Filmas tikriems kino gurmanams ir amerikiečio WES ANDERSON gerbėjams. Įpratusieji serialų aiškumo ir dėliojamos medžiogos paprastumo, į filmą gali ir neįsikirsti. Ypač komplikuota sekti beriamo teksto vertimo tiktrus. Nes lygiagrečiai kalbama ir angliškai ir prancūziškai. Sakoma, kad garsus Holivudo režisierius Wes Anderson šiuo filmu reiškia savo meilę žurnalui "The New Yorker" ir žurnalistikai.T.y. pasibaigusiems neseniai žurnalistikos laikams, kai vyravo popieriniai laikraščiai.
Ką gi reiškia toks sudėtingas filmo pavadinimas? "Prancūzijos kronikos" Amerikos išeivių žurnalas, leidžiamas XX a. pradžioje įsivaizduojamame Prancūzijos miestelyje Libertyje. Mirus jo įkūrėjui Artūrui Hoviceriui (Bill Murray), žurnalo leidyba nutraukiama, rengiamas paskutinis numeris. Redakcijos personalas leidžiasi į nostalgiškus prisiminimus ir atgimsta keturios didžiosios laikraštyje publikuotos istorijos: Mozė Rozentaleris (Benicio del Toro), kalėjime sėdintis dailininkas, įsižiūri į savo prižiūrėtoją (Lea Seydoux) kaip mūzą ir modelį. Galima sakyti, kad LEA tapo ir 2021 m. Lietuvos kino teatrų mūza. Tik susižiūrėjus į ją kaip Džeimso Bondo merginą "Mirtris palauks", čia pat negalėjome atitraukti akių nuo jos žavesio Scanoramos hite "Mano žmonos istorija", kuris turėtų būti pamatomas ir pasibaigus festivaliui. O štai dabar vėl ji ekrane ir kaip modeliui ir priklauso netgi pozuoja apsinuoginusi.
Žurnalistė Lukinda Kremenc (Frances McDormand, 64 m.) užmezga romaną su revoliucionieriumi Zefireliu (Timothee Chalamet, 25 m.) ir suabejoja savo žurnalistiniu sąžiningumu.
Dviračiu važinėjantis reporteris rašo reportažus iš baisiausių miesto kampelių. Ši dalis trumpiausia ir mažiausiai įsimenanti.
Kai pagrobiamas komisaro (Mathieu Amalric) sūnus, jį išgelbėti gali tik virėjas... Efektingoms gaudynėms teks pasitelkti jau ir animaciją.
Sunkiai rasime daugiau žvaigždišką kino filmą Štai Wes Anderson puikiausiai žinome ire mylime dėl "Tenenbaumų šeima, "Mėnesienos karalystė", "Kelyje su Dardžylingu" , paskutiniu jo iki šiol Lietuvoje rodytu šauniu 2Viešbutis"Didysis Budapeštas"" ir kt. Be aukščiau išvardytu aktorių-žvaigždžių, dar filme pasirodo žurnalistė-paskaitininkė Tilda Swinton, Adrian Brody, Christopher Waltz, Bob Balaban, vaidinęs ir Budapešto viešbutyje ir pas Woody Alleną, Robertą Altmaną. Nors vaidmenys daugiau ar mažiau epizodiniai (protagonistų filme nėra), tačiau kokiame dar kino filme aptinkame tiek žvaigždžių? Dar galima pažymėti, kad scenarijaus rašymo procese dalyvavo nuolatinis Andersono bendraautorius, Francio Fordo Coppola sūnus Romanas.
Susidomėję paskubėkite, nes dėl neįprastos kino kalbos, filmas gali būti kino teatruose ne taip ir ilgai...