Alimentai - kaip jie skaiciuojami dabar

taip, suprantu kad pagrindine mano siulyto fiksuoto mokescio vaikui pagal amziu prolema yra sirtingi atlyginimai…
tada istikruju siulyciau spresti taip:

  • gaunantiems iki tarkim 800Lt alimentu suma - procentas nuo pajamu. Plius pagal turimu vaiku, islaikytiniu skaiciu
  • gaunantys virs 800Lt ir turintiems kitu vaiku suma apskaiciuojama atskirai. Skaiciuojama fiksuotas mokestis kiekvienam vaikui pagal amziu. Jei vaiku begale - alimentai skaiciuojami kitu metodu, tarkim kaip kad buna dabartineje sistemoje.
  • gaunantys virs 800Lt ir neturintiems kitu vaiku priskiriamas fiksuotas mokestis pagal vaiko amziu, tarkim 350Lt. Nepriklausomai nuo pajamu. Vaikas gauna tiek kiek jam tikrai reikia/pakanka, ir tuo paciu nera islaikoma motinos nauja seima, t.y. sugyventinis ir vaikas.

Beje kaip skaiciuojamos islaidos vaistams, vaiko operacijai ir tt.? Jei tarkim kad psirasyta sutartis ir nustatytas mokestis. Ar sios papildomos islaidos nera velgi tarkim dalinamos pusiau ir pripliusuojamos prie alimentu.
Kitas klausimas - jei tevas salia alimentu perka vaikui dvirati, apmoka jo gydyma, pasiema vaika visai vasarai ir t.t., ar i tai yra atsizvelgiama?
Tarkim jei siuo atveju susitarimo nera, kas menesi vaiko islaikymui pervedama X Lt. Si menesi vaikui buvo atlikta operacija kuri kainavo 600Lt. Mokjo tevas, nes tuo metu motinos salia nebuvo. Kita menesi vaiko islaikymui buvo pervesta suma (X-(600/2)Lt). Ar bus teisingai suprastas sitas zingsnis jeigu tarkim motina kada prasys sumoketi 3m. isiskolinima? Ar tiesiog bus fiksuojama kad ta menesi tevas tiesiog mokejo maziau pinigu? (motina tu 600Lt neturi, tad sumoketi taipogi negalejo).

t.y. kokia atsakomybe lieka vaika auginanciai motinai? Ar ji turi skirti kazkokia pinigu dali vaiko islaikymui ar tai nera numatyta? Aisku siuo atveju ji jau 5m. nesiesko daro nes ir taip gerai gyvena is gaunamu alimentu. Tiek pirmo vaiko tiek antro vaiko sugyvento su antru sugyventiniu.
Ar motinai suteikimos visos teises nedirbti nors yra darbinga ir nesiekti islaikyti savo vaiko?

Motina taip pat privalo išlaikyti vaiką, jei jis gyvena vien iš tėvo alimentų, vadinasi, tik jis vaiką išlaiko, o tuo labiau jei ji nedirba ir net apie tai negalvoja. Tokiu atveju, jei tėvas vaiką tikrai myli, gali pasiimti pas save ir iš motinos prisiteisti išlaikyma. Jei vaiko nenori, vadinasi, tegul moka ir viskas tegul būna, kaip yra, o jei tokia motina kažkuo liks nepatenkinta, dar ir pati velnių gali gauti. Jei reikia nenumatytų išlaidų (pvz. gydymas), turi abu mokėti. Kaip sakiau, pasikeitus padėčiai: liga, tėvų pajamų pasikeitimas, išlaikymo suma gali būti keičiama. Jei nesutariama, ginčą sprendžia teismas - visų atvejų CK smulkmeniškai nenumatysi - kitaip jis būtų laaabai storas.
Dėl baudžiamosios atsakomybės už vengimą išlaikyti vaikus - dabar piktybinis vengimas neįrodinėjamas. Jei tėvas tik simboliškai po kelis litus perveda, galima teigti, kad jis piktnaudžiauja teise. Bet kas iš to - pabuvimas už grotų ne visiems padeda. O jei jis žlugęs girtuoklis…
Jei kas turėsite konkrečią problemą, kreipkitės, padėsiu (bet ginsiu tik vaiko interesus!).

Pala, pala, nesutinku… butpinigiai ir maistpinigiai NERA NEI IRANKIU SUSIDEVEJIMAS, NEI KOMPENSACIJA, KURI MOKAMA UZ NUKRYPIMA NUO NORMALIU DARBU SALYGU, vien todel kad jis juos gauna kas menesi. Komandiruotpinigiai-tai ne tas pats, mano Vyras gaunamos ismokos nera komandiruotpinigiai.

Jo darbovieteje yra keli Vyras, kurie moka ir nuo visu pajamu, ir tik nuo atlyginimo…
O is tikruju, su kariskiu alimentais, turejai kada reikalu ar ne?.. Nes maistpinigiai yra skiriami tam, kad galetu pragyventi, butpinigiai-kad susimoketu uz busta- ta prasme pragyvenimui, tai kam tada taip sakant skirtas atlyginimas? Irgi pragyvenimui… TAip kad pasilieku prie savo nuomones, kad nuo VISU pajamu, nes itikinimu argumentu tavo pateiktame CPK straipsnyje nera… Idomu butu paziureti, jei yra toks CPK komentaras siuo klausimu Nekaltas

to El_Toro
Matai gyvenime buna taip, kad moterys nori pasidaryti vaika, ir tokiu atveju jokia kontracepcija nepades, nes jos moka palenkti, kaip tai padaryti, manau apie budus nesiaiskinsim, bet beda matai tame, kad bukvaliai atlieki spermos donoro vaidmeny,nes tam tik ir buvai reikalingas, o po to alimentu prisiteisimas, tai argi neabidnaLiūdnas buna. tai cia sakyciau retorinis klausimas-ar moralu isieskineti pinigelius? taip, kad jokia cia kontracepcija nepades, na aisku nesimylek ir nebus, bet deja organizmas reikalaujaTaip
Susilaikymas dorybeJuokiasi

O kodėl jiems tuos papildomus pinigus moka - ar ne todėl, kad jų gyvenimo ar darbo sąlygos kitokios, nei paprastai? Kodėl, pvz., mano kaimynui nemoka? - galima pasidomėti, kaip įvardinta tos sumos paskirtis. Bet praktikoje remiamasi mano minėto str. 2 punktu ir iš jų negali būti išieškoma (nes tai tikslinės išmokos). Jei kažkam išieško, tai arba skolininkas žioplas, arba jo priedai (ar jų paskirtis) kitaip įvardinti. Pats su kariškiais reikalų neturėjau, bet pasakiau, kaip yra pagal įstatymą ir dar antstolių, kurie buvo susidūrę, paklausiau.

Tai ką su tokiu parazitu daryti? Priimti įstatymą, kad motina jį galėtų prie generatoriaus prijungti ir elektrą šeimai gaminti? - pašėrei medžio žieve ir tegul sukasi, nors tokia nauda…
O dėl piktybiškumo sakiau, dabar to jau nebereikia…sodina, jei tik bando vengti išlaikymo, bet kas iš to? išeina ir toliau piktnaudžiauja (su retomis išimtimis)

ne matai, jiems tuos priedus moka dirbant normalu darba… Jei isvyksta i mokymus ir pan., jiems atskaiciuoja is maistpinigiu pravalgyta suma… Sie priedai nera nei pasalpa, nei kompensacija uz nenormalias salygas, todel CPK ir nerandu konkretaus atsakymo. Net turta deklaruojant buvo problemu, nes nezinojau, kaip uzkoduoti sias pajamas… Ankstesnese deklaracijose liepe zymet - su darbo santykiais susijusios pajamos, taciau nuo ju nera atskaiciuojami mokesciai…Galbut kur nors yra koks isaiskinimas, nes puikiai zinau, praktikoje ne visada remiamasi istatymu, paprsaciausiai todel, kad ne viskas yra istatymu apibrezta… Kietas
O uz atsakyma tikrai dekui, mano Vyras apsidziaugs…Cha cha

Nors beje, skirtis tikrai dar nesiruosiam Cha cha

Palauk palauk, dar tegul nesidžiaugia. Reikia žiūrėti tą teisės aktą, jų statutą ar valdžios sprendimą, kurio pagrindu tie pinigai mokami. Tada ir bus galima tiksliai atsakyti, kaip su išieškojimu. Komandiruotei skirtus pinigus juk irgi išleidžia Alussugrįžę, bet … Tad neskubėk dar džiugintVyras, nors dažniausiai jiemsTūsas

O gal skirkitės, nors ir nenorite (galiu įkalbėti) - ateikite pas mane, išskirsiu, o paskui priteisiu alimentus. Paskui vėl susituoksite, tada aš jums vedybinę sutartį paruošiuCha chaCha chaCha cha Nuolatiniams klientams - nuolaidosNekaltas

Cha chaCha chaCha cha Tai tu el toro apsispresk, kuom dirbi-teiseju ar advokatu… Nekaltas JuokiasiJuokiasiKietas

nesikabinėk prie žodžiųŠypsena linkiu niekada nesusigundyti mano pasiūlymu Nekaltas

nesikabineju, tiesiog ir tavo, ir mano darbe kiekvienas zodis turi savo prasme, ir gali keisti situacija… Cha cha

Aš jau ir taip Girtas nuo teisinės kalbos, tai nors čia norėtųsi visiems suprantamais žodžiais ir spec. simboliais. Atsibodo sekti kiekvieną savo žodį!!!Noriu atostogų!!!Bet man atostogų nebūnaLiūdnas
Spėk ką šiąnakt sapnavau? O vakar? - tą patį: teismai, skirybos…(dabar tiek jų užgriuvo, atrodo, visas pasaulis skiriasi); gerai kad dar PVM įstatymo ar pan. nesapnuoju (o įdomu, kokioj formoj jis apsireikštų).
Užteks. Reikia eiti dirbtiLabas

JuokiasiJuokiasiCha cha Analogiskai, tik as dar nesapnuoju… Cha cha, ir siandien, aciu dievui darbo namo neparsinesiau…, Bo jau Vyras kai pamato su segtuvu ir dokumentais griztant, tai iskart PiktasCha cha Cha cha

Tai kaip supratau nieko nedirbanti ir kitokiu pajamu negaunanti motina (na isskyrus kito sugyventinio alga), gyvenanti tik is pirmo vaiko tevo alimentu labai dideliu priekaistu tureti tevui ir negali, ane?
Tai gal ir tas 3m. isiskolinimas tokiu atveju nebutu isieskomas? (aisku tik tokiu atveju jei visgi suma pasirodytu pagal kazka per mazaŠypsena Ta prasme, “pati gyveni tik is tu alimentu ir dar nori prisiteisti daugiau - nieko nebus” ?
nes sakau, motina visus 5m. niekur nedirbo… aisku augino kita maza vaika su sugyventiniu, bet tai tik 2m. kitus 2m. jau galejo dirbti.

Šypsena Gėlė

labai dekui uz konsultacijas… tai as ir galvoju, kada tu ir kaip cia mus taip sauniai konsultuoji… bo jei grizes namucio po darbo, tai tada jausciausi kalta prie tavo seima… Nustebęs
zianu ka reiskia kai antra puse dirba istisa para… Nežinau

EL_Toro, klausyk, kadangi tu cia esi protingiausias, tai atsakyk jei nesunku dar viena klausima. O butent del idomumo klausiu, kas butu su tais visais alimentais jeigu tarkim as laimeciau Teleloto milijona ar siaip koki nors daiktini priza, kaip tada butu ar reiktu riezti tuos 25% nuo milijono ir nuo daiktiniu prizu? Cia juk ne atlyginimas ar kaip cia visas sitas reikalas skaitosi? Tikrai labai idomuLabas

Jei motina piktybinė bedarbė, iš jos, o ne jai galima priteisti. Čia jau konkrečių faktų reikia - daug ko galima sugalvoti. Kažkodėl daug kas įsitikinęs, kad tik vyrai išlaikymą moka. Kartais vaikai paliekami ir su vyrais.

Matai, kompiuteris nešiojamas. Konsultuoju ilsėdamasis nuo darbų. Šiaip sąvokos "aš namie" ir "aš darbe" man neegzistuoja.Kaip ir "aš atostogauju". Namie tik mano kūnas - akys į kompą, galvoje - žmonių problemos. Pvz. artimiausiu metu galvoju kelioms į Nidą nulėkti. Į užsienį deja, negaliu, nors žmona labai norėjo. Reikės su telefonu ir kodeksais "atostogauti" ir ko gero, kažkurią dieną teks atitrūkti nuo "poilsio".
O žmona pyksta, aišku, bet žiedo su 7 karatų deimantu tai norisi.