Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Hans Petter Moland VOGTI ARKLIUS (Ut og stjæle hester, 2019)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2019 12 01 d. 00:51 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 906 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14373

2019-12-01 00:51 1 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Filmą, vadovaudamasis populiaraus, dabar 67 metų Norvegijos rašytojo PER PETTERSON 2003 m. pasirodžiusiu romanu, apdovanotu Norvegijos literatūros kritikų bei geriausio metų romano prizais (išleista knyga ir Lietuvoje!), sukūrė SCANORAMOS favoritas H.P. MOLAND. Taip jį pavadinau, nes visus esminius šio scenaristo ir režisieriaus filmus rodė Scanorama – "Paskutinis leitenantas", "Aberdynas" (2000), "Gražioji šalis" (2004), "Savaip sąžiningas žmogus (2010)" ir "Metų pilietis" (2014). Laikas negailestingas ir labai gerai atsimenu filmų pavadinimus ir tvirtai susiformavusį įspūdį, kad norvegų filmų autorius Molandas yra išties kietas. Beje, aštraus siužeto trileris "Metų pilietis" buvo toks sėkmingas, jog Holivudas nusipirko teises į jį, parašė filmų fabriko taisyklėms atitinkantį scenarijų ir prabėgus penkeriems metams, šiemet buvo išleistas holivudinis "Metų pilietis" su Liam Neeson pagr. rolėje, pavadintas "Karštas kraujas". Galite pasižiūrėti šį variantą online.

Kad "VOGTI ARKLIUS" yra meistriškas kūrinys, abejonių nekyla. Ir ypač šildo onorą, kad filmo sukūrime stipriai sudalyvavo Lietuva. Tiesa, reikšminga tik, kad dailininkai yra mūsų specialistai, kad filme panaudoti ryškūs Mindaugo Survilos filmo "SENGIRĖ" neužmirštami kadrai, tiesa trumpalaikiai, kad vasariškos gamtos vaizdai yra lietuviški. Daugiau lietuvių dalyvavimas apsiriboja rūbų siuvimu, trečiuoju operatoriaus asistento, linijiniu prodiusavimu bei kitais nepirmaeiliais vaidmenimis filmo atsiradime. Bet pasitikrinkite, kiek daug lietuviškų pavardžių titruose pasibaigus filmui!

Todėl natūralu, kad "VOGTI ARKLIUS" tapo pačiu populiariausiu filmu SCANORAMOJE! Nesutikau nei vieno žmogaus, kuriam nepatiktų filmas.

Bet turiu tam tikrų priekaištų, kurie neleidžia man įsirašyti kūrinį į geriausių festivalyje matytų filmų dešimtuką. Visų pirmą, gana schematiški senstelėjusio protagonisto Trondo sugrįžimai į vaikystės prisiminimus, gausiai palydimi užkadrinio balso, aiškinančio, ką šis prisimena ir kas rodoma. Kinematografijoje tokia maniera nėra pati geriausia ir nedažnai būna taikli. Labai jaučiasi, kad ekranizuojama literatūra. Situaciją kiek gelbėja tai, jog jaunystės prisiminimuose personažai kiek pinasi ir žiūrovas priverstas galvoti, kas tokie rodomi ir kaip jie tarpusavyje susiję. Aišku, įdomumą padidina, kad tuos mažesnius ir daugiau subrendusius kaimiečius persekioja likimo smūgiai. Rebusiukai čia nedideli. Bet bėda, jog filmas gaunasi nemenkai nusaldintas. Labai pataikavimas žiūrovui daro filmą mažiau patraukliu nei Scanoramoje rodytos kitos panašaus stiliaus dramos, kaip antai vokiečių "KŪRINYS BE AUTORIAUS", "ŠNIPĖ", "PASLĖPTAS GYVENIMAS", "MARIJOS ROJUS"...

Griežčiau festivalio hitą įvertina kino kritikė ŽIVILĖ PIPINYTĖ:
"Kartais "Scanoramoje" stebino ir visiškas kino kalbos anachronizmas. Tokio primityviai literatūriško, bet kartu paviršutiniško filmo kaip Lietuvoje daugiausia filmuotas Hanso Petterio Molando "Vogti arklius", seniai neteko matyti. Kita vertus, tradicinis, istorijas pasakojantis kinas nežada pasiduoti. Tai įrodo Floriano Henckelio von Donnersmarcko "Kūrinys be autoriaus" ir Marco Bellocchio "Mafijos išdavikas". Abu filmai ilgi, bet neprailgsta, matyt, todėl, kad abiejų pagrindas – dramatiški realių žmonių gyvenimai, atkurti filme pasitelkiant tradicines išraiškos priemones ir gerus aktorius. Istorijų pasakojimas, regis, vis dar laikosi gerai."


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14389

2019-12-09 20:29 2 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
VILNIUS

http://www.kinopasaka.lt/lt/filmai/vogti-arklius


http://www.forumcinemas.lt/Event/307461/Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.300 2.241 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 18:32 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Hans Petter Moland VOGTI ARKLIUS (Ut og stjæle hester, 2019)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai