Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

AŠ ESU LEONARDO (Being Leonardo Da Vinci, 2019 m.)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2019 11 03 d. 15:11 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 1865 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14340

2019-11-03 15:11 1 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Suprantama ir sveikintina, kad 500-ųjų pasaulinės kultūros, mokslo, meno, išradimų, tyrinėjimo genijaus Leonardo da Vinči mirties metinių sukakčiai italai sukūrė filmą apie jį. Visai neabejoju, kad iki šiol buvo ne viena dešimtis visokio žanro kino apie šią labai ryškų pėdsaką palikusią pasaulio asmenybę. Šįkart italai sugebėjo aprėpti reikšmingiausius da Vinči nuopelnus žmonijai, tačiau, mano galva, apžvalga gavosi ganėtinai paviršutiniška ir buitinio lygio. Dėl žanro. 

Mat vietoj mąslių šiuolaikinių mokslininkų, paskyrusių savo sąmoningą darbinę karjerą Leonardo da Vinči palikimo nagrinėjimui, komentarų, aiškinimų ir įdomybių atskleidimo, ko tikėtumeisi, italų kinematografininkai padaro meninio ir dokumentinio kino žanrų jungtį.
Patyręs 40-metis italų aktorius Luca Argentero vaidina LEONARDO DA VINCI. Matyt, panaudojus peruką, jis tampa panašus į autoportretus palikusį genijų, tik nepasivarginta aktoriui užauginti vešlią barzdą, kuri buvo neišvengiama prieš pusę tūkstančio metų tarp meno-mokslo žmonių. Bet tai ne esmė – aktorius sąlyginai panašus į Leonardo. Tačiau vietoje dokumentų apie stebėtinai "stebuklingus" da Vinči darbus, stebime dar nelabai paplitusio pavadinimo mokumentika (dokumentinio kino imitacija) žanro filmą. Ir jeigu tarp kai kurių tautiečių mėgiamas TV kanalas HISTORY tik šio žanro ir rodo savo istorinius filmus ir tai tinka, tai "AŠ ESU LEONARDO" filme man norėjosi tik naujų žinių arba bent gilesnio jų pakartojimo apie tuos "stebuklingus" besistengusio viską aprėpti genijaus darbus. 

   Ogi dabar teko stebėti aktoriaus kūrybines "kančias" komentuojamas užkadrinio balso, dramatišką muziką, atsieit, įtraukiančią į Leonardo mąstymo įtampą, vėjo gūsių nešiojamus lapus, demonstruojančius, sakykim, proto jungtis su visata ar tiesiog kūrėjo prasiskolinimo kreditoriams dramatizmą. Tikiu, kad kai kuriuos žiūrovus tai įtikins ir paveiks, bet, neabejoju, kad ne man vienam tokia mokumentika tik trukdė dar kartą įsijausti į genijaus palikimo mąstą. Taip, reikšmingiausi LEONARDO DA VINCI darbai parodyti filme visi, bet mano akimis, per daug paviršutiniškai.

     Ką gi, bet negalima paneigti, kad filmo atsiradimas tokia proga yra reikalingas besikeičiančių kartų visuomenei edukuoti.


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14342

2019-11-03 15:20 2 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
VILNIUS

Pasaka
http://www.kinopasaka.lt/lt/filmai/as-esu-leonardo

Skalvija
http://skalvija.lt/filmas/as-esu-leonardo/?show=145768

VILNIUS, KAUNAS, ŠIAULIAI, KLAIPĖDA
Forum cinemas
http://www.forumcinemas.lt/Event/307327/

KAUNAS
Romuva
https://www.kcromuva.lt/lt/esu-leonardoPuslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.300 2.241 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 14:24 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: AŠ ESU LEONARDO (Being Leonardo Da Vinci, 2019 m.)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai