Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Clint Eastwood STEBUKLAS VIRŠ HADSONO (Sully, 2016)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2016 09 10 d. 19:32 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 2855 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13188

2016-09-10 19:32 1 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Ekranus vėl pasiekė labai tikrą įvykį pasakojantis filmas. Ir santykinai neseną – 2009 m. sausio 15 d., esant -20 C šalčiui, patyręs 58-ių USA AIRLINES laivo kapitonas, artimųjų tarpe malonybiniai vadinamas Sully, tik laineriui pakilus iš Niujorko aerodromo vidiniam šalies reisui, nutupdo lėktuvą su 155 keleiviais į plačią Hudson upę, kurioje tuo metu vandens temperatūra siekė 6 0C. Piloto ir jo pavaduotojo nuomone, tik taip jie galėjo išgelbėti keleivius nuo žūties, kai lėktuvas patiria techninę kartastrofą.

Sutiksite, jog pats faktas tikrai vertas kino filmo! Ir ypač, jei jį kurti imasi 85-ių Holivudo legenda Klintas Eastvudas. Unikumas, kuris iš kultinio aktoriaus tapo ir kultiniu režisieriumi.

Turiu pripažinti, kad labai profesionalius ir kietai suręstus bei visada įdomius filmus sukuriantis veteranas, pirmoje filmo pusėje šįkart nedžiugina. Atsisakęs nuoseklaus įvykių pasakojimo bei katastrofų filmui neišvengiamų manierų, kai ilgą laiką pasakojama apie nelaimėje sudalyvausiančius žmones ir juos sentimentaliai pristatant, režisierius klampina žiūrovus į postfaktinį įvykio tyrinėjimą bei lakūno Sully išgyvenimus ir vargus dėl tyrimo. Būtų tas gerai, jeigu intelektualesnio Holivudo kino superžvaigždė Tom Hanks nebūtų jau gana "įkyrėjęs" su savo vaidybos maniera. Ogi čia jo raukšlės kaktoje lyg dirbtinai išryškintos grimuotojų, vaidyboje pilna klišių, o "siužetinis įvykių stūmimas" labai jau holivudiškai tradicinis. Manau girtinos režisieriaus pastangos atsisakyti tipiško kino, kai įprastai rodomos nelaimės, šįkart ne visai pasiteisina ir stebint visokias klišines kalbas po įvykio yra netgi nuobodoka.

Tačiau filmą "gelbėja" antra jo pusė. Pats didvyriškas iššūkis parodomas profesionaliai. Tyrimas irgi baigiamas su žymiai didesne įdomumo doze, nei tai gavosi, kai visą ekrano vaizdą užėmė Tom Hanks išgyvenimai ir analizės.

Galų gale, kai finale pamatai būrį išsigelbėjusių realių keleivių, kurių dauguma šiandien – garbaus amžiaus, pozuojančių prie lėktuvo kokiame tai muziejuje, o centre kukliai besišypsantį pagyvenusį didvyrį Sully, išties panašų į Tomą Hanksą, tik aukštesnį, įvertini, kad šį filmą būtinai reikėjo sukurti !!!. Pripažinkime, kad ore lėktuvui praradus visą trauką ir tapus tik sklandytuvu, išsaugoti absoliučiai visų keleivių gyvybes tik juos gerokai sušaldžius, pavyksta gyvenime itin retai. Kas jau kas, o toks įvykis išties vertas filmo...
Įvykis tikrai tarsi stebuklas. Tik klausimas, ar suteiktas lietuviškas(toks pat ir Rusijoje) filmo pavadinimo variantas vietoj nieko nesakančio amerikoniško vardo Sully, taip jau ir skatins žiūrovus jį pamatyti. Atrodo, sprendžiant pagal pavadinimą lyg kalbama apie filmą-pasaką... Nors išgyvenusiems žmonėms jų skrydis baigėsi išties kaip stebuklas...

Neapleidžia nuojauta, jog profesionalus įvykio tyrimas (logiška, nes juk prarastas ne vieną milijoną kainuojantis lėktuvas) filme kiek "užlauštas" ir ,svarbiausia, labai jau būdingai holivudo filmams parodytas. Bet džiugina, kad vienetinis įvykis, trukęs tik 208 sekundes, neapipinamas šalutiniais siužetais, ištęstumais ir Klintas Istvudas "sutelpa" net į 1,5 valandos trukmę. Toks konkretumas retas dabarties Holivudui. Autoriai šauniai suvokė, kad ištęstumas tik blogintų situaciją.

Sutinku su pasaulyje vyraujančiu filmo vertinimu 7,5 – 8 / 10.


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14338

2019-10-18 19:17 2 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
"Trisdešimt aštuntasis Clinto Eastwoodo filmas "Stebuklas virš Hadsono" (LNK, 20 d. 21 val.) sugrąžins į tikrovę. Stebuklas įvyko 2009 m. sausio 15 d., kai lakūnas Chesley "Sully" Sullenbergeris avariniu būdu nutupdė lėktuvą (į jo variklius įsirėžė pulkas laukinių žąsų) tiesiai ant Hadsono upės, išgelbėdamas 155 žmones. Nepaisant visuomenės ir žiniasklaidos susižavėjimo bei šlovės, buvo pradėtas tyrimas, kėlęs grėsmę kapitono profesinei reputacijai ir jo karjerai. Mat incidentą tyrusi komisija apkaltino lakūną, kad jis sugadino kompanijos turtą, nors turėjo visas galimybes nuskristi iki artimiausio oro uosto.

Eastwoodas rodo kapitoną Salį ("Sully" – originalus filmo pavadinimas), kuriam kaip košmaras atrodo ir netikėtai užgriuvusi šlovė, ir komisija. Tačiau Tomo Hankso herojus ir pats abejoja, ar pasielgė teisingai, juk situacija ne kartą buvo sumodeliuota ir komputeriais, ir simuliatoriais. Tad pagrindinis filmo konfliktas yra tarp netobulo žmogaus ir tobulos technikos. Režisieriui tai ir filosofinis konfliktas. Eastwoodas visada gynė amerikietiškąjį individualizmą – mėgstamiausi jo herojai dažniausiai vienišiai, kovojantys su nusikaltėliais, niekšais, ideologijomis ir pan. Tačiau šįkart jo herojaus priešas – beveidė ir negailestinga korporacija. Gal todėl Eastwoodui taip svarbu parodyti, kad profesionalas Salis atsiduria vienas akis į akį su nelaime. Ir tik paskui keleiviams padės policija, gelbėtojai, katerių ekipažai. Bet dar svarbiau, kad Salis įrodys savo tiesą remdamasis būtent žmogaus netobulumu. Gal todėl filmo ištarmė skamba visai kaip garsioji Ernesto Hemingway’aus frazė: "Nugalėtojas negauna nieko."

JONAS ŪBIS, 7 md


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14844

2022-01-23 18:43 3 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
BTV[/B] SAUSIO 24 D. (PIRMADIENIS) 21 val.

Kas nematėte, nepraleiskite!


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.138 Žinučių forume 189.529 2.251 Narių klube 3.024 Banga.lt laikrodis 17:52 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Clint Eastwood STEBUKLAS VIRŠ HADSONO (Sully, 2016)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai