Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Joel & Ethan Coen TIKRAS IŠBANDYMAS (True Grit, 2010)


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2011 02 13 d. 04:36 pradėjo  DeathKiss, peržiūrėta 1968 k.
Puslapiai: 1 
DeathKiss
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 8611

2011-02-13 04:36 1 žinutė iš 12 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: DeathKiss Įtraukti DeathKiss Į adresų knygelę
Premjera: Gruodžio 22, 2010
Premjera Lietuvoje: Vasario 25, 2011
Indeksas: T
Trukmė: 110 min.
Žanras: Drama, Vesternas, Nuotykiai
Šalis: USA
Režisavo: Ethan Coen, Joel Coen
Vaidina: Jeff Bridges, Hailee Steinfeld, Matt Damon, Josh Brolin, Barry Pepper

Keturiolikmetės Mattie tėvas žūsta nuo nusikaltėlio Tom'o Chaney'io kulkos. Mergaitė nusprendžia nepasikliauti vien tik policijos ar vyriausybės pagalba narpliojant nusikaltimą ir žudiko paieškų imasi pati. Nepaisant jauno amžiaus, Mattie imasi ieškoti žmonių, kurie galėtų jai pagelbėti. Mergaitė randa vienaakį, dažnai girtuokliaujantį policijos skyriaus viršininką Reuben'ą. Mergaitė kartu su juo leidžiasi į nenuspėjamą kelionę indėnų rezervato link. Tikėtina, kad ten slepiasi nusikaltėlis.

Veikti reikia greitai ir apgalvotai, nes Reuben'ui ir Mattie ant kulnų lipa Teksaso reindžeris La Boeuf'as, ketinantis žūtbūt pagauti ieškomą nusikaltėlį.

"Tikras išbandymas"- tai dar vienas nuostabus brolių Coen'ų kūrinys, į kino sales neabejotinai pritrauksiantis mases jų kūrybos gerbėjų. Tai 1969-ųjų to paties pavadinimo vesterno, aktoriui John'ui Wayne'ui pelniusio vienintelį jo Oskarą už geriausią pagrindinio vaidmens atlikėją, perdirbinys.


DeathKiss
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 8611

2011-02-13 04:36 2 žinutė iš 12 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: DeathKiss Įtraukti DeathKiss Į adresų knygelę
Peržiūrėjom klasiką su Wayne'u, įdomu, koks bus remake'as.

DeathKiss
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 8632

2011-02-27 05:12 3 žinutė iš 12 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: DeathKiss Įtraukti DeathKiss Į adresų knygelę
Puikiai žiūrėjosi!

PravirkęsDangus
Geriausia senbuvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 2196

2011-02-27 09:15 4 žinutė iš 12 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: PravirkęsDangus Įtraukti PravirkęsDangus Į adresų knygelę
o čia rimtai tik Vilniaus kino teatruose rodys?

kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11048

2011-02-27 10:37 5 žinutė iš 12 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Rodys ir kitur. Matyt vieną kopiją įsigijo...kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11063

2011-03-05 12:30 6 žinutė iš 12 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę

DeathKiss ra:
Puikiai žiūrėjosi!Galiu tik pritarti!

Pradžioje atrodo, kad "nieko ypatingo" - herojai daugiau kalba, nei "veikia", siužetinė situacija tokia "odiozinė", t.y. nelabai originali. Gal keisčiausia, kad nesijaučia būtinos, įprastos koeniškos ironijos. Matai, kad istorija pasakojama gana tiesmukiškai, kaip ir "priklausytų" seno vesterno perdirbiniui. Bet žiūri neatplėšdamas dėmesio. Po filmo supranti kad nepažinai ekrane pačio MARK DAMON !!!. Žinomasis JAMES BROLIN iš vis ekrane pasirodo filmo antroje pusėje.

Tačiau didžiausias komplimentams garsiesiems broliams, kad rodosi, kokį pusvalandį tepažiūrėjus intriguojančią istoriją, žvilgterėjau į laikrodį - oho, jau dvi valandos ir prabėgusios !!!. Reiškia kinas labai užtikrintas, jeigu taip nepastebimai prabėgo laikas.

Sakoma, kad Coenai pavėlavo su premjera (Berlyno kino festivalyje) ir negalėjo realiai dalyvauti Oskarų dalybose, nes ne visi balsuotojai suspėjo pamatyti filmą (buvo nominuotas geriausio metų filmo, geriausios režisūros, geriausio adaptuoto scenarijaus kategorijose).
Vargu, ar apie tokį tikslą jie mąstė. Siužetas jau yra 1969 metais atnešęs to laikmečio aktoriui-Žvaigždei John Wayne Oskarą už vaidmenį. Tikėtis nepanaudojus filme super-druper modernistinių vėjų vėl ką iškovoti, juolab kad tik 2008 metais broliai "šlavė" Oskarus su ŠIOJE ŽEMĖJE NĖRA VIETOS SENUKAMS (būtent minėtose kategorijose ir gavo!) prieštaravo logikai, jog taip greitai tą įmanoma pakartoti. Būtent šis faktorius, esu įsitikinęs, sukliudė gauti geriausio aktoriaus Oskarą ir labai to nusipelniusiam ispanui JAVIER BARDEM (Biutiful) - jis tuomet irgi gavo šį prizą už antraplanį vaidmenį.

Žodžiu - viskas tvarkoje. O labiausiai, kad TIKRAS IŠBANDYMAS yra TIKRAS kino grynuolis, kuriame dėstomą įtempto siužeto istorija yra puikiai režisuota, nufilmuota suvaidinta ir ją pamatyti yra TIKRAI įdomu.


DeathKiss
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 8647

2011-03-06 21:01 7 žinutė iš 12 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: DeathKiss Įtraukti DeathKiss Į adresų knygelę
kertuk, matei originalą?

kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11070

2011-03-06 23:06 8 žinutė iš 12 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Greičiausiai, nemačiau.

DeathKiss
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 8648

2011-03-07 02:42 9 žinutė iš 12 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: DeathKiss Įtraukti DeathKiss Į adresų knygelę

kertukas ra:
Greičiausiai, nemačiau.


Būtinai peržiūrėk originalą.


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11085

2011-03-11 00:09 10 žinutė iš 12 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Recenzija:
http://www.7md.lt/lt/2011-03-04/kinas/tikras_kinas.html

Apie išgarsėjusią pagrindinę aktorę:
http://www.7md.lt/lt/2011-03-04/kinas/50_centu_uz_keiksmazodi.html


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11096

2011-03-16 10:04 11 žinutė iš 12 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Daugiau kaip po 20 metų Jeffas Bridgesas filmavimo aikštelėje vėl susitiko su broliais Coenais.

Broliai Coenai nustebino kaip visada. Daugelis iš jų tikėjosi ironiškos komedijos, o šis jų darbas - visiškai rimtas. Na, jei nepaisysime Jeffo Bridgeso, kurio suvaidintas prasigėręs maršalas galėtų būti tikras nemirtingojo Didžiojo Lebovskio brolis.

Interviu su 61 metų gražiai žilstelėjusiu J.Bridgesu prasideda neišvengiamu klausimu: ar jis nedvejojo imdamasis vaidmens, kurį išgarsino pats Johnas Wayne?

- Man buvo smalsu, kodėl broliai Coenai sugalvojo perkurti tokį garsų filmą. Regis, Ethanas mane pataisė, kad jie ne perkuria tą 14 filmą, o filmuoja pagal pirminį šaltinį - Charles Portis knygą taip, tarsi joks filmas pagal ją dar nebuvo sukurtas.
Nebuvau jos skaitęs, tad likau maloniai nustebintas. Maršalas Kogburnas yra tiesiog nuostabus personažas. Vesternuose pilna stiprių tylenių, o tas netašytas apsileidėlis visą laiką mala liežuviu bent jau mintyse.

- Turbūt dėl šio vaidmens ir pilvuką užsiauginote?
-Vis sunkiau jo atsikratyti, bet pagal scenarijų buvo aišku, kad kūniškas apsileidimas vaidmeniui išeis į naudą.
Dažniau leidau sau suvalgyti visą dėžutę "Haagen-Dazs" ledų.

- Kodėl raištį nešiojate ant dešiniosios akies, o ne ant kairiosios, kaip Johnas Wayne?
- Gal aš komunistas. Iš tiesų apie tai negalvojome. Pabandžiau užsirišti dešinę akį - gana patogu. Kairę - nelabai patogu. Gerai, kad nesupainiojau. Vienintelis panašumas su senuoju filmu - kai maršalas su pavadžiu dantyse šuoliais lekia į mūšį.
Geras arklys pasitaikė, šuoliavo labai ritmingai, tai nebuvo taip sunku.

-Ar vaikystėje žaidėte indėnus ir kaubojus?
- Žinoma! Mano tėvas, aktorius Lloyd Bridges, iš vesternų pareidavo namo su tokiais lobiais kaip pentinai, odinės kelnės, skrybėlė. Aš ir draugai galėdavome žaisti su tikrais daiktais. Be to, visada smagu užšokti ant žirgo. Vaikystėje gali suvaidinti viską. Neturėdamas tikro lanko šaudžiau iš drabužių pakabos.

-Aktorių vaikui tikriausiai lengva prasimušti?
- Man buvo be galo naudingi tėvo pamokymai. Jis trejus metus trynėsi Holivudo juoduosiuose sąrašuose. Mat sugebėjo porą mėnesių pabūti Amerikos komunistų partijos nariu, tad vėliau jam teko savo karjerą gaivinti ilgais televizijos serialų metais.
Jis mane išmokė, kaip padaryti, kad kažkelintas dublis atrodytų tarsi pirmas, kaip dialoge pradėti kalbėti ne po to, kai partnerio burna užsičiaupia.
Daug kartų vaidinau jo sūnų seriale "Jūrų medžioklė". Svarbiausia tėvo pamoka - požiūris į darbą turi būti džiugus.
Pats tėvas visada buvo džiaugsmingas. Ir iki šiol sutinku žmonių, kurie man pasakoja, koks puikus žmogus jis buvęs.
Jis veikė žmones ne ką prasčiau negu griežtos apskaitos egzotinės medžiagos.

- Su motina Dorothy Dean neteko vaidinti?
- Ne, ji paaukojo savo karjerą mums. Abu su broliu Beau filmavimo aikštelėje rodėmės nuo kūdikystės. Kartą tėvai svečiavosi pas režisierių, kuriam filme prireikė verkiančio kūdikio. Man buvo pusė metukų. Motina pasakė: "Imkit mano." Buvau ramus kūdikis, motina pasakė aktorei, kad įžnybtų. Pravirkau.

-Ar patys tėvai jus rengė aktoriaus karjerai?
- Tėvas mėgo pramogų verslą ir skatino vaikus jo imtis. Jei atvirai, mane labiau domino merginos negu mokslai. Todėl tėvai mane metams išsiuntė į karo akademiją. Atitarnavau pasienio tarnyboje ir 1971 metais netyčia atsidūriau Peterio Bogdanovichiaus filme "Paskutinis seansas".
Paskui lyg ir dvejojau - tapti aktoriumi ar ne. Atsisakiau vaidinti, gavau velnių iš vieno režisieriaus, kuris pasakė, kad profesionalus aktorius vaidina ir tada, kai to nelabai norisi.

- Jūsų tėvas yra sakęs: "Beau uoliai mokėsi vaidybos, o Jeffas drybsojo ir grojo gitara. Staiga 19 metų jis tapo kino žvaigžde ir buvo nominuotas "Oskarui".
- Galėjau tapti ir muzikantu, ir fotografu. Iki šiol fotografuoju žmonos per vestuves dovanotu 180 laipsnių "Widelux" aparatu.

- Ir dar neteko gailėtis?
- Gyvenimas džiugus tuo, kad nuolat kažkuo stebina. Visai kaip filme - lyg ir visi stengiasi, o gali baigtis nekaip. Arba atvirkščiai. Netikėtai palankiai susiklosto aplinkybės - ir še tau "Didysis Lebovskis"! Pradžioje niekas jo nesuprato, o dabar - kultinis, žmonės festivalius rengia, suvažiuoja su gėlėtais šortais ir chalatais. "Pašėlusi širdis" lyg ir nežadėjo netikėtumų, ir še tau - "Oskaras"!

- Ar tas atsainus požiūris į darbą netrukdė gauti vaidmenų?
- Kelių, kurių norėjau, negavau. Bet vienintelis režisierius, iš kurio prašiau vaidmens, buvo Martinas Scorsese, kai jis statė "Paskutinį Kristaus gundymą". Labai norėjau Judo vaidmens, nes žaviuosi Niko Kazantzakio knyga. Bet jis atiteko Harvey Keiteliui.

- Garsi kino kritikė Pauline Kael rašė, kad esate "natūraliausias ir mažiausiai susireikšminęs aktorius iš visų". Tačiau garsėjate dėmesiu smulkmenoms. Kad ir garsioji triušio istorija...
- Kartą man reikėjo vaidinti, kaip neriu triušiui kailiuką. Paties triušio neturėjo matytis, tik peilis. Bet man atrodė, kad peilis slystu ir mano veidas išsivėptų tikroviškiau, jei tas triušis būtų tikras. Todėl teko tą kailį nudirti.
Kino iliuziją tikrove verčia viskas - nuo dėvimų drabužių iki grimo. Kostiumas - itin svarbu. Jei įmanoma, kviečiu kostiumų dailininkę pažiūrėti, gal ką nors galima paimti iš mano spintos. Lebovskį vaidinau su nuosavais plastikiniais sandalais.

-Pasakojama, kad perskaitęs "Didžiojo Lebovskio" scenarijų paklausėte brolių Coenų: "Ar jūs mane pažinojote mokyklos laikais?"
- Dėl to vaidmens ir "žolę" nustojau rūkyti, nes reikėjo aiškios galvos. Mano karta jaunystėje nemažai eksperimentavo su kvaišalais.
Aštuntajame dešimtmetyje net pasirašiau pabūti laboratorine jūrų kiaulyte. Toks Johnas Lilly tyrė sąmonę naudodamas "izoliacijos cisterną". Tai tokia talpykla, kurioje per pusmetrį pripilta prisotinto druskos tirpalo, todėl plūduriuoji neskęsdamas kokias tris valandas. Jokių šviesų ar garsų. Vandens temperatūra - 37 laipsniai pagal Celsijų. Girdi, kaip kraujas teka gyslomis.
Įdomiausia, kad be jokių pašalinių dirgiklių sąmonė vis tiek veikia.
Prisimenu, kad guliu ir galvoju - kodėl toks keistas Johno naro kostiumas? Ar man vaidenasi, ar jis turi krūtis?
O kai išlipi, užlieja nuostabus aplinkos suvokimo jausmas.

- Ir ką tokie tyrimai parodė?
- J.Lilly lyg ir bandė atrasti bendravimo su delfinais būdą. Jo paragintas, buvau įkišęs galvą orkai į nasrus. Nežinau, kam to reikėjo. Bijojau, bet kiti tai jau buvo darę, tad pagalvojau, gal ir man nenukąs.
Ačiū Dievui, nenukando. Kai pagalvoji, leidžiame pinigus aiškindamiesi, ar kosmose yra gyvybė, o čia pat plaukioja milžinai su didesnėmis smegenimis negu mūsų. Gal reikėtų jais pasidomėti?

- Gal tas domėjimasis viskuo atvedė į budizmą?
- Dabar rytais medituoju. Dažnai pagalvoju, kaip viskas susiję. Mes - tik dulkelė, sklendžianti kažkur visatoje, o esame pasiruošę sunaikinti visą pasaulį dėl niekų.

-Ar budistinė ramybė padeda atsiginti nerimo dėl darbo?
- Filmuodamasis plėšaisi tarp dviejų jausmų - noro padaryti kuo geriau ir baimės, kad nepavyks. Darbas ir traukia, ir gąsdina, provokuodamas, ar sugebėsi. Egzistuoja ir nesėkmės, ir sėkmės baimė. Tarkim, pasiseks. Kas toliau? Kaskart turėsi įrodyti, kad verki ar juokiesi vis tikriau?
Didžiausias pavojus po itin vykusio dublio - noras padaryti kitą, dar geresnį. O tas pirmasis toks geras veikiausiai buvo todėl, kad nukrito tarsi iš niekur. Reikia pamiršti apie lipimą į viršų, džiaugtis tuo, ką turi.
Iš esmės gyvenimas beviltiškas, nes visi numirsime. Sulaukus mano amžiaus nei turtai, nei šlovė nebedomina. Reikia skubiai daryti ką nors, kad pasaulis būtų geresnis, nes gali nebespėti.

- Bet jūs netinginiaujate jau senokai?
-1983 metais pradėjau projektą "Kad neliktų alkano vaiko". Iki šiol kas ketvirtas vaikas šalyje nežino, ar gaus pavalgyti. Mūsų tikslas yra pasiekti, kad iki 2015 metų neliktų nė vieno negaunančio pavalgyti vaiko. Jei šitaip su mūsų vaikais elgtųsi kokia kita šalis, mes eitume su ja kariauti. O dabar tokie baisūs dalykai dedasi mūsų šalyje.

- Esate neabejingas pramogų verslui, bet šalinatės Holivudo. Ir šeima jūsų netradiciškai ilgaamžė.
- Po 1994 metų žemės drebėjimo, kai griuvo mūsų namas, iš Los Andželo persikraustėme į Santa Barbarą. Dar turime rančą Montanoje, kur dalį pastatų, įskaitant viešnamį, savo rankomis išardžiau ir pervežiau iš filmavimo aikštelės net 300 mylių.
Su žmona Susan susipažinau 1974-aisiais filmuodamasis. Ji dirbo ten padavėja, o po trijų mėnesių ėmė ir persikraustė pas mane į Malibu. Kartą jai trūko kantrybė - pagrasino mane palikti, jei jos nevesiu. Taigi 1997 metais vedžiau.

-Ką ji pasakė?
- Tiesiai šviesiai rėžė kaip mažam vaikui: "Arba šiki, arba lipi nuo puodo." Ir kartą išgirdau balsą tarsi iš pačių kūno gelmių: "Dabar tu tai moteriai pasipirši." Apsiverkiau. Susan išsigando, klausia - kas atsitiko. Sakau jai, kad baisiai bijau, bet turiu pasipiršti. Laimei, tą akimirką Susan nespaudė, tad neilgai trukus pasiryžau.

-Koks gi tas tvirtos šeimos receptas?
- Paprastas - nesiskirti. Tikrai bijojau vesti, bijojau netekti laisvės, man buvo baisu, kad ji bus paskutinė moteris mano gyvenime, kad nebebus kitų. Ilgai spyriojausi. Bet kuo ilgiau kartu gyvename, tuo geriau. Užauginome tris dukteris.
Esu dėkingas žmonai, kad tarp mano vaidmenų, kai nebūdavau su dukterimis, ji suteikė joms saugumo ir normalaus gyvenimo pojūtį, kaip kadaise mano motina mums. Išsaugoti šeimą - štai tikrasis išbandymas.

TV antena


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14644

2021-04-10 12:46 12 žinutė iš 12 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Verta nepraleisti!:

Baltijos TV (BTV Balandžio 10 d. 22.05 val.)


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.098 Žinučių forume 189.323 2.240 Narių klube 3.027 Banga.lt laikrodis 19:46 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Joel & Ethan Coen TIKRAS IŠBANDYMAS (True Grit, 2010)

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai