Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Donatas Ulvydas IR VISI JŲ VYRAI (2019 m.)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą vasario 10 d. 14:18 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 409 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14088

2019-02-10 14:18 1 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę

Pabandysiu parašyti tiems, kurie "uždėję kryželį" ant lietuviškų komedijų ir nė neplanuoja naujausią iš jų žiūrėti. Aš taip pat skeptiškas šiai produkcijai, nes kiek mačiau, neiškęsdavau iki pabaigos dėl lėkštumo ir banalumo. Tačiau IR VISI JŲ VYRAI pastatyta "susigrojusios trijulės", režisieriaus DONATO ULVYDO, scenaristo JONO BANIO, prodiuserio ŽILVINO NAUJOKAIČIO. Jie sukūrė "Tadas Blinda. Pradžia", "Emilija iš Laisvės alėjos", bei, sakyčiau, tikrai įdomų profesionalumo ir pažintine prasme jų debiutinį dokumentinį "Iš vabalų gyvenimo" – filmus, turinčius daug solidumo, mušusius lankomumo rekordus ir tik profesionalios kritikos "žemintus". Jau supratote, kad "IR VISI JŲ VYRAI" ne daug kelia asociacijų su šiais filmais, o turi bendrumo su "Valentinas vienas" (nemaišyti su prastesniu "Valentinas už 2rų", kurį kūrė kitas režisierius), "Kaip pavogti žmoną". Lyg ir tos pačios lietuviškos komedijos, bet kaip skiriasi, pavyzdžiui nuo lankomumo rekordus sumušusia "Trys milijonai eurų" nesąmone, kurioje irgi vaidina pagrindinė "Ir visi jų vyrai" aktorė Inga Jankauskaitė bei menkesnį vaidmenį šįkart gavęs Giedrius Savickas !

Iš įžangos galima suprasti, kad naujoji komedija sulauks daugiau pagiriamųjų žodžių, negu peikiančių. Taip, nors tą konstatuoti nėra paprasta, kai profesionalioje kritikų erdvėje filmas jau sulaukė niekinančių išvadų. Į tai reikėtų žiūrėti rimtai, jeigu nežinotum, kad kritikas fiziškai nemėgsta Donato Ulvydo ir ką jis bepadarytų, bus "sudirbinėjamas". Negerai yra, kai recenzentas yra ir įsimylėjęs autorius... Tikrai nesu nei toks, nei anoks, ir tiesiai sakau, kad "Ir visus jų vyrus" žiūrėjau su malonumu, nes paprasčiausiai kilstelėjo filmas nuotaiką ir mano požiūriu, netrūko šioje situacijų komedijoje jos kūrėjams meistriškumo. Taip, matosi iš filmavimo rakursų ir montavimo, jog D. Ulvydas yra reklamos specas, bet pilnametražės komedijos tai, manau, nesugadina.
Nebuvau tuo įsitikinęs iš anksto (ypač kai skaičiau peikiančią profesonalią recenziją), todėl ryžausi pats pamatyti filmą tik po to, kai pasiekė iš mačiusių bendradarbių informacija, kad smulkų epizodinį vaidmenį suvaidina kartu viename kabinete dirbantis bendradarbis. Kaip sakoma, nuėjau, pamačiau ir nesigailėjau.

Taip, "Ir visi jų vyrai" yra išplėtotas ilgas anekdotas apie šeiminius santykius, dažnai filme paprasčiausiai susivedančius į seksą. Reikšminga, kad scenarijų Jonas Banys rašė remdamasis čekų režisieriaus ir scenaristo Jiri Vejdeleko filmu "Ženy v pokušení" (2010), kuris savo šalyje tapo žiūrimiausia metų komedija. Todėl nelieka tradiciškai silpniausio lietuviško kino aspekto – dialogų nenatūralumo. Jau pirmuose kadruose išgirdęs, kaip špilkuojasi tarpusavyje replikomis herojai, turi progos pakaifuoti kino salėje. Yra kadrų, kur galima buvo išvengti "kažkur matytų scenų", kaip antai Giedriaus paleistuvystės atskleidimo, kai tokius vaizdus jau seniai matai internetiniuose juokeliuose. Jaučiasi, kad filmo biudžetas ne kaži koks ir dažnai vaizdas ekrane primena TV serialo stilių, tačiau patiko Donato Ulvydo komentaras: "Man sako, kad Woody Allen padaro geriau. Ogi tai komplimentas – su kuo lyginama!". Tikrai, lyginkime su ankstesnėmis komedijomis, tokiomis kaip turėjusiomis nors kokį atgarsį Lietuvoje – "Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius", "Pakeliui" su Mantu Jankavičiumi" ir pan. – vardyti sunku, nes mažai jų mačiau. Aiškiai geriau čia nutolstama nuo kvailumo iškilimo į paviršių, nors "Ir visi jų vyrai" situacijos ir panašios į kitas komedijas.

Komediją suskirstyčiau į 3 sėkmės segmentus. Pirmame yra pagrindinio personažo psichologės Jurgos įkūnytoja Inga Jankauskaitė, jos mamos Vilmos – Kristina Kazlauskaitė, ir ... mūsų uostamiestis Klaipėda. Pradėsiu nuo jo, nes keistai atrodo ši tezė. Taip taip. Kaip pateikia žiūrovui natūroje nufilmuotus puikiai pažįstamus Klaipėdos centro kadrus operatorius Tomas Vilys, daugelis žiūrovų stebisi jeigu sugeba akimirkai atsiplėšti nuo siužetinės linijos. Sako, nė nepagalvotum, kad rodomas ne koks Amsterdamas! Na, kadrai iš Neringos jau komentarų nereikalauja savaime...
Išskyriau abi šias populiarias aktores ne todėl, kad jos filme pagrindinės. Ulvydas labai sėkmingai jas pasirinko, ko gal nepasakyčiau apie visus aktorius. Bet šios pagrindinės ir daugiausia matomos ekrane. Apie INGĄ JANKAUSKAITĘ turėjau kiek dviprasmišką nuomonę. Išsiskiriančiu žavesiu juodbruvė, debiutavusi lietuviškos kultūros terpėje 1996-1999 m. Lino Adomaičio vokaliniame ansamblyje L+, vėliau tapusi blondine vystė savo karjerą, sakyčiau, ne itin tolygiai. Paižyminti išskirtinai koketišku šypsniu, akių spindesiu ir vokaliniais sugebėjimais mergina, o dabar jau ir 3 vaikų mama, žavėjo kai parengdavo solinius koncertinius pasirodymus, pavyzdžiui rusiškų romansų programą. Tačiau teatro scenose aktorė neturėjo reikšmingesnių vaidmenų kol 2015 m. gavo karalienės Luizos vaidmenį Gyčio Padegimo spektaklyje (jo man neteko pamatyti) ir solidų pasirodymą Anos Kareninos vaidmenyje paties Oskaro Koršunovo naujausiame pastatyme "Rusiškas romanas". Čia jautėsi, kad ypač dramatiškas monologas kiek stokoja partnerės Nijolės Savičenko patirties, bet rusų kalba ir dramatinis, tragiškas pradas iš Ingos, stebino! Šalia šių pavyzdžių, Ingai telikdavo tik demonstruoti savo koketiškumą pvz. TV 3 laidoje "Chorų karai" ar seriale "Nekviesta meilė". Komiškame vaidmenyje filme "Ir visi jų vyrai", I. Jankauskaitė jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Pašėlusios nuo nesėkmių ieškant gyvenimo partnerio Jurgos vaidmeniui Inga labai tinka ir išradingai jį kuria, panaudodama ir sulaukusios 37-ių moters patirtis ir netgi atsiradusį papilnėjimą. Gal ir negali sakyti, kad visą filmą sklindanti situacijų žaismė yra "kaip gyvenime", bet sklindantis optimizmas gerai nuteiks ir žiūrovą, kuris, daug šansų, gali ir turėti panašių problemų.
KRISTINOS KAZLAUSKAITĖS mama, močiutė ir uošvienė Vilma, gal mažiau paimta "iš gyvenimo", nes tokių žaismingų uošvienių, labai mažai! Energingų – taip... Jei Inga yra filmo struktūros pagrindas, tai Kristina toks šio pagrindo dizaino elementas, kad žiūrėdamas į ją, pamiršti apie visus kitus. Abiems gal sunkiau sekasi pereiti iš juokavimo į dramatizmą, todėl ir pastebima, kad "ne Woody Allenas", bet tai tikrai nežlugdo filmo...

Antras filmo segmentas, grupė aktorių, kurie sėkmingai asistuoja lyderėms. Čia visų pirmą išskirčiau debiutantą Šarūną Januškevičių, būsimo žento ir netikėto meilužio Jokūbo vaidmenyje. Įsivaizduoju, kad ne visiems teko matyti jo pasirodymą TV3 šou "X Faktorius", kai jo su partneriu duetas "120" ryškiai išsiskyrė iš kitų dalyvių ekscentriška vaidyba. Tik vokalinės galimybės buvo ribotos. Dabar vaikinas dalyvauja atrankose į Euroviziją. Į finalą komisija nepraleis, bet pusfinalį pasiekė.
Ir štai šis aktorystės mėgėjas turi fundamentalų, siužetiškai rišamąjį tarp personažų vaidmenį ir deramai su juo tvarkosi! Dar sėkmingų ir taiklių vaidmenų galerijai priskirčiau prityrusių ir populiarių aktorių Andriaus Bialobžeskio Dovydą, Giedriaus Savickio Liną. Gerai limpa jų vaidyba prie pagrindinių moteriškų personažų.

Trečiam segmentui prirašau porą pagrindinių aktorių, kurie ne itin patiko. Audrius Bružas nėra mėgiamas man, todėl, kad nebūčiau panašus į pradžioje minėtą situaciją su profesionalia kritika, nekomentuosiu. O štai trupės giriama pilno metro kino debiutantė, tada 25-ių Aušra Giedraitytė filme mano galva atrodo kiek per stipriai infantili, kai šalia yra tos abi vyresnės moterys. Galima buvo išspausti iš jos jaunatviškumo daugiau asmenybės, o ne vien situacijų atlikimo. Todėl ir lieka atmintyje ji filme tik dėl unikalaus kūno lankstumo, matyt, išvystyto užsiiminėjimo gimnastika ar panašiai. Šypsena

Žodžiu, komedija tikrai neprasta, o banalumas įvilktas į deramą formą ir sugeba kelti žiūrovui nuotaiką ir džiaugsmą gyvenimu. Aišku, jeigu neateis jis į seansą "surūgęs".


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14210

2019-04-28 21:19 2 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Praleidusiems seansus kino teatruose, galima pasižiūrėti namuose:

https://www.zmonescinema.lt/lt/filmas/ir-visi-ju-vyrai


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.039 Žinučių forume 188.906 2.228 Narių klube 3.029 Banga.lt laikrodis 08:59 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Donatas Ulvydas IR VISI JŲ VYRAI (2019 m.)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai