar esu 12-oj) pasirinkau humanitarinį profilį dėl to, kad nenorėjau skirtis su kalbom Cha cha (norėjau jas mokytis A lygiu) - vokieičų mokausi nuo antros klasės, o anglų mokyklai nelabai kaip dėstė, bet vis vien patiko ši kalba, be to ji svarbesnė už vokiečių. Tad pasirinkau abi kalbas. Ir egzus iš abiejų valstybinius laikysiu. Žinau, kad irgi į jokias filologijas nestosiu, bet maža kas Nekaltas... Žodžiu, pasirinkau abi kalbas, nes jos man labai gerai sekėsi. Tavo atvejis, kaip suprantu, - turi su vokiečių kalba problemų, tad rinkis vieną anglų Kietas

As manau, kad pasirinkusi abi kalbas, nenukentesi! Posakis, kad kuo daugiau kalbu moki, tuo geriau, ne is pirsto lauztas! Kaip kazkas minejo, tau skaiciuos ir vokieciu, ir anglu k. i bendraji vidurki, tad jis turetu kilti! Be to, vokieciu k. gali rinktis B lygiu (as taip su rusu padariau), ir tas laiko tikrai daug neuzims! Universitete galesi mokytis viena kuria kalba, bet, isizvaizduok, kad tau atsiras galimybe isvaziuoti pagal koki Erasmus i Vokietija. Pradmenis jau turesi, visa kita ismoksi vietoje, konkurse bus lengviau! Be to, i CV irgi jau gali dvi, o ne viena kalba rasyti! Bet galvok pati, nes tavo situacija tau aiskesne! Sekmes!

Kelias kalbas moket niekad nemaišys, bet atsižvelg į tai ka mokytis ruošiesi, bet siulyčiau atsisakyti, nes krūvis labai didelis, laiko neužtenka net ir pagrindiniems dalykams ...

nepamaishys...

As galvoju,kad pasielgsi saziningai pati su savim,jei vokieciu nesirinksi.Jeigu as dabar mokaisi,bet rezultatai nekokie,tai kam veltui leist laika?Be to,jei univere vaziuosi i Vokietija studijuoti,tai reikes vokieciu kalbos destytojos rastisko patvirtinimo(jei imsi vok.univere),nes i atestata nieks neziures!Bet kuriuo atveju,sekmes! Mirkt

Gerai Padarytu, kad butu galima rinktis 2kalba.

**

**

A, kad nesirink 2kalbos Cha cha

aš rinkčiausi vokiečių. [juk gal reiėks antros kalbos metinio pažymio arba pvz. į CV galėsi įrašyt. kalbų mokėjimas tai privalumas. kad ir neblizgančiai tu ją mokėsi, bet bent pagrindus turėsi] aš irgi iš vokiečių 10 turiu, nors nepasakyčiau, kad kalbu labai gerai - visgi pagrindai yra Šypsena [beje, niekada nežinai, kada tau ta klaba pravers] nors šiaip man ta kalba nepatiko jau nuo tada, kai tik pradėjom ją mokytis. bet kadangi mano profilis humanitarinis, tai antra kalba buvo privaloma. o realiniam būčiau žymiai daugiau laiko sugaišus kaldama kokią chemiją ar biologiją, kurių man iš viso nereikia. ir nesigailiu, kad tą vokiečių teko mokytis - mokytoja buvo labai Gerai, tai mes per pamokas ne tik vokiečių mokinomės, bet ir pakalbėt galėjom kaip su žmogum.