Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Benedikt Erlingsson KARIAUJANTI MOTERIS (Woman at War, 2018)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2018 11 24 d. 13:57 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 2494 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13953

2018-11-24 13:57 1 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Ką turime mene, sporte, gamtoje mes ir beveik 10 kartų pagal gyventojų skaičių mažesnė Islandija, ko daugiau ten ir čia, galime lygindami postringauti daug. Bet bent dviejose meno srityse teks mums nutilti – mažytė Islandija populiariojoje muzikoje ir kino mene mus lenkia labai ryškiai.

Kai žiūrėsite šį filmą, galėsite pagauti save svarstant – kodėl lietuviški filmai taip nusileidžia šaunumu šiai islandiškai nuotykių komedijai. O kad nusileidžia abejoti netenka šio mėnesio viduryje Europos parlamentas suteikė savuosius geriausių metų filmų apdovanojimus LUX. Ir, ką pasakysite, – "KARIAUJANTI MOTERIS" buvo pripažintas geriausiu 2018 metų Europos filmu!

Jau gerai žinomo Lietuvoje islando (Scanorama rodė jo "Apie arklius ir žmones", Kino pavasaris – "Viskas dėl šou") tikrai stabiliai išlaiko aukštą savo darbų lygį. Filmo "variklis" aktorė Halldora Geirharsdottir taip pat buvo nominuota į Europos kino akademijos renkamą geriausios metų aktorės įvertinimą.

"Kariaujanti moteris" yra itin aktualios temos – mūsų visų motinos GAMTOS apsauga. Ir pateikta ši tema žaismingai kaip tik įmanoma! Sukurtas komiškas trileris apie chorvedę, pašventusią save nuožmiai ir labai rizikingai kovai už gamtos tyrumą.O kodėl nesigriebti ekonominio terorizmo, jeigu valdžiai tokia abuoji?!!!
Gaunasi tikras gaudynių filmas su šypsena! Svarbiausia tokiame reginyje – išlaikyti logiką, kai pati situacija neįtikėtina. Šalyje, kurioje gamtos apsauga yra tarsi savaime suprantama dėl didžiulio visuomeninio supratingumo ir kultūros, pasirodo aliuminio gamintojai yra kenkėjai! Islandams tai tikrai pavyksta pateikti nelygią kovą pakankamai įtikinamai. Diskutuočiau tik su režisieriumi dėl keistai atrodančių sekundinių muzikinių intarpų, simbolizuojančių atsiet islandų muzikinę kultūrą ir jau tikrai ukrainietišką. Prie to pripranti, bet atrodo gan keistai visą filmą šie inkliuzai. Galima suprasti, kad tuo pabrėžiamas rodomo trilerio komiškumas ir atsainumas nuo dokumentinio realizmo, tačiau, mano galva, užtektų ir nelaimėlio mulato, siekiančio pakeliauti dviračiu ar pėsčiomis po gražios gamtos Islandiją, bet vis, o likimo ironija, patenkančio į įvykių sūkurį. Netgi be palapinės lieka nabagas...

Tikrai šaunu, kai šiuolaikinio pasaulio aktualija sugebama taip patraukliai ir meistriškai atspindėti kine. Norit praleisti laisvalaikį su gera nuotaika – "Kariaujanti moteris" tikrai jums pagelbės...


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14327

2019-10-06 20:53 2 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę

Po GRETOS THUMBERG išpopuliarėjimo, komedija įgauna dar papildomą aktualumą!kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14576

2020-11-14 17:21 3 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Benedikto Erlingssono filmo "Kariaujanti moteris" ("LRT Plius", 19 d. 21.33) herojė gyvena dvigubą gyvenimą: vieniša penkiasdešimtmetė Hala yra choro dirigentė, o socialiniuose tinkluose ji tampa "Moterimi iš kalnų", ekoteroriste, ir paskelbia karą galingam tarptautiniam aliuminio koncernui, keliančiam grėsmę Islandijos gamtai. Jai patinka lankas ir strėlės, nors dinamitas taip pat pravers.

Šiame filme bus ir bravūriško veiksmo, ir gaudynių, ir kitų ekologinio trilerio atributų, bet vis dėlto įdomiausia jame – egzistencinio pasirinkimo drama, kai Halai atsiranda galimybė įvaikinti ketverių metukų ukrainietę. O nuo tradicinės ekologinės publicistikos filmą gelbsti keista forma, suteikianti "Kariaujančiai moteriai" teatrališką muzikinę distanciją. Išsamesnės socialinės diagnozės man pristigo, nors kariaujančių moterų niekad nebus per daug.


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.303 2.242 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 23:05 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Benedikt Erlingsson KARIAUJANTI MOTERIS (Woman at War, 2018)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai