Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Paul Greengrass KAPITONAS PHILLIPS (Captain Phillips, 2013)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2013 11 23 d. 14:30 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 1062 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12136

2013-11-23 14:30 1 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Į vaikišką tematiką pretenduojantis filmo pavadinimas "Kapitonas Phillips" su šiais įtarimais nieko bendro neturi, o vaizduoja prieš 4,5 metus įvykusį didžiulio JAV krovininio laivo "MV Maersk Alabama" užgrobimą. Visuomet pabrėžiama, kad jūrų piratai iš Somalio tai padarė praėjus 200 metų po paskutinio tokio atsitikimo su JAV laivu. Na, mes puikiai mename, kad prieš keletą metų su šia didžiule ir pavojinga problema buvo susidūrusi ir mūsų šalis – tų pačių 2009 m. rugpjūčio pradžioje prie Nigerijos krantų užpultas AB "Limarko laivininkystės kompanijai" priklausantis laivas "Saturnas" (plaukęs su Lietuvos vėliava), įkaitais paimti 5 įgulos nariai. Nors kiek pasidomėjus, aiškiai matome, jog ši neįtikėtina šiems laikams žiauri problema visai nesumažėjusi ir iki šios dienos.

Pirminis įtarimas, kad išgarsėjęs puikiais, vėliau atsibodusiais ir subanalėjusiais veiksmo filmais apie JAV superagentą BORNĄ filmų kūrėjas Paul Greengrass šįkart naudojasi 2012 rudenį Venecijos kino festivalyje efektingai debiutavusį Danijos tikrų faktų filmą "Pagrobimas" (Kapringen) – labai jau panašus "Kapitono Phillips" treileris į prisiminimus apie danų filmą nepilnoje Scanoramos festivalio salėje. Bet danų tikrus faktus atskleidžiančiame filme įvykių esmė – kaip pasiseks spręsti derybinius-piniginius aspektus, amerikiečiai gi bando visais įmanomais būdais gelbėtis. Parodyta neabejotinai abiejais atvejais įvykiai įdomiai ir, galvočiau, natūraliai. Tą galima spręsti iš labai jau panašių piratų veiksmų ir elgesio abiejuose filmuose, nors jie buvo kuriami nesikonsultavus ir skirtingų aktorių. Netgi čia visą laiką ekrane matomas kapitoną Richard Phillips įkūnijantis dviejų Oskarų už geriausią vaidybą savininkas (nedažnas atvejis) Tom Hanks yra panašus į danų kolegą.

Vienintelis "apgailėtinas" P.Greengrasso filmo aspektas, jog pagrindinio vykdančiojo prodiuserio pareigose pats Kevin Spacey, taip pat dviejų Oskarų laureatas, kurį pagal vaidybos talentą ir įtaigumą savojoje numeracijoje rašyčiau net kiek aukščiau nei T.Hanksą. Norėjau čia pasakyt, kad jei Dievas apdovanojo talentu, tai jį ir išnaudok, o nesiimk veiklos, kurį galėtų atlikti ir šimtai kitų....

Taigi, esminiu amerikiečių filmo vertinimo kriterijumi ir lieka – ar kai įsitraukia JAV kongresas, pakiliai, kaip Holivudas visada moka rodyti, įsiruošia gelbėti laivo ir savo piliečių JAV karinės pajėgos, tai bus parodyta su būdingu patosu, nepalaužiama jėga, ar patriotiška propaganda nesugadins filmo? Filmo kūrėjų pagyrimui, manau, jog natūralumas išlaikytas. Tiesa, gelbėjimo operacija gana ištęstai parodyta. Bet pasakyti "ar taip jau ir buvo" gali tik pats kapitonas Richard Phillips, nes kitam pagrindiniam įvykių dalyviui (išduosiu) dar liko sėdėti Amerikos kalėjime 30 metelių... Bet vėl galvoju, jog R.Phillips išgyvenimai tikrai galėjo būti artimi Tomo Hankso interpretacijai, kadangi kapitonas vėl išvairavo laivą į jūrą tik praėjus 13-ai mėnesių po šių įvykių. Nemanau, kad šis laikas buvo skirtas vien knygos apie šį pagrobimą parašymui...
Kaip bebūtų, filmo kūrėjai turėjo medžiagos savuoju filmu atpasakodami situaciją....

Keista, kad Somalio piratai klesti iki šiol. Googlas daug info prisirinkęs... Nors medžiaga geram filmui, koks yra "Kapitonas Phillips" yra labai teigiamas dalykas, tačiau šiuolaikinė civilizacija turėtų surasti būdų, kaip išvengti grynai karinės būklės vandenynuose.


jurgis
Patyręs gerietis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 508

2013-11-23 20:26 2 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: jurgis Įtraukti jurgis Į adresų knygelę
filmas paziuretas ir filmas vykes. tai yra-ziureti verta. butent po sio filmo i savo ieskomu vaizdu youtube sarasa itraukiau paieska apie susiremimus su somalio piratais.

mOONwOKA
Patyręs dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 1081

2013-11-23 21:05 3 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: mOONwOKA Įtraukti mOONwOKA Į adresų knygelę

Bet pasakyti "ar taip jau ir buvo" gali tik pats kapitonas Richard Phillips...Pasakyti gali dar ir likę laivo komandos nariai, kurie viešai išsakė savo pasipiktinimą, kad kapitonas filme pavaizduotas kaip didvyris.


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12138

2013-11-24 12:15 4 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę

mOONwOKA ra:

Bet pasakyti "ar taip jau ir buvo" gali tik pats kapitonas Richard Phillips...Pasakyti gali dar ir likę laivo komandos nariai, kurie viešai išsakė savo pasipiktinimą, kad kapitonas filme pavaizduotas kaip didvyris.


Čia įdomus faktas. Nežinojau. Tikrai taip parodyta...

Žiūrint tik į filmą, dar pamiršau parašyt, kad tos galingos gelbėjimo pajėgos tikrai nerodomos kaip super-duper nerealios. Štai, neapleido įspūdis, kad apsižioplina, kai rodoma scena apie savainiciatyvį R.Philips pabėgimą. Iš kitos pusės, vėliau supranti, kad nebuvo nei atstumo deramo, nei pasiruošimo užbaigti reikalą...kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14607

2021-02-12 21:53 5 žinutė iš 5 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
JONAS ŪBIS

"Optimizmo gali suteikti ir Paulo Greengrasso filmas "Kapitonas Filipsas" (BTV, 13 d. 22.05). Jis paremtas tikrais įvykiais Indijos vandenyne, netoli Rytų Afrikos krantų, kai piratai užėmė prekybos laivą, kapitoną ir kelis jo padėjėjus paėmė įkaitais ir pareikalavo milijonų. Gelbėti laivo buvo pasiųstas net JAV karinis laivas. Nors Greengrassas koncentruojasi į įvykius, filme nėra paprasto padalijimo į gerus jūreivius ir blogus piratus. Piratai dirba savo darbą kaip ir kapitonas. Tik jam vadovauja galingos korporacijos, o piratams – genčių vadai. Bet "Kapitonas Filipsas" – ne socialinė drama. Tai įtemptas ir protingas pramoginis filmas, pasižymintis įsimintinu Tomo Hankso vaidmeniu."


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.098 Žinučių forume 189.323 2.240 Narių klube 3.027 Banga.lt laikrodis 19:57 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Paul Greengrass KAPITONAS PHILLIPS (Captain Phillips, 2013)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai