Apskaita juridinių asmens teisių neturinčiose įmonėse

Apskaita juridinių asmens teisių neturinčiose įmonėse

Sveiki,
gal kas galite man padėti?
situacija yra tokia:
individualios įmonės savininko išleistame įsakyme nurodyta, kad 65 proc.visų nuvažiuotų kilometrų yra susiję su įmonęs veikla.Transporto priemonės vertė yra 7200Lt.
2002m.kovo mėn.buvo atliktas transporto priemonės remontas.Jo vertė 3700Lt.
Kokia remonto darbų vertės dalis tenka automobilio vertės daliai, naudojamai įmonės veikloje?
Aš manau taip: 7200Lt - 100proc.
3700Lt - x proc. Gaunasi apytiksliai 51 proc.
3700Lt dauginu iš 51proc.gaunasi 1887Lt.

Kokia suma bus atimta iš pajamų, apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną?
Mano nuomone:
1887 dalinu iš 36mėn.ir gautą sumą dauginu iš 9mėn.
apytiksliai gaunasi 472Lt.
Parašykit, kas žinot ar aš teisi?

Ir dar.
Individualios įmonės savininko įsakyme nurodyta, kad 80proc.visų nuvažiuotų kilometrų yra susiję su įmonės veikla.Transporto priemonės vertė 7500Lt.
2002m.vasario mėn.buvo atliktas transporto priemonės remontas;jo vertė 3600Lt.
Suremontuotas automobilis bus naudojamas iki 2003m.rugsėjo mėn.
Kokia remonto sąnaudų dalis bus atimta iš pajamų, apskaičiuojant 2002m.apmokestinamąjį pelną?
Manau:
7500Lt - 100proc.
3600Lt - x
tai yra 48 proc.
3600Lt dauginu iš 80proc. gaunasi 2880Lt.
Ar aš teisi?
Kokia remonto sąnaudų dalis bus atimta iš pajamų, apskaičiuojant 2003m.apmokestinamąjį pelną?
Šito aš deje nežinau
gal galit pagelbeti?

o prie ko cia kiek nuvaziavo auto ir koks yra proc.?? (kilometrazas juk reikalingas tik apskaiciuoti kuro sanaudoms (nors siaip yra kvitukai ir pan.)- arba as jau atsilikau nuo buhalterijos)
masina imones ar cia nuoma?

"Jei per ataskaitinius metus atlikto issinuomoto IMT remonto darbu verte nevirsija 50 proc. to turo isigijimo vertes, tai, nustatant apmokestinamasias pajamas, remonto islaidos, kaip ir nuosavo turto remonto atveju, atimamos is bendruju iplauku.
kai virsija 50 proc. tai nustatant apmokestinamasias pajamas is bendruju iplauku neatimamos (remonto islaidos t.y.)"

mašina yra įmonės

Kokia suma bus atimta iš pajamų, apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną?
Mano nuomone:
1887 dalinu iš 36mėn.ir gautą sumą dauginu iš 9mėn.
apytiksliai gaunasi 472Lt.
Parašykit, kas žinot ar aš teisi?

o kodel cia dalini is 36 men. ir paskui kazkodel daugini is 9 men?
siaip jei virs. 50 tai kiek prisimenu turetu padideti masinos verte, ir tada skaiciuojant jau nusidevejima (irgi priklauso kokiu budu), kuris bus atimamas pelno mokescio ataskaitoj

jeigu remonto darbai viršyja 50proc., tuomet pripažįstama sąnaudomis laipsniškai per 36 mėn, pradedant nuo kito mėn.po remonto atlikimo.
tad ir dalinu iš 36 mėn, o paskui dauginu iš 9 mėn nes po remonto iki metų pabaigos tiek lieka.

hm. geras. reiskia kazkas pasikeite. gali pasakyti kuriame istatyme taip parasyta?