Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Rian Johnson IŠTRAUKTI PEILIAI (Knives out, 2019 m.)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2019 12 09 d. 18:50 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 1734 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14387

2019-12-09 18:50 1 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Ar nesinorėtų dalyvauti nežinomo detektyvų klasikės AGATOS CHRISTI kūrinio atradimo vakarėlyje? Neabejotinai!  

        Prieš Kalėdiniame laikotarpyje Lietuvos kino teatrai suteikia tokią galimybę. Bent jau vaizduotėje...
Mat, mano automatiškai neindifikuojamas iki šiol režisierius ir scenaristas  Rian Johnson (o jis, pasirodo, yra režisavęs vieną iš naujesnių "Žvaigždžių karų" dalį, nors tapo žinomu už nedidelio biudžeto "Brolius Blumus" ir "Laiko kilpas", kurių, dabar apgailestauju, nežiūrėjau) 15 metų nešiojo savyje šio filmo idėją ir sugebėjo parašyti tokį scenarijų, kad skaitydamas jį jau labai garsus dabartinio Džeimso Bondo vaidmenis įkūnytojas Danielis Craigas sako pasijutęs lyg skaitytų William Foulkner ar Tennesy Williams nežinomą kūrinį.
Nesiorientuojant į aukščiausią lygį, kiekvienam žiūrovui tik lapkričio pabaigoje pradėtas rodyti filmas neišvengiamai mintyse kels asociaciją su Christi "Žmogžudystė Rytų eksprese". Dar ir todėl, jog lygiai prieš 2 metus matėme naujausią šios klasikos garsaus brito   Kenneth Branagh ekranizaciją. Aptariamas filmas Vakarų kino žurnalistų recenzijų suvestinėje pasiekė itin aukštą 96% vertinimo vidurkį, įvertinus daugiau kaip 361 kritikų atsiliepimus, o tarp 12 000 žiūrovų balų, išvestas 92 % balas iš 100. Per pirmą rodymo savaitę vien JAV spėjo surinkti daugiau kaip 41 mln. $ už bilietus, kai pats filmo biudžetas yra mažesnis (40 mln. $). O pasaulyje šis ne blockbuster tipo, bet su išvystytais personažų charakteriais, lyg pagal žymaus rašytojo "užkurtą" literatūrą pastatytas filmas per savaitę gali pasigirti surinkęs daugiau kaip 125 mln. $.
        Specialiai įnykau į statistikas, nes vien spręsdamas pagal filmo pavadinimą, ne vienas solidaus meno puoselėtojas, toliau ir nebeskaitytų. Taip, pavadinimas "IŠTRAUKTI PEILIAI" aiškiai duoda peno galvojimui, kad siaubiakas, ir aš čia reikalų neturiu...
Kiek sugebėjau, pabandžiau eliminuoti išankstinį nusistatymą. Ogi brutalaus pavadinimo kaltininkai yra tikrai ne siaubo apologetai – populiari anglų roko ir elektroninės muzikos grupė "Radiohead", kurios 2001 m. išleistame albume "Amnesiac" yra tokio pavadinimo daina:      (https://www.youtube.com/watch?v=XRrDrdLvi70).
      Filmas iš karto įtraukia, nes skaitlinga šeima, susirinkusi švęsti savo tėvo ar senelio 85-etį, dar nespėję sėsti prie vaišių stalo, priversti rengtis laidotuvėms....  Garbusis ir klestintis, plačiai žinomas kaip detektyvų rašytojas randamas nusižudęs...  Žymus detektyvas iš Luizanos, kur gyvena prancūzų kolonistų palikuonys, Benoit Blanc irgi priverstas įsitraukti į savižudybės priežasčių aiškinimąsi, nes jį keistai pasamdė anonimas. Tiesiog gavo voką su solidžiu banknotų pluoštu...      
 O ar tikrai senolis nusižudė? Keistų manierų Benua (Daniel Craig) imasi tyrimo.  Kaip ir "Žmogžudystėje Rytų eksprese", detektyvas uždraudžia giminaičiams ir pagalbiniam personalui palikti didingą namą, kol vyksta aiškinimasis, ar niekas iš giminaičių nepadėjo senoliui greičiau patekti į aną pasaulį. Pabaiga, kaip ir priklauso detektyvams, bus ganėtinai netikėta. Būtent pabaiga "priklauso peiliams", pamatysite. Kaip tik šią gan nereikšmingą siužetui sceną norėčiau kritikuoti dėl šiokio tokio nelogiškumo. Bet tai visiškai neturi įtakos filmo įspūdžiui...

    "IŠTRAUKTUOSSE PEILIUOSE" vaidina ištisas aktorių žvaigždynas, jau iki dabar suvaidinusių  dešimtis vaidmenų. Be D. CRAIGO iš žinomesnių išskirčiau už savaitės 90-metį minėsiantį, geros formos Christopher Plummer, skaičiuojantį trečią šimtą savo vaidmenų kine ir serialuose ir Jamie Lee Curtis, garsių praeities aktorių Janet Leigh ir Tony Curtis dukterį. Žilagalvė 60-metė aktorė jau pati yra veteranė, turinti pagrindinių vaidmenų žinomuose filmuose iš dar videokasečių eros.

Vienu žodžiu, mėgstantiems įtarimus, kad buvo nusikalstama veika,  narpliojančius filmus pamatyti "Ištrauktus peilius" tiesiog būtina.


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14390

2019-12-10 15:11 2 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Šauniai mane papildo kino kritikas GEDIMINAS KUKTA:

"Tai vienas tų filmų, kurie tave visą laiką vedžioja už nosies. Kai, atrodytų, jau tikrai atspėjai, kas nužudė turtingą garbaus amžiaus detektyvų rašytoją Harlaną Tombrį (Christopher Plummer), režisierius daro netikėtą istorijos posūkį, o tau belieka susitaikyti su naujomis žaidimo taisyklėmis.

Kai tolesnę įvykių eigą stebi jau šiek tiek atsipalaidavęs, nes režisierius pradėjo žaisti atviromis kortomis, tavo viduje vis tiek kirba žinojimas, kad tai, ką matai, yra per paprasta, kad būtų tiesa. Kad istorijoje būtinai iškils detalė, dialogo eilutė ar primirštas personažas ir tu sušuksi: taip ir žinojau!

Ir įvyksta – siužete atsiranda dar vienas posūkis ir visi vakaro įvykiai staiga pamatomi kitoje šviesoje. Mozaikos detalės sukrinta į bendrą piešinį. Tu lengviau atsipūti, ir vos tik tą padarai, režisierius tave apgauna ir mesteli finalinę vyšnaitę ant torto.

"Ištraukti peiliai" yra nuolatinis režisieriaus (katės) žaidimas su žiūrovu (pele). Rianas Johnsonas mums priminė, kad detektyvinis filmas gali būti tiesiog smagus proto, atminties ir pastabumo žaidimas, nebūtinai slogus pasakojimas apie žudikus maniakus. Jis sukūrė tiesiog pramogą, kokią kine šiandien pamatysi vis rečiau.

Akivaizdu, kad įkvėpimo pirmiausia semtasi iš literatūros – Agathos Christie ir Arthuro Conan Doyle’io romanų. Iš čia ir didelis senas namas, kurio kertės pilnos paslapčių, ir vienas už kitą spalvingesni personažai, kurių kiekvienas turėjo savų priežasčių pasiųsti turtingą giminaitį anapilin, iš čia ir bylą narpliojantis detektyvas (Daniel Craige), kurio asmenyje gali įžvelgti visus – Erkiulį Puaro, Mis Marpl, Šerloką Holmsą.

Žiūrint šį filmą aplanko jausmas, lyg sėdėtum žiemos vakarą prie židinio, verstum knygos lapus ir negalėtum atsitraukti – taip įdomu. Tačiau vos tik žudikas demaskuojamas, visa intriga dingsta, nes Rianas Johnsonas nėra Quentinas Tarantino, kurio "Vieną kartą Holivude" gali žiūrėti ne kartą net ir žinodamas finalinį "tvistą".

Nors režisierius ir bando šalia pagrindinės istorijos (žudiko paieška) formuluoti ir aktualią potemę apie šiandieninės Amerikos privilegijuotuosius (turtuolių šeima) ir nuskriaustuosius (tarnais dirbantys imigrantai), "Ištraukti peiliai" neturi antrojo dugno. Bet filmas dėl to netampa blogesnis."

7 MD


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14422

2019-12-22 16:10 3 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Kritikės SANTA LINGEVIČIŪTĖ ir ILONA VITKAUSKAITĖ įrašė filmą į labiausiai įsiminusių 2019 m. dešimtuką:

""Ištraukti peiliai" ("Knives Out", rež. Rian Johnson). Tai filmas, leidžiantis tamsioje kino salėje tiesiog pasislėpti kėdėje ir juo mėgautis, kaip mėgaujasi garsieji filmo aktoriai su Danieliu Craigu priešaky. Gal ir senamadiškai skamba, bet gyvenant amžiuje, kai vieni kitus tik edukuoja, norisi paprasto ir gryno kino, neverčiančio išėjus po peržiūros apsimesti, kad labiau subrendome moraliai. Filmas nebent privers spėlioti, kas gi iš tiesų yra tikrasis žudikas..."


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14452

2020-01-13 22:42 4 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Filmas nominuotas OSKARUI už geriausią originalų scenarijų!

kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14489

2020-03-07 10:21 5 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
03-07
20:00
MO KINAS | PYLIMO G. 17


Vycka_SL
Geriausias senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 2815

2020-03-17 11:25 6 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Vycka_SL Įtraukti Vycka_SL Į adresų knygelę
Filmas orginalus, tačiau Oskaras..?
Čia toks nuotykių, komedijos, kriminalo, kartais absurdo kratinys. Filmas neblogas, tačiau iki dešimtuko manua nedašauna Šypsena


ovsas
Gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 83

2020-04-09 22:20 7 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ovsas Įtraukti ovsas Į adresų knygelę
https://superfilmai.net/9840-istraukti-peiliai-2019-knives-out.html

Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.303 2.242 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 14:38 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Rian Johnson IŠTRAUKTI PEILIAI (Knives out, 2019 m.)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai