Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Francois Ozon JAUNA IR GRAŽI (Jeune & jolie, 2013)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2014 01 02 d. 22:33 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 1461 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12183

2014-01-02 22:33 1 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Puikiausiai Lietuvoje žinomas 45-ių prancūzų kino režisierius Francois Ozon jau sugebėjo sukurti 35 filmus, kurių didžioji dauguma yra pagal jo scenarijus. Prie tokio produktyvumo (nesvarbu, jog pusė jų – ne pilnametražiai) dar daugiau stebina jo filmų įvairovė! Keblu būtų rasti temą ar kino stilių, kuriame jis nebūtų dirbęs ir padaręs išradingą bei kūrybingą kūrinį! Suprantama, kad prancūzas yra tapęs daugelio, tame tarpe ir mano, numylėtiniu. Jo filmai neišvengiamai keldavo daug malonumo.

Deja, susidariau įspūdį, kad Jauna ir graži, – silpniausias šio didžio kino meistro darbas.

Septyniolikmetė gražutė Izabelė (šaunus jaunosios aktorės Marine Vacth debiutas, darantis galingą pretenziją į ryškią karjerą ateityje, nes filmas sukėlė didelį susidomėjimą Kanų kino festivalyje) išbandė seksą su savo kartos vaikinu. Bet pamatę šį faktą įžanginėje filmo dalyje, vėliau negalėsime suvokti, kodėl ją ėmė dominti žymiai vyresni vyrai. Izabelė klaidžioja prabangių Paryžiaus viešbučių koridoriais, atsiduoda klientams, ima už prostituciją pinigus ir negalvoja apie pasekmes. Neordinarinis siužetas, tiesa?!
Tačiau žiūrint ir žiūrint šią nepateisinamą jaunosios herojės veiklą, niekaip neapleidžia įspūdis, jog homoseksualus žerisierius ir scenaristas Ozonas tesugeba intriguoti tik pačiu siužetu, rafinuotu, kokybišku ir spalvingu vaizdu ir ... niekuo daugiau. Personažės elgesys atskleidžiamas tik paviršiniu konstatavimu, visai neįtraukiančiu žiūrovą į gilesnes ir prasmingesnes tokio keisto, vos brandą peržengusios asmenybės, polėkių pasireiškimo analizavimo. Filmas savo fabula artimas prieš porą metų matytam JULIA LEIGH filmui Miegančioji gražuolė (http://banga.balsas.lt/lt/2forum.showPosts/865671.462-=%281513046452)Bet ten panašiame jaunuolės elgesyje didžiulė paslaptis. Daromas iš to netgi detektyvas biunuelišku stiliumi. Čia – jei ir lauki merginos paslapties, tai ji taip ir neatsiskleidžia. Pritrūksta motyvų analizuojant ką matai ekrane ir mąstant apie brendimo ar savojo paieškų problematiką...

Neišvengiamai sulygini su ADELĖS GYVENIMO įspūdžiu: vienmetės ir vienodo, neeilinio žavesio, neapleidžiančios ekraną nė minutei, 17-metės. Bet kaip įsijauti į Adelės saviraiškos, savimonės, jausmų, meilės paieškas, taip Ozono filme... neįsijauti į Izabelės klystkelius. Paprastumas ir įvykių siužetinis neeskalavimas, deja, šiuo atveju, tampa ir... primityvumu.

Tik po 70 minučių gali surasti savy kokią tai atjautą herojei, jos blaškymosi pateisinimą savo mintyse. Pabaigoje pasirodžiusi kultinė kino veteranė SHARLOTTE RAMPLING, žinoma, kilsteli filmo kreivę aukštyn. Bet ar ne per vėlai?? Man tikrai nesusidarė įspūdis kaip kai kuriems vertintojams, jog finalinėje dalyje, susikomplikavus Izabelės susikurtai idilei, žiūrovas "yra šokiruojamas", "radikaliai filmas pasikeičia". Nieko panašaus neįžiūrėjau, nors ir pasidarė ta pabaiga kur kas labiau intriguojanti nei pats filmas. Panašiai, kaip Kanų festivalyje kalbėjimo dozę apie filmą padidinęs neatsargus autoriaus FRANCOIS OZONO leptelėjimas per spaudos konferenciją, "kad kiekviena moteris slapčia trokšta užsiimti prostitucija". O gal visai ne leptelėjimas Šypsena Juk kai "nežaidžia" pagrindiniai kozyriai, pageidautina rasti šalutinių veiksnių, keliančių filmo kartelę....

Bet... Nežiūrint kritiškų žodžių, manyčiau verta pamatyti šią Didžiosios Britanijos dienraščio "The Telegraph" kino kritiko Robbie Collins apibūdintą kino juostą "kaip mozaikiška, tačiau kartu meistriškai užbaigta meditaciją apie jaunystę". O ar laukia jaunosios debiutantės šviesi kino karjera, sprendžiant pagal vaizdelį ekrane, galite įsitikinti ir pasižiūrėję treilerį:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3CTm06H2Vvo


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13146

2016-06-03 23:32 2 žinutė iš 2 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
JONAS ŪBIS:

Francois Ozono filmas "Jauna ir graži" LRT kultūra, gegužės 8 d. 23 val. pasakoja apie Izabelę (Marina Vacht), kuriai ką tik suėjo septyniolika ir ji nusprendė atsikratyti nekaltybės paplūdimyje su bendraamžiu vokiečiu. Netrukus ekrane ji jau atsiduos pagyvenusiam ponui Paryžiaus viešbutyje.

Nežinau, ar Ozonui rūpi suprasti, kodėl turtingoje ir pakankamai laimingoje šeimoje užaugusi Izabelė renkasi dvigubą gyvenimą, apie kurį šeima sužinos tik iš policijos. Režisierius mieliau eksploatuoja tai, kas gali būti jausminga, atskleisti, kaip sunku subręsti, tapti moterimi. Tai leidžia Ozonui piktnaudžiauti tariama metafizika, kurios visada galima rasti režisieriaus filmuose. Kartais, kaip filme "Baseinas", tai pateisinama, tačiau šiame elegantiškame reginyje moters sielos metafizika atrodo gerokai pritempta, net kai kadre pasirodo neprilygstamoji Charlotte Rampling. Ozonas mėgsta kurti šiuolaikinius moralitė, todėl gali būti sarkastiškas ar net ciniškas. Tačiau metams bėgant vis labiau ryškėja kita jo filmų savybė – Ozonas yra puikus imitatorius – ne tik stilių, žanrų, bet ir realybės.


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.109 Žinučių forume 189.331 2.245 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 15:27 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Francois Ozon JAUNA IR GRAŽI (Jeune & jolie, 2013)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai