Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Pepe Andreu ir Rafa Moles OMARŲ SRIUBA (Lobster soup, 2020)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą gegužės 28 d. 17:33 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 125 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14669

2021-05-28 17:33 1 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Pabandžius išsiaiškinti kas čia per filmas, apninka tam tikri neaiškumai. Visose anotacijose rasime, jog filmas apie Islandijos miestelio Grundavikas kasdienybę, akcentą dedant ant populiariausios jame kavinės BRYGGJAN. Minimų režisierių dosje bus, kad jie yra prodiuseriai. Maža to – ispanai! Ir jau visai bus neaišku, kodėl filmas Scanoramos festivalyje įtrauktas į .... lietuviškų filmų programą?!

Žingeidumą geriausia patenkinti pasižiūrint filmą, būtinai nepraleidžiant pabaigos titrų skambant puikiai lyriškai muzikai. O dar tvirčiau paaiškins bei paskatins pamatyti filmą vieno iš autoriaus interviu:

https://www.lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2020/11/17/news/kino-rezisie
rius-arunas-matelis-dokumentika-yra-didysis-burtas--17081855/


Taigi, man atpuola rašymas, kaip vienu filmo scenarijaus autoriumi ir prodiuseriumi tapo didžiausio šiuolaikiniame kine pripažinimo pasaulyje sulaukęs lietuvis dokumentininkas Arūnas Matelis ir kaip yra ten su tais ispanais Islandijoje...

Filmas apgaubtas islandiška ramybe ir yra maloniai "šiltas". Matai paprastus GRUNDAVIKO gyventojus-veteranus, kurie žmogiškai jautriai pasakoja apie savo mylimą kraštą. O štai ispanų ir lietuvių reikalas – šauniai visa tai parodyti. Ir visi su savo užduotimis susitvarko, pradedant minėtais autoriais, taip pat titruose minimais reiškiant jiems padėką mūsų kino žymūnams, kaip antai Algimantui Puipai, Ievai Norvilienei, etc., kurių konsultacijos neabejotinai prisidėjo prie filmo kokybės, ir baigiant šauniais mūsų džiazo muzikantais, kurių grojimo filme neįmanoma neišgirsti!

Šiais laikais užplūstas turistų GRUNDAVIKAS filme prisimenamas, kai XXa. viduryje buvo jame 500 gyventojų ir visi vienas kitą pažinojo. Tinklų įmonės 1974 m. įkūrėjai broliai pasakoja, kad 1982 m. ėmė trūkti iki tol neribotai žvejotos žuvies, liko įmonėje 4 darbuotojai ir jie sugalvojo pirmame aukšte įkurti kavinę "Bryggjan", kad verslas nesustotų.
Palaipsniui ji tapo šio miestelio gyventojų susitikimo tašku ir dabar, kai senyviems broliams tenka parduoti visą verslą perkantiems biznieriams reikjavikiečiams, visiems vietiniams liūdna. Organizuojamas šaunus atsisveikinimo vakarėlis...
Ar pavyks naujiesiems šeimininkams išlaikyti buvusią aurą?

Iš to ką papasakojau, manau, susidaro įspūdis, kad filmas neypatingas. Nerodoma kažkas ekstraordinaraus...
Jeigu taip galvojate – klystate. Apie tikrą, ne išgalvotą gyvenimą filmas pasakoja ir įdomiai ir labai patraukliai. Žiūrovas pasijunta esąs artimas tiems atokaus miestelio senbuviams. Šalia to yra puiki proga pažinti to šiaurietiško gyvenimo kasdienybę ir tradicijas. O tai tikrai verta, kai esi kito krašto atstovas!


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14689

2021-06-18 23:05 2 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
PASAKA

24 d. – 18.30


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.110 Žinučių forume 189.339 2.245 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 05:26 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Pepe Andreu ir Rafa Moles OMARŲ SRIUBA (Lobster soup, 2020)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai