Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Jan-Ole Gerster LARA (2019 m.)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2020 01 10 d. 07:40 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 736 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14441

2020-01-10 07:40 1 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Nemėgstu sudarinėti geriausių filmų sąrašus. Metų, festivalių, dar kokių nors... Visų pirma, tuomet tenka lyginti nesulyginamus. Žanrai, tema, autorių tikslas, kartais, pagaminimo metai – labai sudėtinga tokius dalykus sudėti ant vieno kurpaliaus. Tačiau, jei labai prašytų iš beveik pusės šimto lapkrityje per Scanoramą matytų rinktinių filmų išrinkti dešimtuką ar penketuką geriausių, ko gero vokiečių "LARA" rašyčiau į pirmą vietą!

Kadangi filmas iki šiol buvo parodytas tik keliose seansuose Scanoramoje, nustebau, kai tradicinėje metų apklausoje  "Kas įsiminė 2019-aisiais?" kino kritikos veteranė Neringa Kažukauskaitė  LARĄ taip pat parašė pirmiausia! Esu įsitikinęs, jog kiti kritikai filmo neminėjo, nes paprasčiausiai nespėjo iki šioljo pamatyti. 

Visą šio filmo laiką rodoma žavios šešiasdešimtmetės LARA JENKINS (įstabi aktorė Corinna Harfouch) gimtadieninė-jubiliejinė para. Filmas gana kamerinio tipo, susikoncentravęs į šią moterį. Ir jį negalima vadinti tik stipriu. Tai tiesiog kietas kinas   Dėl kūrėjų sugebėjimo žiūrovams atskleisti visą moters būsenos komplikuotą psichologizmą, dažniausiai nieko nepasakant tiesiogiai. Jos žvilgsnio niuansai, veido išraiška perteikia stiprius išgyvenimus ir viduje verdančią dramą. Kai aplink visi taip nori greitų ir lengvai pasiekiamų rezultatų, "Laros" prasmė ateina palaipsniui – suvoki, kad filmas apie tai, kokia buvimo mene ir pasiektų viršukalnių kaina, kas padeda jas pasiekti, kaip tai veikia artimiausių žmonių likimus.  

 Griežtų "vokiškų" charakterio aspiracijų vedama, Lara aplink save sukūrė įtampos lauką. Ir kai per gimtadienį ji nutaria, pasinaudodama sūnaus pianisto GALA koncertu, grąžinti laiką atgal, t.y. ne fiziškai, bet santykius su aplinkiniais, aišku, jai bus nelengva. Užsispyrusiai tiesmukas ir kompromisų nepripažįstantis charakteris padarė savo – išskyrus tik šią dieną pažintu kaimynu, visi artimiausi žmonės ją laiko... nedėkinga "furija". Ar pavyks jai taisyti šiuos santykius išaušus šiai neeilinei dienai Laros gyvenime? Žiūrovas ne tik pamatys Laros atsivėrimą, kurį ji slėpė giliai savyje, bet ir filmo autorių dėka, turės nemenką psichologijos pamoką. Dėl jos tikrai verta pasižiūrėti šį itin meistrišką su didele šiluma ir talentu sukurtą filmą!

Karlovi Varų festivalyje filmas apdovanotas Specialiuoju žiuri prizu, o Larą vaidinanti Corinna Harfouch – prizu už geriausią moters vaidmenį.


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14458

2020-01-26 21:29 2 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
VILNIUS

Pasaka

http://www.kinopasaka.lt/lt/filmai/lara


PANEVĖŽYS

GARSAS
https://www.garsas.lt/filmas/lara/


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja tema



Pranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.300 2.241 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 17:02 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai



Kinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Jan-Ole Gerster LARA (2019 m.)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai