Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Dorota Kobiela, Hugh Welchman JŪSŲ VINCENTAS (Loving Vincent, 2017)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2018 04 12 d. 23:26 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 1486 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13824

2018-04-12 23:26 1 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Tai pirmas pasaulyje tapytas animacinis filmas.

Jau vien susiliejimas su tuo, ko iki šiol nebuvo pasaulyje, turėtų paskatinti dalyvauti atradimo virsme ir visiems jį pamatyti. "Kino pavasario" lankytojai tą suprato – filmas tapo žiūrovų simpatijų prizo savininku. O rinktis žmonėms buvo iš ko!
Prieš 2 metus kaip reikiant susipažinau su vieno iš pasaulio didžiųjų dailininkų Vincent van Gogh palikimu ir įsisavinau jo unikalus tapybos stiliaus išskirtinumą – prekybos centre PANORAMA vyko atvežtinė, supopsinta, pasitelkiant panoraminio kino galimybes, tačiau efektingai atrodanti ir naudinga genijaus darbų retrospektyvinė paroda.
Todėl filmo kūrėjų totalios ir, o stebukle, pilnai įgyvendintos užmačios, sukurti animacinį filmą tarsi pats olandas būtų jį nutapęs, buvo ypatingas įspūdis !!!
Man įsiminė vieno iš filmo autorių brito Hugh Welchman atsakymas, kai šeštadienio puikios radijo laidos "Kultūros savaitė" žurnalistė paklausė, ką padarytumėte, jeigu šiandien čia prieitų pats VINCENT VAN GOGH?!

– Jeigu atsitiktų taip, kad imtume gauti honorarus, nuvežčiau Vincentą į Japoniją ir parodyčiau žydinčias sakuras. Jam taip patiko Japonija...

Ir tai sako autorius, kurio filmą dar iki kovo buvo pažiūrėję daugiau kaip 6 mln. žiūrovų, kurio filmas pateko tarp penkių pretendentų į Oskarą ir gavusių daugybę kitų prizų, o signalinę 2 minučių filmo ištrauką per 3 mėnesius pamatė 200 mln. youtube lankytojų! Filmui nutapyti paveikslai keletos parodų formatu keliauja po pasaulį ir sėkmingai komerciškai parduodami, o dailininkai, tapę filmui, gerokai išgarsėjo ir turi darbų.

Filmo idėja priklauso lenkei Dorotai Kobielai. 15-os įstojo į dailės mokyklą, 27-ių baigė Dailės akademiją ir apsigynė disertaciją apie ryšį tarp dailininkų genialump ir psichikos ligų ryšį. (Šiuo atžvilgiu Van Gogh biografija labai panaši į mūsų meno šviesulio M.K.ČIURLIONIO – atidžiau panagrinėjus, gauname kad abu kūrė tik po gerus penkerius metus, kol sudegė). Nuo pat dailininkės karjeros pradžios jos domėjimosi objektu tapo VINCENT VAN GOGH. Kai ji belaukdama finansavimo atsidūrė Anglijoje ir įsidarbino HUGHh WELCHMAN, jau buvo sukūrusi apie Vincentą 7 min. trumpo metro filmą, kuriam reikėjo nupiešti 5040 paveikslų. Jaunuoliai ne tik įsimylėjo ir tapo pora, bet uždegantys Dorotos pasakojimai apie Van Goghą labai užkrėtė Hughą. Toliau anglas pasakoja:

"Kai pasiūliau pilnametražio filmo idėją, Dorota pasakė, kad išprotėjau. Tačiau kuo toliau, tuo labiau pradėjome tuo tikėti. Vincento van Gogho paveikslai – nuostabūs, ypač kai priverti juos judėti. Nieko panašaus nebuvome matę, ir tai dar labiau įkvėpė. Filmas yra pieštas ant drobės dailininko stiliumi, nežinau, ar galima dar labiau priartėti prie tapytojo gyvenimo. Tačiau graži idėja – dar ne viskas, realybė mus itin prispaudė: turėjo įvykti per 200 susitikimų, bet 180 neįvyko. Viskas, ką turėjome pradžioje, – tai Lenkijos kino instituto ir Vroclavo miesto paramą bei keletą išprotėjusių van Gogho kūrybos gerbėjų. Be jų nieko nebūtų buvę."

Dorota pabandė piešti filmui pati. Greitai įsitikino, kad per dieną išeina nupiešti tik 0,03 filmo sekundės trukmės, o vieną filmo sceną ji pieštų iki 80-ies. Entuziastai kreipėsi į Lenkijos dailininkus. Iš tūkstančio atsiuntusių paraiškas piešėjų, jie sugebėjo atsirinkti 40-imt, kurie didelėje Gdansko studijoje piešė apie metus laiko. Autoriai suprato, kad su tokiomis pajėgomis filmo nesukurs.
HUGH WELCHMAN pasakoja toliau:

"Nesakau, kad buvo lengva, su Dorota kraustėmės iš vienos vietos į kitą 21 kartą ir ne visada dėl to, kad norėjome pakeisti aplinką. Mūsų namai – Sopote, kurortiniame Lenkijos mieste, kainos vasarą čia padvigubėja. Kraustydavomės arčiau kalnų ar pagyvendavome pas giminaičius, kai buvo labai sunku.
Išsiuntėme pasiūlymus prisidėti Pasaulio dailininkų brolijai. Sutartis pasirašėme su 125. Buvo, kad vienu metu dirbo 96. Žinojau, kad dailininkai dažniausiai tapo savo studijose, vieni išjaučia savo paveikslus. Čia patirtis buvo visai kita – dirbti krūvoje, tapyti po du tris paveikslus per dieną ir dar daryti tai, ką liepia! Tai visiškai skiriasi nuo jų kasdienybės. Tačiau buvo nuostabu, jie mėgavosi bendru darbu. Tiesa, mūsų filme kai kas buvo neįprasta kino rinkoje – 61 proc. tapytojų buvo moterys. Tai – labai daug, JAV studijose jos dažniausiai sudaro vos 17–20 proc. Galvoju, gal kaip tik moterys ir sukūrė tą nuostabią filmo atmosferą?

Dar vienas dalykas – dailininkai negalėjo patikėti, kad jiems siūlomas darbas. Tapyti ir už tai gauti pinigų – atrodo, vis dar neįprasta. Nė nežinau, kiek laiškų gavau, kuriuose manęs klausė, ar pasiūlymas nėra tik internete plaukiojantis pokštas? Ar tikrai siūlome mokamą darbą dailininkams? Bent ketvirtadalis projekte dalyvavusių tapytojų vėliau man rašė, kad filmas pakeitė jų gyvenimą. Jie tapo žinomi, kai kurie pradėjo dirbti kartu, kurti parodas.
Rengiame parodas ir pardavinėjame. Keturis esame išsirinkę sau, bet net ir tie kartu su kitais keliauja po pasaulį. Pasikabinti ant sienos juos galėsime gal tik po poros metų. Per 7 metus filmui buvo nutapyta 65 tūkstančiai kadrų, o jie padaryti iš 850 paveikslų. Aliejiniais dažais paveikslai buvo tapomi pagal anksčiau su aktoriais nufilmuotus filmo kadrus. Daugelis jų jau parduota kolekcininkams, filmo gerbėjams. Argi ne nuostabu ant sienos pasikabinti dalį filmo?
Juostoje galime išvysti atgyjančius pačius garsiausius V. Van Gogho paveikslus, vienas tokių – "Žvaigždėta naktis".
Per vieną filmo sekundę vidutiniškai parodoma po 12 ranka pieštų paveikslėlių.
Kiekvienas dalininkas per dieną vidutiniškai padarydavo po penkis iš jų, tai yra pusę juostos sekundės, jei scenos nesudėtingos.
Man vis dar keista, kai žmonės pristato mane Vincento van Gogho ekspertu. Visada kuklinuosi, bet pradėjęs apie jį pasakoti pagalvoju – juk tikrai daug žinau apie Vincentą."

Pasak D. Kobielos, ranka piešti paveikslėliai savo kokybe gerokai lenkia skaitmeninę animaciją, todėl dėl jų vertėjo stengtis.

Palikusio 800 drobių ir apie 1100 piešinių, šio genijaus biografija neįtikėtinai panaši į mūsų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio – mirė jaunas, 37-ių, paskutinį gyvenimo laikmetį praleido tai gydomas psichiatrinėje ligoninėje, tai iš jos paleidžiamas. Jis piešė ne ilgiau kaip 5 savo gyvenimo metus, prieš tai norėjęs tapti dvasininku. O ypač intensyviai dirbo maždaug 444 dienas. Toks pasaulio paradoksas, kad dabar jo paveikslai kainuoja milijonus, o jis pats sugebėjo parduoti tik vieną paveiksą!!...
Lietuvos genijus taip pat savo įvairiapusius meno kūrinius sukūrė per kelis intensyvius darbo metus. Kol pakriko psichika...
Visi žino, kad susivaidijęs su draugu Gogenu, Van Goghas skustuvu nusirėžė dalį ausies. Tačiau mažai kas pasakys, jog greitai po šio keisto įvykio, išėjęs į laukus tapyti, Vincentas varganai iš jų sugrįžo į vieną barą peršautu pilvu. Būtent nuo šio biografinio epizodo užrašymo ir prasideda detektyvinės struktūros šis filmas, kai konstatuojama, kad po šio įvykio VINCENT VAN GOGH pragyveno tik 2 dienas ir mirė. Sakoma, kad mirties priežastimi po nepavykusios savižudybės tapo nepašalinta kulka, sukėlusi infekciją.
Biografijos faktus pacitavau, nes filme ir aiškinasi jį menkai tepažinojęs jaunuolis Armanas Rolinas su įvairiais žmonėmis, kas galėjo sukelti šią tragediją.
Netgi įkalbėjo pieštus personažus neeiliniai aktoriai.
Kai šių metų geriausios aktorės Oskaro laureate, puikioji Frances McDormand paprašė žinomiausios kolegės-nominantės MERYL STREEP paprašyti atsistoti visas nuominuotas Oskarui moteris, pirmoji stryktelėjo iš pirmos eilės krėslo jaunutė 23-jų Saoirse Ronan iš Airijos. Suvaidinusi svajingąją LADY BIRD, aktorė stipriai pretendavo į Oskarą. Ogi ji "JŪSŲ VINCENTE" įkalbėjo kontraversiškai vertinamo van Gogho gydytojo GACHET dukrą Marguerite. Tokio kalibro aktorių pritraukimas į filmą taip pat jo neatpigino...

VINCENT VAN GOGH padarė laimingą ir dar vieną menininką. Amerikietis baladžių atlikėjas ir dainų autorius Donald McLean taip ir būtų likęs žinomu tik ištikimiausiems gerbėjams. Bet 1971 metais jį įkvėpė šis olandų dailininkas, ir pasaulis išgirdo dainą STARRY STARRY NIGH. Ji ir tapo filmo LOVING VINCENT muzikiniu leitmotyvu:

https://www.youtube.com/watch?v=oxHnRfhDmrk
------------------------

Šis neeilinio talento kino kūrėjų tandemas planuoja sukurti dar bent tris tapytus animacinius filmus. Atimiausioje eilėje – siaubo juostą, sukurtą pagal ispanų dailininko Fancisco Goya (Francisko Gojos) paveikslus. Tikėkimės, kad patirtis leis užtrukti mažiau nei 7 metus...


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14048

2019-01-13 11:35 2 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Pasirodžius ekranuose dar vienam nuostabiam filmui apie VINCENT VAN GOGH Prie amžinybės vartų, nemačiusieji šito, privalėtų bent jau jį pažiūrėti namuose.

Jei norėsite varianto su geru lietuvišku vertimu, siūlau pasinaudoti:

https://www.zmonescinema.lt/lt/filmas/jusu-vincentas


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14539

2020-09-22 21:42 3 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Filmas bus rodomas 09.24, 21.30 val. LRT plius ELITO KINE

Praleidusiems: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000119643/vaidybinis-filmas-jusu-
vincentas


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.303 2.242 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 23:37 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Dorota Kobiela, Hugh Welchman JŪSŲ VINCENTAS (Loving Vincent, 2017)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai