Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Tom Hooper DANŲ MERGINA (The danish girl, 2015)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2016 02 06 d. 15:04 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 887 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13037

2016-02-06 15:04 1 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Gal ir negalima kibti prie lietuviško vertimo. Pasakymą Danų mergina visi pasakytume paprasčiausiai – danė. Galų gale taip, kaip The danish girl" išvertė rusai – mergina iš Danijos. Žinoma, tai jokiu būdu ne būtinai bus danė pagal tautybę...

Šie, atrodytu, niekam nereikalingi išvedžiojimai filmo kontekste tampa kažkiek ir prasmingi. Juk perskaitėte "Danų merginos" anotacijas – kalbama apie gimusį vyru asmenį, kuriam besijaučiant moterimi, 1926 m. Kopenhagoje pirmajam istorijoje chirurgas pabandė fizine prasme padėti. Kaip šis istorinis faktas baigėsi, gal neatskleisiu. Ko gero ir tose anotacijose tas nutylima.
Prieš penkerius metus išgarsėjęs filmu Karaliaus kalba, vėliau dar pastatęs šaunų miuziklą Vargdieniai, britas Tom Hooper vėlgi dirba labai profesionaliai. Daug puikių architektūrinių vaizdų, kažkiek gamtos peizažų, stilingi praeito amžiaus pradžios apdarai, ar aukštos kokybės žavių aktorių artimi planai. Labai gražus filmas!
Tačiau patyrusi kino žiūrovo akis turėtų daugiau matyti užtikrinto amato apraiškų, negu išskirtinės stilistikos, originalumo demonstravimo.

Eddie Redmayne vaidmuo – ne iš paprastųjų. Lyg turėtų būti dar sunkiau, negu tik fizinę negalią rodant gyvuojančio mokslininko STEVEN HAWKIN kūno sunykimo istorijoje filme Visko teorija (http://banga.tv3.lt/lt/2forum.showPosts/893962.462-=%281851499458). Tačiau, turėtume pripažinti – netenkančio galimybės judėti ir bendrauti Steveno vaizdas ir įtaigesnis, ir šarmingesnis ir, paprasčiausia įdomesnis, negu virstantis Lili Elbe vyrukas Einaras Wenegeris. Ne, Oskaro jis šiemet jau negaus! Tikrai antrus metus iš eilės tokios sėkmės nebus. Kur jau čia persikūnijimo į Lili vaidmuo lyginant Leonardo išgyvenimo vaidmens pas Inarritu... Bet, kad nominavo, teisinga. Įkūnyti moterį savyje, kiekvienam aktoriui būtų iššūkis.
Reikia būtinai pastebėti, jog EDDIE REDMYNE jau kelintame filme labai sekasi su žmonomis. Ir čia Oskarui nominuotos už antraplanį vaidmenį Alicijos Vikander personažės Gerdos Weneger charakteris – nors prie širdies dėk. Vargu bau, ar kita moteris taip švelniai ir pakančiai taikytųsi su tokia vyro bėda. Nors ir teigiamam dailininkės karjeros impulsui tie įvykiai jos gyvenime atsiliepė radikaliai... Oskaro, deja, ir ji negaus. Reto moteriško žavesio aktorė vis dėlto neretai yra gana dekoratyvi vaidyboje čia.

Manau, jaučiamas skepsis kai kuriose mano vertinimuose, kelia gana nešarminga, o tik profesionali režisūra. Pasaulinėje vertinimų rinkoje suteikiamas ne didesnis balas kaip 7, tikrai nėra sumažintas. Visų pirma, tokio pobūdžio kinas turi jei ne sukrėsti, tai jaudinti – būtinai. O ar išėjo tokių pojūčių "paliesti žiūrovai" iš kino salės, leiskite suabejoti...
---------------------
P.S. Jau parašęs aukščiau tekstą, sužinojau, kiek EDDIE REDMYNE padėjo pastangų, jog natūraliai ir įtikinamai atskleistų lytiškumą keičiančio asmens rolę. Ilgai buvo transseksualų grubėse (pradžioje net nežinojo, jog šie – visiškai skirtinga pakraipa nuo transvestitų ir pan.), daug dirbo su choreografe, kuri padėjo pasiruošti ir oskariniam HAWKINSO personažą. Tačiau pagrindinis jo konsultantas tapo kino garsenybė LANA WACHOWSKI (kultinė 1999 m MATRICA, 2012 m. DEBESŲ ŽEMĖLAPIS), kuri kaip žinia, iki 2012 m. buvo vyru LARRY...

Perskaičiau šiek tiek ir filme rodomos poros biografinių duomenų. Buvo įtarinėjama, jog Greta ilgai gyveno su Einaras Wenegeris, nes abu buvo homoseksualūs ir santuoka buvo jų skydas. Bet porą išskyrė teismas, kai atsirado joje Lili. Skirtingai nuo filmo, realybėje Gerda Weneger visiškai nepritarė vyro lyties keitimui. Lili mirė 1930 m. po 4-os operacijos, kai jie jau buvo išskirti. Gerda gi, ištekėjo. Šį pasaulį skurde paliko 1940 m.


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13065

2016-02-29 09:54 2 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Alicijos Vikander gavo OSKARĄ už antraplanį vaidmenį. Atrodytų – pervertinta. Bet pažiūrėjus į konkurentes – ne tokios ir "stiprios". Tiesa dar specialiai nežiūriu dėl atsisiuntimo kokybės į ROONEY MARA darbą "Carol" – žiūrėsim KINO PAVASARYJE...

kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14395

2019-12-13 12:17 3 žinutė iš 3 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
JONAS ŪBIS:

""Karaliaus kalba" išgarsėjusio Tomo Hooperio filmo "Danų mergina" ("LRT Plius", 19 d. 21.30) veikėjai – dailininkai Einaras ir Gerda Wegeneriai – neišgalvoti: 1926 m. jie gyveno Kopenhagoje. Filme Eddie Redmayne’o ir Alicios Vikander suvaidinta pora kartu tapo, bendrauja su draugais ir nuoširdžiai myli vienas kitą. Tačiau kai žmonos paskatintas jai pozuoti ir persirengęs moteriškais drabužiais Einaras pasivadina Lili, atsiranda "kita moteris". Lili vis labiau pradeda gyventi savo gyvenimą, ir tai negali neveikti poros santykių. Persikėlus į Paryžių problama tik paaštrėja, nes Einaras ir Gerda vis dar myli vienas kitą ir nežino, ką daryti.

Regis, ir Hooperis neapsisprendė, kas jam rūpi labiau: papasakoti apie epochą, kurioje prasidėjo pirmosios lyties keitimo operacijos, ar dalyvauti šių dienų diskusijose apie lytį, parodyti, kokių sunkumų sulaukia panašūs žmonės, ar pasakoti apie meilę. Kita vertus, "Danų merginos" ištarmė aiški ir paprasta: filmas šlovina Gerdos Wegener pasiaukojimą. Supratusi, kad neteko vyro, nors jis gyvas ir yra šalia, Gerda nesipriešina permainoms. Ji aukojasi, kad padėtų Lili tapti savimi. Gal ką nors toks pasirinkimas ir įkvepia, bet niekam jo nelinkėčiau."
Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.300 2.241 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 21:44 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Tom Hooper DANŲ MERGINA (The danish girl, 2015)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai