Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Windows 10 - nuomonės, patarimai


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2014 08 29 d. 17:57 pradėjo  WRATH, peržiūrėta 133407 k.
Puslapiai: <pirmas -10 70 71 72 
Netas
Blogiausias banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 17296

2020-08-13 20:26 1776 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Netas Įtraukti Netas Į adresų knygelę
o gal kas turi idėjų kaip neprisiloginus svičint accountą į lokalinį?

nes situacija tokia, kad kompu buvo naudotasi visą laiką atrakint pirkštų antpaudus, bet pradėjo prašyti pino, kuris senokai užmirštas... mikrominkšto emailo passwordas netinka, nors ir teisingas (su šituo ir man tekę susidurti kai retai naudoji)... passwordo remainderis meluoja kad išsiuntė mailą, nes niekas neateina... recoverinimą užpildžius mailas jau ateina, bet pasakoja, kad per mažai duomenų užpildyta, nors neužpildyti tik laukai kam dažniausiai iš jo siųsta ir koks subjectas paskutiniu metu naudotas, tai kas per šūds su bruknėm jeigu tas emailas tokiems dalykams net nebuvo naudojamas, o tik kompe registrinantis...


kirvelainenas
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 23

2020-08-13 20:51 1777 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kirvelainenas Įtraukti kirvelainenas Į adresų knygelę

Netas ra:
o gal kas turi idėjų kaip neprisiloginus svičint accountą į lokalinį?

nes situacija tokia, kad kompu buvo naudotasi visą laiką atrakint pirkštų antpaudus, bet pradėjo prašyti pino, kuris senokai užmirštas... mikrominkšto emailo passwordas netinka, nors ir teisingas (su šituo ir man tekę susidurti kai retai naudoji)... passwordo remainderis meluoja kad išsiuntė mailą, nes niekas neateina... recoverinimą užpildžius mailas jau ateina, bet pasakoja, kad per mažai duomenų užpildyta, nors neužpildyti tik laukai kam dažniausiai iš jo siųsta ir koks subjectas paskutiniu metu naudotas, tai kas per šūds su bruknėm jeigu tas emailas tokiems dalykams net nebuvo naudojamas, o tik kompe registrinantis...


ar nepaprasciau naudoti kad ir koki Offline NT Password & Registry Editor nuresetinti to userio passworda?


Netas
Blogiausias banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 17297

2020-08-13 21:12 1778 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Netas Įtraukti Netas Į adresų knygelę

kirvelainenas ra:

ar nepaprasciau naudoti kad ir koki Offline NT Password & Registry Editor nuresetinti to userio passworda?


įdomi teorija, bet ar šitie veikia microsofto accountui?


Sandman^KFMF
Blogiausias banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 8609

2020-08-14 00:49 1779 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Sandman^KFMF Įtraukti Sandman^KFMF Į adresų knygelę
MS account'ui jaučiu nesuveiks. Kažkada teko bandyti, bet deja - nesuveikė.

Netas
Blogiausias banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 17298

2020-08-15 00:34 1780 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Netas Įtraukti Netas Į adresų knygelę
karočia teko pasantykiaut biški, bet sprendimą pavyko rasti...
pradžioj bandžiau hardą luptis, bet pasirodė kad m.2, tai nepavyko pasijungti per usbą... hirensas hardo nematė jokiais metodais, tai prie duomenų ir taip neteko prieiti... ir kai jau buvo prarastos visos valtys iki skambinimo į mikrominkštą, tai visiškai netyčia pavyko užtikti vieną softuką, kuris offlainu sugeba pakeisti ir mikrominkšto accounto passwordą... o kad šitą paslaptį saugotų vis daugiau žmonių, tai išduosiu tą softuką: https://www.top-password.com/reset-windows-password.html


Pakito
Ultra gerietis

Klube: narys

Parašė žinučių: 2051

2020-08-15 12:27 1781 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Pakito Įtraukti Pakito Į adresų knygelę
As tai radau kaip per cmd padaryt su windows 10 usb installu.

Netas
Blogiausias banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 17299

2020-08-16 21:55 1782 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Netas Įtraukti Netas Į adresų knygelę
radęs buvau ir aš, bet nepasiryžau tam...

WRATH
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 18928

2020-10-25 19:54 1783 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
Windows 10 October 2020 Update (20H2)

Spalio 20 dieną buvo oficialiai paskelbta Windows 10 October 2020 Update versija. Kurios numeris yra 20H2. Kitaip nei praeitais metais vėl naudojamas "October" pavadinime, tačiau nuo šiol atsisakoma įprastos versijos numeracijos ir šis atnaujinimas nebus vadinamas 2009. Nuo šiol visi atnaujinimai bus vadinami 2xH1 (pirma metu pusė – pavasaris) ir 2xH2 (antra pusė – ruduo). Microsoft nori padaryt versijavimą labiau suprantamą. Iš dalies galima sutikti. Prieš tai naudojami skaičiai buvo kiek painoki. Pvz. naudojamas 1903, kai May 2019 Update buvo išleistas gegužę, o ne kovo mėnesį. O kartu ir 2004 panaudojimas vietoj 2003 šiais metais norint išvengt paralelių su 2003 Office ar Windows Server produktais. Aišku, tik iš skaitmenų sudarytą versiją buvo daug paprasčiau rašyt ir vizualiai palygint, bet matyt teks priprasti. Taipogi kaip ir praeitais metais 20H2 versija turės specialų Enablement Package atnaujinimą skirtą 2004 versijai. Šis mažas atnaujinimas įsirašo labai greitai kaip paprastas mėnesio atnaujinimas ir tik įjungia iki šiol išjungtas naujas funkcijas, kurios jau buvo įdiegtos su įprastu mėnesiniu atnaujinimu rugsėjį. Kol kas šis atnaujinimo mechanizmas buvo naudojamas tik su rudens versijomis. Nežinia ar kada nors jis bus pritaikytas ir pavasario leidimams.

Taigi, 2020 metų spalio 20 paskelbtos 20H2 versijos galutinis build’as yra 19042.508. Tokia pati versija gaunama įdiegus Windows 10 iš jau prieinamo ISO atvaizdo (https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10). Tačiau šis build’as buvo išleistas dar rugsėjo 18. Nuo tos dienos buvo išleisti dar keli atnaujinimai versiją pakeliant iki 19042.572. O prieš kelias dienas Beta kanalui buvo išleistas bandomasis 19072.608 build’as. Tačiau oficiali atnaujinimo išleidimo data yra būtent spalio 20 ir nuo jos yra skaičiuojamas palaikymo terminas (30 mėnesių Enterprise ir Education versijoms ir 18 mėnesių kitoms).

Apie naujoves kaip įprasta kalbama eiliniame "What’s new for IT Pros" (https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/what-s-new
-for-it-pros-in-windows-10-version-20h2/ba-p/1800132
) straipsnyje skirtame 20H2 versijai. Žemiau išvardinti įdomiausi atnaujinimai:

Start meniu programų ikonos nuo šiol visos turės vienodą šiek tiek permatomą plytelės foną vietoj dažniausiai naudojamos pasirinkto akcento spalvos. Tokių būdų aplikacijų ikonos labiau susilies su Start meniu spalva.

Alt-Tab leidžia persijungti ne tik tarp aktyvių aplikacijų bet ir tarp tuo metu atidarytų puslapių Edge naršyklėje.

Prikabinus puslapį prie užduočių juostos (pin to taskbar) galima greitai pamatyt visus atidarytus skirtukus su šiuo puslapių visose Edge naršyklės languose paspaudus ant prikabinto puslapio ikonos. Tuomet parodomas visų atidarytų puslapių "preview" ir galima paspausti ant reikiamo langelio.

Daugiau apie 3 aukščiau aprašytas naujoves https://blogs.windows.com/windows-insider/2020/07/24/announcing-window
s-10-insider-preview-build-19042-421-20h2/


Tarp kitko, 20H2 yra pirmoji Windows 10 versija, kurioje naujasis Edge (Chromium pagrindu) bus įdiegtas standartiškai vietoj senos Edge (Legacy) versijos.

Pranešimai apie gautas žinutes, laiškus ir kitus įvykius dabar turės pranešančios aplikacijos ikoną viršutiniame kairiajame kampe, kas leis lengviau identifikuoti iš kur ateina pranešimas. Taip pat išjungtas Focus Assist pranešimas sakantis, kad Focus Assist yra įjungta (kai tai daroma automatiškai ar rankiniu būdu).

Diegiant Windows 10 naujai ir susiejant su Microsoft paskyra užduočių juostoje prikabintos aplikacijos priklausys nuo vartotojo turimų įrenginių ir paslaugų. Tarkim turint susietą Android telefoną užduočių juostoje bus automatiškai prikabinta Your Phone programa, o turint Xbox Live prenumeratą – Xbox aplikacija.

Settings > System > About lange pridėti Copy mygtukai leidžiantys lengvai nukopijuoti sisteminę informaciją.

Šioje versijoje kitaip nei anksčiau atjungus klaviatūra 2-in-1 kompiuteryje nebus rodomas pranešimas klausiantis ar persijungt į planšetės režimą. Bus persijungiama iškart automatiškai. Tai galima pakeist nustatymuose. Taip pat kompiuteriuose be lietimo ekrano nebus rodomas planšetės režimo greitasis nustatymas. Galiausiai naujai įjungus kompiuterį bus automatiškai įjungiamas paskutinis naudotas režimas (bet priklausomai nuo to ar prijungta klaviatūra).

Išplėstiniuose vaizdo nustatymuose galima nustatyt reikiamą ekrano atsinaujinimo dažnį (refresh rate).

MDM politikos leidžia valdyti lokalius vartotojus ir grupes valdomoje Windows 10 mašinoje kaip tai leidžia grupinės politikos.

Windows Autopilot palaiko HoloLens 2 įrenginius.

Galimybė naudoti Autopilot su įrenginiais valdomais su ConfigMgr (co-management). Taip pat ConfigMgr task sequence gali būti panaudoti ESP metu. Microsoft Endpoint Management konsolė leis matyti Autopilot diegimų būseną.

Microsoft Defender Application Guard prieš tai galėjo apsaugoti Edge naršyklę. Dabar ir Office aplikacijos gali būti paleistos izoliuotame konteineryje apsaugant sistemą atidarant užkrėstus dokumentus.

Naujausias mėnesinis apjungtas atnaujinimas (Latest Cumulative Update) nuo šios versijos bus sujungiamas su SSU (Servicing Stack Update) ir sistemai bus teikiamas vienas mėnesinis atnaujinimas vietoj dviejų.

Windows Hello gali panaudot virtualizacija grįstą duomenų apsaugą saugojant biometrinę prisijungimo informaciją (kažkas panašaus į Credential Guard, tik šį kartą piršto atspaudams ir veido atvaizdams).

Parsiuntimai atnaujinimų dalių iš kitų tinklo klientų (peers) sustabdomi kai naudojamas VPN.

Ateityje užduočių juostoje turi atsirasti Meet Now in Skype mygtukas (ši anksčiau pristatyta paslauga leidžia greitai sukurti iki 24 valandų trunkantį nemokamą vaizdo skambutį su kitais Skype turinčiais ir neturinčiais pažįstamais).


Pakito
Ultra gerietis

Klube: narys

Parašė žinučių: 2052

2022-01-18 00:49 1784 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Pakito Įtraukti Pakito Į adresų knygelę

WRATH ra:
Windows 10 October 2020 Update (20H2)

Spalio 20 dieną buvo oficialiai paskelbta Windows 10 October 2020 Update versija. Kurios numeris yra 20H2. Kitaip nei praeitais metais vėl naudojamas "October" pavadinime, tačiau nuo šiol atsisakoma įprastos versijos numeracijos ir šis atnaujinimas nebus vadinamas 2009. Nuo šiol visi atnaujinimai bus vadinami 2xH1 (pirma metu pusė – pavasaris) ir 2xH2 (antra pusė – ruduo). Microsoft nori padaryt versijavimą labiau suprantamą. Iš dalies galima sutikti. Prieš tai naudojami skaičiai buvo kiek painoki. Pvz. naudojamas 1903, kai May 2019 Update buvo išleistas gegužę, o ne kovo mėnesį. O kartu ir 2004 panaudojimas vietoj 2003 šiais metais norint išvengt paralelių su 2003 Office ar Windows Server produktais. Aišku, tik iš skaitmenų sudarytą versiją buvo daug paprasčiau rašyt ir vizualiai palygint, bet matyt teks priprasti. Taipogi kaip ir praeitais metais 20H2 versija turės specialų Enablement Package atnaujinimą skirtą 2004 versijai. Šis mažas atnaujinimas įsirašo labai greitai kaip paprastas mėnesio atnaujinimas ir tik įjungia iki šiol išjungtas naujas funkcijas, kurios jau buvo įdiegtos su įprastu mėnesiniu atnaujinimu rugsėjį. Kol kas šis atnaujinimo mechanizmas buvo naudojamas tik su rudens versijomis. Nežinia ar kada nors jis bus pritaikytas ir pavasario leidimams.

Taigi, 2020 metų spalio 20 paskelbtos 20H2 versijos galutinis build’as yra 19042.508. Tokia pati versija gaunama įdiegus Windows 10 iš jau prieinamo ISO atvaizdo (https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10). Tačiau šis build’as buvo išleistas dar rugsėjo 18. Nuo tos dienos buvo išleisti dar keli atnaujinimai versiją pakeliant iki 19042.572. O prieš kelias dienas Beta kanalui buvo išleistas bandomasis 19072.608 build’as. Tačiau oficiali atnaujinimo išleidimo data yra būtent spalio 20 ir nuo jos yra skaičiuojamas palaikymo terminas (30 mėnesių Enterprise ir Education versijoms ir 18 mėnesių kitoms).

Apie naujoves kaip įprasta kalbama eiliniame "What’s new for IT Pros" (https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/what-s-new
-for-it-pros-in-windows-10-version-20h2/ba-p/1800132
) straipsnyje skirtame 20H2 versijai. Žemiau išvardinti įdomiausi atnaujinimai:

Start meniu programų ikonos nuo šiol visos turės vienodą šiek tiek permatomą plytelės foną vietoj dažniausiai naudojamos pasirinkto akcento spalvos. Tokių būdų aplikacijų ikonos labiau susilies su Start meniu spalva.

Alt-Tab leidžia persijungti ne tik tarp aktyvių aplikacijų bet ir tarp tuo metu atidarytų puslapių Edge naršyklėje.

Prikabinus puslapį prie užduočių juostos (pin to taskbar) galima greitai pamatyt visus atidarytus skirtukus su šiuo puslapių visose Edge naršyklės languose paspaudus ant prikabinto puslapio ikonos. Tuomet parodomas visų atidarytų puslapių "preview" ir galima paspausti ant reikiamo langelio.

Daugiau apie 3 aukščiau aprašytas naujoves https://blogs.windows.com/windows-insider/2020/07/24/announcing-window
s-10-insider-preview-build-19042-421-20h2/


Tarp kitko, 20H2 yra pirmoji Windows 10 versija, kurioje naujasis Edge (Chromium pagrindu) bus įdiegtas standartiškai vietoj senos Edge (Legacy) versijos.

Pranešimai apie gautas žinutes, laiškus ir kitus įvykius dabar turės pranešančios aplikacijos ikoną viršutiniame kairiajame kampe, kas leis lengviau identifikuoti iš kur ateina pranešimas. Taip pat išjungtas Focus Assist pranešimas sakantis, kad Focus Assist yra įjungta (kai tai daroma automatiškai ar rankiniu būdu).

Diegiant Windows 10 naujai ir susiejant su Microsoft paskyra užduočių juostoje prikabintos aplikacijos priklausys nuo vartotojo turimų įrenginių ir paslaugų. Tarkim turint susietą Android telefoną užduočių juostoje bus automatiškai prikabinta Your Phone programa, o turint Xbox Live prenumeratą – Xbox aplikacija.

Settings > System > About lange pridėti Copy mygtukai leidžiantys lengvai nukopijuoti sisteminę informaciją.

Šioje versijoje kitaip nei anksčiau atjungus klaviatūra 2-in-1 kompiuteryje nebus rodomas pranešimas klausiantis ar persijungt į planšetės režimą. Bus persijungiama iškart automatiškai. Tai galima pakeist nustatymuose. Taip pat kompiuteriuose be lietimo ekrano nebus rodomas planšetės režimo greitasis nustatymas. Galiausiai naujai įjungus kompiuterį bus automatiškai įjungiamas paskutinis naudotas režimas (bet priklausomai nuo to ar prijungta klaviatūra).

Išplėstiniuose vaizdo nustatymuose galima nustatyt reikiamą ekrano atsinaujinimo dažnį (refresh rate).

MDM politikos leidžia valdyti lokalius vartotojus ir grupes valdomoje Windows 10 mašinoje kaip tai leidžia grupinės politikos.

Windows Autopilot palaiko HoloLens 2 įrenginius.

Galimybė naudoti Autopilot su įrenginiais valdomais su ConfigMgr (co-management). Taip pat ConfigMgr task sequence gali būti panaudoti ESP metu. Microsoft Endpoint Management konsolė leis matyti Autopilot diegimų būseną.

Microsoft Defender Application Guard prieš tai galėjo apsaugoti Edge naršyklę. Dabar ir Office aplikacijos gali būti paleistos izoliuotame konteineryje apsaugant sistemą atidarant užkrėstus dokumentus.

Naujausias mėnesinis apjungtas atnaujinimas (Latest Cumulative Update) nuo šios versijos bus sujungiamas su SSU (Servicing Stack Update) ir sistemai bus teikiamas vienas mėnesinis atnaujinimas vietoj dviejų.

Windows Hello gali panaudot virtualizacija grįstą duomenų apsaugą saugojant biometrinę prisijungimo informaciją (kažkas panašaus į Credential Guard, tik šį kartą piršto atspaudams ir veido atvaizdams).

Parsiuntimai atnaujinimų dalių iš kitų tinklo klientų (peers) sustabdomi kai naudojamas VPN.

Ateityje užduočių juostoje turi atsirasti Meet Now in Skype mygtukas (ši anksčiau pristatyta paslauga leidžia greitai sukurti iki 24 valandų trunkantį nemokamą vaizdo skambutį su kitais Skype turinčiais ir neturinčiais pažįstamais).


Ko nesukurei temos windows 11


__Ramass
Patyręs dalyvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 1468

2022-01-20 13:56 1785 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: __Ramass Įtraukti __Ramass Į adresų knygelę
Tai, kad nėr ką rašyt apie windows11, nes ten daugiau pusė stovi windows10 tik marškinėliai kiti apmauti.

Stalaktitas
Geriausias banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 15373

2022-01-21 07:22 1786 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Stalaktitas Įtraukti Stalaktitas Į adresų knygelę

__Ramass ra:
Tai, kad nėr ką rašyt apie windows11, nes ten daugiau pusė stovi windows10 tik marškinėliai kiti apmauti.


jo, tik jaučiasi lyg linuxas


Pakito
Ultra gerietis

Klube: narys

Parašė žinučių: 2061

2022-02-25 15:20 1787 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Pakito Įtraukti Pakito Į adresų knygelę
Kodel nera naujos temos apie windows 11 wrath pamirsai pakurt.

Saberijus
Patyręs dalyvis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 1441

2022-02-26 10:54 1788 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Saberijus Įtraukti Saberijus Į adresų knygelę

Pakito ra:
Kodel nera naujos temos apie windows 11 wrath pamirsai pakurt.

Ar tu laike užstrigęs? Senai jis neberašo nieko


Pakito
Ultra gerietis

Klube: narys

Parašė žinučių: 2062

2022-03-06 18:39 1789 žinutė iš 1789 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Pakito Įtraukti Pakito Į adresų knygelę

Saberijus ra:

Pakito ra:
Kodel nera naujos temos apie windows 11 wrath pamirsai pakurt.

Ar tu laike užstrigęs? Senai jis neberašo nieko


Nu tai tegu raso ka jis veikia ka sunku


Paskutinis puslapis. Atgal
Puslapiai: <pirmas -10 70 71 72 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

IT klubas: 70.244 Žinučių forume 998.850 3.940 Narių klube 3.428 Banga.lt laikrodis 09:48 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiIT klubas

Moderuoja: Netas, edmundas, Tomas, BangaLT, Dublis
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Windows 10 - nuomonės, patarimai

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai