Smegenys...

Smegenys…

Parašyk eksperimento metodologiją, kaip tikrinsi. Mano manymu, tai visiška nesąmonė. Iš tiesų stiprus emocinis atsakas, pvz toks kaip "fight of flight" - bėgti ar kovoti praktiškai iš viso atjungia atjungia aukštesnias funkcijas. Kai amygdala aktyvuoja šį stiprų emocinį atsaką, galiu garantuoti kad neatrasi kaip įrodyti paskutinią Ferma teoremą, ar suplanuoti savo asmeninį biudžetą sekančiam ketvirčiui. Speju kad gyvenime susidūrei su žmonėm kuriem užeina įniršio priepuoliai. Taip atsitinka kai emocijos nustelbia racionalų protą. Kažkaip abejoju kad tokie žmonės priima logiškesnius sprendimus. Tokią savo nuomone paremiu faktu, kad egzistuoja teigiama koreliacija tarp tokių žmonių ir kalinių sėdinčių už smurtinius nuskaltimus… VArgu ar tai "logiškesnių sprendimų" rezultatas. BTW, kadangi amygdala gali atjungi aukštenses funkcijas, tokias kaip kalbą, yra mokslinis pagrindas posakiui "prarasti žadą"

Dėl mokslininkų smegenų klausimo - įdomus klausimas. Spėju, kad amygdala ir tame vaidina vaidmenį. Visų pirma - dėl rečiau atjungiamo racionalaus proto. Antra, amygdala prisideda ir prie atminties formavimo. Kiek tai paveldima - tai kitas klausimas, į kurį ne taip lengva atsakyt nes sunku atskirti aplinką nuo paveldėjimo.

BTW, jei domiesi kaip veikia smegenys, ir kaip jos tiriamos, ir supranti angliškai, rekomenduoju pasiklausyt Vilayanur Ramachandran paskaitų, pvz: http://www.ted.com/talks/vilayanur_ramachandran_on_your_mind.html