Akumuliatoriaus ikrovos lygio matuoklis. Reikia schemos.

Akumuliatoriaus ikrovos lygio matuoklis. Reikia schemos.

turiu 12V 7Ah Pb akumuliatoriu. Reiktu padaryt jam ikrovos lygio matuokli, kad galeciau zinot kiek dar liko. Reiktu, kad prietaisas naudotu nedaug sroves ir uzimtu nedaug vietos (SMD lituot moku). Aisku, visas prietaisas neturetu kainuot labai brangiai Šypsena. Gal kas turit kokia schema? Kokia itampa reiskia, kad akumuliatorius “tuscias”, o kokia, kad “pilnas”?

google.lt/search?hl=lt&q=Battery+charge+monitor+circuit &meta =

Paprastas variantas-LM3914,4 rezistoriai.Du kondens.10 sv diodu.Mano atveju matuoja 10–15 v,kas 0.5 v.Ribas galima keisti zinoma.

Tai LM schemute elementari-is + eina nuosekliai 8.2k ir apatinis 2.7kiloomu.Sis parenkamas pagal min indik U.Ju sujungimas-i 5 koja.6 ir 7 tarpus suj.Tarp 7 ir 8 kojos 1.5k. 8 suj su 4 koja.Is 8 i minusa 2.38 kiloomu-parenki ,pagal max U indikuojama. 2 koja -korpusas.9 gali buti laisva-taskine indikacija bus. I 1 , 10 ,11 ,12,13,14,15,16, 17 , 18 visas tas jung svdiodziai is + .0. 006ampero tylos rezime, 0.015A -svieciant.Tiesa ,maitinimas 3koja.5 signal koja-0.5mkF i minusa.Cia per wap,atleiskit ,kam neaisku.

Tai ką tu ruošies daryt yra įtampos indikatorius.Šiaip naudingas daiktas stebėt krovimą, įkrovos lygio matuokliu jį gal ir galima pawadint, bet kiek energijos akumuliatoriuj liko jis tikrai neparodys. Šiaip RIMI, IKI , senukuose ir kitur jų yra pirkt įstatomų į prikurkę.Trys šviesdiodžiai ir to pilnai pakanka.Kaina apie 14 lt, pats tokį naudoju.

Įkrovos lygį gali parodyti akumo vidinė varža, ale schema nemaža gaunas. Praktiškai visur-tiek UPS, tiek mobiliuose paprasčiausiai matuoja įtampą. Pakaktų poros komparatorių schemos, t.y. rodytų tam tikrą įtampų intervalą ir daugiau ar mažiau už jo. [bite.lt/plius/bendravimas/klubai/2club.club_file_view/19098 2.461-=(139385830](http://www.bite.lt/plius/bendravimas/klubai/2club.club_file_view/190982.461-=(139385830) Gali dėt betkurį dvigubą operacinį, paprasčiau neišeis…

focus.ti.com/lit/ds/symlink/bq2013h.pdf pilnas kaifas…

Taip ,itampos indikatorius.Jei salta ziema ,po darbo matysiu 10.5 voltu automobily-zinosiu ,ko nesikuria .Jei generat slubuotu-tuoj pastebeciau.Viena mikruske tik.

Jei yra apkrova, tai itampos indikatorius turetu ± teisingai parodyt kiek liko energijos. Taip ir neatsaket - kokia itampa reiskia, kad akumas pilnas, o kokia, kad tuscias. Manau, darysiu varianta su LM3914. Tas su komparatoriais, tai nzn kaip gaut etalonine itampa jiem ir norisi bent 4 lempuciu Šypsena.

Priklauso nuo to, ką jungsi. Pvz mobilkų akumai yr 3,6V, o jau tuščią rodo, kai lieka ~3,0V… (nežinau tiksliai, tai nemuškit labai…) Kaip matai - liko net 3V, o jau tuščias… Jei maitinsi ką nors 5V, tai jis tuščias bus prie ~6V, jei maitinsi 12V, tai pats paskaičiuok…

o paprastas voltmetras ar netinka siam reikalui Nekaltas beje,automobiliniams akumams tikrinti yra apkrovos sakutes

Pala ,pala.Rasot 3 v ir jau tuscias.Atsakau,taip tuscias !Nes daugumoj ,tai akumo vieno -negalima iskrovinet zemiau 1.0 volto.Taip auto akuma nevalia iskrauti zemiau 10 v,nes batareja is 1 akumuliatoriu.

Tikriausiai teisingiausia būtų, jei eitų žvilgtelt į akumo datasheetus,kaip daktarėlis išrašė, ale tokių greitiausiai nelabai bus… O akumas ne upsinis kartais?

Akumas upsinis. Pirkau Lemonoj uz 29Lt. Tai yra Alarm supplies PB12-7. Kiek googlinau - neradau nieko. Itampos tai turetuvisdelto standarines but Nekaltas

Paprastas voltmetras tinka siam reikalui, bet noreciau mazesnio prietaiso, ir kad aiskiau matytusi kiek liko % Šypsena

Daryti galima su paprastu-modifikuotu.Nuosekliai su prietaisu jungiamas stabilitronas ir diodas,varza. Tada skale pav 9.6–15voltu.Mazu mikroampermetru yra.

Ai gaunasi jau su LM3914 ir SMD LED’ais mazesnis Šypsena, tik mikroschema didele, gal kas zino jos SMD analoga?

va sitas neblogas electrik.org/modules.php?op=modload&name=News&file=arti cle&sid=79&mode=thread&order=0&thold=0

Pentium100, kaip itariu, cia tu darai savo tam USB-HDD hibridui ? Butum nusipirkes USB FLASH “rakta” ir viskas…