Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Tom Alfredson, John Le Carre BASTŪNAS, SIUVĖJAS, KAREIVIS, ŠNIPAS


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2011 12 23 d. 23:52 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 3188 k.
Puslapiai: 1 
kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11399

2011-12-23 23:52 1 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Žinoma, kad neatsitiktinai prie įprastinio filmo režisieriaus pavardės parašymo, šįkart prirašiau net ne scenarijaus autorių, o tik to paties pavadinimo romano, pagal kurį pastatytas šis filmas, rašytoją. Taip, nebūtų šio spalyje atšventusio aštuoniasdešimtmetį populiariaus detektyvinių romanų rašytojo John Le Carre knygos, nebūtų ir šio filmo.
O kinas puikus !!!.

Pasaulyje jaučiamas poreikis eliminuoti iš įvairių pakraipų veiksmo filmų reikšmingiausią SPEC. EFEKTŲ, drąstiško montavimo, superinio tempo veiksnius, kaip lemiamus trilerio, detektyvo, net fantastikos žanro filmuose. Tas niekur, aišku, nedings, bet kai savitikslis kompiuterinės technikos aukštinimas padaro kiną kažkokia efektinga mišraine, dažniausiai rezultatai apverktini gaunasi...

Bastūnas, siuvėjas, kareivis, šnipas - filmas ne tik iš retro laikmečių, bet ir darytas "ant senamadiško kurpaliaus".
REZULTATAS - neabejotinai žavus, prasmingas, įsimenamas filmas.
Man vaizdelis priminė prieš trejetą dešimtmečių sukurtus britų detektyvinius filmus apie šnipus, kuriuose tviskėjo jų talentas Michael Cane. Pats gi, pretenduosiantis į 2012 metų Oskarą 53 metų dabarties Anglijos kino žvaigždė, Gary Oldman pabrėžia, jog jam suvaidinant pagrindinį filmo (ir knygos) personažą SMAILĮ didžiausios įtakos turėjo praeityje šią rolę įkūnyję britų talentai Alec Guiness bei Peter Sellers (aš "žiauriai" mėgstu šį aktorių). Kaip ten bebūtų, GARY OLDMAN atlieka šaunų darbą, dirbtinai susisendinęs, sumažinęs personažo judrumą. Būtent tokį, išstumtą į pensiją Anglijos slaptosios tarnybos šulą, ir aprašo John Le Carre. Jeigu Lietuva žino šį detektyvų meistrą gerai, tai jo sukurtas šnipas "su padėtimi" GEORGE SMILEY, pas mus populiarus žymiai mažiau nei kokių Konan Doilio Šerlock Holmes, Georges Simenon Megre, Agatha CHristi Mis Marpl ir pan. O štai tėvynėje taip nėra - visi britai pasakys, kad buvęs slaptosios tarnybos agentas John Le Carre Smailio personaže aprašinėjo savo patirtį ir tas George Smiley D.Britanijoje tiek pat populiarus, kiek pas mus Štirlicas....

Filmas - intensyvaus veiksmo. Labai aiškaus siužeto. Nepaini ir jo eiga, periežastingumas ar finale pasiekiami tikslai. Žinoma, kad nepasakosiu. Betgi... - tai padaryti tiksliai, nebūtų paprastas uždavinys! Patyręs rašytojas įvelia į tokią niuansų, linijų, poteksčių gausą, kad filmo rezginys, skirtingai nuo aukščiau pasakytų tezių, yra stipriai sudėtingas. Kas prieš ką, kas su kuo - čia reikia padirbėti smegenėlėms. Ir mėgėjai girtis, kad nuo pradžių "viską žinoję", ir liks tik pagyrūnais.
Bet filmo stiprybė ir yra tame, kad supainiotuose reikaluose, nepasiklysti. Esmės nepranyksta gausybėse įvykių.
Filmo jėga yra aktoriai. Pamatysite patys, sekdami ne vieno pažįstamo aktoriaus peripetijas.
Pastebėjau, kad liaupsinant rašytojo kūrinį, aktorių meistriškumą, Lietuvoje į šešėlį "slepiamas" filmo režisierius. Labai neprotinga!
Taip, 45-ių švedą Tom Alfredson nelabai išeina pristatinėti kaip kino žvaigždę ar nusipelniusį veikėją. Tačiau nė truputėlio neabejoju, kad tie, kas po 2009 metų SCANORAMOS pamatė neilgai repertuare, bei, rodos, per TV rodytą jo antrą (tik!) pilnametražį vaidybinį filmą Įsileisk mane, pripažins, jog tokio originalaus kino (ten siaubo stilistikos filmas apie vaiką-vampyrą) reikia laabai paieškoti. Didžiai brandus, išbaigtas, įdomus filmas... Trečiame Tomo dideliame filme "Bastūnas, ..." režisūrine meistryste irgi neteks suabejoti !!! Manau, kad jis tęsia Le Carre manierą, ir nesistengia pasakoti istoriją nepainiai. Netgi tokie kūrybiniai sugalvojimai, kaip filmą baigti įspūdingai skambančia filmo finalui simbolinę dainą Prancūzijai - Charles Trene Jūra, reikėjo lakios vaizduotės, kad sugalvotum panaudoti. Juk su Paryžium tiesiogiai sąsajų nėra (filnuojama Budapešte, Stambule, bet apie prancūzus kalbama tik kaip galimą kontaktinį ryšį - man priminė klasikinį Holivudo kriminalinį filmą French connection)
Taigi, pirmyn į besirūpinančios perkamų filmų lygiu platinimo kompanijos ACME pristatomą filmą.

Britams žinoma, kad filmo pagrindu tapo Anglijos slaptosios tarnybos MI 5 agento John Le Carre patirtis, demaskuojant Rusijos šnipų kuopelę, žinomą istorijoje "KEMBRIDŽO BRIGADOS" vardu. Jos ideologiniu ir faktiniu vadovu buvo vėliau Rusijoje didvyrio žvaigždes užsitarnavęs legendinis šnipas KIM PHILBI. Taip jau atsitiko, kad nesant tokių įdomių užsiėmimų gausos ir galimybių iki nepriklausomybės, 3-4 metai iki faktinės šio agento mirties Maskvoje dėl senatvinių priežasčių (tą sužinojome praėjus dešimtmečiui), aš asmeniškai naršiau Kauno ir Vilniaus didžiausias bibliotekas, ieškodamas apie jį, Richardą Zorgę, profesorių Šandor Rado literatūros, nes buvo ta sritimi labai sudominęs toks lektorius iš Kijevo, kai propogandiškai skaitė ciklą paskaitų apie juos. Išties, apie Kim Philbi sovietai buvo išleidę tik plonytę knygutę, vadindanmi jį geriausiu visų laikų agentu, tiesiog genijumi. Įdomiausia, jog dabar, praėjus ketvirčiui amžiaus nuo Filbi mirties, pasaulis "nesutrynė šio veikėjo legendą į miltus" kaip komunistinės propogandos vaisių. Išties, apie 1933 metus rusams pavyko užverbuoti aukščiausią išsilavinimą (minėtą Kembridžą) turintį, labai aristokratiškos kilmės jauną` (gim 1912 m.), bet labai perspektyvų centrinių laikračių žurnalisą K.Filbi dirbti jiems. Sakoma, kad karo laikotarpiu, jis perdavė galybę info, tačiau klestėjimo "aukso amžius" šiam užsikrėtusiam komunistinėmis pažiūromis (dėl to ir atsiet leidosi bendrdarbiausti) anglui prasidėjo tik pasibaigus II pas. karui, kai jo Kembridžo kursiokas Gay Bridgess sugebėjo įdarbinti Kimą į aukščiausią D.Britanijos žvalgybos sistemos įstaigą - kontržvalgybą MI 5. Jie subūrė dar keletos Kembridžo auklėtinių komandą ir darbavosi beveik 20 metų! Jei G.Bridgess buvo areštuotas, tai "brigados" ideologui pavyko - KIM Philbi CCCR žvalgyba sugebėjo melegaliai permesti į Maskvą, kurioje jis kita pavarde ir nesiafišuodamas gyveno iki mirties 1988 metais. Būtent šis didvyrio žvaigždėmis Rusijoje apdovanotas anglas, turėjęs fizinį trūkumą - mikčiojimą, ir yra tas filmo personažas Karla. Bet ar kažką panašiai į šią istoriją parodo filmas BASTŪNAS, SIUVĖJAS, KAREIVIS, ŠNIPAS, siūlau pasižiūrėti.
Daugiau tokių filmų apie agentus !!!


mhk
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 61

2011-12-30 16:29 2 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: mhk Įtraukti mhk Į adresų knygelę
Pagal surinktas pajamas ir žiūrovų skaičių galėtų drąsiai pretenduoti į "Best Movie No One Saw" apdovanojimą Šypsena O gaila, filmas puikus.

girlscancry
Atkakli gerietė

Klube: narė

Parašė žinučių: 154

2012-01-09 22:07 3 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: girlscancry Įtraukti girlscancry Į adresų knygelę
Šiandien kino teatre pažiurėjau. Super!Gerai Tik už mano nugaros sedėjusi porelė atėjo tikėdamiesi holyvudinio veiksmo filmo, tai va jie nervavo komentuodami kokia čia nesamonė ir t.t. Taigi kas tikisi veiksmo filmo, tai čia tikrai ne tas.

kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11416

2012-01-10 22:12 4 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Neįtikėtina, bet 53 m. Garry Oldman, vienas geriausių šiuolaikinių aktorių, niekada nebuvo apdovanotas "Oskaru". Dar labiau stulbina tai, kad jis nėra buvęs net pristatytas šiam geidžiamiausiam apdovanojimui.Kartas geri aktoriai juokauja, kad po vidutinybių parado ant "Oskarų" pakylos (kurių po kelerių metų niekas nė neprisimena) darosi didelė garbė šio apdovanojimo ir neturėti. Mat vis dažniau juo atlyginama už niekuo neišsiskiriančias, bet paauglių skoniui malonias triukšmingas pramogas ar politiškai korektiškas juostas.
Aktoriams ypač liūdna, kai sukūrus daugybę gerų vaidmenų, kurie nesulaukia JAV kino meno ir mokslo akademijos dėmesio, apdovanojimas atitenka už vidutinį darbą kaip sena skola.
Garry Oldman nebuvo išskirtas nei už nerimtą "Drakula" (1992), nei už rimtą Lee Harvey Osvaldo vaidmenį dramoje "JFK" (1991). Suvaidinęs būrius iki klaikumo sukarikatūrintų blogiukų, iš kurių galbūt garsiausias yra Luco Bessono "Penktojo elemento" (1997) Zorgas, jis džiaugiasi galimybe pagaliau ne triukšmauti, o vaidinti tyliai.

- Ar jūs siekėte šio vaidmens, ar vaidmuo pats jus rado?

- Rado pats. Retas atvejis, kai jis pasiūlytas konkrečiai man iš karto ir nereikėjo varžytis. Režisierius T.Alfredsonas pasakojo, kad pusmetį suko galvą ir jau buvo nusivylęs visais, bet galiausiai atrankos režisierius jam pakišo mane. Kartais tie kandidatų sąrašai atrodo juokingai. Yra buvę, kad dėl to paties vaidmens rimtai svarstė mano, Leonardo DiCaprio ir Harrisono Fordo kandidatūras.

- Ar vaidmuo jums pasirodė lengvas? Na, šnipas, nieko ypatinga?

- Esu gana senas, kad prisiminčiau jau klasika tapusią šio romano ekranizaciją su Alecu Guinnessu, įsirėžusią vyresniems į sąmonę. Jam buvo 70 metų, aš net maniau, kad esu per jaunas. A.Guinnesso šešėlis temdytų kiekvieną.
Nusprendėme nekreipti dėmesio į senąjį filmą ir sekti tik romanu. Tiesiog pasistengiau save raminti -jei gali būti daug hamletų ir romeo, kodėl negali būti daug smailių?

- Sunkiau vaidinti tylų personažą ar triukšmingą?

- Lyginate mano buvusius vaidmenis? Kas sunkiau - Zorgas ar Smailis? Juokinga. Tokio vaidmens kaip Smailis laukiama 30 metų. Jis - šnipas, niekada neišsiduodantis, emociškai visiškai uždaras. Bet juk ką nors veikti reikia, negali prieš žiūrovus sėdėti nejudėdamas.
Manęs režisierius kartais prašydavo, ar galiu įdėmiau pažiūrėti į paveikslą, ar ryškiau pagalvoti. Tai ištisi niuansų niuansai. Matote, aktoriaus profesija yra keista: būtina ne tik garsioji charizma, bet ir pats privalai tikėti, kad esi įdomus, tad žmonės norės į tave žiūrėti.

- Bet vaidinate tokį pilką žmogelį?

-Mano Smailis yra dulkių spalvos. Kambaryje šnipas dingsta, jo nesi mato - kaip dulkių. Tokį įkūnyti yra rimtas darbas, privalai ką nors veikti, bet negali išsišokti.

-Ar rašytojas Johnas le Carrė jums padėjo?

- Iš pradžių kaip trampliną vaidmeniui panaudojau patį Johną, bet toliau - mano idėjos. Jo balsas - muzikalus, dainingas. Pavogiau iš jo balsą ir truputį manierų. Tas sėdėjimas 90 laipsnių kampu - rašytojo poza.
Tiesa, Johnas yra didesnis dabita, galima sakyti, kad jo skonis-kaprizingas. Žmogui - 80 metų, o jis iki šiol yra aštraus proto. Puikus mėgdžiotojas, pasakotojas, kai nori prie ko nors pritapti. Tai šnipams būdinga. Jis primena muzikos automatą - įmeti monetą ir jau nebeužkimši, istorijos liete liejasi.

- Kažkas gerus šnipus yra palyginęs su slidžiomis gyvatėmis.

- Knygoje yra vieta, kur žmona Ana (Katrina Vasiljeva) sako, kad Smailis gali reguliuoti kūno temperatūrą kaip šliužas. Prisiderina prie kambario. Jis neatrodo joks maniakas, jis visada ramus. Su tokiu sunku tapatintis, bet būna ir blogiau. Juk vaidindamas psichopatą neieškai panašumų savo gyvenime. Tikėkimės. (Juokiasi.)
Toks kaip Smailis mūsų laikais nuolat lankytųsi pas psichiatrą. Žmoną jis myli, bet gal kiek mazochistiškai. Kita vertus, ko tik gyvenime nebūna - meilė tai ateina, tai praeina. Man regis, jis yra nusivylęs romantikas.

- Koks jūsų požiūris į šnipo profesiją? Daug kam ji atrodo romantiška.

- Keista profesija. Teisėtvarkos pareigūnas sugauna nusikaltėlį, siunčia už grotų, viskas aišku, jis nubaustas. Šnipas ieško priešo agento ar informuoto piliečio ir bando jį užverbuoti į savo pusę. Gal tas šnipas ir jo medžiojamas asmuo yra ne vieną žmogų nužudę, bet nei vienam, nei kitam dėl to nekyla jokių neigiamų pasekmių. Šnipo gyvenimo stilius suėda bet kokį asmeninį gyvenimą.

- Galima sakyti, kad šnipas aukojasi dėl tėvynės.

- Ta jų auka yra beribė. Žvalgyboje rangai nėra aiškiai nustatyti, juk tikri šnipai neprasitaria apie savo darbus.
J.le Carre pasakojo apie vieną puikų šnipą, kuriam už didvyrišką žygdarbį buvo įteiktas ypatingas apdovanojimas - vienas aukščiausių karalystėje. Jam tą medalį leido panešioti penkias minutes ir užrakino stalčiuje. Žmogus net medalio už gerą darbą prisisegti negali, nes išsiduos, ką veikia.

-Ar dar ilgai džiaugsitės žilais Smailio plaukais ir baisiais akiniais?

- Pirmiausia tų akinių ieškojimas atėmė nemažai laiko, be to, ši istorija yra trilogijos dalis. Tad jei filmas žiūrovams patiks, galima, sulaukti ir tęsinio. Mielai vaidinčiau, aš jo jau pasiilgau.

- Gal žili plaukai padeda slapstytis nuo žiniasklaido?.Neįmanoma jūsų atpažinti.

- Mane ir taip retai atpažįsta, juk dažnai ekrane būnu siautėjantis psichas. Dėl "Betmeno" vaikščiojau su ūsais, tada dar atpažindavo, bet kai nusiskutau - ramybė. Niekas netiki, kad gyvenu visiškai ramiai, vaikštau į paprastas parduotuves kaip visi žmonės. Neturiu jokio atstovo spaudai. Nesakau kad kitiems jų nereikia, kai kam jie - būtini.
Neįsivaizduoju, kaip reikėtų gyventi su visa palyda, jei būčiau Bradas Pittas. Tomas Cruise dėl savo vaidmenų ir gyvenime puikiai atpažįstamas. Jie tikrai vargsta. Bet kas mane atpažintų po to gyvo lavono, kurį vaidinau filme "Hanibalas"?

-Kuriuos personažus vis dėlto smagiau vaidinti - gerus ar blogus? Kurie labiau pavyksta?

- Nežinau, neperžiūriu senų savo darbų. Kartais vaikai paprašo pažiūrėti, bet aš namie jokių savo DVD nelaikau ir nežiūriu. Dėl kelių vaidmenų man iki šiol gėda, mielai sudeginčiau. Kai kuriuos bent jau sutrypčiau, bet yra ir labai gerų darbų. Tam tikru požiūriu tokie personažai kaip "Betmeno" ir "Hario Poterio" filmuose net sudėtingesni, nes juos reikia atgaivinti, suteikti sielą, kitaip tai bus vaikštančios iliustracijos.

- Visi jūsų kuriami personažai - spalvingi.

- Na, piktadarys turi truputį patikti, už ką jam lyg ir būtų galima atleisti.
Pamenu, "Prezidento lėktuvo" scenarijus buvo tikrai protingas. Visiems aišku, kad Harrisonas Fordas bus didvyris, kad tai - pramoginis vasaros filmas su kaupinu dubeniu spragintų kukurūzų. Aš jiems sakau, kad reikia sutirštinti, nes per rimta, čia jums ne Antonas Čechovas, nėra ko šnekėtis sustojus.
Man aiškino, kad reikia proto. O aš tvirtinau, kad protingai mąstant toks teroristas kaip aš net prie lėktuvo nebūtų prileistas. Viskas baigėsi tuo, kad scenarijų kelis kartus perrašė, kad piktadarys būtų ohoho koks! Tačiau teko kiek sukvailinti.

- Ar rimtas blogiukas kam nors būtų įdomus? Pilni kalėjimai tokių.

-Išsidirbinėti visada smagiau. Kartą Christopheris Plummeris, "Muzikos garsuose" vaidinęs lyrišką ir teigiamą fon Trapą, sakė, kad sunkesnio vaidmens nėra gavęs. Nes jis - "visiška mazgotė", nors žudykis geruoju. O man jis pasirodė žavingas.

- Kaip teigiamas herojus, Smailis nėra vienpusiškas.

- Dėl laiko stokos teko iš knygos daug ką išmesti. Režisierius sakė norintis papasakoti "visą istoriją vienu kadru, dviem frazėmis ir žvilgsniu". Turint protingą medžiagą poteksčių rasti nėra sunku, o kvailoje nėra net ko ieškoti. Kartą aktorė Jessica Lange guodėsi, kad kliuvo idiotiškas dialogas. Žinote, ką ji padarė? Kai atėjo laikas nusišnekėti, ji nusuko veidą į tamsą, ištarė, ką privalėjo, ir vėl atsisuko į šviesą. To tarsi nebuvo.

- Ar pastaruoju metu teko matyti protingą filmą?

- Taip, Larso von Triero "Melancholiją". Grynai jo smegenų produktas, unikalus ir įdomus.

-Palyginti su Smailio vaidmeniu, "Melancholijoje" emocijos trykšta.

- Mane guodžia tai, kad pagaliau gavau, kaip vadinu, sėdimąjį vaidmenį. Nesiskundžiu, bet pats Smailis po 40 metų tarnyboje sako: "Man nebereikia mosuoti ginklu, aš galiu būti tas tipas automobilyje, kuris tyliai nuleidžia langą." Ir šiaip, ar sulaukus mano metų dar galima lakstyti? Nors Mickas Jaggeris vis dar koncertuoja.

-Ar "Oskaro" visgi norėtųsi?

- Būtų malonu, jei pristatytų, nes geresnio mano vaidmens nelabai rasi. Nesu to patyręs, nežinau, ar labai smagu. Bus, tai bus, kol kas dar nebuvo, bet nesiskundžiu.
Esu laimingas, kad žmonėms patinka rimtas filmas be 3D ir trenksmų. Kai vaikai mane nusitempia į kiną pagal savo skonį, aš paskui noriu nusiprausti, išgerti tabletę nuo galvos skausmo ir nusnausti.

-Ar pats turite šaltojo karo laikų patirties? Ar Rytų Europoje, Rytų Vokietijoje esate buvęs?

- Niekada.

*****

iš užsienio spaudos išvertė Renata Šutovaitėkertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11460

2012-02-15 15:13 5 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Britiškieji "Oskarai" – Britanijos kino ir televizijos akademijos apdovanojimai (BAFTA) geriausiuoju britišku filmu paskelbtas "Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas" ("Tinker Tailor Soldier Spy"). Jis taip pat gavo apdovanojimą už geriausią adaptuotą scenarijų.kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11933

2013-04-24 13:47 6 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Norintieji nesitenkinti vien filmu, gali panirti į knygos skaitymo malonumą:

http://www.15min.lt/naujiena/kultura/literatura/knygos-recenzija-johno
-le-carre-bastunas-siuvejas-kareivis-snipas-slaptuju-tarnybu-dziungles
e-286-328973


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12831

2015-09-29 09:31 7 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Neabejingas filmui ir Jonas Ūbis. Štai ką jis rašo filmo rodymo televizijoje proga:

"Džordžas Smailis – vienas mano mėgstamiausių literatūros personažų. Jis pasirodė 7-ojo dešimtmečio pradžioje Johno Le Carré knygoje "Skambutis numirėliui" ir dviem dešimtmečiams tapo pagrindiniu dar beveik dešimties rašytojo knygų herojumi. Kontržvalgybininkas Smailis dirba Cirke (taip rašytojas vadina M16), jis primena valdininką, gali susilieti su minia, likti nematomas. Smailis – pilkas, aptukęs, vilki keistus drabužius, dažniausiai sėdi prie rašomojo stalo. Jis intelektualas – domisi XVII a. vokiečių literatūra, bet ir Cirke, ir tyrinėdamas literatūrą visada laikosi principo neperžengti faktų ribos. Paliktas žmonos, jis visiškai atsidavė darbui. Ko gero, tiki tik juo. Smailis – racionalus, analitinio proto, bet kartu idealistas, negalinti susitaikyti su išdavystėmis ir menkystomis, todėl dažnai primena keliaujantį riterį (ypač kai šnipo karjera nubloškia jį toli už Anglijos ribų), o vėliau ir gyvenimo išminties kupiną piligrimą.

Le Carré savo herojų apibūdino taip: "Apgautas meilės, neapykantos impotentas." Smailis – visiška Džeimso Bondo priešingybė – yra reflektuojantis vienišius. Jo amžinas priešas – rusų šnipas Karlas, bet pergalė prieš jį Smailiui tampa pralaimėjimu, nes jis veikė tokiais pat metodais, kaip ir priešas. Paskutinis Smailio ir Karlo susitikimas įvyks prie Berlyno sienos: "Jie apsikeitė vieninteliu žvilgsniu ir, ko gero, kiekvienas jų sekundei pamatė kitame save." Pergalė nieko nekeičia, nes pasaulis netampa geresnis.

Kine ir televizijoje Smailį vaidino Jamesas Masonas, Aleckas Guinnessas, Denholmas Elliotas, Rupertas Daviesas, bet man labiausiai vykęs Gary Oldmano suvaidintas Smailis 2011 m. švedų režisieriaus Tomo Alfredsono filme "Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas" (LRT, spalio 1 d. 21.30). Atsistatydinusiam Smailiui teks slapta užduotis išsiaiškinti britų žvalgybos vadovybės struktūrose rusams dirbantį "kurmį". Įtariami šnipai, kurių slapyvardžiai skamba vaikų skaičiuotėje: Bastūnas, Kareivis ir t.t.

Ir romane, ir filme pasakojama istorija sudėtinga, bet ją sekti įdomu. Nors man įdomesnė psichologinė Smailio drama, kurią suvaidino Oldmanas. Pensininkas Smailis atrodo vyresnis nei yra, jis ieško kurmio iš pirmo žvilgsnio ramiai ir susikaupęs, bet iš tikrųjų tai jam net svarbiau už gyvybę. Jis kasasi vis giliau – tikrasis filmo veiksmas vyksta personažų galvose, juolab kad filme Alfredsonas neskirsto veikėjų į gerus ir blogus. Išdavystė yra visur.

Alfredsonas, be abejo, žavisi 8-ojo dešimtmečio estetika, todėl filme pamatysime daug dizaino šedevrų, stilingų drabužių, interjerų. Taip pat ir gerų aktorių – Coliną Firthą, Tomą Hardy, Marką Strongą, Benedictą Cumberbatchą, Johną Hurtą, Svetlaną Chodčenkovą, Konstantiną Chabenskį.


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14598

2020-12-15 22:47 8 žinutė iš 8 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Deja, COVID-19 pasiglemžė ir Johną le Carre

IN MEMORIAM: JOHNAS LE CARRÉ (1931 - 2020)

Britų žiniasklaidos agentūra BBC pranešė, kad būdamas 89-erių nuo pneumonijos mirė garsus anglų rašytojas Johnas Le Carré.
Penkiolika metų rašytojo interesus gynęs literatūros agentas Jonny Gelleris pasakė: "Jis – nekvestionuojamas britų literatūros gigantas, papasakojęs apie šaltojo karo epochą ir visada sakęs tiesą valdžios atstovams."

Rašytojas (tikr. David John Moore Cornwell) 1959–64 dirbo Britų užsienio tarnyboje (British Foreign Service) D. Britanijos ambasadoje Bonoje, vėliau konsulu Hamburge, buvo slaptosios tarnybos MI-6 agentas.
Pirmąjį romaną parašė 1961 m. (Skambutis mirusiajam/Call for the Dead). Didesnio pasisekimo sulaukė trečiasis romanas Šnipas, kuris sugrįžo iš šalčio (1963).
Po šio romano sėkmės autorius paliko tarnybą saugumo struktūrose ir atsidėjo literatūriniam darbui.
2008-tais metais leidinys "The Times" įtraukė J. Le Carré į sąrašą, kuriame išvardinti 50 geriausių britų autorių nuo 1945-ųjų metų.
Populiariausiu J. Le Carré personažu tapo britų žvalgybos agentas Džordžas Smailis. Jį dvejuose britų serialuose vaidino Alecas Guinnessas: Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas/ Tinker, Tailor, Soldier, Spy, 1979; bei Smailio žmonės/ Smiley's People, 1982).
Dauguma knygų priskiriamos šnipų trilerio žanrui, jose vaizduojamas šaltojo karo laikotarpis, aprašomos nacių nusikaltėlių paieškos.

Gerai pažinojęs slaptųjų tarnybų užkulisius autorius įtaigiai ir smulkmeniškai aprašo žvalgybos metodus, psichologines agentų būsenas, verbavimo metodus ir kitas "nematomo fronto" paslaptis.
Dauguma J. Le Carré knygų ekranizuotos. Jų kino versijose vaidina garsūs aktoriai: Richardas Burtonas (Šnipas, kuris sugrįžo iš šalčio, 1965, rež. M. Rittas); Jamesas Masonas ir Simone Signoret (Mirtina byla, 1966, rež. S. Lumetas), Anthony Hopkinsas (Veidrodinis karas, 1970, rež. F.R. Piersonas); Diane Keaton ir Klausas Kinski (Mažoji būgnininkė, 1984, rež. G. Roy Hill);
Seanas Connery ir Michelle Pfeiffer (Rusijos namai, 1990m rež. F. Schepisi); Pierce'as Brosnanas ir Geoffrey Rushas (Siuvėjas iš Panamos, 2000, rež. J. Boorman); Ralphas Fiennesas ir Rachel Weisz (Ištikimasis sodininkas, 2005, rež. F. Meirellesas); Gary Oldmanas, Colinas Firthas ir Johnas Hurtas (Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas, 2011, rež. T. Alfredsonas); Philipas Seymouras Hoffmanas (Ieškomiausias žmogus, 2014, rež. A. Corbijnas); Ewanas McGregoras ir Stellanas Skarsgårdas (Išdavikas, 2016, rež. S. White).

Kai kas jau spėjo pamatyti pirmąjį TV serialo Nakties vadovas (The Night Manager, 2016) sezoną: šiame painiame kriminaliniame trileryje iš darnaus aktorių kolektyvo išsiskiria Hugh Laurie ir Tomas Hiddlestonas.

** Lietuvių kalba pasirodė šios J. Le Carré knygos: "Šnipas, kuris sugrįžo iš šalčio" (2006); "Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas" (2013); "Šnipų palikimas" (2018); "Nepatogi tiesa" (2020)

Parašė Gediminas Jankauskas


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.110 Žinučių forume 189.339 2.245 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 11:43 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Tom Alfredson, John Le Carre BASTŪNAS, SIUVĖJAS, KAREIVIS, ŠNIPAS

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai