Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Matthew Vaughn KING'S MAN. PRADŽIA" (2021 m)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą sausio 09 d. 11:15 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 198 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14832

2022-01-09 11:15 1 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Nemačiau "Kingsman. Slaptoji tarnyba", "Kingsman. Aukso ratas", kurių priešistorė yra šis filmas, bet kadangi "King’s Man. Pradžia" padarytas su užmoju ir tai pamatęs, nutariau pakomentuoti jį.

Apeliuojantis į XX a. istorinius faktus, filmas visų pirma žavi žinomuoju britų humoru. Kai kada tai akivaizdu ir linksmina (pvz. Jungtinės Karalystės karalis Jurgis V, Vokietijos kaizeris Vilhelmas II bei paskutinis Rusijos caras Nikolajus II pristatomi kaip pusbroliai ir suvaidina juos... tas pats aktorius Šypsena), dažniau yra netiesioginės ir paslėptos formos. Daug istorijos fikcijų galima pastebėti filme.

Režisierius ir scenaristas Matthew Vaughn apie šiame istorijos periode atsiradusią slaptąją britų tarnybą "Kinng's man" pagal komiksus sukurtame filme šalia fantazuojamų faktų, remiasi ir tikrai žinomais.

Štai I pasaulinis karas prasidėjo, kai viešėdamas Sarajeve ir jo kortedžui pasiklydus, Austrijos-Vengrijos erchercogas Pranciškus Ferdinandas nužudomas serbų nacionalisto Gavrilo Principo. Šis faktas filme mums primnamas aiškiai. Labai intriguojantis gavosi odiozinio caro Nikolajaus II šeimos aiškeregio Rasputino paveikslas. Ypač vykusi jo parodijinė likvidavo scena. Kaip teigia likę šaltiniai, Rasputiną nepasisekė nunuodyti ir sušaudyti, tai jis dėl garantijos dar buvo pakištas po Nevos upės ledu. "Kinng's man" atsispiriant nuo faktų, kovos su Rasputinu kadrai paverčiami rusų liaudies šokiais su ginklais. Rasputinas suka šiems šokiams būdingus suktukus, kol filmo herojams pavyksta panardinti jį šalia išėjimo (ar balkono) esančioje eketėje Šypsena Įspūdingas reginys! Na, ir, žinoma epizodinis kadras, nenutolantis nuo žinomos realybės, kaip bolševikai sušaudė caro Nikalojaus II visą šeimą... Po to filme, kaip visi žinome ir gyvenime, Rusijoje atsiranda Leninas. Ir tikrai jo laimė, kad greitieji ir vikrieji karališkieji vyrukai (bet tarp jų buvo ir žavių agenčių!) nespėjo juo susidomėti... Nuskilo ir Rusijos kino mėgėjams – "King's man" nebus uždraustas šalyje, kaip atsitiko su kita britų ironija-parodija "Stalino mirtis" (2017 m.).

Tačiau susidomėjusiems ir manantiems, kad žiūrės istorinį kiną, turiu paneigti žanrą. "King's man" – nuotykių žanro filmas, kur rodomos patriotiškai nusiteikusio Oksfordo hercogo (Ralph Fiennes) pastangos išsaugoti britų monarchijos galybę, kai jai iškyla pavojus būti Vokietijos ir Austrijos-Vengrijos aljanso sunaikintai. Visų pirma jis superpatriotiškjai išauklėja sūnų Kondratą. Jie, kartu su keliais taip pat nusiteikusiai bičiuliais imasi gelbėti šalį, naudodami vėliau atsirasiančios britų slaptosios tarnybos MI 6 agento Džeimso Bondo metodais. Ir šių ankstesnių britų patriotų išradingumas ir vikrumas anei kiek nenusileidžia Bondui!

Neapsiribojama vien ironija ir parodija. Štai Konrado didvyriškumas fronte filme parodomas tikrai dramatiškai. Visi filmo epizodai apsijungia minčiai, kad norint išlaikyti savo šalį stipria ir įtakinga, turi egzistuoti slaptoji tyrimo bei veikimo agentūra. Kas gi tuo abejoja?

Manau, vertas dėmesio angliškas kinas. Nežinau ar rasiu laiko pasižiūrėti ankstesnius filmus apie šiuos pirmuosius Albiono salos šnipus, bet kai pasirodys paskutinė, ketvirta istorijos dalis, reikės stengtis pamatyti.kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14833

2022-01-09 11:56 2 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Seansai

https://www.forumcinemas.lt/event/307200/title/kings_man_prad%C5%BEia/


VILNIUS

https://multikino.lt/filmai/king-s-man-pradzia-the-king-s-man

https://skalvija.lt/filmas/kings-man-pradzia/?show=222090

KAUNAS

https://cinamonkino.com/mega/filmas/kings-man-pradzia/lt

PANEVĖŽYS

https://www.apollokinas.lt/event/4160/title/kings_man_prad%C5%BEia/


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.138 Žinučių forume 189.531 2.251 Narių klube 3.024 Banga.lt laikrodis 23:54 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Matthew Vaughn KING'S MAN. PRADŽIA" (2021 m)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai