Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

MeeGo - nauja operacinė sistema


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2010 11 04 d. 21:49 pradėjo  ', peržiūrėta 4936 k.
Puslapiai: 1 2 paskutinis> 
'
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 16530

2010-11-04 21:49 1 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ' Įtraukti ' Į adresų knygelę
MeeGo - nauja operacinė sistema, kuri gimė susijungus dvejoms operacinėms sistemoms: Moblin (Intel) ir Maemo (Nokia). Operacinė sistema pagrįsta Linux. Vienas iš pranašumų prieš kitas OS - bus naudojama įvairiuose prietaisuose: mobilieji terminalai, įvairūs komunikaciniai prietaisai, pigūs kompiuteriai, internetiniai kompiuteriai (netbooks), automobilinės sistemos ir pan.
Plačiau apie patį projektą galima pasiskaityti gamintojo puslapyje: http://meego.com/
Šiuo metu jau yra bandomosios verijos. Mobiliąją OS galima išbandyti su Nokia N900, Netbook versiją su internetiniais kompiuteriais. Pagrindiniai reikalavimai:
CPU: Intel Atom or Intel Core 2 CPU (support for SSSE3)
Note: MeeGo will not work on non-SSSE3 CPUs
Platforms with the GMA-500, Nvidia, or ATI graphics chipsets are not supported
Pinetrail Netbook: HP mini, Asus Eee PC* 1005PE
Nettop: MSI AE1900-B
Notebook: Acer Aspire* One 5740-6025

Ši OS jauna ir kol kas viena iš pagrindinių konkurenčių Android, iOS, BlackBerry OS, greičiausiai bus ir WebOS - toms, kurios OS kuria ir suderina ne tik tarp mobiliųjų telefonų, bet ir planšetinių (tablet) įrenginių.

Galbūt kas nors domitės labiau apie šią OS, gal galėtumėt parašyti ką išbandėt, kas veikia, kokios problemos, su kuo bandėt ir t.t. Šypsena?


'
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 16530

2010-11-04 21:56 2 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ' Įtraukti ' Į adresų knygelę
Šiandien išbandžiau live versiją su Samsung N210 Plus. Nesitikėjau, kad bandant pirmą kartą bus galima taip lengvai, greitai ir paprastai pasileisti šią OS. Kol kas MeeGo gana skurdi (kaip atrodo UI, galima pasižiūrėti internete), nėra jokio standartinio Office paketo, neskaitant kalendoriaus, priminimų. Viršuj ekrano yra jupsta su pagrindiniais programų katalogais. Spalvos neįkyrios, nieko per daug neišskiriančios. Praktiškai viskas veikė - garsas, vaizdas, neveikė tik Wi-Fi. Nors rodoma, kad įjungta, bet jokio tinklo neranda. Iš esmės, viskas labai panašu į mobiliąją versiją, tik valdoma viskas pelės ir klaviatūros pagalba. Iškart veikė Fn+* kombinacijos. Tiesą sakant, ateity tokia OS galėtų tikrai būti netbook'uose, praktiškai yra viskas ko reikia, o ko nėra, dar tikrai atsiras, veikia labai greitai. Nematau prasmės dėti Windows 7 į netbook, kai galima padaryti daug greitesnę ir mažiau resursų reikalaujančią operacinę, kuri ir office paketui, ir interneto naršymui puikiai tiks.

Gendalfas
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 14043

2010-11-04 22:39 3 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Gendalfas Įtraukti Gendalfas Į adresų knygelę
hm. žinoma nėra prasmės dėti windowsus į netbooką. ar tiesa, apskritai į jokį kompą. bet kuom linux blogai? Nekaltas

'
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 16532

2010-11-04 22:50 4 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ' Įtraukti ' Į adresų knygelę
MeeGo galima sakyti dar viena Linux distribucija. Kaip kad buvo ir Maemo. Android juk irgi Linux'ai veikiantys panašiu principu, bet kažkaip apie netbook'us jie nutilo. Tarkim Ubuntu jau manau būtų didesnės galimybės, bet ir resursų reikėtų tam. O MeeGo netbook'e kol kas galvoju būtų pat tas. Nereikėtų praktiškai jokių žinių norint naudotis, nes viskas supaprastinta palyginus su kitom OS.

Gendalfas
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 14053

2010-11-05 20:14 5 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Gendalfas Įtraukti Gendalfas Į adresų knygelę
tiktai normalus Ubuntu (net ne netbook remixas) pas mane sukasi ant mažylio. Ir dirba fantastiškai. Nekaltas

'
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 16535

2010-11-05 20:54 6 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ' Įtraukti ' Į adresų knygelę
Pas mane anksčiau ant seno netbook'o irgi normalus Ubuntu sukosi. Netbook Remix nepatiko, o dabar naujas Netbook Edition Ubuntu visai kitaip atrodo, daug paprasčiau. Bet tema apie MeeGo, apie naują OS. Kada nors manau nebus nauja ir galėtų laisvai dėti į netbook'us Šypsena.

Gendalfas
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 14061

2010-11-05 23:51 7 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Gendalfas Įtraukti Gendalfas Į adresų knygelę
man kaip tik labai nepatiko naujas 'netbook interfeisas' ubuntu... Nekaltas

na o dėl meego. visa esmė yra distributoriai. Gamintojai - daugiau nei rimti (Intel ir Nokia). Bet ar sugebės jie pramušti tiekėjus. Kolkas tai pirma versija Meego aišku totali tragedija. Baisi, nevartojama, tuščia. Bet čia galima sakyti - proof of concept.

O kaip suprantu idėja yra Intel padaryti netbook OS kuris prisitaikytų prie jų Atom procesoriaus, nes mikrosoftiniai produktai atsisako tai daryti, ir dėl to ir taip šūdinas Atom procesorius dar prasčiau veikia.


Na o visai kita kalba - tai meego ARM versija. Tabletės ir Smartbook'ai - matyt būtų pagrindinė rinka, ir kur - manai - meego dar gali įlysti.


'
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 16537

2010-11-06 01:49 8 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ' Įtraukti ' Į adresų knygelę
Apie smartbook'us kita kalba. Apie juos buvo kalbėta daug - kol kas dar nė vieno nėra. Dėl Intel ir Nokia tu teisus, bet va kiša koją Nokia paskutiniu metu - nėra jau toks geras dalykas kaip save stato (turiu omeny Nokia) Mirkt. Iš kitos pusės, visi Maemo gaminiai pakankamai vykę, nors ir nebuvo didelės paklausos. ARM procesoriai - ta pati situacija kaip ir smartbook'ai - viskas dar žadama.
Iš vienos pusės, jau pradžia yra, ne vienas įrenginys gali išbandyti MeeGo OS. Iš kitos pusės - netbook'ai gali apskritai išnykti, kai atsiras stabili OS ir visi vadinsis smarbook'ais su dar didesnėmis galimybėmis. Kažkaip dėl vieno dalyko kyla abejonių, gerai tarkim Nokia išplėtos MeeGo, tarkim vienam smartbook'e naudos, kaip ir kažkoks dabartinis Nokia Booklet'as ar kas ten (dabar Windows 7 ten yra), bet Nokia yra toks nepatikimas gamintojas. Paskutiniu metu vis labiau nusivažiuoja. Be to vos ne kiekvienas stambus gamintojas naudojasi išskirtine savo OS, kaip antai iPad, BlackBerry, sklinda gandas apie HP su WebOS. Samsung Galaxy Tab su Android, bet Samsung turi irgi savo Bada OS, laiko klausimas kada gali viskas pasikeisti. Be to netgi HTC kalba apie savo asmeninę OS. Galbūt MeeGo ir nebus tokia tobula ir plačiai smartbook'uose, netbook'uose naudojama OS, bet pradžia sakyčiau visai neblogai.
Ir kaip ten bebūtų - šiuo metu Ubuntu visiems šluosto nosis. O dar kai buvo kalbama apie Ubuntu pritaikytą liečiamiems ekranams, tai apskritai Gerai.


Netas
Blogiausias banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14877

2010-11-06 11:19 9 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Netas Įtraukti Netas Į adresų knygelę
tuoj turbūt teks rakinti temą, nes offtopicas apie ubuntu darosi...

Gendalfas
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 14064

2010-11-06 13:40 10 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Gendalfas Įtraukti Gendalfas Į adresų knygelę
Kaip tai nėra smartbookų?
http://www.engadget.com/2010/06/21/toshibas-ac100-8-hour-smartbook-run
s-android-2-1-on-a-1ghz-tegr/


ARM procesoriai - viskas dar žadama? Šypsena pralinksminai. Juk jeigu suskaičiuojant procesorių/branduolių skaičių, pasaulyje dominuoja ARM architektūra. Garantuoju tavo 'išmaniajame' telefone irgi ARM Šypsena

Netai nesinervuok Šypsena čia vieta diskusijoms - diskusijos vyksta - tai yra gerai. Operacinės sistemos šiais laikais vertinamos tik lyginant jas su kitomis Mirktp.s. žiūriu palaikomų netbookų sąraše yra maniškis. reikia išbandyt padoriau tą meego, nes kolkas tik porą knopkių esu paspaudęs. Yra kokia live versija, kurios nereiktų instaliuoti?


'
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 16540

2010-11-06 14:11 11 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ' Įtraukti ' Į adresų knygelę
Taip, yra live versija, aš ją ir bandžiau. Mano netbook'o nėra sąraše, užtai turbūt ir Wi-Fi neveikė.

Dėl ARM - nu taip, žinoma yra, nesakau, kad jų visiškai nėra. Bet jeigu jais prekiauja trijos pasaulio vietose, tai mano nuomone, reiškia jų nėra. Dėl smartphone'ų ARM - taip, irgi žinau, nuo jų viskas ir prasidėjo. Bet ne apie telefonus kalbama Šypsena. Anksčiau buvpo sakyta, kad netbook'ai išnyks, nes juos pakeis smartbook'ai. Kur jie dabar? Prieš daugiau kaip metus tokie gandai sklido Šypsena. Jeigu šiuo metu būčiau galėjęs pirkti smartbook'ą, tai būčiau ir pirkęs, bet nebuvo iš ko rinktis Šypsena.


WRATH
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11716

2010-11-06 19:58 12 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: WRATH Įtraukti WRATH Į adresų knygelę
OS pranašumas jos paskirtis?Nekaltas KeistaiŠypsena O Moblin projektas tai vis dar gyvas ir kaip suprantu lieka. Tai tada neaišku ką Intel bando čia su Nokia sukurt.

Cigaras
Atkaklus dalyvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 207

2010-11-06 20:45 13 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Cigaras Įtraukti Cigaras Į adresų knygelę

O kaip suprantu idėja yra Intel padaryti netbook OS kuris prisitaikytų prie jų Atom procesoriaus, nes mikrosoftiniai produktai atsisako tai daryti, ir dėl to ir taip šūdinas Atom procesorius dar prasčiau veikia.


Iš šūdo, vaško neišspausi. Atom yra X86 procesorius ir yra tikras šūdas. Šypsena O šiaip pats bandžiau kažkada MeeGo, tai ne itin patiko. Kažkoks socialinis nesusipratimas kol kas.


Gendalfas
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 14069

2010-11-06 21:14 14 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Gendalfas Įtraukti Gendalfas Į adresų knygelę

Cigaras ra:

O kaip suprantu idėja yra Intel padaryti netbook OS kuris prisitaikytų prie jų Atom procesoriaus, nes mikrosoftiniai produktai atsisako tai daryti, ir dėl to ir taip šūdinas Atom procesorius dar prasčiau veikia.

Iš šūdo, vaško neišspausi. Atom yra X86 procesorius ir yra tikras šūdas. Šypsena O šiaip pats bandžiau kažkada MeeGo, tai ne itin patiko. Kažkoks socialinis nesusipratimas kol kas.


žinau - CISC tikrai neturėtų būti taikomas mobiliam device'ui Cha cha man ir pačiam tai absurdiškai skamba. Bet intelis tikrai nekurs naujo RISC procesoriaus. tai ir bandoma išspausti vašką padarant targetintą operacinę sistemą vienam procesoriui.


Gendalfas
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 14070

2010-11-06 21:17 15 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Gendalfas Įtraukti Gendalfas Į adresų knygelę

WRATH ra:
OS pranašumas jos paskirtis?Nekaltas KeistaiŠypsena O Moblin projektas tai vis dar gyvas ir kaip suprantu lieka. Tai tada neaišku ką Intel bando čia su Nokia sukurt.


nežinau koks pranašumas myyygoo. Bet matosi, jog 'užstrigus' chromeOS projektui, bandoma paimtį jų rinką. Klausimas ar ta rinka yra.


Cigaras
Atkaklus dalyvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 209

2010-11-06 22:47 16 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Cigaras Įtraukti Cigaras Į adresų knygelę
žinau - CISC tikrai neturėtų būti taikomas mobiliam device'ui Cha cha man ir pačiam tai absurdiškai skamba. Bet intelis tikrai nekurs naujo RISC procesoriaus. tai ir bandoma išspausti vašką padarant targetintą operacinę sistemą vienam procesoriui.


Aš dabar tarp kitko (šiandien) įsimečiau Xubuntu į savo "atominį" netbook'ą. Labai neblogai veikia, labai toks paprastas linux'as, linux'iniam noob'am tokiem kaip aš. Taip pat reiktų nepamiršt, kad tai pilnavertė operacinė sistema, o ne apčiulptas socialinis bullshit su interneto naršykle. Šypsena


Dark_Rider
Ultra gerietis

Klube: narys

Parašė žinučių: 2454

2010-11-08 20:39 17 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Dark_Rider Įtraukti Dark_Rider Į adresų knygelę

Gendalfas ra:

nežinau koks pranašumas myyygoo. Bet matosi, jog 'užstrigus' chromeOS projektui, bandoma paimtį jų rinką. Klausimas ar ta rinka yra.man tai atrodo kad nokia pasirase, nes intel gal turi planu pradeti procesorius gaminti mob. tel.
neatmeskit tokios galimybes.


Gendalfas
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 14082

2010-11-08 21:05 18 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Gendalfas Įtraukti Gendalfas Į adresų knygelę
atmetu iškart galimybę intel gaminti procesorius mobiliems telefonams. Ir žinau kad jie negamins... tikiu kad jie jau bandė sukarpyt Atomą kad įkišt į telefoną, bet tiesiog architektūra x86 tam netinkama, o naujos architektūros jie nekurs... O iš ARM licenzijų irgi nepirks branduoliams, nes tai būtų realiai nužudymas daug investicijų valgančio Atomo.


Tiesa pasakius, manau kad logiškas žingsnis būtų AMD nusipirkti ARM branduolių licenzijų, ir išgasdinti intel taip kad į kelnes pridėtų...


'
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 16610

2010-11-16 23:47 19 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ' Įtraukti ' Į adresų knygelę
Šiokia tokia naujiena, kad prie MeeGo prisijungė ir AMD:
http://www.biteplius.lt/lt/2content.content_view_club/2223513-=(619718
172


Gendalfas
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 14119

2010-11-17 21:06 20 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Gendalfas Įtraukti Gendalfas Į adresų knygelę
skaičiau. Nesupratau to žingsio AMD. Taip - nori sukurti lightweight linux OS portable device'ams. Bet realiai - tiesiogiai padeda Intelio Atomams.


Ar kas nors čia matot ką nors giliau?


Melagis
Patyręs dalyvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 1247

2010-11-17 22:38 21 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Melagis Įtraukti Melagis Į adresų knygelę
Na, matyt AMD ruošia dirvą Llano...Nekaltas

'
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 16612

2010-11-19 23:18 22 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: ' Įtraukti ' Į adresų knygelę

Gendalfas ra:
skaičiau. Nesupratau to žingsio AMD. Taip - nori sukurti lightweight linux OS portable device'ams. Bet realiai - tiesiogiai padeda Intelio Atomams.


Ar kas nors čia matot ką nors giliau?

Aš net nesigilinu į AMD žingsnį. Svarbu vartotojui būtų geriau Šypsena.


Dark_Rider
Ultra gerietis

Klube: narys

Parašė žinučių: 2473

2010-11-20 01:55 23 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Dark_Rider Įtraukti Dark_Rider Į adresų knygelę
Galvoju gal reik pabandyt rytoj susimest i N900 ir koki Hello World apps'a pasirasyt Šypsena

Gendalfas
Geriausias banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 14134

2010-11-20 12:58 24 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Gendalfas Įtraukti Gendalfas Į adresų knygelę
na pabandžiau tą mėėgo and savo netbooko (1005 eee).

vienas iš dviejų ar kiek ten oficialiai palaikomų device'ų, ir vistiek žinoma neveikia. Wirelesso niekaip nepavyko prikelti, o bet interneto ten nieko nenuveiksi. Interfeisas totaliems kreivarankiams - visiškai nevartojamas. Matosi pritaikyta tiems kurie nežino kas yra klaviatūra - žino tik pelę. Tiesa, ir su touch-screenu būtų savižudybė su tuo interfeisu. Reikia patiems pamatyt kad įsitikintumėt. Aš po daugmaž dviejų minučių pradėjau rautis plaukus, todėl greitai padariau restart į ubuntu, ir - galit nesijaudinti dėl manęs - man vėl viskas tvarkoje Gerai

grafinės sąsajos tema parinka kaip darželinukams vaikams, pačių darželinukų pieštais piešiniais gražinta. nuoširdžiai nesuprantu į kokią auditoriją jie taiko su Meego...


Dark_Rider
Ultra gerietis

Klube: narys

Parašė žinučių: 2475

2010-11-20 14:15 25 žinutė iš 35 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Dark_Rider Įtraukti Dark_Rider Į adresų knygelę
Gendalfas > mokyklom gal pardavines Kietas

Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

IT klubas: 70.243 Žinučių forume 998.778 3.940 Narių klube 3.428 Banga.lt laikrodis 17:17 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiIT klubas

Moderuoja: Netas, edmundas, Tomas, BangaLT, Dublis
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: MeeGo - nauja operacinė sistema

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai