Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Jac Van Dormael NAUJASIS TESTAMENTAS (The Brand New Testament, 2015)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2015 11 25 d. 23:26 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 4227 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12917

2015-11-25 23:26 1 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Retas atvejis, kad galima pristatyti filmą dar neįvykus jo premjerai Lietuvoje.

Režisierius Jaco Van Dormael filmo "Naujausias Testamentas" premjera įvyko šių metų Kanų kino festivalyje. Todėl ir yra atsiliepimų ir įspūdžių apie filmą.


Pawełas T. Felisas ("Gazeta Wyborcza") sako, kad pernai Kanų žiūrovai ėjo iš proto dėl debiutanto Damieno Chazelle’o "Atkirčio", šiemet tokią reakciją sukėlė sekcijoje "Dvi režisierių savaitės" parodytas belgų režisieriaus Jaco Van Dormaelio Pats naujausias testamentas ("The Brand New Testament") – juokingas filmas, apie blogą pasaulį pasakojantis "Amelijos iš Monmartro" kalba.

Filmo herojė dešimtmetė mergaitė pradžioje sako: "Dievas yra! Jis gyvena Briuselyje. Tai tikras niekšas, jis blogas savo žmonai ir dukteriai." Mergaitės tėvas yra... Dievas (Benoit Poelvoorde), kuris su psichopato aistra gadina kitiems gyvenimą. Savo kompiuteryje jis rašo piktas taisykles (pavyzdžiui, jei stovime parduotuvės eilėje, kita eilė visada judės greičiau, telefonas turi skambėti tada, kai atsigulame į vonią, o džemu aptepta riekė visada kris ant grindų apteptąja puse). Dievas muša savo dukterį, terorizuoja žmoną ir tiesiog dievina katastrofas, tragedijas, nelaimingus įvykius. Filme taip pat yra gana moteriškas Kristus, kurį jo sesuo vadina "JC", šaipomasi iš apaštalų ir nelabai protingo benamio, rašančio naują evangeliją. Taip pat yra Catherine Deneuve, kuri įsimyli milžinišką gorilą, kelias iš Dievo namų į žmonių pasaulį veda siauru tuneliu skalbyklėje, po miestą vaikštinėja žirafos, o danguje gali staiga atsirasti vaivorykštės spalvų gėlės.

Sumanymas veja sumanymą, vieni specialieji efektai – kitus, veiksmą komentuoja užkadrinis dukters balsas – ji nori ištaisyti beširdžio tėvo klaidas.

Felisas prisipažįsta, kad tokio juoko Kanuose jis nebuvo girdėjęs, plojimai po filmo truko kelias minutes. Kaip ir Alleno filmas, "Pats naujausias testamentas" persmelktas kraštutinės pesimistinės pasaulio vizijos: gimstame su mirties nuosprendžiu, tampame žaisliukais ekscentriško demiurgo rankose, mus nuolat supa tragedijos ir siaubingi dalykai.

"Visų pirma norėjau sukurti ne filmą, liečiantį religines temas, o filmą, kalbantį apie vyrų dominavimą, jų valdžią šeimoje bei moters padėtį visuomenėje. Žinoma, susiejant tai su religija, dauguma kurių yra vyrų sugalvoti ir baime bei gąsdinimais grindžiami tikėjimai", - tikina ateistu save vadinantis Jac Van Dormael

Paklaustas kaip į filmą "Naujausias Testamentas" sureagavo katalikų Bažnyčia bei Europos tikinčiųjų bendruomenė, režisierius tikino, jog filmą parodžius Belgijoje, Prancūzijoje bei Šveicarijoje, filmo kūrėjai sulaukė teigiamos religinių bendruomenių reakcijos. "Religinės pakraipos interneto svetainėse netgi buvo atsiradę straipsnių, giriančių ir rekomenduojančių šį filmą, nes jis nėra nukreiptas prieš religiją ar tikinčiuosius. Atvirkščiai – tai bandymas suvienyti religinių peštynių draskomą Europą", - teigia režisierius.

EDVINAS PUKŠTA, žinoma, taip pat negalėjo likti nematęs komedijos:

"Netikėtai daug meilės prismaigstyta kol kas pačioje juokingiausioje Kanų festivalio komedijoje "Naujausis testamentas" (The Brand New Testament), išprovokavusią ilgiausią plojimų audrą ir atsinaujinusias dar garsesnes ovacijas, kai ant scenos išėjo išradingasis belgų veteranas Jaco von Dormaelis.

Neapsikentusi tėvo dominavimo 10-metė dukrelė pasikalba su magiškai atgyjančia Jėzaus Kristaus arba JC statulėle ir nutaria smogti į skausmingiausią vietą – SMS žinutėmis visai žmonijai išsiuntinėja informaciją, kiek laiko jiems liko gyventi, ir pabėga iš namų susirasti papildomus šešis apaštalus, kad jų skaičius nuo 12 (tėvo mėgstamiausios sporto šakos ledo ritulio skaičius) iki 18 (mamos mylimiausio beisbolo žaidėjų skaičius).

Iš naujo perrašomas "Pats naujausias testamentas" juokina šmaikščiais dialogais, intriguojančiomis išvadomis (Jesus Christ = JC = Jean-Claude Van Damme), ironizuojančiomis muzikinėmis kompozicijomis ir amoraliomis situacijomis."

https://www.youtube.com/watch?v=ro_iEhGoHcU&feature=youtu.be


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12925

2015-11-28 00:01 2 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Žinoma, kad nuskubėjau pačią pirmą rodymo dieną pamatyti filmo.
Tikrai – optimizmo bomba šis filmas. Retas atvejis, jog po nefestivalinio seanso Lietuvoje plotų žiūrovai!

Filmas konstruojamas dešimtmetės mergaitės pasakojimu. Aiškiai nelaimingas šeimoje vaikas, nes tėvas – intravertas despotas, naivi motina arti debilizmo simptomų (charizmatiška populiarioji nekinematografinės išvaizdos Yolande Moreau, žinoma iš SERAFINA) įgalina vaiką užsidaryti savo svajonių ir vizijų pasaulyje. Jos man nepasirodė panašios į garsiosios AMELIJOS IŠ MONMARTRO vizijas, nes ir herojų amžius skirtingas.
Siužetas plėtojamas taip, kad ne kiekvienam žiūrovui tiks, nors labai aiškus ir suprantamas. Gaunasi arthauzinio meno autorinis perliukas!
Žinoma, įvykių nepasakosiu.
Netiesa, kad filme garsiai ištisai "žvengiama". Daugiausia humoras – subtilus. Aišku, tėvas dievas (specialiai taip rašau, nes tą tipą vadinti atvirkštine žodžių tvarka, kaip yra krikščionybėje, nekyla ranka Šypsena) savo misiją filme atlieka vien komiškomis spalvomis ir bent trejetą kartų yra ekscentriškai juokingas. Bet dar daugiua filme romantizmo apraiškų, negu komiškų...
Bene silpniausia ir dekoratyviausia iš atskirų veikėjų paveikslų sukonstruotame filme žiūrovų juokinimui skirta tema atiteko kultinei Catherine Deneuve. Jau per lėkštai atrodė tas jos "romanas". Nors ir linksma matyti absurdą...

Filme puikiai pasakojama istorija, šauni muzika ir vaizdas. Ir netiesa, kad belgai-liuksemburgiečiai-prancūzai sukūrė antiklerikalinį filmą. Iš religijos tikrai nepasišaipoma...

Kai suskambės viena iš populiariausių XXa. Prancūzijos melodijų – Charles Trenet JŪRA (pateikiu a.a. autoriaus atlikimą https://www.youtube.com/watch?v=PXQh9jTwwoA) plaukiojant ekrane animuotai žuvytei ir prasidės IŠMEGZTI titrai, pasakysiu svarbų dalyką – pasižiūrėkite tuos megztus šaržus iki pat pabaigos. Filme epizodiškai pasirodydavo toks jaunuolis KEVINAS. Jam pasak siužeto, liko gyventi ar ne 62 metai. O jis žudosi. Aišku – beviltiškai. Taigi, kai pasibaigs titrai, galėsite pamatyti, koks jo likimas. Kompiuteris vis tik gi buvo perkrautas....

Labai vertas pamatymo nuotaiką ir šypseną keliantis filmas!

Pagalvokime, kad kai susitinkame su Belgijos kinu, įspūdžiai paprastai lieka kuogeriausi – FĖJA, NELAIMĖLIAI, REIKALAI BRIUGĖJE, MASKVA – BELGIJA, IRINA PALM, RUMBA, LEDKALNIS, LAISVĖS TANGO, pernykštis Kino pavasario hitas LIUCIFERIS... o kur dar genialūs dukart Auksinės palmės šakelių laimėtojų brolių Jean Pierre ir Luc Dardenne kinas. Stebina nedidelės Europos šalies kino stabili klasė!!!


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12951

2015-12-13 13:12 3 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Pretendavęs gauti Europos 2015 m. kino apdovanojimuose "Geriausios europietiškos komedijos" apdovanojimą, NAUJASIS TESTAMANETAS gavo prizą tik už "Geriausią meninį apipavidalinimą".

-rima-
Nauja dalyvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 16

2016-01-17 20:42 4 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: -rima- Įtraukti -rima- Į adresų knygelę
puikus filmas, seniai taip puikiai neleidau laiko, iš tiesų, visą filmą šypsojausi...ir po filmo irgi Šypsena

kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13183

2016-09-01 23:22 5 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
VILNIUS
Pasaka
09.06 - 09.06 21.30


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.109 Žinučių forume 189.334 2.245 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 14:48 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Jac Van Dormael NAUJASIS TESTAMENTAS (The Brand New Testament, 2015)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai