1000-oji

1000-oji

lopas esi tadum as da tik pradejauLiūdna

Kestas rašė:

Prirasiau jau visa 1000.

Na tai sveikyju Alus

Kestai , pastebetas… kartais pavarai Gerai.
Varyk toliau… GėlėsGėlėsGėlės

Charkivo vyskupas: kas karo pradžioje įėjo į bunkerį, tai taip iš jo ir neišlindo

https://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/6/1654767/charkivo-vyskupas-kas
-karo-pradzioje-iejo-i-bunkeri-tai-taip-is-jo-ir-neislindo

4 1 4

Kitas: su bičiuliu, kino ir teatro režisierium profesorium Gela Kandelaki (kurį visad aplankau Tbilisyje) žiūrim Nekrasovo filmą "Uroki russkovo" ("Rusų kalbos pamokos" - yra youtube, labai rekomenduoju; po šio filmo Nekrasovas turėjo palikt Rusiją, emigruoti) – apie Osetijos okupaciją. Ten yra kadras, kaip rusų tankas, važiuojantis gruzinų kaimo gatvele pasuka iš kelio ir pervažiuoja mergaitę, stovėjusią šalikelėj su lėle rankoje. Paskui bandom tą pamatytą šokiruojantį kadrą suvokti - kas to tankisto galvoje? Gela atsako ramiai apie tą zombį kareivį – "Ani žie nieliudi, Vytas". (Jie ne žmonės, Vytai. Tiksliau – ne žmogai.)

Vytautas V. Landsbergis

Vis susiskambinu su bičiuliais Sakartvele, studijų draugais, dėstytojais. Naujienos tokios – pilnas Tbilisi rusų pabėgėlių. Pilni viešbučiai ir svečių namai. Prašo prieglobsčio, juos apklausinėja gruzinų saugumo pareigūnai, norėdami išsiaiškint, ar ne putinistai, ar ne šnipai, ar ne būsimoji penktoji kolona, kuri netrukus prašys tankais gelbėt rusakalbius, kuriuos "skriaudžia" kartvelai. Sako, kad jau dabar atvykėliai labai nepatenkinti, kam čia juos klausinėja ir tikrina.
Kartvelai laiko tolerancijos egzaminą – priimti pabėgėlius iš fašistuojančios kaimynų šalies, kuri ką tik okupavo dvi kartvelų teritorijas (Osetiją ir Abchaziją) ir fiziškai išnaikino ten gyvenusius kartvelus.
Du prisiminimai norom nenorom: prieš keletą metų su dukrom keliaujam po Sakartvelo kaimelius, ir viename jų sustojame papietaut vietiniam restoranėly. Didžioji salė užimta, ten rusų turistai ir juos lydintis gidas gruzinas, o mums pasiūlo atokų mažą kambarėlį už to didžiojo. Ten sėdim, pietaujam ir girdim kaip gretimam kambary sakomi tostai už tautų draugystę, paskui rusus lydėjęs gidas trumpam įslenka į mūsų kambarėlį atsigaut – liūdnas liūdnas, sėdi galvą susiėmęs rankomis ir geria, geria, kad nusiramintų ir grįžęs prie didžiojo stalo galėtų vėl okupantams vaidinti draugišką ir linksmą.

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1654478/policija-ragina-gyven
tojus-islikti-budriais-sukciai-prisidengia-net-karu-ukrainoje

Ketvirtadienį pareigūnai sulaukė pranešimo, jog kovo 23-osios popietę Kauno r., Raudondvaryje, pro neužrakintas namų duris pas senolius atėjo dvi moterys, kalbėjusios rusiškai ir prisistačiusios pabėgėlėmis iš Ukrainos. Moterys apie pusę valandos su sutuoktinių pora kalbėjosi apie karinę situaciją, teigė atėjusios parašų, jog senoliai pasirašytų, kad pritaria Ukrainos stojimui į Europos Sąjungą bei NATO. Po pokalbio juodai apsirengę atvykėlės, kurių rankas puošė juvelyrikos dirbiniai, staigiai pasišalino ir išeidamos tepasakė nuvykti pasirašyti į Migracijos skyrių. Po jų vizito namuose pasigesta 2600 eurų.

Praėjus mėnesiui nuo nepateisinamos ir neišprovokuotos Rusijos invazijos į Ukrainą, eiliniai rusai "savo kailiu" pajuto tarptautinių sankcijų poveikį, nepaisant Kremliaus ir toliau šalyje skleidžiamos informacinės demagogijos. Štai penkių kasdienių prekių ir paslaugų, kurių rusai jau nebegali lengvai gauti, pavyzdžiai.

https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1653219/penkios-prekes-ir-pasla
ugos-be-kuriu-rusai-mokosi-gyventi-naujo-masinio-deficito-laikais

Dėl visiško kovinės kariuomenės rezervo papildymo stokos, Rusijos pajėgos griebiasi naujų slaptos "mobilizacijos" formų, tai "Facebook" pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiasis žvalgybos direktoratas.

Rusija tikslingai ieško žmonių, turinčių problemų dėl paskolų mokėjimo, alimentų mokėjimo ir kitų skolų. Tuo pat metu tokių žmonių daugėja eksponentiškai, atsižvelgiant į įvestų sankcijų pasekmes Rusijos ekonomikai.

Be to, Rusijos pajėgos ir toliau "verbuoja" žmones, turinčius problemų su įstatymais – nusikaltėliams mainais už dalyvavimą karo veiksmuose Ukrainoje siūloma visiška amnestija.

Jolanta Bizaitė

Aš daug metų dirbau rusakalbių mokykloje. Nuo 2014 metų, kai rusija užpuolė Ukrainą, kai putinas pradėjo žudyt ukrainiečius, turėjau ir ukrainiečių mokinių. Ir ką jiems teko patirti? Patyčias, pažeminimus. Jie turėjo klausytis, "koks geras prezidentas putinas, o kad Lietuvai tokį". Taip kalbėjo mokiniai, taip kalbėjo mokytojai. Gegužės 9 visi organizuotai lėkdavo į kapines, o mokykloj vykdavo koncertas, tiesa, lituanisčių pastaraisiais metais į koncertą neįleisdavo, matyt, kad nepamatytume ko nereikia. Prieš porą metų keli russofašistai buvę ir esami tos mokyklos mokiniai suorganizavo facebooke viešas patyčias iš manęs, nes sovietus pasmerkiau. Aišku, vėliau atsiprašė, bet tegul jie dega pragare už kiekvieną sovietų auką. Dabar kai kurie iš jų užsidėję Ukrainos vėliavas, nors gerai panaršius jų anketas galima rasti vaizdelių "Krym naš". Tie veidmainiai irgi atsakingi už kiekvieną žuvusį ukrainietį. Ką darė mokyklos administracija? Apkabino, nuramino, pasiūlė santūriau elgtis ir neprovokuoti. Žodžiu, nieko blogo viešai nesakyti apie sovietus, putiną ir rusiją. Neseniai savo instagrame parodžiau, kokiais necenzūriniais žodžiais radau lentoje išplūstą putiną savo dabartinių mokinių ir pridėjau užrašą, kad už šiuos keiksmažodžius tikrai nebarsiu. Kas mane puolė auklėti? Ogi buvę rusakalbių mokyklos mokiniai, nors jie sakosi tikrai tikrai ne už putiną. Tos mokyklos yra blogis. Sakiau ir sakysiu. Tose mokyklose net ir menkiausias sąmoningumas bandomas užgniaužti. Turiu nuostabių rusakalbių buvusių mokinių, su kuriais bendrauju, geriu kavą, einu į teatrą. Jie tylėdavo ir kentėdavo ir dabar tyli, nes bijo pažįstamų pasmerkimo.
Nuo praėjusios savaitės savo dabartinėje auklėjamojoje klasėje turiu keturias ukrainietes. Net nepasakosiu, kur dabar jų tėčiai ir ką veikia. Nepasakosiu, ką jos matė ir patyrė. Mamos nenorėjo leisti savo mergaičių į rusakalbių mokyklas. Pagyriau. Teisingai padarė. O mes darysime viską, kad jos jaustųsi saugios.
Slava Ukraini!

Špyga Dovana

404 not found

7:07

Iš rusų apšaudomo Charkivo bėganti moteris trumpam stabtelėjo ir uždavė Rusijos žmonėms klausimą, kuris jau ne vieną savaitę sukasi daugelio ukrainiečių ir užsienio šalių piliečių galvose – kodėl jie neprotestuoja prieš tai, kas vykdoma jų vardu?

https://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/6/1645603/propaganda-ir-noras-m
alsinti-vidini-konflikta-kodel-rusai-remia-putino-kara-ukrainoje

https://katalikutradicija.lt/visi/istorija/kaip-stalino-dukra-tapo-kat
alike?fbclid=IwAR3bwux6ugcAo6UJrK0Uw1uRn-fS0RUDn1rwNcFTTBQss-5pADPUDwp
w6tU

O todėl, kad dauguma matė, kad Lietuvos piliečiai yra žudomi ir nieko, arba neužtektinai darė, kad juos gelbėtų.
Aš to neleisiu daryti ukrainiečiams.
Aš nestovėsiu ir nežiūrėsiu.
Aš su savo naujais broliais iš Danijos, USA, Suomijos, Čekijos, UK, Izraelio, Austrijos ir Olandijos juos ginsiu.
Kiek tik galėsiu.
Kaip sako pas mus Lietuvoje - Never again.

https://www.facebook.com/iskariotas/posts/10221107146450023

400 Butelis