Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

ČERNOBYLIS, serialas, 2019 m.


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2019 06 19 d. 14:32 pradėjo  ovsas, peržiūrėta 2181 k.
Puslapiai: 1 
ovsas
Gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 78

2019-06-19 14:32 1 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ovsas Įtraukti ovsas Į adresų knygelę
Sveiki, ar jau žiūrėjote serialą cernobylis - https://www.filmai.org/8277-cernobylis-1-sezonas-chernobyl.html

kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14256

2019-06-21 08:17 2 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Filmas, žinoma, išskirtinis. Kad britai neprikūrė nesąmonių, byloja ir šie reiškiniai:

https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2019/06/08/news/cernobylyj
e-dirbes-sovietu-zurnalistas-manote-viskas-pasibaige-ne-velnio-radiaci
jos-lygis-kyla--10665468/


o kaip filmo įtakos pasekmė:
https://www.lrytas.lt/verslas/sekmes-istorijos/2019/06/11/news/pamate-
seriala-cernobylis-britai-siuncia-zinia-pasauliui-apie-lietuva-1070583
0/


Taip, į mūsų Visagino elektrinę dabar ekskursijos užsakytos iki lapkričio. Jos vyksta kasdien, išskyrus pirmadienį ir antradienį, kol kas 1 kartą per dieną. Planuojama – 2 kartai...

Nemėgstu serialinės raiškos. Bet taip sakyti dabar nemadinga – juos kuria tiek pripažintų meistrų, kad yra nuomonė, jog geras kinas dabar tėra tik serialuose. Gal. Nors aš mačiau tokį reiškinį tik Lyncho "Tvinpykse", Sorrentino "Jaunasis popiežius", Tom Tykwer "Berlynas-Babilonas"... Tiesa, nesu serialų žiūrėtojas, tai, matyt, žymiai daugiau yra vertų dėmesio...

Jeigu ČERNOBYLIS būtų mokslinės fantastikos entuziazme sukurtas filmas, sudirbinėčiau už jo jausminį herojų klišinį vaizdavimą "į šuns dienas" Kur kas daugiau banalybių negu "Rocketman". Bet kai turime reikalą su REALYBE, šiuo atveju, būtina patylėti ir įsitraukti į filmo eigą. Ką autoriai lengvai padaro su žiūrovu..
Na, o kas neturi laiko, ar priešinasi piratavimui ar serialams, siūlau pasižiūrėti tik paskutinę, 5 filmo dalį. Sužinosite, ko tikrai nežinojote apie avarijos kilimo priežastis ir pasekmių statistiką!
Man filmas atgaivino prisiminimus, kaip po aukštosios privalomai būdamas sovietų armijos cheminės apsaugos kariuomenės leitenantas rezervistas, 2 kartus su "tašyte" laukiau kariniame komisariate Kapsų gatvėje, kad išgirsčiau – esu įtrauktas į sąrašus vykti likviduoti avariją į Černobylį, ar neįrašytas. Specialių pastangų dėka (gal prisitaikėliškas charakteris – geriau būti gyvu bailiu, negu mirusiu didvyriu) į sąrašus įrašomas nebuvau. Beje, filmas atskleidžia, kad gaudami keleriopas mirtinas dozes, kai kurie vyrai gyvena iki šiol! Nesuprasi tos turimos genetikos.... Bet pasitikrinimas per skaudžiai kainuoja...


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14260

2019-06-25 15:40 3 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Įdomiai apie filmą:

https://www.7md.lt/kinas/2019-05-31/Kodel-Cernobylis-nugalejo-Sostu-ka
rus

------------------------------------------
https://www.lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/2019/06/21/news/cernobylio-avar
ijos-likvidatorius-profesorius-v-legasovas-buvo-nuzudytas--10837950/


----------------------------------------------------

Tik faktai

Radiacijos dozė greta Černobylio 4-ojo reaktoriaus ir jo nuolaužų netrukus po sprogimo siekė tūkstančius Sv/h(mikrosivetus).

Leistina metinė dozė žmogui yra 1 milisivertas.

Radioaktyviomis medžiagomis vien Ukrainoje, Rusijoje ir Baltarusijoje buvo užteršta apie 150 tūkst. kv. km teritorija. Šiuo metu Ukrainoje ir Baltarusijoje yra suformuotos uždaros teritorijos, kuriose gyventi ir bet kokia veikla yra draudžiama.

Nuo 1986 iki 1990 metų Černobylio katastrofos likvidavimo darbuose dalyvavo apie 800 tūkst. likviduotojų. Iš jų 7 tūkst. iš Lietuvos.

Ukrainos, Rusijos ir Baltarusijos skaičiavimais vienaip ar kitaip nuo Černobylio AE avarijos nukentėjo ne mažiau kaip 9 mln. gyventojų. Iš jų 3,2 mln. Ukrainoje, iš kurių – apie milijoną vaikų. Visa evakuacijos zona šiuo metu aptverta spygliuota viela. Teritoriją saugo milicija, speciali valstybinė zonos apsaugos tarnyba. Už neteisėtą patekimą į zoną numatytos administracinės baudos. Už bet kokio daikto išnešimą arba bandymą išnešti iš zonos yra numatyta baudžiamoji atsakomybė ar netgi kalėjimas. Patekti į zoną galima tik gavus specialius leidimus ir tik per kontrolinius postus. Visus paliekančius zoną tikrina dėl radiacinės taršos. Visus radiacija užterštus daiktus konfiskuoja. Nesvarbu, ar tai bus batai, ar automobilis.

Teritorijoje ir dabar radiacija yra žymiai didesnė už normą. Pavyzdžiui, Pripetės mieste šiuo metu yra apie 0,79 Sv/h, rudajame miške – 1,45 Sv/h, prie sprogusio Černobylio elektrinės reaktoriaus – 3,14 Sv/h (trisdešimt kartų daugiau nei norma).

Radiacija pavojinga tuo, kad dėl jos organizme atsiranda laisvųjų radikalų, kenkiančių ląstelėms. Ląstelės pažeidžiamos arba žūva, pažeidžiama genetinė ląstelės medžiaga – DNR. Pirmieji spindulinei reakcijai ar ligai būdingi simptomai – pykinimas, vėmimas, viduriavimas, silpnumas, mieguistumas, sąmonės netekimas, vėliau gali prasidėti kraujavimas, infekcijos.kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14440

2020-01-08 21:37 4 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Sekmadienį "ČERNOBYLIS" buvo taip paminėtas AUKSINIŲ GAUBLIŲ ceremonijoje: filmas pripažintas Geriausio TV filmo arba serialo kategorijoje ir gavo AUKSINĮ GAUBLĮ. kŪRĖJAI lOS aNGELES DĖKOJO lIETUVAI UŽ PAGALBĄ IR SĄLYGAS KURIANT FILMĄ.

Taip pat Auksiniam gaubliui nominuotas aktorius Jared Harris (Geriausio TV serialo arba TV filmo aktoriaus kategorijoje).


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14603

2021-01-10 10:39 5 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Pagaliau atėjo eilė ir oficialiam parodymui per TV Šypsena


JONAS ŪBIS

"Pamatęs, kad sekmadienį (sausio 10 d. 21 val.) LRT pradeda rodyti "Černobylį", pagalvojau: nepraėjo nė dveji metai, o serialas jau oficialiai prieinamas ir Lietuvoje, kur filmuotas ne vienas svarbus jo epizodas. Be abejo, didžioji dalis potencialių žiūrovų "Černobylį" jau matė, bet dabar, kai reklaminis įkarštis pasibaigęs, gal bus galima ne tik pasidžiaugti savaisiais, bet ir labiau įsigilinti, kas atsitiko 1986-ųjų balandžio 26-ąją, kai atominėje elektrinėje Ukrainoje įvyko sprogimas, o milžiniškas radioaktyvus debesis pasklido po visą Europą.

Serialo kūrėjas Johanas Renckas koncentruojasi į kelių personažų likimus. Jaredas Harrisas vaidina sovietų fiziką Valerijų Legasovą, kuris ne tik buvo katastrofos priežastis tiriančios komisijos narys, bet ir pirmas suprato jos mastą. Stellano Skarsgårdo vaidinamas SSRS ministrų tarybos pirmininko pavaduotojas Borisas Ščerbina nuo pat pirmųjų katastrofos valandų vadovavo valstybinei komisijai. Emily Watson herojė mokslininkė Uljana Chomiuk nori suprasti, kas iš tikrųjų sukėlė reaktoriaus sprogimą.

Po serialo premjeros 2019-aisiais susidomėjimas Černobyliu nepaprastai išaugo ir tik pandemija pristabdė masines keliones į Pripetę bei kitas atominės elektrinės apylinkes. Černobylio zona gimdo vis naujus mitus ir siaubo filmų siužetus, bet tiesa, kurią atskleidžia "Černobylio" kūrėjai, daug siaubingesnė.

Nežinau, ar "Černobylis" sustiprins grėsmės pojūtį, gaubiantį pandemijos nualintus žmones, bet, regis, kasdienybė vis labiau praranda spalvas. Spalvoti vaizdai, sklindantys iš televizorių ar kompiuterių, įgriso, bet kelis televizijų rodomus filmus visai verta prisiminti."


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.098 Žinučių forume 189.323 2.240 Narių klube 3.027 Banga.lt laikrodis 18:21 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: ČERNOBYLIS, serialas, 2019 m.

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai