Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Andrius Blaževičius, Marija ir Teklė Kavtaradzės BĖGIKĖ (2021 m.)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2021 11 18 d. 19:29 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 386 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14773

2021-11-18 19:29 1 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Nauja, neregėta Lietuvos kine banga, ar proveržis, ar įspūdis – kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Patikėkite, tokio uždegančio jausmo, kokį įgyji savyje po šio filmo peržiūros, vargu bau ar buvo iki jo lietuviškame kine!
Taip, pakylėtų įspūdžių patiri po kiekvieno GERO lietuviško filmo, bet čia kažkas labai jau netikėto. Todėl nęra ko daug skaityti, ką brūkštelsiu žemiau, o paprasčiausiai išsiruošti į kino teatrą. Taip, atrodytų baisu dėl pandemijos. Bet, žinokite, nemačiau nė vienos įstaigos, kur taip tvarkingai žmonės dėvėtų kaukes (nepastebėjau išsikišusių nosių, t.y. faktiškai žmonių be kaukės). Aišku, tamsioje salėje, kai susodinama tik į kas antrą fotelį, kaukes daug kas nusiima, bet yra reikiamas atstumas, o ventiliacija leidžia užtikrinti, kad statistika nenurodo, kad nors vienas žiūrovas parsinešė bacilą iš kino teatro...)

Bet laikas grįžti prie filmo ir pabandyti išsiaiškinti, kuo gi jis toks nuostabus.

Visų pirma, nežinau lietuviško filmo, kuris palaikytų tokį aukštą tempą. Taip, bandymų drąstiškai karpyti kadrus montuojant ir sudarant intensyvaus kino įspūdį galima surasti (ypač trumpo metro filmuose), bet kad to nedarant taip greitai suktųsi veiksmas, nežinau analogo. Ir tai ne todėl, kad pagrindinė personažė MARIJA filme daug bėga.

Antra, tikrai nebuvo lietuviškame kine, kad visas filmas būtų konstruojamas išvien stambių aktorių planų. Veidai, jų detalės tokie dideli buvo Vingio didžiojoje salėje, jog gyvenime kalbindamas pašnekovą tikrai taip ryškiai nematai kiekvienos veido odos dalelytės, akių išraiškos ar pan. Atrodytų, rizikingas sprendimas. Tačiau stebuklingai jis pasiteisina! Yra filme atpažįstamų Vilniaus senamiesčio vietų, yra nufilmuotų kadrų ir iš toliau, bet koks 80% – stambūs planai. Tiesiog džiaugiesi, jog regi tokį novatoriškumą!

Trečia, gal galima rasti, kur lietuvišįkame kine tokia ryški pagrindinio aktoriaus įtaka filmui. Na, ankstesniame Andriaus filme "ŠVENTASIS" viską "ant savęs nešė" MARIUS REPŠYS. Bet vis tiek – tokia jausmų paletė, tokio emocinio krūvio, tiek buvimo visuose filmo kadruose, kiek "BĖGIKĖJE" tenka ŽYGIMANTEI ELENAI JAKŠTAITEI nežinau analogiškų kitų variantų LT kine. Jau aktorei skirtas Europos "Shooting Stars 2021", esu tikras, žinomo aktoriaus ir režisieriaus dukrai yra tik pirmas apdovanojimas, kurių dar pasipils. Gi Žygimantės tėtis yra Kęstutis Jakštas, bent kartą per savaitę matomas "Dviračio žiniose" valstietis iš Suvalkijos lygumų, vis besistengiantis su draugu užimti kokį postą ministerijose. Tapęs Kauno valst. muzikinio teatro vyr. režisieriumi, Kęstutis "stebuklingai" pakėlė šio teatro lygį.

Yra tik vienas man žinomas plačiai pasaulyje pripažintas filmas, kuris galima numanyti, galėjo padaryti įtaką ANDRIUI BLAŽEVIČIUI, kad kiltų idėja filmui "BĖGIKĖ" – garsiojo vokiečio TOM TYKWER "BĖK, LOLA BĖK".(Andrius visiškai neigia jo galimą įtaką) Šiame trileryje Frankos Potentės heroje sužino, kad jei per 20 min. negaus pinigų, jos draugui bus labai blogai. Ir ji lekia su tokia extra užduotimi. Filmas stipriai išgarsino tada, 1998 m.jauną vokiečių režisierių, kurio vėlesni filmai dažnai neprilygo bėgikės Lolos įspūdžiui. Tikėkime, kad ir Lietuvos bėgikė išgarsins ANDRIŲ už tėviškės ribų, o vėliau jis dar sukurs ir neprastesnio kino už šį, paskutinį savo darbą.

Negaliu nepaminėti tiek "Šventąjame" tiek šiame darbe stipriai režisieriui padėjusias scenaristes seseris MARIJĄ ir TEKLĘ KAVTARADZES. Tai jos padarė scenarijų tokį, kokį sekame filme. Taip jau yra, kad ir pirmasis Marijos Kavtaradzės didelis darbas kaip režisierės/scenaristės "IŠGYVENTI VASARĄ" buvo taip pat psichiatrijos tema. Galvoju, ne atsitiktiniai sutapimai, kadangi sesių mama yra žinoma psichologė, mokslų daktarė ir visada gali pakonsultuoti dukteris šia tematiką. "BĖGIKĖJE" Marija Kavtaradzė yra ir aktorių atrankos režisierė.

Po tiekos pagyrų, manau, imti ir pasakoti, kodėl MARIJA filme bėga paskui nesurandamą savo vaikiną, turintį populiariuosius LT Vytauto Kazlausko vardą/pavardę (akt. Marius Repšys), jau ir nereikia. Tiesiog būtina pasižiūrėti šį filmą!

Pateikiu šviežiausią režisieriaus Andriaus Blaževičiaus interviu. Tam, kad neimčiau cituoti jo minčių apie filmo kūrimą, o galėtumėt patys perskaityti:

https://www.7md.lt/kinas/2021-11-05/Norejosi-kitokio-filmo


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14783

2021-11-25 09:57 2 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Piktos kino kritikės:

"Andrius Blaževičius lieka ištikimas savo filmo "Bėgikė" pavadinimui. Čia išties puiki aktorė Žygimantė Elena Jakštaitė bėga tikrą maratoną. Visą filmą. Turbūt tai greičiausias kada sukurtas lietuviškas filmas. Reikia pripažinti, greičio ir dinamikos mūsų kine trūksta. Tačiau susidaro įspūdis, kad šįkart Blaževičius ir scenarijaus bendraautorės Marija ir Teklė Kavtaradzės pernelyg susikoncentravo į trilerio kūrimą bei vietoje nenustygstančios Jakštaitės bėgimą. Taip pasimetė ir vadinamasis antras dugnas, kurio būtų galima tikėtis iš Blaževičiaus, atsirado pernelyg tiesmukų ar tiesiog neišartikuliuotų asociacijų bei motyvų.

Tačiau neabejojame, kad jaunesnioji karta bus sužavėta pagavaus filmo ritmo, įsimintino operatoriaus Narvydo Naujalio darbo, o ir su Jakštaitės kuriama heroje, kuri, atrodo, dar tiki, kad meilė gali nuversti kalnus, lengvai susitapatins."

lrt.lt


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14805

2021-12-13 08:58 3 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Daugiau statistikos:

https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1561372/ka-gi-reiskia-filme-be
gike-smezuojantis-juodas-suo?fbclid=IwAR1PToUNeEH-1VlLA4ZRhmKNa2HqnMvr
BjiOQFRiYrV4TmIB_q47bvuwc-A


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14830

2022-01-07 21:03 4 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
PASAKA

https://www.7md.lt/24826


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14843

2022-01-21 18:58 5 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
PASAKA

23 d. – 13.30;
24 d. – 18.15


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.138 Žinučių forume 189.531 2.251 Narių klube 3.024 Banga.lt laikrodis 00:39 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Andrius Blaževičius, Marija ir Teklė Kavtaradzės BĖGIKĖ (2021 m.)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai