Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

sausumos vezliai 2 dalis


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2012 06 30 d. 14:53 pradėjo  sparta(vezlys), peržiūrėta 6537 k.
Puslapiai: 1 
sparta(vezlys)
Naujas dalyvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 25

2012-06-30 14:53 1 žinutė iš 10 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: sparta(vezlys) Įtraukti sparta(vezlys) Į adresų knygelę
sveikiLabas, visi kas myli sios nuostabius gyvunelius! tikiosi rasime bendru kalbu ir sutarsimeNekaltasDrovus,cia galite viska rasyti apie sausumos(vandens)vezlius.taigi as turiu vezliuka tik va nzn ar jis mergaite ar b...padekit nes vienur raso taip kitur kitaipPiktasŠypsenaŠypsenaŠypsena

sparta(vezlys)
Naujas dalyvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 25

2012-06-30 14:59 2 žinutė iš 10 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: sparta(vezlys) Įtraukti sparta(vezlys) Į adresų knygelę
beto ir as padesiu atsakyt i jusu klausimeliusMirktMirkt

Pink_Panther
Geriausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 17151

2012-07-15 19:29 3 žinutė iš 10 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Pink_Panther Įtraukti Pink_Panther Į adresų knygelę
kaip vadinasi filmas, kurio pagrindiniai personažai yra vėžliai:
"Neįtikėtini Semio nuotykiai"
ar
"Aplink pasaulį per 50 metų"
?


sparta(EJ)
Naujas dalyvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 44

2012-07-25 22:16 4 žinutė iš 10 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: sparta(EJ) Įtraukti sparta(EJ) Į adresų knygelę
semio nuotikiaiNekaltasNekaltas

viktorytea
Nauja gerietė

Klube: narė

Parašė žinučių: 0

2013-05-15 16:26 5 žinutė iš 10 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: viktorytea Įtraukti viktorytea Į adresų knygelę
Kaip auginti vėžlį

Vėžliai yra gana populiarūs augintiniai - neužima daug vietos, tinkami auginti ir mieste, nesukelia alergijos... Be to, žmonės, kurie augina šiuos gyvūnus, tikisi, kad turės ilgametį draugą. Vėžliai tikrai yra ilgaamžiai - kai kurių rūšių gali gyventi net iki 100 metų - tačiau tik tada, jei yra tinkamai prižiūrimi.

Vėžlio "įkurtuvės"
Taigi įsigijote vėžlį? Ką daryti toliau, kaip jį prižiūrėti? Pirmiausia, ką Jums reiktų padaryti, yra nustatyti naujojo augintinio rūšį. Jei pirkote jį specializuotoje parduotuvėje, greičiausiai jau žinote, kaip tiksliai vadinasi Jūsų vėžliukas. O ką daryti, jei gavote jį dovanų ar pirkote iš žmogaus, kuris tik kažką neaiškiai suvapėjo, kai pasiteiravote, kokia yra šio vėžlio rūšis? Tokiu atveju galite apsilankyti veterinarijos klinikoje ar pasikonsultuoti su specialistais - nustayti gyvūno rūšį yra labai svarbu, nes nuo jos priklauso priežiūra.
Be to, apsilankyti veterinarijos klinikoje su naujuoju augintiniu svarbu ir dėl to, kad būtų patikrinta, ar jis neserga kokiomis nors ligomis. Tai itin aktualu šeimoms, auginančioms vaikus.

Kas namelyje gyvena?
Kai jau žinote naujojo augintinio rūšį, galite rūpintis jo apgyvendinimu. Vandens vėžliams turėsite parūpinti akvariumą. Jo talpa priklauso nuo augintinio dydžio. Pradžioje didelio akvariumo nereikia, mažiems vėžliukams pakakas ir 50 litrų talpos akvariumo. Patartina turėti ir vandens filtrą, kitaip vandenį teks keisti bene kasdien. Žinoma, iš pradžių, kol vėžliukai ir akvariumas nėra dideli, tai daryti nesudėtinga, bet vėliau vandens keitimas gali tapti nemažai laiko užimančia procedūra.
Būtinai įsigykite ir šildytuvą, antraip žiemą Jūsų augintinis sušals - vėžliai pratę prie kur kas šiltesnio nei Lietuvos klimatas. Vėžliui išgyventi pakanka 18°C, tačiau jei norite, kad augintinis būtų judrus, jam negrėstų rizika susirgti įvairiomis ligomis, stenkitės palaikyti 24-25°C temperatūrą. Vandens temperatūra turėtų siekti apie 37°C. Nepamirškite akvariume įrengti sausumos salelės, kur vėžliukai galėtų išlipti pasišildyti. Jie tai labai mėgsta. Būtinas ir geras ultravioletinių spindulių apšvietimas. Jei jo nebus, vandens vėžliui gali pradėti minkštėti kiautas.
Sausumos vėžliams reikia visai kitokių gyvenimo sąlygų. Apie 10 cm ilgio vėžliukui reikia ne mažesnio kaip 25 kvadratinių cm ploto būsto. Tam puikiai tinka akvariums. Dangtelyje (jis nėra būtinas) ir šoninėse sienose padarykite nedidelių skylučių, kad vėžliukas turėtų kuo kvėpuoti. Apie 10 cm dugno padengite smėliu. Geriausia, kad jis būtų iš upės dugno. Galima dėti durpių, pjuvenų ar jų mišinį. Retkarčiais šį pagrindą reiktų sudrėkinti. Taip pat kaip ir vandens vėžliams, šiems reikia šildančios lempos. Apšviesta vieta turėtų būti įšilusi iki 33-35 °C. Pasistenkite, kad net naktį temperatūra nenukristų žemiau 20-22 °C. Rudenį ir žiemą kartą per savaitę po 3-5 minutes pašvitinkite vėžliukus kvarcine lempa. Nepamirškite terariume įkurti nedidelės dėžutės, kur Jūsų augintinis galėtų pasislėpti nuo triukšmo ir pailsėti. Vasara išneškite vėžliuką laukan į saulėkaitą. Galite jam padaryti specialų aptvarą su slėptuve - dėžute. Tik nepamirškite nakčiai įnešti vidun, kad nesušaltų.

Kuo šerti?
Vėžliukai mėgsta kopūstus, salotas, morkas, burokėlius, pienių lapus. Kartais galite palepinti juos liesa varške, mėsos gabaliuku. Duokite daigintų javų: avižų ir kviečių. Kad augintinis gautų pakankamai kalcio, į vandenį ar maistą įberkite sugrūstų kiaušinio lukštų.
Vandens vėžlių maistas - žalia žuvis, jautiena (susmulkinta gabalėliais ir gerai nuplauta), žalumynai (apiplikytas verdančiu vandeniu kopūstas, morka). Vėžliukai megsta džiovintą, specialiai jiems paruoštą maistą. Labai mėgsta sraiges.

Vėžliuko draugystė su vaikais
Vėžliukai nėra itin tinkami augintiniai vaikams. Šiuos gyvūnus nelengva prižiūrėti, jų nepanešiosi ant rankų, nepaglostysi kaip kačiuko ar šuniuko. Vaikai paprastai nori judresnio, jaukesnio gyvūno, todėl vėžliukai jiems greitai pabosta, dingsta noras jais rūpintis - juolab, kad šie augintiniai reikalauja nemažai dėmesio.

Dar keli žinotini dalykai apie vėžlių auginimą
1. Nelaisvėje nepatartina leisti vėžliui miegoti žiemos miegu, nes nesugebėsite jo tinkamai prižiūrėti ir augintinis gali žūti.
2. Pažaidę su savo mažuoju draugu visada nusiplaukite rankas, nes kartais vėžliukai būna užsikrėtę salmonelioze.
3. Jei vėžliukui bus sudarytos geros sąlygos, jis ilgai gyvens ir netgi gali padėti kiaušinius.

Vandens gyvūnijos mylėtojus vežliai turėtų tikrai sudominti. Jie jaukesni nei žuvytės, galima paglostyti, o vasarą išnešti į kiemą ant žolytės (tik ne ant smėlio!).


viktorytea
Nauja šaunuolė

Klube: narė

Parašė žinučių: 8

2013-05-16 21:53 6 žinutė iš 10 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: viktorytea Įtraukti viktorytea Į adresų knygelę
Dar šiek tiek informacijos apie sausumos vėžliukus:

***Vėžlys - ne žaisliukas, tai – roplys, mėgstantis pastovumą, ramybę, šilumą, kurios gali gauti tik gyvendamas erdviame terariume, kuriame būtų įtaisyta normali kryptinė šildymo lemputė arba, dar geriau, speciali terariumo lempa, skleidžianti UV spindulių kiekį, tinkamą ropliams. Laikydami vėžlį laisvą kambaryje, rizikuojame jo gyvybe ir sveikata, rizikuojame greit jo netekti.

***Daug vėžlių, laikomų atvirose patalpose, nukenčia nuo skersvėjų - peršąla, suserga konjuktyvitu, nuo kurio gali prarasti regėjimą. Daugelis veterinarijos gydytojų yra matę ir šunų sužalotus, apgraužtus vėžlius. Neretas atvejis, kai ant vėžlių (ypač ant jaunų vėžliukų) užlipa ir patys neatsargūs šeimininkai. Tad jei jau imamės laikyti šiuos puikius gyvūnus, laikykime juos civilizuotai.

***Vėžliai daugiausiai vartoja augalinį maistą: daržoves, vaisius, kai kurias žolines kultūras, pavyzdžiui, žliūgę, kiaulpienių lapus ir žiedus, dobiliukus. Daržovės turi būti susmulkintos, sutarkuotos. Nors daugelis laikančiųjų vėžlius giriasi, kad vėžliai godžiai ryja varškę, tačiau jos duoti nerekomenduojama, mat vėžliukas gali užspringti. Daugelis vėžlių įpranta prie specialaus granuliuoto maisto: į tokias granules žinomos firmos deda ir vitaminus, mineralus, biologines medžiagas. Nors galima vitaminų ir užberti ar užpilti ant sutarkuotų daržovių.

***Reikia skirti daug dėmesio ir vėžliuko šarvo priežiūrai, kad jis nesilupinėtų, visad būtų žvilgantis. Vėžlio šarvas, kaip ir mūsų plaukai ar nagai, turi gauti vitaminų ir mineralų. Pagrindinis yra vitaminas D3. Kartą per mėnesį reikia kruopščiai įtrinti tiek apatinę, tiek viršutinę šarvo dalį su D3 vitamino aliejiniame tirpale pamirkytu skudurėliu. Prieš tai būtina nuplauti dulkes nuo šarvo.

***Patinėlį nuo patelės galima lengvai atskirti pagal uodegos ilgį. Patinėliai turi gerokai ilgesnę ir storesnę uodegą nei patelės. Be to patinėlis už patelę būna žymiai mažesnis. Jei stepinių vėžliukų patelės būna iki 20cm. ilgio, tai patinai tik apie 16cm

***Poravimasis. Vėžliukai ima poruotis tuoj pat po žiemos miego. Patinėliai yra labai aktyvūs ir ieško sau patelės. Išsirinkęs patelę, šis įkanda jai į užpakalinę koją, tuo parodydamas, kad ji jam priklauso. Patelė gali perėti sulaukusi 8-10 metų. Ji deda kiaušinius gegužės arba birželio mėnesiais. Dažniausiai padeda 2-6 kiaušinius. Kiaušiniai yra užkasami 2-5cm. gylyje po žeme. Kiaušiniai yra pailgi, maždaug 46mm. ilgio ir 28mm. storio. Kiaušinis sveria apie 19g. Kiaušinių inkubacija trunka 84-102 dienas esant 24 - 32°C bei 70 ir 95% santykinei oro drėgmei. Jaunikliai auga labai lėtai. Trijų metų vėžliukai sveria apie 63g, o penkių-šešių metų vėžliukai sveria nuo77 iki 180 g. Vėžliukai suauga tik sulaukus 20-30 metų.

***Sveikas vėžliukas. Norint sužinoti, ar Jūsų augintinis yra sveikas:
•Patikrinkite šarvą. Jis turi būti tvirtas ir nesužalotas.
•Akys visuomet turi būti atmerktos, blizgančios ir be traiškanų.
•Nosis ir burna privalo būti sausos ir nesulipusios.
•Išeinamoji anga turi būti švari, išmatos kietos, neaštriu kvapu.
•Oda turi būti elastinga.
•Keliant vėžliuką jis turi išsigąsti. Stepiniai vėžliukai yra labai stresui jautrūs gyvūnėliai.
•Perspėkite vaikus, ar svečius, kad jie vėžliuko neimtų į rankas ir nekeltų aukštai nuo žemės. Tai jiems sukelia labai didelę baimę, nes gamtoje vėžliukas pakeliamas tik tada, kada jis tampa grobiu.
•Sveikas vėžliukas nesislėps nuolat savo slėptuvėje, bet ropinės pirmyn ir atgal, kad iššniukštinėtų savo vietovę, nes šie ropliai iš prigimties yra smalsūs.
Prižiūrint vėžliukus teisingai, jie bus stiprūs ir tvirti.


sparta(EJ)
Dalyvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 56

2013-07-25 22:41 7 žinutė iš 10 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: sparta(EJ) Įtraukti sparta(EJ) Į adresų knygelę
Ačiū už copy/pasteVau!Vau!Vau!

Th3Leimas
Nauja dalyvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 0

2016-06-01 18:53 8 žinutė iš 10 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Th3Leimas Įtraukti Th3Leimas Į adresų knygelę
Sveiki noreciau paklausti ar sausukos vezliukas daug voketijoj kainuoja nes as voketis Cha cha pats sau noriu nusipirkt nes siaip niekada neturejau gyvuno taip kad as vezlius labai megstu bet niekada neturejau gal kas parduotu vezliuka kokiu 10 metu jei voketijoj gyvena tarpkitko as naujokas ir i vezliu tema rasysiu daug prasau atsakykit laukiu Šypsena


Th3Leimas
Nauja dalyvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 1

2016-06-01 20:40 9 žinutė iš 10 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Th3Leimas Įtraukti Th3Leimas Į adresų knygelę
Sveiki cia vel as Šypsena Daug skaiciau, kad daug zmoniu laiko savo vezliukus ant zemes ir leidzia jiems eiti kur nori bet esu ir skaites, kad kai kurie sako, kad ant zemes yra skersvejis ir ji geriau laikyti terariuma. Dabar klausimas Kas tiesa ? laukiu atsakimo Šypsena Kietas Ate Kanda

Emmlk
Nauja dalyvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 0

2020-02-29 08:56 10 žinutė iš 10 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Emmlk Įtraukti Emmlk Į adresų knygelę
Turejom sausumos vežliuką , leidom vaiksčioti po namus , jei norejo pasišildyti nueidavo po radijatoriu 🤣, neilgai išgyveno nes buva atneštas pas mus senas 👹

Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Flora ir Fauna: 5.855 Žinučių forume 699.208 1.130 Narių klube 1.148 Banga.lt laikrodis 08:19 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiFlora ir Fauna

Moderuoja: Skotas, Drakoniukas, BangaLT
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: sausumos vezliai 2 dalis

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai