Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Ron Howard PAVAROTTI (2019)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2019 08 07 d. 20:07 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 2824 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14279

2019-08-07 20:07 1 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Bukai įsivaizduojant kaip turėtų atrodyti šio dokumentinio filmo pristatymas, turėtų būti sakoma, kad visi klasikinio stiliaus bei operinio vokalo gerbėjai privalo pasižiūrėti filmą Pavarotti. Bet tokia rekomendacija būtų labai klaidinga. Kaip gali nesudominti ir kitokio akiračio muzikos mėgėjus, jei filme garsūs prodiuseriai, pripažįsta – kai italų tenoras Luciano Pavarotti sutarė su ispanų tenorais Jose Carreras bei Placido Domingo surengti jų trio koncertą, jie staigiai tapo populiariausia grupe pasaulyje! Paskaičiuota, kad L. Pavarotti koncertų klausėsi 10 mln. žmonių, jis pardavė 100 mln. įrašų, o youtube iki dabar turi 800 mln. peržiūrų!
Filme daug dėmesio skiriama U2 lyderiui BONO, aiškinančiam, kad niekada nenorėjęs turėti tamprių ryšių su opera. Bet "pristojo" telefonu Pavarotti. Bono atsako jam, kad jis sėdi savo įrašų studijoje. Luciano sako, "aš tuoj būsiu čia". "Bet studija Dubline, o Jūs kaži kur?!" – netiki Bono.
"Ne, aš jau esu Dubline", sako operos dievaitis. Ir tikrai – po kelių valandų, atskridęs privačiu lėktuvu, į studiją įžengia maestro, kaip Bono sako, geriausias balsas pasaulyje.
Teko Bono parašyti garsią dainą "Miss Sarajevo" ir su visa U2 grupe dainuoti L. Pavarotti organizuotame labdaros koncerte Modenoje...

Arba, garsusis koncertas Londone. Jo dieną pliaupė lietus. Prodiuseriai mąstė – niekas neateis į operos solisto koncertą stadione. Ką jūs! Nustatytą valandą pilnas buvo stadionas besislepiančių po lietsargiais. Matė sceną tik priekinės eilės, todėl prodiuseris nuo scenos paprašė suskleisti visus skėčius. Pirmoji tai padarė priekyje sėdinti princesė Diana. Po jos – visi. Kai peršlapusi lyg viščiukas gražuolė princesė atėjo po koncerto į užkulisius pasveikinti dainininko su sėkmingu koncertu, ji atsakė teigiamai ir į Pavarotti kvietimą pokoncertinėms "dūzgėms". To karališkos šeimos atstovai niekada nedarydavo...

Visi šie stebinantys faktai nėra pasakojami ar vaidinami – jie buvo nufilmuoti, nes Luciano mėgo filmuotis. O buitinės kameros visada būdavo po ranka... Ir gaunasi dokumentiniai liudijimai, kurių, manau, apie 90 % nežinojo net prisiekę Pavarotti gerbėjai. O kai filmuotus kadrus ima dėlioti toks kino autorystės asas kaip amerikietis Ron Howard, pasakojimas ir visai tampa intriguojantis. Dviejų Oskarų 2002 metais laimėtojas už NUOSTABŲ PROTĄ (geriausias metų filmas ir geriausias režisierius) ne tik dar yra sukūręs išgarsėjusius filmus "Apollo 13", "Niksonas prieš Frostą", "Solo. Žvaigždžių karų istorija", "Da Vinčo kodas", "Kaip Grinčas Kalėdas vogė", bet ir dar 40 kitų filmų. Pats suvaidinęs apie 90 vaidmenų kine ir TV, nors kaip aktorius plačiai nesikotiruoja. Taigi, kad jis sugeba deramai sudėlioti gausią dokumentinę medžiagą apie prieš 12 metų mus palikusį maestro, abejonių nekyla. Filme neslepiama niekas – nei fobijos, nei posūkiai į šoną nuo šeimos, nei sėkmės ar ligos....

Labai praturtina informaciją ir aktualūs Luciano Pavarotti biografijoje ir kūryboje pašnekovai, jį betarpiškai pažinoję. Sužinome, kuo unikalus yra tenoro balsas vyrui bei kitus šio meno niuansus. Ir, žinoma, muzika. Jos filme tikrai netrūksta. Ir ji keri!

Muzika taip uždega, kad per juodame fone slenkančius titrus, grojant orkestrui "Širdys mergelių linkę vilioti", antroje eilėje įsitaisiusi trijulė jaunimėlio dainavo ariją kaip tą darė garsusis tenorų trio. Aišku, žiūrovų Vingyje vokalai buvo parodijos žanro lygmenyje, bet vis tiek linksma. Žaismingumo visada ir siekė dainavimo legenda LUCIANO PAVAROTTI...


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14316

2019-09-29 12:34 2 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Meno kritikė Jūratė Visockaitė:

"Amerikiečių režisierius Ronas Howardas ("Nuostabus protas", "Dingę", "Bitlai, aštuonios dienos per savaitę") naują dokumentinį filmą apie garsiausią XX a. tenorą Luciano Pavarotti (1935–2007) pradeda stipriai veikiančia kolegos Wernerio Herzogo "Fickaraldo" užuomina. Matome kadrus su besišypsančiu dainininku, plaukiančiu ta pačia Amazone į tą patį operos teatrą Brazilijos džiunglėse (žinoma, jau civilizuotose) – Luciano lipa į sceną ir dainuoja tuščioje salėje, nes čia kadaise lankėsi jo jaunystės stabas ir tėvynainis Enrico Caruso. Saliamoniškas sprendimas. L. Pavarotti juk irgi privertė mases žavėtis opera.

Tokių įdomių sprendimų filme "Pavarotis" nedaug. Kritikai snobai apgailestauja, kad nebuvo pakalbinti rimtesni muzikantai, pirmenybė reikšti nuomonę atiduodama kažkokiam popsiniam Bono. Režisierius pats yra apakęs nuo susitikimo su herojumi ir pristato jį pasauliui kaip paprastas mirtingasis. Tačiau tokia "liaudiška" maniera išklotas paties Luciano pasirinktas kelias. Kiek atsimenu, būtent nuo L. Pavarotti stadioninių arijų su draugais tigrais, nuo jo impresarijų pastangų viešinti maestro koncertus 9 dešimtmetyje, "holivudinti" operą ir prasidėjo tos operos naujoji era. Konservatoriai teigė, kad trys tenorai nužudė operą, bet šiandien ji vis dėlto džiaugiasi populiarumu.

Filme, matyt, ir negalėjo atsirasti daugiau vietos dainininko jaunystei, filmuotos medžiagos nebuvo, o pertekliniai fotokadrai ar svarūs interviu stabdytų spontanišką veiksmą. Štai geriau paklausykim Luciano humoristinės dietos: spagečiai ir dar kartą spagečiai, kepsnys, vištiena, pabaigoje dar ledų porcija: "Na, dėl dietos, tai aš būtinai lėkštėje visada atstumsiu ir paliksiu vieną šaukštelį ledų nesuvalgęs..." Esama ir profesionalo pasakojimų apie diafragmą, apie primadonos liemens čiupinėjimą, bet yra ir šio milžino baimė prieš išeinant į sceną, noras įsitverti bent į baltą nosinę rankoje, yra veidas ir akys, kurie nuskambėjus plojimams, sunkiai bunda iš transo.

Balsas iš plačios krūtinės liejasi tarsi savaime – išskirtinei energetikai nepripiešiami papildomi ornamentai, aiškinimai. Patiki, džiaugiesi, dainuoji kartu. Didžiulė sveiko optimizmo dozė šiandienos kine.

Literatūra ir menas


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14469

2020-02-03 21:10 3 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Vilnius

http://ozokinosale.lt/


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja tema



Pranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.300 2.241 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 16:58 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai



Kinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Ron Howard PAVAROTTI (2019)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai