Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Microsoft 365 - klausimai, atsiliepimai


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2016 07 14 d. 22:01 pradėjo  WRATH, peržiūrėta 13018 k.
Puslapiai: <pirmas -10 14 15 16 
WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18533

2018-11-01 10:51 376 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Nors ir daugiau apie Windows 10, bet kadangi ir su Office susiję ir su Intune, tai čia rašauŠypsena

Delivery Optimization yra viena iš Windows 10 naujovių leidžiančių kompiuteriams tinkle pasidalinti Windows, Office ir Windows Store programų atnaujinimais išvengiant didelio kiekio siuntimų iš interneto. Kai pirmą kartą sužinojau apie tokį "peer-to-peer" modelį, įvertinau skeptiškai. Nes paprastam vartotojui gauti atnaujinimus iš nežinia ko neatrodė saugu ir aplamai reikalinga. Bet organizacijos kontekste ir su tinkamais nustatymais tai gali būti naudinga. Nors naudojant WSUS ar SCCM kaip vidinį atnaujinimų surinkėją jau išvengiama didelio interneto ryšio apkrovimo, tačiau didelis kiekis kompiuterių jungiantis prie šių servisų gali apkrauti juos. Todėl dalinimasis atnaujinimais tokiu atveju irgi gali būti naudingas.

Delivery Optimization naudoti ir konfigūruoti pačiam neteko, bet neseniai teko perskaityti įdomų blog’o įrašą, kuriuo detalėmis ir noriu pasidalinti https://techcommunity.microsoft.com/t5/Windows-IT-Pro-Blog/Delivery-Op
timization-Scenarios-and-configuration-options/bc-p/280634


Delivery Optimization (DO) veikia ir be jokio konfigūravimo. Paprasčiausias veikimo režimas (Download Mode 1 (LAN)) veiks vidiniame tinkle tarp naujausių Windows 10 kompiuterių, jeigu jie turi interneto ryšį (net jeigu gauna atnaujinimus iš WSUS/SCCM). Prisijungimas prie interneto reikalingas, nes viskas valdoma DO servise Microsoft duomenų centruose. Šis servisas paskirsto atnaujinimų dalis kompiuteriuose ir nurodo iš kokio kompiuterio galima gauti kokią dalį.

DO gali būti ypatingai naudingas neturint WSUS/SCCM ir visus atnaujinimus gaunant iš interneto (tarkim naudojant Windows Update for Business politkas, Intune).

Paprastai atnaujinimo duomenys laikomi 72 val. (cache). Bet šį laiką galima praplėsti.

Jeigu vidiniame tinkle yra keli atskirti potinkliai (VLAN), galima įjungti Group Download režimą, kuris leis kompiuteriams iš skirtingų potinklių dalintis atnaujinimais.

DO neįsijungia, kai kompiuteris veikia iš baterijos. Tai galima pakeist su nustatymu ir tarkim leisti DO įsijungt, kai baterija yra 60% ar daugiau pakrauta.

Galima atjungti Peer-to-peer bendrinimą tam tikrai grupei kompiuterių (tarkim serveriai) atlaisvinant jų resursus ir vietą diske kitiems dalykams.

DO paprastai veikia su 50+ MB parsiuntimais. Bet galima pakeist ir tarkim taikyti ir 10+ dydžio parsiuntimams. Tuomet ir mažus atnaujinimus tarpusavyje bendrins.

Su SCCM galima nustatyti boundary groups ir kompiuteriams suteikinėt Group ID ir tokiu būdu apriboti kokios grupės gali tarpusavyje keistis informacija ar tik savo grupės viduje (tarkim kai yra du ofisai su silpnu ryšiu tarp jų, kad DO neveiktų per šį silpną ryšį, kai pvz. abu ofisai naudoja vieną išorinį IP adresą). Kai kompiuteris atvyks į kitą ofisą, jis gaus kitos grupės ID.

Stebėt DO naudojimą galima su Delivery Optimization Analytics https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/update/update-comp
liance-delivery-optimization


DO nustatymai valdomi grupinių politikų būdu arba naudojant Intune. Delivery Optimization veikia visuose Windows 10 Desktop versijose (SKU), bet galima pritaikyti ir serveriams. Daugiau informacijos apie nustatymus https://docs.microsoft.com/lt-lt/windows/deployment/update/waas-delive
ry-optimization


WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18556

2018-11-13 20:03 377 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Intune kaip dalis EMS (Enterprise Mobility + Security) paketo dalis leidžia valdyti mobilias darbo vietas (ne tik išmanius telefonus, bet ir Windows 10), taikyti saugumo politikas ir pan. Taip pat šis servisas leidžia centralizuotai platinti LOB (Line of Business) aplikacijas ir programas iš Windows Store. Neseniai paskelbta ir apie galimybę tokiu būdu diegti Windows 10 kompiuteriuose ir įprastas Win32 aplikacijas (exe, msi, msp). Kol kas ši funkcija "preview" stadijoje. Susipažinti artimiau galima perskaičius blog’o įrašą https://techcommunity.microsoft.com/t5/Enterprise-Mobility-Security/Sn
eak-peek-Public-preview-of-Win32-application-deployment-using/ba-p/264
460
arba pažiūrėjus Ignite sesiją šia tema (kur yra gyvai rodomi demo) https://www.youtube.com/watch?v=odcYROf3fPE.

Kol kas palaikoma tik Enterprise versija (Windows 10 1607 ir aukščiau), bet rašoma, kad galima bandyti su Pro ir Edu ir pateikti atsiliepimus. Windows turi būti arba prijungtas prie Azure AD domeno (Azure AD joined) arba gali būti naudojamas hibridinis prijungimas prie domeno (Hybrid Azure AD joined). Taip pat kompiuteris turi būti valdomas Intune (MDM managed). Diegiamos aplikacijos dydis negali viršyti 2 GB (galbūt tai tik laikinas limitas).

Aplikacija su specialiu įrankiu yra supakuojama, šifruojama ir tada ją galima platinti per Intune. Platinant galima nustatyti daug įvairių parametrų (ar privalomas diegimas, ar po diegimo kažkas turi pasileist, patikrint ar yra vietos diske (bet reikia pagalvoti kiek užims ir parsiųstas paketas ir po diegimo) ir pan.). Po šito arba diegiasi kompiuteryje arba galima rasti Company Portal programoje (jei tik featured ar leidžiama diegti, bet ne privaloma). Aplikacija yra taikoma vartotojų grupėms, ne kompiuteriams tiesiogiai. Intune licencijos irgi yra taikomos vartotojams (nors yra paskelbta apie Device based licencijavimo būdą). Kompiuteryje turi būti Intune Management Extension, kuris atsiranda tik darant auto-enrollment (ne rankinį prijungimą prie Intune).

Pirmą kartą susijungiant su Intune yra diegiamas Intune Management Extension agentas/servisas (šis servisas yra su Delayed startup). Šis agentas su servisu susijungia patikrinimui kas valandą (kai Intune "check-in" yra 8 val.), todėl programų diegimas yra pakankamai greitas. Ši funkcija palaiko Geo-location (diegiama iš CDN tinklo). Diegimas vyksta tik kai vartotojas prisijungęs. Tačiau spalio Intune atnaujinimuose minima, kad jau tai nėra būtina. Taip pat galima programas galima diegti atskiriems vartotojams, o ne visiems vartotojams kompiuteryje.

Vėliau pridės galimybes leisti vartotojui atidėti perkrovimą, galimybę nerodyti "toast" pranešimų, diegti vieną programą po kitos ("dependencies"), Delivery Optimization palaikymą (kad galėtų programos dalimis pasidalinti tarp kompiuterių tinkle ir nereikėtų kiekvienai mašinai jos siųstis iš interneto).


WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18577

2018-11-20 21:13 378 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Ką nors paveikė vakarykštis (gal dar ir šian jaučiasi, bent sulėtėjimas) MFA neveikimas? Aš išėjau iš darbo neseniai, tai tiksliai nežinau, bet kadangi MFA dar nebuvo naudojamas, tai turbūt nepaveikėŠypsena

lukk
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 89

2018-11-21 10:22 379 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: lukk Įtraukti lukk Į adresų knygelę
Admin centras vakar sukosi lėčiau nei įprasta ir tiek, bent jau pas mus.
Dabar su Outlook paieška kovoju, niekaip pas mane neveikia jinai jau koks mėnuo (Something went wrong and your search couldn't be completed).
Kaip naujas darbas? Office 365, kiek suprantu, nenaudojat. Įdomu koks jausmas grįžti nuo 365 prie tradicinio. Dabar taip atrodo, kad šūdas tas 365, bet kai prisimenu vietinį exchange, ofisų updeitus, spam problemas ir t.t., tai net nemalonu darosi Juokiasi


WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18578

2018-11-21 18:27 380 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Aš dar niekur nedirbuCha cha Bet prisimenu. Ypač kai po kažkokio Windows atnaujinimo neužsikraudavo ExchangeBaisus Nors mes po savo turėjom dar hostintą, tai pusė velnio, gerai prižiūrimas buvo tiekėjų. Su Office 365 irgi ne iškart su spamu gerai buvo, nemažai adresų ir domenų teko pridėti į black listą, taip pat false positives pasitaiko ar tekdavo transport rules kurti įkyriam phishingui. Dėl Office atnaujinimų tai mes tik kritinius ir saugumo diegdavom, tai tik vieną kartą pamenu probleminį, kurį teko atšaukti per WSUS. Bet čia buvo vienas paspaudimas ir po restarto visur išsidiegė. Pabandyk su Office 365 taip padarytŠypsena

Tiesa, paieška tik vienam kompe neveikia? Mano PC buvo matęs daug Office versijų, tai visokios problemėlės lįsdavo. Viena paskutinių buvo, kad rašant Excel celėje netęsdavo nustatytos spalvos ar šrifto, o rašė kaip naujai, tai jau buvau įpratęs vieną raidę iš seno teksto ištrint ir tada vėl rašyti, kad tuo pačiu stiliumi rašytųGirtas Dar kurį laiką išvis nusimesdavo stiliai celėse po saugojimo. Kadaise su supportu bandžiau aiškintis, registrus visokius krapštyt, trint, bet nieko neišėjo. Jau matyt laikas buvo perinstaliuot nuo nulio visą sistemą.


lukk
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 90

2018-11-23 09:35 381 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: lukk Įtraukti lukk Į adresų knygelę
Ne tai, kad vienam kompe, bet vienam useriui. Bet kokiame kompiuteryje, bet kokiame tinkle, su bet kokia office 365 versija. Būsiu jaučiu kažką pridirbęs, bet nepamenu, kad kažką būčiau su savo useriu krapštęs Juokiasi

WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18584

2018-11-23 11:28 382 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
O su OWA veikia ar su mobilia Outlook programa?

lukk
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 91

2018-11-26 11:56 383 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: lukk Įtraukti lukk Į adresų knygelę
Jo, su OWA ir aktivsynku veikia. Suinstaliavau naują kompą, prijungiau savo ir vieną naują userį (gal dvi savaitės jam). Naujam useriui veikia, man ne Juokiasi

lukk
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 92

2018-11-27 11:13 384 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: lukk Įtraukti lukk Į adresų knygelę
Panašu, kad radau pats problemą. Testavimo sumetimais buvau sau išjungęs Exchange web services Laimingas

WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18587

2018-11-28 09:01 385 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Kažkur Office 365/EAC panelėje?

WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18593

2018-11-29 16:23 386 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Ir vėl MFA kenčia https://www.onmsft.com/news/dns-issues-cause-more-multi-factor-authori
zation-problems-for-office-365-users


WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18605

2018-11-30 11:10 387 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Naujas ribbon jau atsirado Office aplikacijoje. Ateityje laukia ir naujos ikonos https://www.youtube.com/watch?v=YplAU5myNP4

Shar
Ultra gerietis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 2306

2019-01-03 15:57 388 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Shar Įtraukti Shar Į adresų knygelę
Viena organizacija pasigedo Calendar Publishing savybės, kuri pradingo ne tik iš Outlook programos, bet ir OWA. Patikrinau, kas galėjo nutikti ir radau štai ką:

1. Outlook programoje mygtukai/komandos "Publish Calendar" ir "Publish Internet Free/Busy" yra išlikę, juos galima įjungti, bet man jie taip pat nebeveikia.

2. Šios vietos Exchange Online pusės funkcionalumas paskutinį kartą buvo keistas 2016 m. pabaigoje ir jeigu adminas pats rankiniu būdu pakeitimų nedarė, tuomet viskas turėtų veikti iš OWA: https://outlook.office.com/owa/?path=/options/calendarpublishing

3. Jeigu adminas nepasiaiškinęs pravalė jam įtartinus domeno pavadinimus "Anonymous", tuomet reikia grąžinti juos atgal čia: Exchange admin center > Organization > Individual Sharing. Daugiau informacijos yra čia: https://support.microsoft.com/en-us/help/3187580/


WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18677

2019-01-26 11:19 389 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Pranešama, kad dalis Ent vartotojų Europoje turėjo (gal dar turi) problemų su paštu ketvirtadienį-penktadienį https://www.cbronline.com/news/microsoft-office-365-outage

WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18679

2019-01-30 11:10 390 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Nusprendžiau pasidalinti karts nuo karto įdomesnėmis Microsoft/Office 365 naujienomis:

Introducing the new Microsoft 365 security center and Microsoft 365 compliance center
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Security-Privacy-and-Compliance
/Introducing-the-new-Microsoft-365-security-center-and-Microsoft/ba-p/
326959

Paskutinės Ignite konferencijos metu pristatytas Microsoft/Office 365 admin centro naujas dizainas ir funkcionalumas pradeda keliauti į tenantus. O prasidės viskas nuo naujų ir atskirų Security ir Compliance centrų. kadangi organizacijose saugumu ir atitiktimi paprastai užsiima visai skirtingi žmonės, todėl nuspręsta šiuos dalykus išskirti. Nauji centrai pradedami diegi jau dabar, o visus klientus pasieks iki kovo galo.

Azure AD makes sharing and collaboration seamless for any user with any account
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Azure-Active-Directory-Identity
/Azure-AD-makes-sharing-and-collaboration-seamless-for-any-user/ba-p/3
25949

Nors OneDrive dar prieš tai pristatė galimybę bendrinti turinį naudojant prisijungimą su laikinu kodu, bet dabar bendrai Azure AD svečiai ("guest user") galės prisijungti neturint Microsoft ar Azure AD paskyros naudojant OTP ("one time password"), kuris galios 24 val. ir bus siunčiamas į pašto dėžutę. Tokiems vartotojams bus galima taikyti tas pačias Conditional Access ir MFA politikas.

Save your files to the cloud more easily
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Office-365-Blog/Save-your-files
-to-the-cloud-more-easily/ba-p/325133

Tiems, kas plačiai naudoja Office 365 paslaugas ir talpyklas (OneDrive, SPO) tai gera naujiena. Bet dar intensyviai naudojantiems vietines talpyklas gal ir ne tiek (teks mokyti ir raminti vartotojus, vienu žingsniu pailgės dokumento saugojimo procesas). Dokumento saugojimo metu bus iškart siūloma jį saugoti debesies talpyklose.

Use Supervision to monitor email, Microsoft Teams, manage risk, meet regulatory requirement and more
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Security-Privacy-and-Compliance
/Use-Supervision-to-monitor-email-Microsoft-Teams-manage-risk/ba-p/325
827

Galbūt ir ne naujas dalykas, bet iki šiol apie šį servisą neteko girdėti. Galimybė stebėti ar yra laikomasi organizacijos taisyklių ar nėra keiksmų pokalbiuose ir laiškuose ir pan. Galima priskirt atsakingus stebėtojus. Office 365 E5 planas jau turi įtraukta šį servisą. E3 planui dar tektų papildomai įsigyti Advanced Compliance papildinį.

Data Loss Prevention – Human error, insider threats and the in-between
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Enterprise-Mobility-Security/Da
ta-Loss-Prevention-Human-error-insider-threats-and-the-in/ba-p/324057

Straipsnis ne tik apie tai, bet įdomesnė naujieną kad Microsoft Cloud App Security (MCAS) nuo šiol gali įlįsti į Azure Information Protection apsaugotus ir šifruotus dokumentus ir tokiu būdu vykdyti DLP politikas.

Planner has a new way to create multiple plans per group – MultiPlan!
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Planner-Blog/Planner-has-a-new-
way-to-create-multiple-plans-per-group/ba-p/326678

Planneryje galima priskirti kelis planus vienai Office 365 grupei.

Jira Server Integration for Microsoft Teams
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-Teams-Blog/New-Jira-S
erver-Integration-for-Microsoft-Teams/ba-p/327688

Jau anksčiau buvo paskelbta apie Teams integracija su Jira Issue Tracker, Confluence. Dabar galima tiesiogiai dirbti ir su Jira Server, kurti ir koreguoti problemas ("issues"), komentuoti ir pan.

Changes to MDM enrollment workflow in iOS 12
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Intune-Customer-Success/Changes
-to-MDM-enrollment-workflow-in-iOS-12/ba-p/325300

Pavasarį išėjus naujai iOS 12 versijai šiek tiek pailgės tokių įrenginių MDM enrollment procesas, nes atsiras žingsnis, kai vartotojui reikės nueit į nustatymus ir įdiegt Management profilį, o tada vėl grįžti į Company Portal ir pratęst procesą. Microsoft dirba su Apple ir stengsis šį nepatogumą pašalinti.

SharePoint Server 2019 Hybrid: What do you actually get?
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-SharePoint-Blog/Share
Point-Server-2019-Hybrid-What-do-you-actually-get/ba-p/327320

Ne visai naujiena, bet patiko straipsnis apie tai kada ir kodėl gali reikėti panaudoti on-premise SharePoint su SharePoint online hibridiniame variante. Tarkim, kad veiktų tokios online funkcijos kaip Delve, kad Flow galėtų pasiekti vietinio SP turinį ir atlikti veiksmus, kad dideli failai būtų saugomi ne on-prem duomenų bazėje, bet OneDrive for Business. Bet tuo pačiu išsaugoti galimybes taikyti vietinį SP savo poreikiams, nebijant kad koks nors atnaujinimas sugriaus veikimą.

Bringing Internet Explorer 11 to Windows Server 2012 and Windows Embedded 8 Standard
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Windows-IT-Pro-Blog/Bringing-In
ternet-Explorer-11-to-Windows-Server-2012-and-Windows/ba-p/325297

Vėlgi dar mažiau susijusi su Office 365 naujovėmis, bet gana svarbus ir įdomus dalykas. Nuo 2020 metų IE10 Windows Server 2012 nebus palaikomas (nebus saugumo atnaujinimų) ir jau šiais metais siūloma pereiti prie IE11 (bus pasiekiama WU kataloge ir WSUS bei kitur).


WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18680

2019-01-30 20:28 391 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Vakar buvo ATP SafeLinks sutrikimas https://mspoweruser.com/another-office-365-issue-users-cant-access-url
s-within-emails/
Kas nors pajautė? Kaip kadaise rašiau buvusiam darbe naudojom, kol MS nepamatė, kad pagal licenciją nepriklauso ir neišjungėŠypsena Tai vėlgi išvengė sutrikimoŠypsena


WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18698

2019-02-11 09:43 392 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Dar keletas naujienų:

Microsoft Intune introduces MDM Security Baselines to secure the modern workplace
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Enterprise-Mobility-Security/Mi
crosoft-Intune-introduces-MDM-Security-Baselines-to-secure-the/ba-p/31
3442

Intune turės standartinių MDM politikų rinkinius paruoštus saugumo specialistų skirtus Windows 10 įrenginiams. Tos politikos bus papildomos DI įžvalgomis, galima bus pritaikyt jas tiesiogiai kaip šabloną ar modifikuot. Versijavimas rodys ką MS atnaujino šiuose rinkiniuose. Tai yra atitikmuo senesnių GPO security baselines.

Microsoft 365 migration on your terms with new improvements to the SharePoint Migration Tool
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-SharePoint-Blog/Micro
soft-365-migration-on-your-terms-with-new-improvements-to/ba-p/332986

SPMT įrankis patobulėjo ir dabar gali perkelt į SharePoint Online ne tik failu, bet ir on-premises SharePoint 2013 content types, Web parts, sites ir t.t. Tiesa, SharePoint 2010 palaikymo kol kas panašu nebus.

Introducing Remote Autopilot Reset in Intune for Education
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Enterprise-Mobility-Security/In
troducing-Remote-Autopilot-Reset-in-Intune-for-Education/ba-p/332539

Nors kalbama apie Reset pasiekiamumą naudotojams švietimo sektoriuje (EDU), bet tikriausiai ši funkcija jau pasiekiama ar greitai bus ir kitiems klientams. Autopilot Remote Reset leidžia iš valdymo panelės nusiųst komandą valdomam Windows 10 kompiuteriui ir jis automatiškai padaro išvalymą buvusio vartotojo duomenų ir nustatymų ir paruošia naujo vartotojo prisijungimui (jam lieka suvest savo duomenis ir palaukti paruošimo pabaigos). Kompiuteris visą laiką lieka prijungtas prie Azure AD.

Step-By-Step: Getting Started with Azure Machine Learning
https://techcommunity.microsoft.com/t5/ITOps-Talk-Blog/Step-By-Step-Ge
tting-Started-with-Azure-Machine-Learning/ba-p/331327

Labai įdomus gidas rodant viena iš pavyzdinių eksperimentų su Azure Machine Learning. Šis servisas beje turi ir nemokamą variantą, kurį man teko išbandyti pačiam ir pakartot tą patį eksperimentą.

Deploy Microsoft Teams with Office 365 Business
https://docs.microsoft.com/lt-lt/DeployOffice/teams-install
Nuo 2019 sausio vykdant naujas Office 365 instaliacijas Teams klientas bus diegiamas kartu. Kaip ir su kitomis Office aplikacijomis galima valdyti kas bus diegiama naudojant Office Deployment Tool (arba Office Customization Tool servisą Office portale).

OneDrive Message Center Updates January 15th to January 31st
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-OneDrive-Blog/OneDriv
e-Message-Center-Updates-January-15th-to-January-31st/ba-p/332041

Tarp paskutinių OneDrive atnaujinimų: patobulintas Fle Hover Card (kai pelės žymeklis užvedamas virš failo pavadinimo OneDrive puslapyje), kuris dabar palaiko visus failų tipus; jei organizacija nenaudoja "branding" viršutinė juosta OneDrive puslapyje iš juodos pavirs į žydrą (dalis bendro Office portalo ir aplikacijų "redizaino") ir šiek tiek pasikeis pagalbos meniu. O mobiliuose bus paspartintas dokumentų skenavimas senesniuose aparatuose. Kaip visada su MS atnaujinimais, nuo paskelbimo iki naujų funkcijų atkeliavimo gali užtrukti nemažai laiko.

Microsoft Information Protection now extends beyond Rights Management
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Azure-Information-Protection/Mi
crosoft-Information-Protection-now-extends-beyond-Rights/ba-p/331258

Office 365 Message Encryption (OME) nebus vienintelis greitas būdas apsaugoti siunčiamus laiškus. Tie, kas jau investavo į S/MIME šifravimo infrastruktūrą, galės naudoti greitą žymom pagrįsta šifravimą vietoj rankinio įjungimo. Valdomi Windows 10 kompiuteriai galės irgi suprasti AIP žymas ir apsaugoti jautrius kompiuterius naudojant Windows Information Proctection (WIP) politikas. Visi šie dalykai skamba įdomiai, bet kaip visada labai painiai. AIP, WIP, RMS, MIP – tiek pavadinimų ir licencijavimo variantų, galėtų šioje vietoje MS optimizuoti savo pasiūlymus.

What’s new in Microsoft Teams – February round up
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-Teams-Blog/What-s-new
-in-Microsoft-Teams-February-round-up/ba-p/330566

Iš tikrųjų MS kartojasi ir labai panašią informaciją jau skelbė ne taip seniai. Bet kas nematė, bus įdomu sužinoti apie naujoves: Skype Room Systems nuo šiol tampa Microsoft Teams Rooms (kol kas tai labiau "rebranding", bet jau nemažai įrenginių palaiko MTS), naudojimo statistikos ataskaitos, greitas komandų sukūrimas naudojant šablonus (Graph Explorer), seniau pristatytas Shifts (pakeitęs StaffHub servisą), botų ir aplikacijų palaikymas (Karma, MindMeister, Jira ir kt.).

Configuring Microsoft Cloud App Security to protect Exchange Online
https://practical365.com/exchange-online/configuring-mcas-to-protect-e
xchange-online/

Naudingas straipsnis Practical 365 blog’e apie Microsoft Cloud App Security (MCAS) naudojimą Exchange Online apsaugai ir jo privalumus prieš OWA Mailbox Policies. MCAS yra dalis Enterprise Security + Mobility E5 paketo.

Create Microsoft Flow from Visio Desktop Application (Preview)
https://www.microsoft.com/lt-lt/microsoft-365/roadmap?filters=&searcht
erms=20795

Iš Microsoft 365 Roadmap: Visio naudotojai turi galimybę įterpti Flow sekas ir veiksmus į Visio brėžinius.


WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18699

2019-02-11 09:44 393 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Pervadinau temą į Microsoft 365, nes tai po biškį išeina už vien Office 365 ribų ir MS apjungia šiuos du dalykus vis labiau (kada nors Office 365 gal ir neliks kaip atskiro pavadinimo).

Povilastic31
Naujas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 4

2019-02-11 13:16 394 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Povilastic31 Įtraukti Povilastic31 Į adresų knygelę
Sveiki, visi Labai įdomi tema. Radau postūrinę informaciją. Ačiū.

efix
Blogiausias banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 17731

2019-02-11 14:57 395 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: efix Įtraukti efix Į adresų knygelę
Vo, Nigerijos princas

WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18703

2019-02-15 11:08 396 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Support Tip: Troubleshooting Intune app protection policy using log files on local devices
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Intune-Customer-Success/Support
-Tip-Troubleshooting-Intune-app-protection-policy-using/ba-p/330372

Sprendžiant problemas su Intune ir MDM pravers galimybė patikrint klaidų žurnalus pačiuose mobiliuose įrenginiuose.

The top 6 PowerShell commands you need to know to manage Office 365
https://practical365.com/microsoft-365/the-top-6-powershell-commands-y
ou-need-to-know-to-manage-office-365/

Steve Goodman Practical 365 puslapyje dalinasi keliomis dažniausiai naudojamomis PowerShell komandomis dirbant su Office 365. Įraše taip pat yra nuorodos į kitus panašius straipsnius ir į jau paruoštą skriptą iš PowerShell galerijos daugumus servisų valdymui.

Microsoft Authenticator app—now sends security notifications
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Azure-Active-Directory-Identity
/Microsoft-Authenticator-app-now-sends-security-notifications/ba-p/328
281

Microsoft Authenticator aplikacija galės siųsti perspėjimus kai keičiamas jūsų slaptažodis ar pastebima kokia nors neįprasta veikla jūsų paskyroje.

Pentesting Azure&#8202;—&#8202;Thoughts on Security in Cloud Computing
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Security-Privacy-and-Compliance
/Pentesting-Azure-Thoughts-on-Security-in-Cloud-Computing/ba-p/329748

Įdomus straipsnis apie tai kaip galima daryti Azure talpinamų resursų ir aplikacijų saugumo auditą, ką galima ir negalima daryti. Taip pat minima kokius saugumo nustatymus verta įjungti ar patikrinti.

Introducing new code-free options to connect with Microsoft Graph Security!
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Security-Privacy-and-Compliance
/Introducing-new-code-free-options-to-connect-with-Microsoft/ba-p/3287
30

Nuo šiol su Microsoft Graph Security gali integruotis Azure Logic Apps, Flow ir PowerApps. Todėl nebūtina rašyti kodą naudojant Graph API norint sukurti veiksmų sekas, kai servisas pastebi įtartiną veiklą ar atsiranda naujas perspėjimas.

Improve back office processes with Office 365
https://www.youtube.com/watch?v=KBVgXx_ziL0
Keli pavyzdžiai kaip Flow integracija gali pagreitinti procesus ir papildyti SharePoint Online funkcionalumą (video).

Data supports these 5 things you better be doing in your Yammer network to see results
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Yammer-Blog/Data-supports-these
-5-things-you-better-be-doing-in-your-Yammer/ba-p/334583

Keli patarimai sėkmingam Yammer pritaikymui. Pasirodo trumpa žinutė iš vadovo (kad ir su klaidom) ir "selfie" yra daug veiksmingiau nei PR paruoštas šabloninis laiškas. Reikia turėti bent kelias tikslines grupes, nes ne visi pasiryš kažką rašyti bendrame visos kompanijos portale. Na ir kaip su visais įrankiais, nepakanka tik paleist, reikia nuolat prižiūrėt ir vystyti.

Azure Information Protection Deployment Acceleration Guide
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Azure-Information-Protection/Az
ure-Information-Protection-Deployment-Acceleration-Guide/ba-p/334423

Paskelbtas gidas kaip geriau pasiruošti ir įdiegti Azure Information Protection sprendimą.

Configuring Jamf Pro and Intune Integration
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Intune-Customer-Success/Configu
ring-Jamf-Pro-and-Intune-Integration/ba-p/334613

Tiems, kas naudoja Mac kompiuterius, bus įdomu sužinoti kaip naudojant Jamf Pro MDM valdymo sprendimą integruoti šiuos įrenginius su Intune ir padaryt valdomais.

Gain rich insights with the new Microsoft Graph Security Power BI connector!
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Security-Privacy-and-Compliance
/Gain-rich-insights-with-the-new-Microsoft-Graph-Security-Power/ba-p/3
34467

Galimybė Microsoft Graph Security duomenis pasiekti iš Power BI ir padaryti vizualizacijas pagal aptinkamas grėsmes, perspėjimus ir pan.


WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18706

2019-02-22 18:13 397 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Collaborate on diagrams more naturally with an improved touch and pen experience in Visio
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Visio-Blog/Collaborate-on-diagr
ams-more-naturally-with-an-improved-touch/ba-p/335182

Rašiklio bei valdymo lietimu palaikymas Visio programoje.

How to manage Microsoft Internet Explorer browser on a modern desktop
https://osddeployment.dk/2019/02/14/how-to-manage-microsoft-internet-e
xplorer-browser-on-a-modern-desktop/

Savo bloge esu rašęs apie Enterprise Mode naudojimą norint nustatyti su kokia IE variklio versija turi atsidaryti tam tikri puslapiai arba kada vietoj Edge turi atsidaryti IE naršyklė. Per Larsen savo bloge aprašo kaip Enterprise Mode galima valdyt su Intune.

Windows Update for Business and the retirement of SAC-T
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Windows-IT-Pro-Blog/Windows-Upd
ate-for-Business-and-the-retirement-of-SAC-T/ba-p/339523

Microsoft perspėja, kad nuo 1903 Windows 10 versijos atsisakys SAC-T (Semi-Annual Channel – Targeted) sąvokos, kuri yra naudojama Office 365 ir leidžia tam tikrai "targeted" auditorijai pateikt atnaujinimus anksčiau. Dabar naudojant Windows Update for Business politikas naujo feature release diegimą galima bus atidėti ("defer") tik pagal oficialią tokio atnaujinimo išleidimo datą (SAC).

How to configure custom branding for Office 365 Message Encryption
https://practical365.com/exchange-online/how-to-configure-custom-brand
ing-for-office-365-message-encryption/

Mike Parker Practical 365 puslapyje dalinasi patarimu kaip galima įgyvendinti įprasto OME laiško dizaino pokyčius ("banding") naudojant PowerShell.

Workplace Analytics – February 2019: Improvements to meeting exclusion rules, onboarding, and more
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Workplace-Analytics-MyAnalytics
/Workplace-Analytics-February-2019-Improvements-to-meeting/ba-p/347489

Workplace Analytics vasarį gavo keli patobulinimus, kaip praplėstas "meeting redundancy" matavimas galintis parodyti šį parametrą ne tik organizacijos, bet ir atskiru darbuotoju mastu. Galima pamatyti kaip atrodys filtrai prieš juos pritaikant, galima patekti į gilesnį detalesnį rodinį iš bendro grafiko, saugoti taisykles kaip šablonus ir archyvuoti jas. Workplace Analytics turi E5 ir aukštesni prenumeratos planai. Bet teko matyti Roadmape, kad E3 naudotojai turėtų gauti bent jau asmeninį MyAnalytics servisą.

How to manage contact sync in Outlook on IOS and Android with Intune
https://osddeployment.dk/2019/02/17/how-to-manage-contact-sync-in-outl
ook-on-ios-and-android-with-intune/

Dar vienas naudingas Pero Larseno straipsnis apie kontaktų sinchronizacijos mobilioje Outlook aplikacijoje apribojimus (tai gali būti svarbu įsigaliojus GDPR). Galima riboti kokią kontakto dalį galima sinchronizuoti (tarkim gimtadienius, adresus).

Quick look at the Azure Shared Image Gallery
https://techcommunity.microsoft.com/t5/ITOps-Talk-Blog/Quick-look-at-t
he-Azure-Shared-Image-Gallery/ba-p/352980

Ši kol kas "public preview" stadijoje esanti naujovė leidžia patogiau valdyti Azure VM atvaizdus. Yra įgyvendintas "Role Based Access Control" mechanizmas bendrinant atvaizdus, rinkiniai ir daugiau. Galima lengviau replikuoti atvaizdus tarp skirtingų regionų.

How to migrate data from a CSV file to SharePoint using PowerShell
https://practical365.com/sharepoint-online/csv-file-to-sharepoint/
Dar vienas įdomus Practical 365 straipsnis apie tai kaip galima gretai importuoti didelius duomenų kiekius iš senų sistemų į SharePoint Online panaudojus CSV ir PowerShell skriptus.

Training modules for IT Pros
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-Teams-Blog/Training-m
odules-for-IT-Pros/ba-p/353031

Microsoft Teams komanda paruošė mokomąją medžiagą IT profesionalams (kuri taip pat gali būti panaudota ir vartotojų apmokymui). Turinį sudaro PowerPoint skaidrės ir video. Taip pat straipsnyje yra nuoroda į Teams video rinkinį Youtube kanale.

Azure AD B2C now has JavaScript customization and many more new features
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Azure-Active-Directory-Identity
/Azure-AD-B2C-now-has-JavaScript-customization-and-many-more-new/ba-p/
353595

Pristatyti patobulinimai Azure B2C aplikacijos autentikacijos lange. Nuo šiol Azure portale galima nustatyti atskirą slaotažodžio kompleksiškumą, galima įterpti savo JavaScript kodą ir papildyt prisijungimo lango funkcionalumą. Microsoft taip pat siūlo daug prisijungimo lango šablonų.

Bookmarks and People are now in autosuggest on Edge OneBox for Microsoft Search in Bing
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-Search-Blog/Bookmarks
-and-People-are-now-in-autosuggest-on-Edge-OneBox-for/ba-p/354158

Vartotojai organizacijų, kurios pradėjo testuoti Microsoft Search for Business, gali Edge naršyklėje pamatyti organizacijos žymas ir darbuotojus iškart adreso laukelio patarimuose vedant tekstą. Netgi nebūtina nueiti į Bing puslapį ir atlikti paiešką. Viskas ko reikia, tai pakankamai nauji Windows 10 (1709+), Edge, būti prisijungusiam naršyklėje su AAD paskyra, na ir dalyvauti Microsoft Search for Business teste.

NEW! The Office app for Windows 10 Now Available to Everyone
https://techcommunity.microsoft.com/t5/Office-Apps-Blog/NEW-The-Office
-app-for-Windows-10-Now-Available-to-Everyone/ba-p/353553

Ir pabaigai. MS išleido naują Office aplikaciją Windows 10 sistemai. Ji turėtų pakeisti seną My Office programą, turi naudoti naujas Office ikonas ir turėt patogesnę sąsają rodančią aktualius dokumentus. Atidarant dokumentus šioje aplikacijoje jie bus atidaromi su lokaliai įdiegta Office aplikacija, o jei tokios nėra su Office Online variantu. Ši aplikacija nėra būtina, bet yra toks centrinis "hub’as", o jos dizainas atkartoja Office Portal puslapį.


WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18707

2019-02-22 22:59 398 žinutė iš 398 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
O štai ir naujas buildas su pataisymu tiems keliems CPU modeliams https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/02/22/announcing-wind
ows-10-insider-preview-build-18343


Paskutinis puslapis. Atgal
Puslapiai: <pirmas -10 14 15 16 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

IT klubas: 70.257 Žinučių forume 998.162 3.940 Narių klube 3.432 Banga.lt laikrodis 07:19 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiIT klubas

Moderuoja: Netas, edmundas, Tomas, BangaLT, Dublis
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Microsoft 365 - klausimai, atsiliepimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai