Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Profesionali Lietuvos kariuomene ir valdzios pastangos tokia kurti


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2010 12 29 d. 21:11 pradėjo  hojitsu, peržiūrėta 4705 k.
Puslapiai: 1 
hojitsu
Dalyvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 121

2010-12-29 21:11 1 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: hojitsu Įtraukti hojitsu Į adresų knygelę
pradesiu tema pranesimu:
"Didės eilinių karių atlyginimai
Trečiadienį Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtam nutarimo projektui, kuriuo nuo 2011 metų bus laipsniškai didinami tarnybiniai atlyginimai pirmųjų metų jaunesniojo eilinio laipsnį turintiems profesinės karo tarnybos kariams.

Ministerijos išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad nuo 2011 metų 1,9 tarnybinio atlyginimo koeficientas jaunesniojo eilinio laipsnį turintiems kariams bus taikomas tik pirmuosius 6 tarnybos mėnesius. Vėliau jaunesniojo eilinio laipsnį turintiems kariams bus taikomas aukštesnis 3,5 tarnybinio atlyginimo koeficientas. Tai reiškia, kad po pusmečio atlyginimas padidės nuo 855 Lt iki 1575 Lt neatskaičius mokesčių.

Pagal iki šiol galiojusią profesinės karo tarnybos karių tarnybos apmokėjimo tvarką 1,9 tarnybinio atlyginimo koeficientas eiliniam kariui buvo taikytas visus pirmuosius tarnybos metus.

Nuo 2012 metų jaunesniesiems eiliniams pirmąjį pusmetį planuojama taikyti 3,4 tarnybinio atlyginimo koeficientą, o pradėjus antrąjį pusmetį – 3,5 koeficientą, tai yra tokį, kuris iki karių atlyginimų sumažinimo 2009 metais buvo mokamas eiliniams kariams tik antruosius tarnybos metus.

Laipsniškas tarnybinių atlyginimų didinimas eiliniams kariams yra viena iš priemonių, kuriomis siekiama didinti profesinės karo tarnybos patrauklumą ir taip pat paskatinti daugiau jaunuolių ateiti atlikti būtinuosius karinius mokymus ir tapti profesines karo tarnybos kariais.

Pagerėjus finansinei situacijai 2012 metais taip pat planuojama į 2009 metų lygį iki atlyginimų sumažinimo grąžinti kitų laipsnių tarnybinių atlyginimų koeficientus.

Norint paskaičiuoti tarnybinio atlyginimo dydį neatskaičius mokesčių, atlyginimo koeficientą reikėtų dauginti iš bazinio atlyginimo dydžio, t.y. 450 Lt."

kaip pats praejes BKM (butinuosius karinius mokymus), galiu pasakyti kad net toks padidinimas neduos jokio teigiamo rezultato, kalbant apie kariuomenes kokybe. 1200 lt i rankas zinant kokiom salygom reikia tarnauti (pratybos ziemom, isvykos i miskus, pelkes, zygiai ir t.t.) tikrai nera ta suma, kuria susiviliotu AUKSTESNIO IQ jaunuoliai. kai tarnavau BKM'e, musu su aukstaisiais buvo geras trecdalis. kaip taisykle - buvome buriu vedancioji jega, tiek smegenys, tiek raumenys. bendrame reitinge mes taip pat buvome virsuje. zodziu potencialus puikus boicai. taciau kai atejo metas rinktis PKT (profesine kario tarnyba) - beveik VISI mes isejome is kariuomenes. liko tik vienas kitas. visi kiti like ir pradeje profesionalaus kario karjera - tokie, kad tikrai nesijauciu nakti saugiai miegantis (hipotetiskai). priezasciu cia yra keletas: buki tarnybos draugai, buki vadai (deja deja...), maza alga ir silpnos privilegijos, kurios tikrai neatsveria darbo specifikos ir edamos sveikatos. todel sudelioje pliusiukus ir minusiukus, pamateme kad minusiuku yra zenkliai daugiau. ir isejome.
taciau vis dar tikiu, kad imanoma ir Lietuvoje sukurti profesionalia kariuomene, is protingu vaikinu, kurie i kariuomene eina ne todel, kad niekur daugiau ju neima, o todel kad kiti ten negali patekti. bet kokiu priemoniu reiketu tam pasiekti? ar tai tik utopija? padiskutuokime Šypsena


Sunny_Boy
Geras banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 14913

2010-12-29 22:59 2 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Sunny_Boy Įtraukti Sunny_Boy Į adresų knygelę
amerikos armijoje ta pati problema su intelektu. gal ne tokiu mastu, bet yra.
pinigai ir soc garantijos yra viena, bet reikia dirbti iš PR pusės - skiepinti jau vaikams nacionalistinę ideologiją (meilė ir pareiga Tėvynei, suvokimas, kas tai yra, istorijos pamokose ypač).


Lattras
Dažnas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 674

2010-12-31 19:59 3 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Lattras Įtraukti Lattras Į adresų knygelę
KOdel tokiu problemu neturi Svetimsaliu Legionas Prancuzijoje?Moka kazkokias kapeikas(900-1000 eu),o norinciu 10 ir daugiau i viena vieta.
Nepaliegeliu ir ne debilu beje.


Sunny_Boy
Geras banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 14919

2011-01-01 21:58 4 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Sunny_Boy Įtraukti Sunny_Boy Į adresų knygelę
Sava doktrina. Kaip pvz., legionierius kaunasi ir kraują lieja ne už Prancūziją, o už legioną

Žinomas
Naujas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 35

2011-01-03 21:33 5 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Žinomas Įtraukti Žinomas Į adresų knygelę
hojitsu, įdomi tema. Bet išgirdus panašius pasisakymus, man kyla atitinkami klausimai. Jūs, kaip praėjęs BKM ir turėjęs šiokių tokių reikalų su kariuomene, galbūt atsakysit į dalį iš jų. Pirmiausia, teigiat, kad eilinių karių atlyginimai yra per maži, ir kad tai nepritrauks išsilavinusių jaunuolių. Aukštąjį išsilavinimą turintys jaunuoliai, bent jau mano supratimu, turi būti karininkų korpuso dalis, o ne paprasti eiliniai. Klausimas jums - ar per BKM dėl jūsų aukštojo išsilavinimo jums siūlyta eiti kokius nors papildomus kursus, kad būtumėt pakeltas bent jau į puskarininkius(ar seržantus, kad ir kaip dabar tie laipsniai pasikeitę).
Toliau, mano nuomone, nederėtų statyti pinigų į pirmą vietą. Kariuomenė visados stovėjo ir stovės ant tokių žmonių pečių, kokius galima pavadinti idealistais. Jiems svarbiausia - darbas, pastangos ir kuo geresnio rezultato pasiekimas, o ne papildomas šimtas-kitas litų banko sąskaitoje. Juk mes esam lietuviai, mes kuriam savo valstybę. Nesitikėkim, kad kas nors padarys ką nors už mus. Kelti valstybės, visų institucijų, tame tarpe ir kariuomenės lygį privalom mes patys. Ir dėl jos trūkumų kalti taipogi mes patys, kariuomenė yra visuomenės atspindys. Žinoma, čia nusitiesia ilga grandinė. Mano nuomone, reikalai Lietuvoje sparčiau pajudės į teigiamą pusę tuomet, kai pagerės švietimo sistemos reikalai, mokyklos, mokytojai atgaus kadaise turėtą svarbą ir pagarbą. Kai vaikai nuo mažens gaus tautiškumo ir pilietiškumo pamokas, kur kas noriau stos į kariuomenę ar bent jau norės praeiti tam tikrus kursus, kad išmoktų valdyti ginklą. O tada ir kariuomenė bei jos vadovybė bus kitokia.


hojitsu
Dalyvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 122

2011-01-04 00:28 6 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: hojitsu Įtraukti hojitsu Į adresų knygelę
kariuomenej norint daryti karjera reikia baigti Karo akademija. kitu atveju - maksimum ka pasieksi - tik puskarininki, o ir tam paciam daug zoles teks uzpakaliu nuvalgyti. Lietuvos variantu - turi tureti ir dede su vainikais. musu kurse buvo vienas toks kareivelis. palieges, kvailas, situacijoj nelabai besiorientuojantis, pastoviai vilkdavosi gale, o per galutini fizinio pasirengimo testa jo neislaike (o neislaikius automatiskai skrendi lauk is kurso ir prarandi galimybe tapti Profesionalios kariuomenes kariu). kaip manote, ar ji ismete? NE. ne tik neismete. kai mus visus issiunte i Algirdo MPB be galimybes pasirinkti kita tarnybos vieta, ji vieninteli paskyre i Karines juru pajegas (jis klaipedietis). kodel? nes jo tevas tarnauja karinese juru pajegose ir turi vainika. tokia ta musu kariuomenes realybe. kitas mano kurso "draugas" buvo tinginys. didziulis tinginys. per pratybas tik ir ziuredavo kaip nusimuilinti nuo zvalgybos, patrulio ar pan, kaip likti bazeje lauzelio kurenti. na ir pats toks sutraukele buvo. musu burio vadas buvo maladec vyras, su kiausais. ir jis siam veikejui parase toki galutini ivertinima, kokio sis ir buvo vertas (kad tinginys, simuliantas ir visoks kitoks slangas). taciau sis turejo broliuka is krasto apsaugos ministerijos. ta pacia diena musu burio vadas sulauke skambucio is ten ir reikalavimo pakeisti rekomendacija. spaudimas buvo nemazas ir man regis ta rekomendacija buvo pakeista. prasau ponai ir ponios. tokia yra musu kariuomene. stai tokie veikejai apsivelka uniformas ir saugo musu sienas. todel as nesutinku kad protingi boicai turi buti tik karininkai. tokie turi buti ir eiliniai kariai. nes taip, kaip yra dbr...

Žinomas
Naujas dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 37

2011-01-04 16:57 7 žinutė iš 7 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Žinomas Įtraukti Žinomas Į adresų knygelę
Sutinku su jumis, kad jūsų aprašyta situacija atrodo apgailėtinai.
Žinoma, kad protingi turi būti ne tik karininkai, bet ir kareiviai. Bet juk protingas žmogus neturi būti būtinai baigęs aukštąjį. Žmogus gali būti baigęs profkę ar turėti tik vidurinį išsilavinimą, nežinoti visokių antikos filosofų pavardžių ar pan., bet tiesiog turėti supratimą, kad reikia atiduoti visas jėgas ir sąžiningai kurti Lietuvos ginkluotas pajėgas. Kad mažėtų tokių atvejų, kaip jūs aprašote, reikia, kaip ir anksčiau minėjau, kitaip auklėti vaikus dar mokykloje. Be to, manyčiau, tokius atvejus reikia skųsti aukštesnėms institucijoms, krašto apsaugos ministrei ir pan.
Vat būtent tą ir turėjau minty, kad žmonėms šiuo metu reikia aukoti didesnį atlyginimą vardan tikslo. Jeigu žmogus yra nuoširdžiai užsidegęs idėja gerinti padėtį kariuomenėje, tegul spjauna į tą šiek tiek didesnį užmokestį, nuoširdžiai dirba darbą ir parodo tiems nevykėliams, kuriuos proteguoja jų dėdės ir tėveliai, jų tikrą vietą.

Beje, dėl to jūsų būrio vado. Mano nuomone - jei jis iš tikrųjų būtų buvęs "su kiaušais", būtų mandagiai atsakęs tam ministerijos klerkui, jog tegu žiūri savo reikalų. Bent jau aš taip būčiau padaręs. Jeigu savo ruožtu tas niekšelis būtų išdrįsęs kaip nors pakenkti būrio vado darbo vietai - iškelti tai į viešumą ir sukompromituoti tą biurokratą.


Puslapiai: 1 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Karybos klubas: 499 Žinučių forume 24.371 117 Narių klube 129 Banga.lt laikrodis 04:24 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKarybos klubas

Moderuoja: Daivutia, BangaLT, PuLTis
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Profesionali Lietuvos kariuomene ir valdzios pastangos tokia kurti

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai