Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Kino naujienos


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2018 03 07 d. 15:52 pradėjo  Zeljko, peržiūrėta 7380 k.
Puslapiai: <pirmas 1 2 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14606

2021-02-10 22:12 26 žinutė iš 34 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę

Džiugu, kad po skaudžios pandemijos nusimato tiek išskirtinių kino autorių darbų !!!

Ko laukti 2021-aisiais


Nors vis dar neaišku, kada atsidarys kino teatrai ar kino festivaliai pakvies ne į virtualius seansus, laukiamiausių filmų sąrašas pildosi. Didžiosios Holivudo studijos dar atidėlioja premjeras, o filmą apie naujus Džeimso Bondo nuotykius vėl nukėlė, dabar jau į spalio 8 dieną. Pateikiame filmus, kurių laukia (kai kurių ir ne vienus metus) festivalinio kino gerbėjai, – bent jau pas mus labiau tikėtina, kad juos parodys kino festivaliai."Anetė" ("Annette")

Neseniai viename interviu Marion Cotillard prisipažino: "Susitikau su režisieriumi Leos Caraxu prieš kokius trejus metus, tada buvau nėščia ir nenorėjau filmuotis. Po dvejų metų paskambino prodiuseris ir pasakė, kad filmavimas dar neprasidėjo. "Anetės" istorija man pasirodė ypatinga, gili ir poetiška. Tai muzikinė komedija, joje vaidinu operos dainininkę. Mėgstu dainuoti, o Adamas Driveris – ypatingas aktorius." Driveris ilgai lauktame Caraxo filme vaidina komiką. Režisierius nemėgsta kalbėtis su žiniasklaida, tad apie "Anetės" siužetą žinoma visai nedaug. Iš visko sprendžiant, ši muzikinė komedija – pasakojimas apie paslaptingą Cotillard ir Driverio poros dukterį ir jos ypatingą likimą. Muzikine filmo puse rūpinosi kompozitorius ir muzikos prodiuseris Mariusas de Vriesas, kurio dainos skamba filme "Kalifornijos svajos" (jei pamiršote, taip lietuviškai vadinasi "La La Land").


"Bergmano sala" ("Bergman Island")

Mia Hansen-Løve ("Ateitis") dar 2019 m. baigtame, bet taip ir nepasirodžiusiame filme sugebėjo įgyvendinti ne vieno sinefilo svajonę – jos herojai vasarą leidžia Švedijoje, Forės (Fårö) saloje, kurioje gyveno Ingmaras Bergmanas. Filmo herojai – amerikiečių kinematografininkų pora. Saloje jie ieško įkvėpimo rašyti ir aiškinasi santykius. "Bergmano salos" scenarijus greičiausiai autobiografiškas: prieš kelerius metus Hansen-Løve išsiskyrė su prancūzų režisieriumi Olivier Assayasu, su kuriuo buvo kartu penkiolika metų. Kita vertus, visi šios kūrėjos filmai daugiau ar mažiau autobiografiški. Pagrindinius vaidmenis naujajame sukūrė Vicky Krieps ("Nutrūkęs siūlas"), Mia Wasikowska ir Timas Rothas.

"Cry Macho"

Devyniasdešimtmetis Clintas Eastwoodas ne tik režisavo šį filmą, bet ir sukūrė jame pagrindinį vaidmenį – buvusios rodeo žvaigždės, senatvėje prižiūrinčio arklius. Darbdavys paprašo jo parvežti iš Meksikos vienuolikos metų sūnų, kuris ten gyvena su motina alkoholike. Keistos keliautojų poros kelionė bus netrumpa ir taps berniukui gyvenimo ir vyriškumo pamoka.

"Girokasteris" ("Girokastra")

Girokasteris – tai Albanijos miestas. Čia savo debiutinį filmą ir kūrė Jurijus Arabovas, Aleksandro Sokurovo, Kirillo Serebrennikovo filmų scenarijų autorius, rusų rašytojas ir poetas. Debiutinio filmo scenarijų albanų kvietimu Arabovas rašė kartu su albanų literatūros klasiku Ismailu Kadare. Filmas nukelia į 7-ojo dešimtmečio Albaniją. Maskvos universitete filologiją baigusi Katia išteka už jauno istoriko albano ir kartu su vyru gyvena Girokasteryje. Netrukus po to, kai parodoje Katia pasikalba su diktatoriumi Enveru Hoxha, jos vyrą suima, pateikia sufabrikuotą kaltinimą, nuteisia už šnipinėjimą ir sušaudo. Kalėjime atsiduria ir filmo herojė, o jos prižiūrėtoja tampa geriausia draugė. Pasak Arabovo, jam labai pagelbėjo filmo meniniu vadovu tapęs Sokurovas, kuris ne tik padėjo gauti pinigų iš albanų, bet ir "dengė" jį per konfliktus su prodiuseriais. Arabovas mano, kad filmo tema – valstybės teroras prieš asmenybę – aktuali ir dabar.

"Gierekas" ("Gierek")

Edwardas Gierekas tapo Lenkiją valdančios komunistų partijos pirmuoju sekretoriumi 1970-aisiais, kai kilo darbininkų protestai. Jis pradėjo įvesti į ekonomiką rinkos elementus, liberalizavo šalies politinį gyvenimą ir net įsileido popiežių Joną Paulių II. Tačiau 1976-aisiais ir vėl kilo darbininkų protestai, nes kainos nuolat augo, o ekonominė krizė tik didėjo. Gierekas valdė iki 1980 m., kai prasidėjo masiniai streikai ir įsikūrė "Solidarumas". Michało Węgrzyno filmas apims Giereko gyvenimo tarpsnį nuo 1970-ųjų iki karinės padėties įvedimo. Pagrindinį vaidmenį atlieka Michałas Koterskis. Įdomu, ar kada sulauksime biografinio filmo apie kurį nors sovietinės Lietuvos "pirmąjį sekretorių"?

"Killers of the Flower Moon"

Šiame Martino Scorsese’s filme pirmąkart susitiks du režisieriaus mėgstami aktoriai – Robertas De Niro ir Leonardo DiCaprio. Jie vaidina pasakojime apie tai, kaip buvo tiriamos indėnų žudynės 3-iojo dešimtmečio Oklahomoje. Paaiškėjo, kad kalti naftininkai, nenorėję dalytis pelnu su indėnais. Filmavimo pradžia buvo vis atidėliojama, dabar ji numatyta vasarį, bet filmą planuojama parodyti dar šių metų pabaigoje. 200 milijonų jam skyrė "Apple".

"Memoria"

Dar vienas jau ilgokai išleidimo į ekranus laukiantis filmas – pirmasis anglų kalba kurtas tajų režisieriaus Apichatpongo Weerasethakulo pasakojimas apie škotę orchidėjų specialistę, kuri lanko savo sergančią seserį Kolumbijoje, Bogotoje. Kelionėje filmo herojė susidraugauja su prancūzų archeologe ir jaunu vietiniu muziku. Tačiau kiekvieną naktį ji girdi vis stipresnius garsus, trukdančius užmigti... Pagrindinius vaidmenis sukūrė Tilda Swinton, Jeanne Balibar ir Elkinas Diazas.

"Sentencija"

Rusų kritikų su Davido Lyncho filmais lyginama Dmitrijaus Rydakovo sudėtinga drama – pasakojimas apie paskutinius rašytojo Varlamo Šalamovo, garsiųjų "Kolymos apsakymų" autoriaus, gyvenimo mėnesius. Šalamovas didžiąją gyvenimo dalį praleido Stalino lageriuose, o grįžęs netrukus atsidūrė senelių prieglaudoje. Filme jį aplanko du ištikimi gerbėjai, siekiantys surinkti visą rašytojo kūrybą ir ją katalogizuoti. Viena koja jau būdamas kape Šalamovas vis dar intensyviai dirba. Pagrindinius vaidmenis atlieka Aleksandras Riazancevas, Pavelas Tabakovas, Fiodoras Lavrovas, Aliona Konstantinova.

"Suvenyras. Antroji dalis" ("The Souvenir: Part II")

Scorsese’s prodiusuotas ir prieš kelerius metus "Scanoramos" parodytas Joannos Hogg filmas "Suvenyras" – autobiografinis pasakojimas apie merginą iš britų aukštuomenės, kuri įsipainioja į sudėtingus santykius su visais požiūriais niekam tikusiu jaunuoliu, – sulaukė daug dėmesio ir Lietuvoje. Filmo tęsinyje Hogg, matyt, pasakos, kaip klostėsi vėlesni jos jaunystės įvykiai. Filmas nukels į 9-ojo dešimtmečio Londoną ir rodys dar vieną kino režisūrą studijuojančios merginos meilės nuotykį. Vėl pamatysime Tildą Swinton ir jos dukterį Honor Swinton Byrne, prie jų prisidėjo Tomas Burke’as ir Ariana Lebed.

"Soggy Bottom"

Apie naująjį Paulo Thomo Andersono filmą vis dar žinoma labai nedaug: tai pasakojimas apie moksleivį, kuriantį vaidmenis Holivude. Jį įkūnijantis Cooperis Hoffmanas – Andersono filmuose vaidinusio aktoriaus Philipo Seymouro Hoffmano (1967–2014) sūnus. Filmavimo aikštelėje taip pat buvo pastebėti Barbra Streisand, Bradley Cooperis ir Seanas Pennas.

"Šiaurietis" ("The Northmann")

Visiems patikusio siaubo filmo "Švyturys" režisierius Robertas Eggersas laikomas vienu daugiausia žadančių šių dienų kino kūrėjų. Naujasis jo filmas – tai holivudiškai puošniai ir brangiai nufilmuota saga apie X a. vikingus, kurioje vaidina vienos žvaigždės. Alexanderis Skarsgårdas įkūnija islandų princą Amletą, siekiantį atkeršyti už tėvo mirtį. Filme taip pat vaidina Nicole Kidman, Willemas Dafoe ir į kiną grįžtanti dainininkė Björk. Įdomu, ką tai turi bendra su Williamo Shakespeare’o "Hamletu"?

"Šuleris" ("The Card Counter")

Scenaristas ir režisierius Paulas Schraderis – gyvas kino klasikas, bet kartu ir vienas nenuspėjamiausių kino kūrėjų. Jo filmai nuolat sulaukia kontroversiškų nuomonių. Tokių, matyt, sulauks ir ketverius metus kurtas "Šuleris" – pasakojimas apie kerštą, pagrindinius vaidmenis jame sukūrė Oscaras Isaacas ir Willemas Dafoe. Režisierius sakė, kad montuodamas filmą konsultavosi su daugeliu kolegų, tarp jų ir su vienu filmo prodiuserių Martinu Scorsese, kurio "Taksistas" sukurtas pagal Schraderio scenarijų, – šis net sugalvojęs naują filmo pabaigą.

"The Brutalist"

Vienų kultiniu jau vadinamo amerikiečių kino režisieriaus ir aktoriaus Brady Corbeto filmo herojus – architektas. Grįžęs iš konclagerio, trisdešimtmetis Vengrijos žydas Laslas Totas nusprendžia kartu su žmona emigruoti į JAV. Turtingas verslininkas jam užsako architektūros šedevrą, kuriam Totas paskirs kitus trisdešimt savo gyvenimo metų. Ankstesniame filme "Vox Lux" Corbetas pasakojo apie populiarios dainininkės likimą, susiedamas jį su terorizmu bei okultizmu, tad ir iš naujojo filmo galima sulaukti netikėtų paralelių. Pagrindinius vaidmenis kuria Joelis Edgertonas, Marion Cotillard, Sebastianas Stanas.

"The Electrical Life of Louis Wain"

Dar 2019-aisiais baigtas Willo Sharpe’o filmas – biografinis pasakojimas apie XIX a. britų dailininką Louisą Wainą, kuris išgarsėjo piešdamas didžiaakes kates. Ekscentriškas menininko elgesys amžininkus vertė spėlioti apie šizofreniją, dabar istorikai mano, kad Wainui buvo Aspergerio sindromas. Dailininką vaidina Benedictas Cumberbatchas, jo žmoną – Claire Foy, prieš kelerius metus išgarsėjusi seriale "Karūna". Nors ir nelabai žinomas plačiajai publikai, Sharpe’as sukūrė serialą "Flowers" bei kelis filmus, pasižyminčius tikrai unikalia autoriaus intonacija.

"Vėjo kelias" ("The Way of the Wind")

Apie naująjį Terrence’o Malicko filmą žinoma nedaug, nors jis baigtas jau pernai. Tai poetinis pasakojimas apie keturiasdešimt dienų dykumoje, kurias Jėzus Kristus buvo gundomas velnio. Jėzų suvaidino vengrų aktorius Géza Röhrigas ("Sauliaus sūnus"), apaštalą Saulių – Matthias Schoenaertsas, o keturias šėtono gundytojo versijas – Markas Rylance’as. Malickas dažnai bando filmuose sujungti biblinius dvasinių paieškų, šiuolaikinius ir autobiografinius motyvus, bet šiame, regis, galime tikėtis tikros filosofinės parabolės.

"W2"

Tai kol kas tik darbinis naujo Wojciecho Smarzowskio ("Voluinė", "Kleras") filmo pavadinimas. Debiutine šiuolaikinės Lenkijos satyra "Vestuvės" ("Wesele") triukšmingai įžengęs į lenkų kiną, Smarzowskis ir vėl rengiasi rodyti lenkiškas vestuves, tik šiuolaikines scenas ketina jungti su prisiminimais apie karą (spėliojama, kad filme bus Jedvabno žydų žudynės) ir kalbėti apie savo amžininkų nenorą prisiminti "nepatogius" šalies istorijos momentus. Pagrindinius vaidmenis kuria Arkadiuszas Jakubikas, Agata Kulesza, Robertas Więckiewiczius, Andrzejus Chyra ir Michalina Łabacz.


Parengė K. R., 7 md


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14653

2021-05-13 22:00 27 žinutė iš 34 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Romanas Polanskis ir Jerzy Skolimowskis vėl dirba kartu

Pasaulinį pripažinimą Romanui Polanskiui ir pirmą lenkų kinui "Oskaro" nominaciją 1962-aisiais pelnė filmas "Peilis vandenyje" ("Nóż w wodzie", 1962), kurio scenarijų Polanskis rašė kartu su Jerzy Skolimowskiu. Praėjusią savaitę pranešta, kad rudenį Polanskis pradeda filmuoti "The Palace", kurio scenarijaus bendraautoris – taip pat Skolimowskis. Naujo filmo prodiuseris – italų aktorius Luca Barbareschi, kuris vaidino Polanskio filme "Karininkas ir šnipas" (2019) ir buvo vienas iš koprodiuserių. Kol kas apie "The Palace" žinoma tik tiek, kad jo veiksmas vyks viename Šveicarijos Alpių viešbutyje naujojo tūkstantmečio išvakarėse – 1999 m. gruodžio 31-ąją – ir jame susipins svečių bei viešbučio darbuotojų likimai.


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14662

2021-05-22 19:38 28 žinutė iš 34 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Pirmieji filmo apie Emily Bronte kadrai

Internete pasirodė pirmieji filmo apie rašytoją Emily Bronte (1818–1848) kadrai. Tai bus režisūrinis australų aktorės Frances O’Connor debiutas. Scenarijų jį parašė pati. Pagrindinį vaidmenį kuria Emma Mackey, filme taip pat vaidina Fionnas Whiteheadas, Gemma Jones, Oliveris Jacksonas-Cohenas. Rašytojos ir jos seserų knygos ekranizuojamos nuolat, o apie Bronte šeimą 1979 m. André Téchiné sukūrė filmą "Seserys Bronte" ("Les Soeurs Bronte"). Pagrindinius vaidmenis jame atliko Marie-France Pisier, Isabelle Huppert, Roland’as Bertinas.

Lady Gaga filme apie "Gucci" mados namų skandalą

Kovo pradžioje Lady Gaga įdėjo į instagramą nuotraukų iš "Gucci namų" ("House of Gucci") filmavimo aikštelės ir iškart sulaukė milijonų "patiktukų". Akivaizdu, kad Ridley Scottas supranta, kiek daug žiūrovų nori atsidurti prabangos, turtų ir mados pasaulyje, nors filmo tema bus vienas didžiausių mados pasaulio skandalų. Filmo sumanymas Scottui gimė dar 2006 metais. Tada Patrizią Reggiani ir jos vyrą Maurizio Gucci turėjo vaidinti Angelina Jolie ir Leonardo DiCaprio. Metai bėgo, Scotto vietą užėmė jo duktė, o Jolie – Penelope Cruz. 2016-aisiais kalbėta, kad filmą režisuos Wong Kar-Wai, o Patricią vaidins Margot Robbie. Bet ratas apsisuko ir 2019 m. režisieriumi vėl tapo Scottas, pasirašyta sutartis su Lady Gaga. Jos partneriai – Adamas Driveris, Alas Pacino, Jeremy Ironsas, Jaredas Leto. Filmuojama Romoje, Milane, Šveicarijoje ir Prancūzijos Rivjeroje, pinigų kostiumams negailima ir, jei niekas nesutrukdys, filmas ekranuose pasirodys lapkričio pabaigoje.

"Gucci namų" scenarijaus pagrindas – 2001 m. parašyta Saros Gay Forden knyga. Tada Patrizia Reggiani atliko bausmę kalėjime. 1998-aisiais ji buvo nuteista kalėti 29 metus už užsakymą nužudyti vyrą – Maurizio Gucci buvo nušautas 1995 metais. 2018 m. Reggiani iš kalėjimo išėjo. Oficialiai ji niekad nepripažino kaltės ir žiniasklaidai skundėsi, kad nepavyko susitikti su Lady Gaga. Scottas tokius kontaktus uždraudė, nes mano, kad kūrėjai turi pakankamai medžiagos. Įdomu, ar filme iš Lady Gagos lūpų nuskambės garsi Reggiani frazė: "Geriau verksiu rolsroise, nei būsiu laiminga mindama dviratį." Filmo premjera turėtų sutapti su "Gucci" mados namų šimtmečiu – 1921 m. Florencijoje buvo atidaryta pirmoji "Gucci" parduotuvė, prekiavusi lagaminais, kelioniniais krepšiais bei skryniomis.

Julija Peresild ir Klimas Šipenka skris filmuoti į kosmosą

Rusijoje valstybinė kosmonautų atrankos komisija išrinko kandidatus, kurie vyks į kosmosą filmuoti vaidybinio filmo. Jo darbinis pavadinimas "Iššūkis" ("Vyzov"). Po medicininės ir kūrybinės atrankos į pagrindinį ekipažą rekomenduojama įtraukti aktorę Juliją Peresild ir režisierių Klimą Šipenką, sukūrusį vieną komerciškai sėkmingiausių rusų filmų "Tarnas" ("Cholop"). Dubleriai bus aktorė Aliona Mordvinova ir operatorius Aleksejus Dudinas. Konkurse galėjo dalyvauti visi norintieji. Keturi atrinkti kandidatai ne vėliau kaip birželio 1 d. pradės specialų pasirengimą, kurį bus galima pamatyti ir Rusijos televizijos "Pervyj kanal" laidose. Beje, Peresild suvaidino lietuvę Laimą Pavelo Čiuchrajaus filme "Šaltasis tango" ("Cholodnoje tango", 2017).

Pernai pavasarį skelbta, kad Tomas Cruise’as bendradarbiaus su NASA ir Elonu Musku, kuriant pirmąjį filmą kosmose.

Parengė Ž. P., 7 md


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14674

2021-05-30 19:37 29 žinutė iš 34 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
61-ąjį Krokuvos kino festivalį atidarys filmas apie Romaną Polańskį ir Ryszardą Horowitzą

Gegužės 30 d. Krokuvoje prasidėsiantį vieną seniausių dokumentiniam ir trumpo metražo kinui skirtų Europos kino festivalių atidarys dokumentinis Mateuszo Kudłos ir Annos Kokoszkos-Romer filmas "Polański, Horowitz. Hometown". Filme režisierius Romanas Polańskis (g. 1933) ir fotografas Ryszardas Horowitzas (g. 1939) vaikštinėdami po Krokuvą prisimena vaikystę ir Holokaustą. Pasak Kudłos, jie susitiko Krokuvos gete, kai būsimajam fotografui buvo treji metai. Polańskis iki šiol prisimena, kad Horowitzas nenorėjo gerti per stebuklą tėvų jo gimtadieniui gauto šokolado. Beje, Horowitzas liko gyvas kito garsaus filmo herojaus Oskaro Schindlerio dėka. Abu filmo herojai kuriant filmą susitiko pirmąkart po 70 metų. Sugrįžimas į Krokuvą sužadino jausmus, kuriems jie nebuvo pasirengę. Festivalio direktorius Krzysztofas Gieratas sako, kad filme yra emocijų, humoro, nostalgijos, o Krokuva – ir veiksmo vieta, ir įvykių liudininkė.
-------------------------------

Dar viena "Meistro ir Margaritos" ekranizacija

Paaiškėjo, kad nuo 2018 m. planuotą Michailo Bulgakovo romano "Meistras ir Margarita" ekranizaciją kurs nebe Nikolajus Lebedevas ("Ekipažas", "Legenda Nr. 17"), o pernai kostiumine melodrama "Sidabrinės pačiūžos" ("Serebrianyje konki") debiutavęs Michailas Lokšinas. Pasak prodiuserio Rubeno Dišdišiano, Lebedevo planus pakoregavo pandemija – dabar Prahoje jis kuria filmą apie Niurnbergo procesą. Lokšino filmas vadinsis "Volandas", jo filmavimas prasidės jau liepą ir truks iki metų pabaigos. Ekranuose jis turėtų pasirodyti ateinančių metų pabaigoje.

Iki šiol kine "Meistrui ir Margaritai" nelabai sekėsi. Rusų kinematografininkai ne kartą bandė ekranizuoti romaną. Eldarui Riazanovui tai padaryti nebuvo leista, Elemas Klimovas negavo pakankamai lėšų, Vladimirui Naumovui kelią užkirto rašytojo našlė, esą sapne pranešusi, kad ekranizacija neįvyks. 1994 m. sukurtas Jurijaus Karos filmas dėl režisieriaus nesutarimų su prodiuseriais pasirodė ekranuose tik po septyniolikos metų, 2005-aisiais išpopuliarėjo kad ir sukritikuotas Vladimiro Bortko serialas. Tačiau pirmąją romano kino versiją "Pilotas ir kiti" ("Pilatus und Andere, Ein Film für Karfreitag") 1971 m. vienai Vokietijos televizijai sukūrė Andrzejus Wajda, po metų romaną ekranizavo jugoslavų režisierius Aleksandras Petrovičius, 1989 m. lenkų režisierius Maciejus Wojtyszka sukūrė keturių dalių televizijos filmą.

Kuriamas "Alkio" perdirbinys

"Warner. Bros." studija paskelbė kursianti Tony Scotto filmo "Alkis" ("The Hunger", 1983) perdirbinį. Jį režisuos Angela Robinson. Originaliame filme pagrindinius vaidmenis kūrė Catherine Deneuve, Susan Sarandon ir Davidas Bowie. Pagrindinė "Alkio" veikėja Miriam – paskutinė vampyrų rasės atstovė. Naktimis ji geria kraują Manhatano klubuose kartu su Džoniu, kuris netikėtai greitai pradeda senti, ir Miriam randa jam padėjėją. Taip užsimezga aistringas meilės trikampis. Filmas buvo atsakas į 9-ajame dešimtmetyje pasaulį šiurpinusią AIDS epidemiją. Įdomu, kokios šių dienų pasaulio baimės taps "Alkio" perdirbinio tema.

Larsas von Trieras kurs "Karalystės" tęsinį

Larsas von Trieras jau ne pirmus metus žada grįžti prie serialo "Karalystė" tęsinio, bet neseniai paaiškėjo ir data, kada pagaliau serialas pasirodys. Tai 2022-ieji. Režisierius filmuos jį šių metų vasarą. Seriale vaidins pirmojo sezono aktoriai, bet bus ir naujų. Tarp jų ir Bodil Jørgensen, suvaidinusi pagrindinį vaidmenį von Triero filme "Idiotai". Ji įkūnys Karen, kuri vaikšto sapne ir vieną kartą atsitiktinai atsiduria priešais ligoninę, pavadintą "Karalyste". Karen susidurs su ligoninės vaiduokliais ir ieškos atsakymų į pirmojo serialo sezono mįsles. Naująjį serialą sudarys penkios valandos trukmės serijos.

Parengė Ž.P., 7 md


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14676

2021-06-08 20:54 30 žinutė iš 34 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Priartėjusio 2021 m. 74-o Kanų kino festivalio programa:

https://mubi.com/notebook/posts/cannes-2021-lineup?fbclid=IwAR0GFgoIri
GzL-wE4tSHrMcuSCzm9xKeLNvcSNob21ckY8pwRVfjl4quPEA


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14684

2021-06-12 22:33 31 žinutė iš 34 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Damienas Chazelle’as kuria "Babiloną"

"Kalifornijos svajomis" ("La La Land") ne vieną sužavėjęs Damienas Chazelle’as po serialo "Edis" ("The Eddy") vėl grįžta į didįjį kiną. Jis kuria filmą "Babilonas" ("Babylon"), kurio veiksmas nukels į 3-iojo dešimtmečio Los Andželą, kai Holivudas nuo nebyliojo kino ėmė eiti prie garsinio. Pagrindinius personažus vaidins Margot Robbie ir Bradas Pittas. Filmo premjera numatyta ateinančiais metais.


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14689

2021-06-22 19:08 32 žinutė iš 34 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Natalie Portman ir Julianne Moore vaidins Toddo Hayneso filme

Natalie Portman ir Julianne Moore vaidins pagrindinius vaidmenis Toddo Hayneso ("Kerol") filme "May December". Pasak režisieriaus, pavadinimo posakis apibūdina žmonių, tarp kurių didžiulis amžiaus skirtumas, santykius. Ne pirmos jaunystės Moore herojė Greisė kartu su daug jaunesniu vyru Džo rengiasi dukterų dvynių išleistuvėms, kai pas juos atvažiuoja aktorė Elizabet (Portman). Ji vaidins Greisę biografiniame filme ir nori geriau pažinti savo herojės prototipę, kuri išgarsėjo, kai romanas tarp jos ir dvidešimčia metų jaunesnio Džo atsidūrė pirmuosiuose bulvarinės spaudos puslapiuose. Apie romaną kalbėjo visi, nes tada toks amžiaus skirtumas buvo neįprastas. Tačiau Elizabet atvykimas sugriaus šeimos idilę. Pasak filmo kūrėjų, jie nori patyrinėti, ar galima suprasti kito žmogaus jausmus.

Joanna Kulig vėl filmuojasi JAV

Po Paweło Pawlikowskio filmo "Šaltasis karas" išgarsėjusi Joanna Kulig vaidins naujame amerikiečių režisierės Rebeccos Miller filme "She Came To Me". Tai bus komedija apie skirtingų kartų santykius. Tarp filmo, kurio veiksmas vyks Niujorke, veikėjų – kūrybinę krizę išgyvenantis kompozitorius, įsimylėję paaugliai ir moteris, turinti viską, išskyrus meilę. Kulig partneriai šiame filme bus Anne Hathaway, Marisa Tomei, Matthew Broderickas, Taharas Rahimas. Filmavimas prasidės rudenį.

7 md


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14692

2021-07-02 22:53 33 žinutė iš 34 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Joaquinas Phoenixas vėl vaidins Lynne Ramsay filme

Škotų režisierė Lynne Ramsay ("Pasikalbėkime apie Keviną", "Tavęs čia niekada nebuvo") rengiasi kurti filmą "Polaris", kurio pagrindas – Margareth Atwood ("Tarnaitės pasakojimas") apsakymas, išspausdintas 2011 m. žurnale "The New Yorker". Nors režisierė apie filmo siužetą nekalba, apsakymo herojė – šešiasdešimtmetė Verna, kuri po kelių savo vyrų mirčių "dėl natūralių priežasčių" išsirengia į kruizą po Arktiką, kad susirastų naują partnerį. Tarp keleivių ji pamato vyrą, kuris ją išprievartavo, kai jai buvo penkiolika. Prievartautojas Vernos nepažins, nors ši suplanuos jį nužudyti. Niekšą, matyt, ir vaidins Joaquinas Phoenixas, kuris netrukus rengiasi įkūnyti Napoleoną Ridley Scotto filme "Kitbag". Tai bus pirmas Scotto ir Phoenixo susitikimas filmavimo aikštelėje po "Gladiatoriaus".

7 md


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14707

2021-09-06 21:08 34 žinutė iš 34 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Paskelbti pirmieji Europos kino akademijos apdovanojimų kandidatai

Rugpjūčio pabaigoje paskelbti pirmieji pretendentai į Europos kino akademijos apdovanojimus. Antroji sąrašo dalis bus paskelbta rugsėjį. Nominantai paaiškės lapkričio 9 dieną, o 34-oji apdovanojimų ceremoniją vyks gruodžio 11 d. Berlyne. Apdovanojimų iniciatoriai neabejoja, kad Europoje sukurta kaip niekad daug aukštos kokybės filmų.

Iš pirmame sąraše esančių 40 vaidybinių filmų ne vienas jau rodytas ir Lietuvoje. Tai Christoso Nikou "Obuoliai" ("Mila", Graikija, Lenkija, Slovėnija), Radu Jude’s "Nesėkmė dulkinantis, arba Šelmiškas porno"("Babardeala cu bucluc sau porno balamuc", Rumunija, Liuksemburgas, Čekija, Kroatija), Dea Kulumbegashvili "Pradžia" ("Begining", Prancūzija, Gruzija), Andrejaus Končialovskio "Brangūs draugai" ("Dorogije tovarišči", Rusija), Ivano Tverdovskio "Konferencija" (Rusija, Estija, D. Britanija, Italija), Déneso Nagy "Natūrali šviesa" ("Termeszetes feny", Vengrija, Vokietija, Latvija, Prancūzija), Małgorzatos Szumowskos ir Michało Englerto "Sniego daugiau nebus" ("Śniegu już nigdy nie będzie", Lenkija, Vokietija), Lili Horv&#225;t "Pasiruošimas būti kartu neapibrėžtą laiką" ("Felkészülés meghat&#225;rozatlan ideig tartó együttlétre", Vengrija), Emerald Fennell "Perspektyvi mergina" ("Promising young women", JAV), Jasmilos Žbanić "Quo vadis, Aida?" (Bosnija ir Hercegovina, Austrija, Olandija, Prancūzija, Lenkija, Norvegija, Vokietija, Rumunija, Turkija), Floriano Zellerio "Tėvas" ("The Father", D. Britanija, Prancūzija), Zaidos Bergroth "Tuvė" ("Tove", Suomija, Švedija).

Penkiolikos dokumentinių filmų sąraše nestinga garsių vardų: pristatytas Sergejaus Loznicos filmas "Babij Jar. Kontekstas" ("Babi Jar. Context", Olandija, Ukraina), kurio premjera liepą įvyko Kanuose, Vitalijaus Manskio "Gorbačiovas. Rojus" ("Gorbačovs. Paradize", Latvija, Čekija). Sąraše – ir žiemą Berlyno kino festivalyje apdovanoti Alice Diop "Mes" ("Nous", Prancūzija), Marios Speth "Ponas Bachmannas ir jo klasė" ("Herr Bachmann und seine Klasse") bei didžiulio atgarsio sulaukęs Kristinos Lindström ir Kristiano Petri filmas "Gražiausias berniukas pasaulyje" ("The Most beautiful boy in the world", Švedija), pasakojantis apie liūdną Luchino Visconti filme "Mirtis Venecijoje" berniuką Tadzio vaidinusio Björno Andréseno likimą.Šeštadienį baigėsi 55-asis tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis

Vėlų šeštadienio vakarą paaiškėjo Karlovi Varų festivalio nugalėtojai. Didysis prizas "Krištolinis gaublys" paskirtas Stefano Arsenijevic&#769;iaus filmui "Strahinja" ("As Far as I Can Walk", Serbija, Prancūzija, Liuksemburgas, Bulgarija, Lietuva, 2021), pagrindinį vaidmenį jame sukūręs Ibrahimas Koma apdovanotas už geriausią vyro vaidmenį. Jis vaidina migrantą iš Ganos, kuris kartu su žmona paliko gimtinę, nes svajojo apie geresnį gyvenimą Europoje, bet atsidūrė pabėgėlių stovykloje Serbijoje. Vieną dieną žmona dingsta ir Strahinja išsirengia jos ieškoti. Specialiuoju žiuri paminėjimu apdovanota ir filmo operatorė Jelena Stankovic&#769;. "Strahinjos" lietuvių prodiuseris – Kęstutis Drazdauskas.

Antrosios konkursinės programos "The East of the West" nugalėtoju tapo Vladimiro Munkujevo filmas "Nuuccha" (Rusija). Šioje programoje taip pat varžėsi Andriaus Blaževičiaus filmas "Bėgikė" (prodiuserė Marija Razgutė), pasakojantis įtemptą Marijos (Žygimantė Elena Jakštaitė), kuri visą parą Vilniuje ieško pradingusio vaikino, istoriją. Į "The East of the West" pateko dar vienas Razgutės kartu su kolegomis iš Gruzijos ir Vokietijos kurtas filmas "Gyvenimo kaina" (rež. Ioseb Soso Bliadze).

Renata Litvinova sukūrė filmą, reklamuojantį "Gucci" rankines

Vasarą pristatytas bendras "Gucci" ir Renatos Litvinovos projektas – trumpo metražo filmas "Kuklus burtininkų žavesys" ("Skromnoje obojanije volšebnikov"), skirtas "Gucci Beloved" rankinėms. Siužetas paprastas: burtininkų šeima susirenka kartu, kad įmintų savo slapčiausius troškimus, kuriuos gali išpildyti keturios "Gucci" rankinės. Filmavimas vyko Sankt Peterburge, kartu su Litvinova filme vaidino aktoriai Viktorija Mirošničenko, Sofja Ernst, Tatjana Pileckaja, Kirillas Trubeckojus, režisierės duktė Uljana Dobrovskaja, dailininkė Polina Osipova, tenisininkė Svetlana Kuznecova. Filmo muziką parašė Zemfira Ramazanova. Filmą su angliškais subtittrais galima pasižiūrėti: https://www.youtube.com/watch?v=lz_KSjbIiMA

7 md


Paskutinis puslapis. Atgal
Puslapiai: <pirmas 1 2 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.109 Žinučių forume 189.333 2.245 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 02:16 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Kino naujienos

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai