Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Daugiabucio sildymas, apsiltinimas, renovacija


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2008 12 20 d. 11:28 pradėjo  TEVELIS, peržiūrėta 41408 k.
Puslapiai: 1 2 3 4 5 paskutinis> 
TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 289

2008-12-20 11:28 1 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę
http://banga.balsas.lt/lt/2club.club_f_reviews/333.771915.527..-=%2815
03698769

http://banga.balsas.lt/lt/2club.club_f_reviews/333.949096.527..-=%2839
99260629

http://banga.balsas.lt/lt/2club.club_f_reviews/333.949123.527..-=%2881
8200687

Papildyta 2014-02-28

"Sovietinį daugiabutį pavers kone pasyviuoju namu"
http://www.delfi.lt/verslas/nekilnojamas-turtas/sovietini-daugiabuti-p
avers-kone-pasyviuoju-namu.d?id=64111660


Galima apgailestauti, kad daugiabučių atnaujinimo darbų pakete, kuriam suteikiama valstybės parama, nenumatytas mechaninio vėdinimo įrengimas. Todėl gyventojai šių darbų nepageidauja. Tuomet kyla klausimas: kada renovuosime renovuotus namus? Renovavus pastatą šildymo išlaidos sumažėja smarkiai, tačiau vėdinantis atidarant langus patiriami didžiuliai nuostoliai, kurie prilygsta sutaupytai energijos daliai.

Mūsų žmonės dar nesuvokia, kad gyventi nekvėpuojant vargu ar įmanoma. Vadovaujantis higienos reikalavimais, per valandą nedideliame standartiniame bute turi pasikeisti apie 160 kubinių metrų oro. Ne dėl komforto, bet tik tenkinant minimalius reikalavimus. Ir jeigu tokių oro pasikeitimo parametrų būtų siekiama natūraliai vėdinantis, per valandą nuostoliai siektų maždaug 2 kW energijos. Įsirengus šilumogrąžinius rekuperatorius, šie nuostoliai būtų apie 80 proc. mažesni.

Švedija, kurioje prieš keletą metų priimtas įstatymas, nurodantis, kad visi gyvenamieji namai per metus vienam kvadratiniam metrui šildyti turi sunaudoti ne daugiau kaip 55 kW energijos. Tad Švedijoje niekas nerašo atskirų normų, kokia turi būti šiluminė atitvarų varža ir kokie turi būti montuojami langai. Statytojų reikalas, kokius sprendimus rinktis. Tačiau metų pabaigoje patikrinamas įvadinis šilumos skaitiklis. Paaiškėjus, kad namas sunaudojo daugiau energijos negu reglamentuota, gyventojai privalo sumokėti atitinkamo dydžio taršos mokestį. Kuo daugiau šilumos energijos namas naudoja, tuo didesnius mokesčius moka gyventojai.

Vokietijos mieste Ludvigshafene buvo atnaujintas gyvenamasis keturių aukštų namas. Atlikus visus renovacijos darbus, jis tapo ne tik energiškai ypač efektyvus, bet ir pats pasigaminantis reikiamą kiekį šilumos bei elektros energijos.
Namas buvo tinkamai apšiltintas. Tam, kad būtų išvengta vadinamųjų šalčio tiltų, buvo demontuoti seni neefektyvūs balkonai. Atlikus šiltinimo darbus sumontuoti naujų konstrukcijų balkonai.
Butuose išmontuota buvusi šildymo sistema – seni radiatoriai tiesiog nupjauti. Šilumos šaltiniu tapo langai. Trijų stiklo paketų languose integruoti beveik nematomi šildymo siūleliai. Elektros energiją tokiam šildymui gamina ant stogo įrengtos saulės baterijos. Karštą vandenį ruošia ant sienos kabantys saulės kolektoriai. Be to, namas turi galimybę perteklinę energiją parduoti skirstomiesiems tinklams.
Pats pasigaminantis reikiamą energijos kiekį namas vadinamas nulinių sąnaudų statiniu. Projekto įgyvendinimas užtruko pusę metų. Įdomiausia, kad darbai buvo atliekami neiškeldinant gyventojų. Tik šalia buvo išnuomotas namas, kuriame moksleiviai netrukdomi triukšmo galėtų ruošti pamokas.

Papildyta 2013-08-12

http://termosnaige.lt/lt/produktai-ir-paslaugos/termoizoliacines-apdai
los-plokstes/

Mano manymu tai butu pats efektyviausias ir GRAZIAUSIAS daugiabuciu apsiltinimo sprendimas. Vienintelis trukumas, tik mano poziuriu, kad as abejoju drozliu plokstciu panaudojimu. Reiketu geresnio ir, savaime suprantama, brangesnio pagrindo.


Si tema butu dalis zymiai platesnes temos "statyba pagal sovietiniu politruku istatymus"
http://www.biteplius.lt/lt/2forum.showPosts/698732.333-=(1789456189

Issamiau apie politruku istatymus ir zmoniu pazeidinejamas teises http://www.vartotojulyga.lt

Internete esu uztikes gana daug daugiabuciu sildymo sprendimu. Latvijoje sia tema leidziamas net zurnalas. Siluma visa laika brangs. Ne tik nuims PVM lengvatas, bet dujoms bus uzdetas akcizas kaip Latvijoje. Kuo greiciau tai padarys tuom lengviau bus kvepuoti. Kodel Lietuvoje negali buti kaip Svedijoje, kuri visiskai atsisako iveztinio kuro?

Piktina, kad musu namo bendrija (sukurta siandien "miegancio" Antanaicio) norejo siltinti kasmet po viena fasada. Ir taip apsiltinti sienas per 4 metus, kiekvienais metais skiriant MAZIAU kaip po 1,000 litu, nesinaudojant banku paskolomis ir valstybes parama. ISTATYMAI tai DRAUDZIA daryti. Taip ir stovi iki siol musu sovietinis barakas.


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 289

2008-12-20 11:29 2 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę
Pasaulyje yra gaminami langu stiklai, kuriu silumos nuostoliai 2-10 katu mazesni.

Pateikiu viena tokiu visionwall.com prezentaciju ir atkreipiu demesi i kai kurias skaidres.
1. visionwall.com/presentation/presentationHTML/sld029.html
lango su plevele varza yra 4 kartus didesne, negu iprasto 2-ju stiklu paketo.
2. visionwall.com/presentation/presentationHTML/sld039.html
pateiktos langu kainos. 4 kartus siltesni langai kainuoja 10% brangiau, negu iprasti langai.
3.nuo cia apie ilgaamziskuma
visionwall.com/presentation/presentationHTML/sld053.html

Kokios isvados?
1. Nuosavo namo silumos nuostolius sumazintume 2 kartus ir nama galima butu sildyti su mazo galingumo geoterminio sildymo sistema. Pavyzdziui toks SS nekainuoja ne 10,000 litu
airpac.eu/ENG/docs/Airpac_Star_ENG.pdf
Ziemai-vasarai sildymui-saldymui galetu buti tokia "katiline su ventkamera" biteplius.lt/lt/2content.diary_view_my/1935597-=(386077927
Taip turetume sildymo-vedinimo-karsto vandens ruosimo sistema uz "simboline" kaina

2. Daugiabuciams istacius 10% brangesnius langus gautume toki pati efekta kiek ir apsiltinus fasadus. Pastaruoju atveju viskas KAINUOTU 10 kartu brangiau.

Reikia prideti, kad pro langus prarandama 80% silumos. Uztektu langus apsiltinti 2 kartus ir silumos praradimas sumazetu beveik 2 kartus. 5 kartus labiau apsiltinus sienas - namo silumos praradima sumazintume 15% ir tai kainuotu 10 kartu brangiau. Skirtumas namui apsiltinti tarp 1,000,000 ir 100,000 yra toks, kad uz si skirtuma galima butu sumazinti sildymo islaidas dar 9 namu.

Galima daryti dar viena isvada - namu apsiltinima reikia palikti patiems gyventojams, o lesas skirti siluminiu trasu tvarkymui. Jose prarandimai didesni, negu namuose. Situos praradimus apmoka tas pats vartotojas. Turint omenyje kaip kaitina radiatoriai, kad vidurziemyje reikia atidarineti langus, reikia siluminese trasose mazinti paduodamo vandens temperatura 20 laipsniu. Tiek pat sumazes silumos praradimai ne tik siluminese trasose, bet ir namuose.
As gyvenu neapsiltintame name. Radiatoriu silumos reguliatoriai beveik uzsukti ir namie 20 laipsniu. Gyvenamuosiuse namuose naudojamas zematemperaturinis sildymas, kuriame naudojama 2 kartus saltesnis vanduo, negu siuo metu naudojamas siluminese trasose. Todel centralizuotas sildymo siluminemis trasomis paduodamo termofikacinio vandens temperatura NETOLIMOJE ateityje turetu buti numazinta iki 35 laipsniu...

Nuo jusu noro tai nieko nepriklauso. Neturesite pinigu uz sildyma - teks pusvelciui atiduoti buta. Tie kas turi pinigu vistiek teks gyventi saltai, nes kaimynai negales susimoketi. Turite pinigu - keiskite langus siltais, dekite zematemperaturine sistema... Jeigu danbar tai nebus padaryta tai jau arteja tas momentas kai zmones, kurie neturi pinigu sildymui, paprasciausiai nupjaus sildymo vamzdziuis ir teismas leis nemoketi jiems uz sildyma. Kas is to? O tai, kad tavo sienos supelys nuo kaimynu salcio, o tu mokesi uz kaimyno keliolikos laipsniu temperaturos palaikyma...

Efektyvi iseitis yra VIENINTELE - sumazinti paduodamo termofikacinio vandens temperatura 20 laipsniu SIANDIEN, kad rytoj nebutu atjungtas namas nuo siluminiu tinklu...


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 291

2008-12-20 11:47 3 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę

gal kam nors vilniaus energija yra atlikus tokia renovacija daugiabutyje? musu atveju buvo idiegta silumos energijos paskirstymo sistema, termostatiniai ventiliai su termostatiniu elementu, silumos dalikliai-indikatoriai ant radiatoriu, antena su imtuvu, antenos, impulsu integratorius, nu zodziu visa tai padaryta, pastatyta ir kokia is to nauda reali?
ir kaip tuo atveju jeigu ne visi namo gyventojai leido statyt reguliatorius ant radiatoriu butuose?

Musu visame name irengta tokia sistema. Pries irengiant sistema buvo inventorizuoti radiatoriai. Siluma butuose apskaiciuojama pagal radiatoriaus ir patalpos temperaturu skirtuma. Tai sunaudojamos silumos apskaitos sistema ir paskirstymo tarp namo gyventoju. Jeigu kas nors vagia siluma tai like gyventojai uz kaimyna apmoka. Galiu pasakyti, kad kaimyne is pirmo auksto namie vaiksto su kailiniais, nes neturi pinigu sildymui apmoketi, o grindys nera izoliuotos. Anksciau ji tokios problemos neturejo, nes rusys buvo sildomas neizoliuotais silumines trasos vamzdziais.
Tokia sistema isivesti naudinga. Siuo metu silumos ir elektros kaina vienoda. Elektra sildytis neapsimoka, nes pigiau nebus, bet ir del nepakankamo galingumo ivado ypac salciu metu. Buvo sioje konfoje nuoroda i kondicionieriu su SS uz 650 litu. Kai uz lango nesalta galima uzsukti radiatoriu sildyma ir sildytis su kondicionieriumi. Gausis 2 kartus pigiau. Per didelius salcius SS atjungiamas ir atsukami radiatoriai... Su kondicionieriumi galima butu organizuoti ir buto vedinima.
Preis kokius metus internete buvau uztikes gatavus pramoninius sprendimus, bet siuo metu linkus esu prarades. Lietuvoje "teisingu" sprendimu nesu uztikes.


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 292

2008-12-20 12:02 4 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę
Noriu bute isirengti vedinimo sistema su rotaciniu rekuperatoriumi virs dujines plyteles. Parodoje lyg ir maciau, bet tada tokio noro nebuvo. Yra varijantas
http://www.amalva.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=140&Ite
mid=173

Bet jo galingumas visam namui. Butui reiketu apie 20-50m3/valandai, nes karta kita pravedinti galima ir trumpam langa praverus. Bet vat nakciai 10m3/zmogui yra tiek kiek reikia. Su tokiu dalykeliu virs dujines galima butu pasisildyti kai sildymo sezonas neprasidejes. Tiketina, kad daiktas, skirtas i gartraukio vieta, pritaikytas riebalu tersalams...> tai taip ir darysi ar tik is gartraukio imsi ora?
> (ne ne vien is gartraukio, o vistiek zarnas vedziosi,
Vonia ir tuoletas senos statybos namuose salia virtuves todel su isvedziojimais virtuveje problemu nera
Nuvedimui i miegamuosius nuo virtuves per tuoletus, koridoriumi, svetaine uz sekcijos i tamsuji, o toliau problema:
reikia nuvesti i miegamuju langus ir tektu kisti po gipso kartonu, kuris slepia 5sm apsiltinimo is vidaus.
Vienzo darbo butu
> tai kam ji butinai virs virykles montuot,
> o ne kur maziau triuksmas maisys?)
Virs virykles, nes vietoj gartraukio ir kad galima butu dujomis pasildyti ora.

> o sviezia ora jis is kur ims?
Virykle prie isorines sienos tai gresiu skyle tiesiai i balkona

> ismetamà tai turbût á buvusá gartraukio vëdinimo kaminà?
Ismetima varysiu per balkona i lauka

> o nereik is to aparato kondensato i kanalizacija nuvest?
Rotaciniuose nereikia

WC ir vonia geriau palikit ramybeje Šypsena
amalvos rekupas duoda iki 5% pamaiðymo (kaip ir kitu gamintoju) kaikuriom situacijom ir 10%. uzteks vieno gero pasedejimo su laikrasciu WC ir zmona isvarys is namu su ðlepetëm ir rekupu rankose Šypsena
nelyginu buitiniø kabinamu rekuperatoriø su aukstesnes klases standartiniais irenginiais
+ rekupas 700 kubu is kuriu tik 72m3/h is tuliko kiti is kitu kambariu
vonia sitam dar rizikuociau jungti - WC ne

Tik dabar kaip zirafai daejo


radiatoriai su oro padavimu komplektas 1 kambariui berods ~2800lt + automatika+darbas
http://www.vilterma.lt/get.php?f.705

sieninis rekupas protingiau (1kambariui 1 irenginys) atrodo kaina ~1800lt+darbas
http://www.maico.de/catimport/IM0009583.PDF

Sarasa papildziau dar vienu
http://www.lunos.lt/rekuperatoriai


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 295

2008-12-31 08:17 5 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę
Musu bendrijoje pensininkai neleido atlikti namo reanovacijos. Bet mes turime individualia sildymo apskaita - galiu uzsukti radiatorius. Tumet mokestis uz centralizuota sildyma mazeja. Bet, laikant zemesne temperatura, negu 18 laipsniu, mokestis dideja, net naudoji kaimynu siluma. Todel galvoju isirengti vedinimo sistema su kondicionieriumi. Kad sildymo islaidos sumazes ir igysi komforata matosi is diskusijos news.omnitel.net . Suprantama, kad per salcius kondicionieriu reikia isjungti, nes jo efektyvumas nukrenta ir atsukti radiatorius.

Cia vieni tai vienaip pasneka, kiti kitur kitaip. Kazkas isvis rase kad kapeikas kainavo 50 kvodratu sildyti. Cia amzinas variklis ar kaip gaunasi? Kaip sildymo kaina lyginant su kitais budais? Gal kaime vietoj kieto kuro tevukam kondiske geriau isirengt name? Šypsena
----
Mano namas 260 m2 gerai apsiltintas, niekas negyvena, dirba 4 airwell kondicionieriai, uzduota temperatura +16C kitu sildymo saltiniu kolkas pajungtu nera. Pradeta sildyti 2008 11 01 skaitiklio parodymai - 268kw. 2008-12-27 sunaudota 1382 kw. Skaiciuokite patys Šypsena
----
nesuprantu... kaip dar kažkas su centriniu, dujomis ar KKK šildosi? Na, pradėjus gyventi, vėdinti kondicionierių sąnaudos padidės 2x, bet net ir tai - kapeikos. Kodėl taip pigu?
(tėvų 130m2 butas gruodį >400lt šildymas kainavo)
----
Gal todel, kad prie mano kondicionieriu nera pajungti ivairus silumos ukio biurokratai (direktoriai, sekretores, buhalteriai) nera iskaiciuotas tu biurokratu transportas, biurai ir visas kitas brudas. Priedo as pats sau nesu korumpuotas ir manes gazpromas nenupirko.
----
o gal tiesiog todel, kad namas gerai apsiltintas ir nesa labiau i pasyvu, nei musus "aktyvieji" daugiabuciai. Ir dar +16 tai ne +18 ar +20. Tie keli laipsniai tikrai paims daugiau nei keli kilovatai prie menesio saskaitos. O ir salciu dideliu nebuvo, jei pajuryje tai isvis galima sakyti pastoviai pliusine. Pas mane name (kaunas) tai rusyje, nekurenant buvo +8, o virsuje +10.
----
Matai kietu kuru vistiek tektu kurenti, ir malku mesti reikia, kad kamino neuzkistu, o kondicionieriai ima elektros tiek kiek reikia. Mano kaimynas prisipazino, kad per menesi uz dujas sumokejo apie 800 lt ir tai taupydamas laike +18 C. Kitas kaimynas irgi ne ka maziau mokejo. Pas mus prie juros nors ir silciau bet dregme prideda savo prie sildymo kastu.
----
ar namai nesiltinti, ar jie angarus pasistate? labai dideli mokesciai tokiem salciam
----
Nezinau kaip ten pas juos su siltinimu bet ne angarai. Tiesiog parasiau ka man kaimynas sake.
----
O as lapkricio menesi sildziausi pigia senuku kondiske pirkta uz 650 litu, gavosi ~1lt/kv.Namukas 160kv.


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 296

2008-12-31 14:36 6 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę
Viena toki radau 80 m3/val rekuperatoriu uz "astronomine" kaina http://www.ekoteplo.com/ru/pumps/215/217.html

http://www.controlaer.com/products/heat-recovery-sunwarm.html
reiktu atsivezti is Airijos. Tarp ju yra keli miodeliai su galimybe pajungti gartrauki. Pavyzdziui toks
http://www.greenwood.co.uk/media/pdfs/MVHR70_install.pdf
vartoja tik keliolika vatu elektros ir reguliuojamas nasumas yra 50-180 m3 / val. Bet efektyvumas 70% uz 625 eurus.

Mitsubishi Electric 2008 Lossnay VL-100U-E nasumas 105 m3/val ir kainuojantis $500 naudoja tik 30w elektros, o efektyvumas siekia 77% kai nasumas 65 m3/val.
http://airs.ru/catalog/ventilation/plants-recuperation/household/vl-10
0u-e

Lietuvoje butu tokia nuoroda
http://www.ecodan.lt/modeliai

Sitas ~40m3/val paprastesnis beveik "nemokamas"
http://ekostroy.com.ua/Teh_parametr.html
elektros naudoja tik kelis vatus

Tai cekiski nuo keliolikos kubu nasumo rekuperatoriai, kuriu dydis kaip kartonine batu deze
http://www.regulus.eu/Vetrani-a-rekuperace.asp
Ir kainos eksportui (300 euru)
http://www.regulus.eu/cenik/Price-list-REGULUS.pdf
Kol kas tai butu tinkamiausias pasirinkimas

Prie to pacio pridedu puslapi efektyvumo skaiciavimui
http://www.atrea.lt/en/heat-recovery

Pridedu nuoroda i rekuperatoriu, kuriame imontuotas silumo siurblys
http://www.nilan.com/air-exchangers/nilan-air-exchanger-description.ht
m

Panasu, kad kaina turetu buti ispudinga


http://www.eko2siluma.lt/minirek.html
VL-100-U
Ši Mini rekuperacija naudojama mažesnėse patalpose, konferencijų salėse arba privačiuose namuose, ten kur nėra ventiliacijos. Lengvas montavimas ant išorinės sienos.
75% naudingumo koficentas naudojant šią sistemą.
Oro srautas 65-105 m3/val

http://www.tenko.lt/produktai.php?b_menu=1&id=24&sm=vedinimas&ssm=ved_
asortimentas&nr=1&ext_id=17&submenu_place=1&ext_nr=0

0-100 m3/val decentralizuoto vėdinimo įrenginys montuojamas tiesiai ant išorinės sienos vidinės pusės.
NK siekia 90%, o vėdinimas paremtas CO2 bei santykinės oro drėgmės koncentracija patalpoje, automatiškai prisitaiko prie tuo metu esamo žmonių skaičiaus joje.

Rekuperatorius su virtuves garu surinkeju, kuri platina AMALVA
http://www.komfovent.com/files/domekt/DOMEKT%20irenginiai_LT.pdf

Rekuperacinės sitemos montuojamos į kanalus (LGH-RX)
http://www.eko2siluma.lt/lt/rekuperacines-sistemos/montuojamos-i-kanal
us

Nasumas nuo 30m3/val


angeliuks
Patyręs gerietis

Klube: narys

Parašė žinučių: 1039

2009-01-01 12:38 7 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: angeliuks Įtraukti angeliuks Į adresų knygelę
Musu bendrijoje pensininkai neleido atlikti namo reanovacijos. Bet mes turime individualia sildymo apskaita - galiu uzsukti radiatorius...

Įdomumo dėlei ir pasitikslinimui - tai dabar kiekviename bute yra šilumos apskaitos prietaisas, pagal kurį kiekvienas butas atsiskaito su šilumos tiekėju? Mokate už šilumą tik pagal tą apskaitos prietaisą ir viskas - ar dar ir prideda už bendro naudojimo patalpas?
Kiek kainavo šita šildymo sistemos apskaitos rekonstrukcija vienam buto kvadratiniam metrui?
Domiuosiu todėl, kad aš pats reguliuoju šildymą daugiab.namo šiluminiame mazge.


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 300

2009-01-02 19:58 8 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę

angeliuks rašė:
Įdomumo dėlei ir pasitikslinimui - tai dabar kiekviename bute yra šilumos apskaitos prietaisas, pagal kurį kiekvienas butas atsiskaito su šilumos tiekėju? Mokate už šilumą tik pagal tą apskaitos prietaisą ir viskas - ar dar ir prideda už bendro naudojimo patalpas?

Namas moka uz namo suvartota siluma, kuria padalina tarp butu pagal ant kiekvieno radiatoriaus pastatytus daviklius.

Kiek kainavo šita šildymo sistemos apskaitos rekonstrukcija vienam buto kvadratiniam metrui?
Domiuosiu todėl, kad aš pats reguliuoju šildymą daugiab.namo šiluminiame mazge.

Negaliu pasakyti, nes viskas buvo padaryta nemokamai. Net ir tuo atveju buvo daug priesininku. Kai kurie vos ne visas sienas buvo apsistate radiatoriais...


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 298

2009-01-02 20:00 9 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę
Tai mokestis uz partiju "finansavima"

Monkės biznis, 2008 12 21 20:46
Ekspertams reikėjo pažiūrėti į Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos ataskaitą apie centralizuotos šilumos pagrindinius rodiklius, visų pirma į skaičius apie energiją (kilovatvalandes, teravatvalandes) ir ATLIKTI SKAIČIAVIMUS.
2007 m. centralizuotai tiekiama šiluma buvo tiekiama į 17760 daugiabučių gyvenamųjų namų, jų šildomas plotas 34, 083 mln. kv.m.
Ką mes matome: Lietuvoje 2007 metais šilumos tiekėjai į tinklą patiekė 9, 7 TWh centralizuotos šilumos, pastatuose suvartota 8 TWh.
Skirtumas tarp šių skaičių 1, 7 TWh šilumos – tai nuostoliai trasose (20 proc.). Nuostolių trasose sumažinimas ekspertams nerūpi, o gaila.
Žiūrime toliau. 2007 m. Lietuvos pastatuose suvartotos 8 TWh šilumos pasiskirsto taip: gyvenamų namų šildymui 3, 8 TWh; karštam vandeniui gyv. namuose – 1, 9 TWh,
likę 2, 3 TWh šilumos sunaudoti administracinių pastatų šildymui ir karštam vandeniui.
Ką siūlo ekspertai. Jis sako: pats pirmasis, labiausiai pagrįstas ir ilgalaikis būdas sumažinti išlaidas už šilumą - investuoti į savo būsto apšiltinimą ir šilumos taupymą.
Ką gausime, jei, tarkime gyventojai su valdžios pagalba sukiš į daugiabučių renovaciją milžiniškus pingus – apie 20 mljrd litų (34, 083 mln. kv.m. x 570 Lt/kv.m.).
Po renovacijos šilumos vartojimas namų šildymui sumažės apie 50 proc. (geriausiu atveju), t.y. vietoje 3, 8 TWh gyvenamų namų šildymui reikės apie 2 TWh šilumos (sutaupymas per metus apie 0, 5 mljrd. litų prie tarifo 25 ct/kWh).
Tuo tarpu šilumos kiekis po renovacijos karštam vandeniui gyv. namuose išliks tas pats, nuostoliai trasose ir toliau liks apie 20 proc.
Galutinis balansas. Padarius pilną renovaciją (to niekada nebus) už 20 mljrd. litų Lietuva turės gaminto apie 8 TWh centralizuotos šilumos, o vartotojai pastatuose suvartos apie 6 TWh šilumos.
Su 20 mljrd. litų investicija gauname monkės biznį efektyvumo požiūriu – sutaupymą apie 0, 5 mljrd. litų kasmet, investicijos atsipirkimas apie 40 metų. Tikrai renovacija NĖRA labiausiai pagrįstas būdas sumažinti išlaidas už šilumą.
Be to, padarius renovaciją, po 3-4 metų Kainų komisija padidins šilumos kWh tarifą dėl sumažėjusios realizacijos. Tai daryti leidžia šilumos ūkio teisės aktai ir efektas galutinai dingsta.
Taigi ekspertams reikėjo daugiau paanalizuoti skaičius, o ne lozungais agituoti už renovaciją.
Ką daryti ?? Iš tikrųjų REIKIA tik patvarkyti savo namą, jei daugiabutyje šilumos vartojimas vienam kv. metrui šildyti per metus viršija 100-110 kWh (tikro eksperto patarimas). Tai visų pirma langai butuose, rūsio patalpose, lauko durys. Sienų šiltinimas apsimokėtų, jei statybininkai už šiuos darbus nuo dvigubai išpūstų kainų nusileistų iki realių sąnaudų.

kestutis grinius, 2008 11 26 13:30
Investicinė programa: pirmyn į Rusijos glėbį?
AB "Lietuvos dujos" planuoja investuoti 678 mln. Lt. Planuojama, jog dalis investicijų bus finansuojamos valstybės lėšomis (~178 mln. Lt). Palyginus su 2005-2007 metais, investicijų apimtys didėja 3, 2 karto (465 mln. Lt).
Šiandiena susidaro įspūdis, kad Lietuvos valdžia kalba vieną, o daro visai priešingai. Spaudoje girdime apie tai, kad reikia mažinti priklausomybę nuo gamtinių dujų tiekėjų t.y. tiesiai šviesiai nuo Rusijos. Pasižiūrėjus į Valstybinės kainų ir komisijos patvirtintas investicijas ir jų dydį susidaro įspūdis, kad žengiame visuotinos dujofikacijos keliu: patvirtintų investicijų(tik AB , , Lietuvos dujoms", neįskaitant UAB , , Dujotekana" ir UAB , , Kaupas") suma perdavime ir paskirstyme sudarė beveik 1 milijardą litų. Kur einame mielieji? Todėl netenka stebėtis, kad , tarkime, šilumos tiekimo sektoriuje gamtinių dujų svoris padidėjo nuo 52%-1997metais, iki 88%-2007metais t.y. tiek šilumos pagaminama gamtinių dujų pagrindu. Dešimtmetį vykdėme nusikalstamą valstybės dujofikavimą ir toliau nekeičiame tradicijų.Dujofikavimą vykdėme , patvirtindami investicinius planus ir programas, kurias apmokėjo Lietuvos piliečiai t.y. piliečiai , , savo valia" apmokėjo Rusijos interesus Lietuvoje.Kas už tai atsakys?


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 299

2009-01-02 20:01 10 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę
HA HA HA, 2008 12 21 14:13
Vykdoma reanovacija yra pinigu plovimas. Musu namas, Kovo 11, 37, Grigiskese pateike projekta. Projektas buvo atmestas, nes nera lesu. Pasirodo 200 projektu prieme? Kokiu pagrindu? O pagrindas paprastas - netepsi-nevaziuosi...
Straipsnyje minima pinigu suma yra 1,000 kartu mazesne, negu reikia namu reanovacijai. Reanovacijai turi buti skiriama tiek pinigu kiek ju yra. Todel pinigu skirti reikia tik kompensuoti dali fasado apdailos polistirolu islaidu. Visi kiti darbai turi vykdomi is kitu saltiniu.
Kodel taip nedaroma? Paskaiciuokim kiek kainuoja vieno 15m2 kambario fasado siltinimas - apie 200. Arba 50 litu uz apsiltinimo kvadrata. Tai yra kaina nesiekia ne 15 litu uz gyvenamo ploto kvadrata. Yra tam tikras sluoksnis, kuris nori reanovuotis savo namus visu musu saskaita. Viso labo tai tera 100 namu, o ne 3,000, jeigu tai butu kompensuojamas tik fasadu siltinimas polistirolu.
Ka oligarchai nori prakisti po namu reanovacija. Prisiminkime kaip Rubikonas savo laiku state vandens apskaitos skaitliukus. Skaitliukai, kurie maximose pasruogami po 30 litu kainavo 300 litu. Gyventojams valstybe kompensuodavo ju 50% kainos... Siuo metu su namu reanovacija vykdoma lygiai ta pati afera.
Austrijoje nuo 2011 metu bus statomi tik pasyvus namai. Kitokie uzdrausti. Tai reiskia, kad fasado silumos izoliacijai turi buti naudojamas 30cm storio polistirolas.
""Pasyvus" namas (passive houses) - ka apie tai zinome?"
biteplius.lt/lt/2forum.showPost s/636581.333-=(1861601341?BID=j l iht11tljc5glht6r2u8f9wktdqjgh6

Namu reanovacijai tu PRIVALAI susideti nepakankamos silumies varzos langus, kurie jau siandien turetu buti uzdrausti, o ne kisami priverstinai.

visionwall.com/presentation/pre sentationHTML/sld029.html
lango su plevele varza yra 4 kartus didesne, negu iprasto 2-ju stiklu paketo.

visionwall.com/presentation/pre sentationHTML/sld039.html
pateiktos langu kainos. 4 kartus siltesni langai kainuoja 10% brangiau, negu iprasti langai.

nuo cia apie ilgaamziskuma
visionwall.com/presentation/pre sentationHTML/sld053.html

Kokios isvados?
1. Daugiabuciams istacius 10% brangesnius langus gautume toki pati efekta kiek ir apsiltinus fasadus. Pastaruoju atveju viskas KAINUOTU 10 kartu brangiau.

2. Nuosavo namo silumos nuostolius sumazintume 2 kartus ir nama galima butu sildyti su mazo galingumo geoterminio sildymo sistema. Pavyzdziui toks SS nekainuoja ne 10,000 litu
airpac.eu/ENG/docs/Airpac_Star_ ENG.pdf
Ziemai-vasarai sildymui-saldymui galetu buti tokia "katiline su ventkamera" biteplius.lt/lt/2content.diary_ view_my/1935597-=(386077927
Taip turetume sildymo-vedinimo-karsto vandens ruosimo sistema uz "simboline" kaina

Apsiltinus namus temperatura siluminese trasose turi buti sumazinta iki 50 laipsniu. Tai yra laukia reanovacijos reanovacija. Turi buti irenginejamas zematemperaturinins sildymas. Tie, pas kuriuos jau yra gringinis sildymas, gali pasakyti, kad naudojamas 30 laipsniu temperaturos "karstas" vanduo....


angeliuks
Patyręs gerietis

Klube: narys

Parašė žinučių: 1040

2009-01-03 10:37 11 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: angeliuks Įtraukti angeliuks Į adresų knygelę
...Be to, padarius renovaciją, po 3-4 metų Kainų komisija padidins šilumos kWh tarifą dėl sumažėjusios realizacijos. Tai daryti leidžia šilumos ūkio teisės aktai ir efektas galutinai dingsta...

Šitai esu jau senokai išmąstęs - ir taip tikrai bus, jei kiek daugiau namų pradės renovuotis ir taupyti šilumą. Juk šilumos tiekėjus vistiek reikia išlaikyti mums - vartotojams... Renovacijas, šiaip jau, turėtų pirma pradėti šilumos tiekėjas - renovuoti tinkamai savo trasas ir t.t.


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 304

2009-01-06 11:10 12 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę

angeliuks rašė:
...Be to, padarius renovaciją, po 3-4 metų Kainų komisija padidins šilumos kWh tarifą dėl sumažėjusios realizacijos. Tai daryti leidžia šilumos ūkio teisės aktai ir efektas galutinai dingsta...

Šitai esu jau senokai išmąstęs - ir taip tikrai bus, jei kiek daugiau namų pradės renovuotis ir taupyti šilumą. Juk šilumos tiekėjus vistiek reikia išlaikyti mums - vartotojams... Renovacijas, šiaip jau, turėtų pirma pradėti šilumos tiekėjas - renovuoti tinkamai savo trasas ir t.t.

Tai patvirtina sis komentaras

pil, 2009 01 06 08:10
Mes Vilniuje daug mokame tik tie, kurie prijungti prie didžiųjų miesto magistralinių tinklų, kurie neša didžiulį nuostolį dėl šilumos nutekėjimo. Visi naujai pastatyti namai, net ir gipskartonio kartonkės turi individualų šildymą gamtinėmis dujomis ir magistraliniais vamzdynais nesinaudoja, todėl moka tik kapeikas.
Palyginau savo geltonų plytų 1990 m. statybos (uždaros net be langų laiptinės) namą, deja, prijungtą prie miesto ilgųjų nuostolingųjų magistralinių šilumos tiekimo tinklų ir kolegos tokių pat plytų tik pora trejeta metų jaunesnį daugiabutį, bet šildomą atskirai individualiai gamtinėmis dujomis, tai gaunasi, kad moka tris kartus mažiau, nors namo šiluminė varža netgi šiek tiek mažesnė.
Visus didžiuosiuose miestuose pjauna nuostolingos, šimtakilometrinės, pralaidžios ar net kiauros šiluminės trasos. O naujosios kartonkės jomis nesinaudoja, turėdamos pašonėje individualius atskiro namo katilus.

Todel, turint galimybe uzsukti radiatorius, yra tikimybe susimazinti sildymo kaina su minetu rekuperatoriumi.
http://www.regulus.eu/Vetrani-a-rekuperace.asp
Jo kaina eksportui 300 euru
http://www.regulus.eu/cenik/Price-list-REGULUS.pdf
Prie vedinimo sistemos pasijungti SS kondicionieriu uz 650 litu, kuri naudoti per atodrekius... Pavyzdziui "SIENINIS ORO KONDICIONIERIUS AUS-12H 53R" kainuoja 679,00 Lt
http://www.senukai.lt/index.php?&shp=1&cl=details&pgNr=&anid=000050917
676

building.omnitel.net vienas zmogus teige, kad su tokiu kondicionieriumi jis apsildo visa nama, o per didelius salcius isjungia ir uzkuria kieto kuro katila. Visa lapkriti sildesi tik su situo kondicionieriumi, pastatytu po laiptais. 120 m2 namo sildymas kainavo apie 1 litas / m2.
Suprantama, kad daugiabutyje per salcius tektu atsukti radiatorius. Uzraukus namu apsiltinimo valstybes remiama finansavima, reiketu daugiabutyje isirengti individuoalia silumos apskaita ir radiatorius atsukti tik per pacius salcius. Tokiu atveju sildymo sezonas galetu prasideti tik pries pat salcius. Tai yra 2008-9 metu sildymo sezonas prasidetu apie naujus metus...


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 331

2009-01-22 09:57 13 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę

valstybine parama SS manau butu kaip lengvatos perkant nauja automobili... tik turtingesni zmones galetu ja pasinaudoti.

tikslinga butu remti silumos tinklus kad jie savo sistemose diegtu SS. Stocholmas ~30% sildymo sezono sildosi silumos siurbliais. tiesa tai musu tinklam dar kokius 5 metus netix per daug politiniu malipuliaciju su jais ir DIDELIS pinigu plovimo pavojus siluma ten gaunama is aplinkiniu ezeru ir pagrindine is nuoteku sistemos kombinuotos su valymu

jei rasiu pridesiu grafikus - kai ten mokiausi


tai ir rasau kd per daug spekuliaciju centralizuotai butu.

va kad ir su siuksliu deginnimu ir silumos energijos gaminimu is ju gavosi taip politizuota ir tokia kova del sio biznio kd dieve padek o jau siais metais galejom tureti pirmaji katila ir silumos kaina sumazinti 10-15% kalbu pie VILNIU..

Švedai siule net kaip pagalba konsultacijas/projektavima - bet musu politikai spjove i tai. MATAI JIE siulesi uz dyka projekta ir konsultacijas o musiskiai negalejo ant to $ isplaut tai ir numete lauk.

nors buvo nemaza darbo grupe zmoniu ir is LT is is Svedu kurie idejo dideles pastangas i visa projekta.
taip pat danai siulesi


ooo, 2009 02 08 11:53
KODĖL LEIDŽIAMA BUTUOSE PRISISTATYTI RADIATORIŲ, ŠILDYTIS PO GRINDIMIS, TAI NEKENKIA ŠILDYMO SISTEMAI, O UŽ VAGIAMA ŠILUMĄ TURI MOKĖTI VISAS NAMAS. O KAI ŽMOGUS NORI ATSIJUNGTI ŠILDYMĄ YPAČ PASKUTINIUOSE AUKŠTUOSE, PASIRODO IŠBALANSUOJA VISĄ ŠILDYMO SISTEMĄ, TODĖL NELEIDŽIA ATSISKIRTIneziniukas72
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 81

2009-01-22 10:22 14 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: neziniukas72 Įtraukti neziniukas72 Į adresų knygelę
dekui TEVELIUI pameta daug analitinės sukramtytos info.

bent jau langus i geresnius tikrai daugiabučiuose pakeist jau visus galėjome:

- o kodel nepakeitėm- ner įstatymo kuris kainuoja 1000lt. padaryt.
- esmė paprasta pasikeitei langus saskaita moki su koeficientu 0,8
- nesikeiti moki saskaita 1,2 ar panašiai,-metodiką sukurt manau labai nesunku.

- o jei vilniaus energija tau padarys renovacija- nesutaupysi nieko,- blefas tiems kas daugybos lenteles nemoka


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 348

2009-02-03 08:25 15 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę

SMALSUTE rašė:
Sveiki.Skaiciau diskusijas ir patarimus kol galva apsisuko. Ka patartumet moteriskei del sildymo atsijungimo nuo centralizuoto sildymo? Turiu leidima atsijungti. Bet ar verta tai daryti? Gyvenu 74kv bute. Uz sildyma gruodzio men mokejau 465lt. Uz 1kv gaunasi 6,26lt.Ir nuo ko pradeti?Gal kas praejote tas biurokratines proceduras?

Centrinis sildymas ir sildymas elektra kainuoja tiek pat. Kada pereiti prie elektros? Logiskai, kad tik tada kai nori bute tureti ne 22 laipsnius, o kokius 16... Uzsukus sildyma savo bute vistiek turesi teigiama temperatura, nes sildys kaimynu sienos. Ar nebijot, kad kaimynas jus paduos i teisma, kad jam apmoketumete dali uz siluma? Kokia tai butu suma yra labai lengva paskaiciuoti - uztenka pamatuoti temperaturu skirtuma...

Irengti elektrini sildyma, vietoj centrinio, kainuoja tiek pat kiek padaryti pilna buto KAPITALINI remonta. Geriau pasinaudoti budu kaip taupyti siluma. Sie budai tiek pat reikalingi ar tai butu centrinis ar tai butu elektrinis sildymas. Tam reikalinga viena salyga - isirengti silumos apskaitos skaitliukus. Uzsuk centrinio sildymo silumos padavima ir taip sutaupysi pinigus, nervus ir laika. Tokios galimybes yra "Druskininkietis įrodė, kad neprivalo mokėti už kaimynų šildymą"
http://www.delfi.lt/news/economy/energetics/article.php?id=20354796
Net ir be apskaitos galite pasistatyti karsto vandens boileri ir ruosti nesinaudoti centralizuota karsto vandens tiekimo sisitema. Tik atkreipkite demesi ar jusu elektros instaliacija tam pritaikyta, nes sudeginus instaliacija jos irengimas vertinamas keliais tukstanciais. Geriausiu atveju. O blogiausias atvejis - sudeginsit savo namus.

Apie budus esu sukures tema, nes musu name yra individuali silumos apskaita. Uz gruodzio menesi, senos statybos name, 66m2 buto sildyma sumokejome 249 litus. Kodel tiek "mazai"? Todel, kad mokejome uz tiek kiek suvartojame. Kodel kiti namai daug suvartoja? Todel, kad yra kaimynai, kurie apsistate savo buta radiatoriais, siluma leidzia pro langa, o silumos nuostoliai padalinami bendrai...

Apie tai esu sukures tema "Daugiabucio sildymas ir apsiltinimas"
http://www.biteplius.lt/lt/2forum.showPosts/704368.333-=(1557416093


Carbon
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 51

2009-02-04 17:19 16 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Carbon Įtraukti Carbon Į adresų knygelę
Gyvenu sesiu butu name,Panevezyje.Kol mus silde Panevezio silumos tinklai,uz siluma mokejome 1/3 daugiau nei 50-100 butu namo gyventojai.Paklausus silumininku,kodel taip skiriasi kaina,buvo aiskinama mazdaug taip:"Jusu namas yra mazas,todel patiriate daug silumos nuostoliu-isoriniu sienu ir stogo plotas labai didelis,lyginant su sildomu namo plotu ir t.t."Nuolat siulydavo renovuoti silumos mazga,apsiltinti sienas ir stoga,pasikeisti langus ir taupyti,taupyti,taupyti...
Viena ziemos vakara,visi kaimynai susirinkome siluminiame punkte ir prie Butelis nusprendeme-atsisakyti PŠT paslaugu,silumini mazga ismest n----i o atsilaisvinusioje patalpoje isirengti kieto kuro katiline.Kol neatslugo ryztas,paraseme laiska PŠT,issiunteme ir uzmirsome...Cha chaIr koksgi buvo musu nustebimas,kai,praejus keletui menesiu, gavome atsakyma:
"-Isnagrineje Jusu prasyma,del gyv, namo Panevezyje .... mes nepriestarausime sprendimui, atjungti Jusu nama nuo centralizuoto silumos tiekimo sistemos."
Buvo 2002m geguzes menuo.Kadangi iki rudens reikejo isirengti katiline,puoleme tvarkyt "popierine" dali-steigt bendrija,deretis su bankais,daryt visokius investicinius projektus,energetinius auditus,pramusinet statybos leidima,ruost katilines projekta,dujines dalies projekta ir t.t.UžsispyręsŽliumbia
Nebesismulkinsiu pasakodamas-pasakysiu tik,kad spalio men katiline buvo paleista o sausi-sekmingai priduota eksploatuoti.
Truputi apie katiline-irengti du katilai.Kieto kuro(duju generacinis)Pyros 55 E-ziemos sezonui ir dujinis Dakon P30 LUX-vasarai.(Keletas nuotrauku yra mano dienorastyje).
Dabar truputi apie esme-kurename malkomis ir pjuvenomis.Viso sildymo sezono islaidos kurui sudaro 3000-3500lt.Cha chaNamo sildomas plotas 430m2,turis apie 1200m3.Kambariuose apie 20-24C.Jei mus sildytu PŠT ir palaikytume tokius sistemos parametrus,per 1 men moketume panasia sumaUžsispyręs
Kadangi namas taip ir liko nesiltintas,vadinasi,silumininku kalbos apie didziulius silumos nuostolius buvo blefasKandaAtkreipkit demesi-mes neatsisakem centralizuoto sildymo,o tik pakeitem kuro rusi.Ekonominis efektas-stulbinantis- apie 5,5 kartoCha cha Atsipirkimas-2,5m.Cha cha Jokia renovacija nebutu davusi tokio efekto,paliekant silumos tiekeja MONOPOLISTA.
Jei jau prabilau apie monopoli-vasara karsto vandens ruosimas ir cirkuliacine siluma(gyvatukai),naudojant dujas,mums kainuoja tiek pat,kiek ziema sildymas kietu kuru-apie 3200lt per sezonaApakęsTEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 356

2009-02-05 11:42 17 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę
"Valstybės dalis renovuojant daugiabučius gali mažėti iki 20-30 proc."
http://www.delfi.lt/news/economy/realestate/article.php?id=20425023

miki, 2009 02 05 10:46
...
Kas liečia namų renovaciją, tai mūsų namo valdyba paskaičiavo, kad renovacijai visiškai pakanka tų lėšų,t.y. pinigų, kuriuos kompensuotų valstybė, jei būtų namas renovuojamas ,,ūkio būdu", kai patys samdytumėmės ką norim,patys pirktumėm medžiagas ir t.t.žiūrėtume kuo ekonomiškiau, kai tai pareiškėm savivaldybėje, tai neleido jokiu būdu, matai negalima. Matai ,,sienom apšildyt" reikia projekto kuris kainuotų keliasdešimt tūkstŠypsenair t.t., Bent sužinojom, kiek pinigų mūsų nuplauktų į šoną, o mes taptume daugeliui metų, kaip sakiau bankų įkaitais. Jų paskaičiavimu, man, turinčiai 2 kamb. butą, reikėtų sumokėti savų 30 tūkst. Lt, čia jau be v-bės 50 proc. kompensacijos ir 2 tūkst. Lt savivaldybės kompensacijos. Tai kokia kalba gali būti, kad man apsimoka renovacija, nes ir durniui aišku, kad ji niekada neatsipirks.O kur dar palūkanos bankuiŠypsena

Sis komentaras paaiskina kodel fasado apsiltinimas kainuoja 500 litu, o ne 100 litu:
KurciasKurmis | 02-01 15:12
turiu kaimyna, kurio firma uzsiima mokyklu ir darzeliu renovavimu. Pasisnekam, papasakoja... Darbo ikainiai- maximalus, pelnai-dideli, atkatai-privalomi. Drasiai galima sakyt, kad is tu 2.3 mlrd kokie 700-800mln nuses kysiu ir atkato pavidalu valdininku kisenese (si dalis gali but ir didesne, nes krizes metu visi alkani...), 300-400mln nuses firmu pelno pavidalu (bus uz ka pirkti naujus maybachus, porschus, lexusus...), kokie 600-700mln gris i biudzeta mokesciu pavidalu, dar 200-300mln iskeliaus i uzsieni uz medziagas/mechanizmus, na ir kokie 200mln bus ismoketi darbininkams atlyginimu pavidalu.
Tai kieno remimui sugalvota visa si afera???

Jeigu kam nors pribrendo laikas apsisiltinti namo tai su korumpuota valdzia susideti neverta. Kiek kartu pigiau siltinti be valdzios otkatu galima spresti is building.omnitel.net vykusio dialogo:
--
2008 vasara kai domejausi kainos buvo apie 120 lt/m2, ne maziau. Dazniausiai ir pastoliai ieidavo. Tuo tarpu pagal medziagos sudaro ne maziau 50 lt/m2. Tai ka cia sneketi vejus, kad atpigs per puse. 120/2=60 lt, tai kazkas dirbs uz 10 lt/m2.
? -NETIKIU.+ dar pastoliai kokia kaina sudaro ir ju pastatymas.
--
as irgi nesuvokiu is kokios lemputes cia kaikurie zmones tokias kainas traukia. 40 - 50 Lt/m2 su medziagom!!??, kai vien medzigos kainuoja nuo 50 Lt/m2. gal krizine psichoze paveike?
--
taigi jei medžiagos kainavo 45 lt/m2 pernai, nenustebčiau jei šiemet _tos pačios_ gautųsi po 30lt/m2
--
na tai va, vis gi normali (reali) rinkos kaina yra 50-60 Lt./m2, krizine kaina kaip parode skambutis yra ~30 Lt/m2. visi statybininkai isties panikoj, visi laukia pavasario, pasiulymu nera ir taip sakant geriau zvirblis rankoj, nei jautis laukuos.. kokia kaina realiai nusistoves dar anksti prognozuoti, matysis po pavasario. manau gyvensim tokios krizes salygomis, kurios galbut istorijoj nebuvo, taip kad.. statytis siuo laikotarpiu apsimoka, tik pinigu reikia turetiŠypsena kitas dalykas, nepamirsk planuojant islaidas uzmesti virsaus, nesivaikyk zemiausios kainos, nes nukainuota duona ne visada skani. as nerizikuociau skaiciuot po 25 Lt/m2
--
imonese kaina gaunasi apie 2 kartus didesne. Bent jau as savo imoneje planuoju 85-95lt/m2, priklausomai nuo dekoro, su polisterolu...

Is komentaru matosi, kad "otkato" kaina iki 10 kartu didesne, jeigu nesusidetumete su korumpuotais parazitais. Kur dingo okupaciniu laiku istatymas, kad uz prirasytus darbus isskaiciuojama ir kaltininku. Kodel Lietuvoje neegzistuoja teise kai parazitai patys turi irodineti is kokiu guziku pasistato namus ar atostogauja uz Lietuvos ribu. Civilizuotose valstybese, itarus korupcija, neirodzius savo pajami saltinio KONFISKUOJAMAS visas turtas nepriklausomai KIENO vardu iregistruotas...


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 357

2009-02-05 12:53 18 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę
jule, 2009 02 05 15:22
man buto renovacija kainuos 80000 lt ,as nepasirasiau,man 55 metai pajamos -pensija 580lt,kas duos paskola ir is ko moket!atsakymas toks " namas 80procentu sutiko,bus renuovojama"o is manes isreikalaus per anstolius. TEISININKAI ATSAKYKIT AR TAI TEISETA? TAI GRYNAS REKETAS !
--
dana, 2009 02 07 14:51
su ta renovacija tai visus pinigus issiurbs is musu visu ir kiek tai kainuos,energetinis projektas? Techninis pojektas? MUSU NAMAS 3 AUKSTU ,DVIEJU LAIPTINIU 1.6 MILIJONO PASKAICIAVO!Gyventojai neteko zado,bet jau parasai yra,ka dabar daryt,dalis pinigu jau imoketa,padaryti projektai.darbus pradeda vykdyt ,kas nemokes,per anstolius isreikalaus, taip paaiskino savivaldybes meras.!
--

hamas, 2009 02 08 10:43
Vienam šimto butų namui apšiltinti ,pakeičiant laiptinių langus ir sutvarkant stogą užtektų tik 300000 LT . Taigi vid . vienam butui atsieitų tik 3000LT . Taigi jei už tris mlj galima pusę lietuvos daugiabučių sutvarkyti tik reikia statybininkams pelnus prikirpt.

to: hamas, 2009 02 08 11:41
cia, matyt, tik stogo ir langu pakeitimas tiek kainuoja. mano daugiabutyje yra tik 20 butu, 4 aukstu pastatelis, 2 laiptines, beveik visi butu langai plastikiniai. kai paskaiciavo, kiek kainuotu renovacija (be vamzdynu, nes jie jau, kaip ir silumos mazgas, sutvarkyti), tai apsalau - 800 tukstanciu. taip, neapsirikau -800 tuks. jei remtu valstybe 50 proc., liktu 400 000, tai, primetus palukanas, vidutiniskai vienam butui iseina 40 000. per kiek laiko tai turi atsipirkti. p.s. sausi uz 83 m2 buto sildyma mokejau 330 lt.

"Tvirto kumščio politika neišvengiama"
delfi.lt/news/economy/energetics/article.php?id=19738856

Valstybe turetu finansuoti ne procentus, o apsiltinamo fasado kvadratus, nes kalbama ne apie otkatus. Kokia butu itaka biudzetui? Skaiciavimai rodo, kad uz valdzios skirtus pinigus zmones apsisiltintu apie 50 kartu daugiau namu. Kokia tai butu itaka zmoniu piniginems? Kai kuriais atvejais zmonems visiskai pakaktu biudzeto pinigu ir is savo kisenes nereiketu moketi nieko...
Is tikro valstybe turetu siame procese turetu dalyvauti minimaliai. Butiniausi darbai yra fasado siltinimas ir individuali silumos apskaita butuose. Visus kitus darbus pajegus atlikti patys gyventojai INDIVIDUALIAI pagal savo POREIKIUS...
Projektus turetu finansuoti savivaldybe. 2000 litu uz fasado siltinima ir individualia silumos apskaita yra daugiau, negu pakankama. Paskelbkit konkusa, kad reikia paruosti Vilniaus Lazdynu rajono gyvenamu namu reanovacijos projekta ir pasiulykite 100,000 - kils "mustynes" del tokio uzsakymo. O tai reiskia, kad vieno namo "popieriu" tvarkymas kainuos maziau kaip 500 litu... iskaitant visus otkatus...


Carbon
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 52

2009-02-05 21:15 19 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Carbon Įtraukti Carbon Į adresų knygelę
Galiu pailiustruot,kaip ir kiek "uzauga" kaina Cha cha
Musu bendrijai buvo siuloma irengti katiline uz 18000-20000lt,su salyga,kad mokam grynais ir iskart.
Kadangi naiviai tikejom,kad valstybe ir savivaldybe mums padengs dali islaidu ir moketi reikes maziau,pasirinkom oficialu kelia per bankus...
Galutine kaina tokia:
33899lt uz atliktus darbus
1000lt investicinis projektas
1000lt enargetinis auditas
1000lt darbu prieziuros specialistas
~1000lt Katilines eksploatacijai reikalingi pazymejimai(kieto kuro katilu eksploatacijos ir prieziuros specialisto;automatizuotu ir dujiniu katilu eksploatacijos ir prieziuros specialisto;Siluminiu mazgu eksploatavimo ir prieziuros specialisto;ir dar kazkoks-jau ir nebepamenu).
500lt katilines projektas
1000lt kitos smulkios islaidos
Uz katilines irengima buvo permoketa 14000lt
Uz popierine dali 4000lt
Kitos islaidos 1000lt
VISO 19000LT
Tik katilines projektui negaila isleistu pinigu-be jo butume prapuole bendraudami su rangovu.
Visa kita-auditas,invest.projektas ir t.t. buvo atliekama tik del "pauksciuko",nemacius pacio pastato.
Pazymejimai gauti per 1.5h per pazintis.
Buvo imta paskola is banko 10-ciai metu,su 11% palukanom.
Isvadas darykit patysKietas


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 373

2009-02-09 12:10 20 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę
"Renovacijos viltis – nauji vėjai"
delfi.lt/news/economy/realestate/article.php?id=20485167
...
"Neseniai kalbėta, kad senus namus būtų galima renovuoti ir pastatyti ant jų antstatus, kuriuose būtų galima įrengti naujus butus. Idėja tikrai gera. Bet neaišku, ar galima tokius siūlymus įgyvendinti, ar tam reikia visų name gyvenančių savininkų sutikimo. Stogas – juk visų dalinė nuosavybė, tad užtenka vieno piktavalio ir procesas sustotų. Teisinių nesklandumų yra daug. Kai jie visi bus išaiškinti, bus galima pasakyti, kaip važiuos renovacijos traukinys", – sakė R.Dargis
...
Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų duomenimis, šiuo metu vidutinė daugiabučio modernizavimo projekto vertė siekia 1,9 mln. litų.
...
Bankai, kreditų prašančioms bendrijoms pasirenkant paskolų laikotarpį, patardavo apskaičiuoti įmokų dydį. Paprastai rekomenduojama, kad vienam butui per mėnesį netektų mokėti daugiau kaip 100 litų.

Ji, 2009 02 09 13:27
Skaitau komentarus ir tokia reklama Šypsena
Jai zmogus ziema moka 250Lt uz sildyma , vasara jis uz ja nemoka , o cia mokesi dar ir vasara uz renovacija ir uz sildyma manau tikraibu ne ka maziau kaip 200Lt +po 100Lt vasara -ne sildymo etu.Kokia logika man renovuoti nama?
Pas mus PVC langai , sarvo durys , balkonas stiklintas ir langai praviri ziema.Suprantu padaryti REGULIUOJAMA sildyma.O ne pati nama renovuoti.

APSKAITOS RENOVACIJA BŪTŲ NEBRANGI, 2009 02 09 15:30
PIRMIAUSIA BUTO ŠILUMOS APSKAITA 2009-02-06 15:34
KAD NEBŪTŲ PINIGŲ PLOVIMO REIKIA:
1. Pradėti renovaciją nuo butų šilumos apskaitos.
2. Atskirti šilumos gamintojus nuo šilumos tiekėjų.
ĮRENGTI BUTO ŠILUMOS APSKAITĄ, 2009 01 30 15:32
PIRMIAUSIA PRADĖTI NUO BUTO ŠILUMOS APSKAITOS, NES JOS ĮRENGIMAS NEBRANGIAI KAINUOJA
Atlikti šiuos įstatymų pakeitimus:
1. Leisti pačių daugiabučių gyventojų pageidavimu įsirengti BUTO šildymo apskaitą, gaunant valstybės pagalbą arba įstatymiškai įpareigoti tai padaryti šilumos tiekėjus.
2. Parengti tipinius daugiabučių renovacijos projektus ir jų sąmatas (būtų mažiau apgaulės).
3. Duoti teisę patiems gyventojams atlikti daugiabučių renovaciją, pasinaudojant valstybės pagalba (renovacijos išlaidos žymiai sumažėtų).
4. Įvesti privalomą BUTO šilumos sistemOS renovaciją.
5. PARENGTI TEISINGUS ŠILUMOS VARTOTOJĄ GINANČIUS TEISĖS AKTUS.
P. S. JAU DABAR IŠ ŽINIASLKAIDOS DAROSI AIŠKU KAIP STAMBIOSIOS STATYBŲ FIRMOS "GARDŽIUOJASI" KAIP SĖKMINGAI JOS ŠILTINS SIENAS IR STOGUS, O APIE KIEKVIENO BUTO INDIVIDUALIĄ ŠILUMOS APSKAITĄ, NET NEUŽSIMENAMA.

nieko nebus!, 2009 02 09 15:22
teisineje bazeje velnias koja nusilauztu! net jei bendrija nutaria atsinaujinti nama, o keli diedukai atsisako - kas uz juos mokes??? ismesite juos is butu "uz skolas"??? mes tik silumini mazga uz keliasdesimt tukstantuku atnaujinom ir tai nervu pakako...
sutvarkykit tiksliai ir suprantamai istatymine baze - tada zmones gal ir rizikuos?

is Kauno to o, 2009 02 09 14:31
reikia mazge statyti du skaitliukus!!! karstam vandeniui ir sildymui!!!! weinas namas ishsikovojo per teismus Kaune o visa Lietuva tik ir verkia kad vagia vagia.... pas juos berods uz gyvatuka po 18 lt kai pas kitus kauniecius po 45! cia rase Kauno dienoj neperseniausiai.....

voice to is Kauno, 2009 02 09 15:06
Nei aš, nei mano darugas iš valstybės nieko neprašome. Mes norėjome gyventi šilčiau, tai ir pasidarėme taip, kad mums būtų šilčiau. O svarbiausia, kad už mūsų patogumus nereikia mokėti nei Jums, gerbiamas Kaunieti, nei kam kitam. Mes piktinames, kad mūsų pinigais norima pagerinti buitį kitiems. Dar kartą sakau, kodėl visi mokesčių mokėtojai privalo apmokėti grupelės žmonių gerovę? Tai gal dar ir automobilius jiems nupirkim, jei jie jų patys neįkanda? Kiekvienas gyvena pagal savo išgales. O išgales dažniausiai apsprendžia norai. Taigi, drąsiai galiu teigti, jei laiptinė nuolat primyžta, reiškia gyventojai tai toleruoja. O gal reikėtų siųsti valytoją iš savivaldybės? Mes apmokėsim!

is Kauno to KODEL, 2009 02 09 14:28
tawes paskolos nepriwers imti! ims bendrija! jai surinks 51% parasu "UZ" tada po renovacijos bendrija ims paskola o jai tu bendrijai nemokesi gausi kwietima y teisma o jai tada nemokesi tai tada anstoliai ateis Šypsena)))))) turbut Šypsena nors iki anstoliu niekur dar nedaejo - neteko girdet.... bet pagal civiliny kodeksa tau priklausys moket nes dauguma "UZ". na pwz nusipjauk tu namie radiatorius ir sakyk wisiems kad ash atsijungiau nuo tarkim Kauno energijos Šypsena) bet jie tau kvitukus wistiek sius Šypsena))))

nesvarbu, 2009 02 09 14:16
Renovacija gerai bet....
ka daryti tiems kurie pasieme paskolas 30-40 metu butui (senos statybos)pirkti. o dabar dar ir uz renovacija moketi.
pirmiausiai reikia kad patys zmones reguliuotu sildyma (ir moketu tik uz savo sunaudota energija) o ne kiek silumininkai pleskina + moka uz save ir prasiskolinusius kaimynus.

LIBERALIZUOKITE KOLCHOZINI SILUMOS UKIO ISTATYMA!,
2009 02 09 12:28TIKRAI NEPRITARIU TOKIAM VYRIAUSYBES SPRENDIMUI.
Tai labai brangus ir mazai efektyvus sprendimas.
Geriau pirmiausia liberalizuokite SILUMOS UKIO ISTATYMA, leisdami daugiabuciu gyventojams nevarzomiems atsisakyti silumos tiekeju pasluagu. Juk dabartiniame istatyme numatytos prievartines normos - grubiai PAZEIDZIA ZMOGAUS TEISESIR ES DIREKTYVAS.
Be to zymiai didesni taupymo efekta duotu ne pastatu renovacija, o SILDYMO SITEMOS INDIVIDUALIZACIJA. Leidziant zmonems reguliuoti silumos suvartojima. Juk dabar nuolatos knciame nuo BUTU PERKAITINIMO. Ir pakeisti cia nieko neimanoma. Juk neme butai ivairus. Tarkim mano pakeisti langai, uz radiatoriu reflektoriai. Tad bute karsta. Tuo tarpu kiti zmones net langu nepsikeite... Zinoma, dauguma ju socialiai rmetini, gauna dosnias sildymo kompensacijas. Tad nesuinteresuoti kazka keisti. Tad ir mes mokame dvigubai: ir uz butu perkaitinima, ir i valstybes biudzeta, is kurio dosniai dalijamos kompensacijos... SOCIALIZMAS....
Tad AKTYVIAI PRIESINSIUOSI BUTU RENOVACIJOMS ir taip pat AKTYVIAI PALAIKYSIU SILUMOS UKIO ISTATYMO LIBERALIZAVIMO IR SILDYMO SISTEMU INDIVIDUALIZAVIMO IDEJAS.
TAI - PATRIOTINE POZICIJA. Juk dabartine situacija yra negatyvi del siu priezasciu:
1). YRA SOCIALISTINE,
2). PAZEIDZIA ES DIREKTYVAS,
3). PAZEIDZIA ZMOGAUS TEISES (turto nelieciamumo, teises rinktis),
4). BRANGIAI KAINUOJA LIETUVOS BIUDZETUI, DOSNIAI 5). FINANSUOJA RUSIJOS ENERGIJOS RESURSU EKSPORTUOTOJUS,
6). DIDINA LIETUVOS EINAMOSIOS SASKAITOS DEFICITA;
7). TU62IAI 6VAISTO ENERGIJOS RESURSUS,
8) DIDINA APLINKOS TARSA, TUO PAZEISDAMA KIOTO PROTOKOLUS
libertarian

propoganda, 2009 02 09 11:35
Negalvočiau, jog daugiabučių namų renovavimas šiandien yra tikslingas ir tikriai pirmaeilis žingsnis. . .
...
3. Neįmanoma užtikrinti renovavimo proceso skaidrumo, nes paskyrus lėšas tokiai programai nemaža dalis lėšų būtų "išplauta" visokiems "otkatams", nebūtoms paslaugoms, o visas tas gultų ant gyventojų pečių.
4. Yra labai nemažai "nemokių gyventojų" ir tai būtų stabdys tokiam žingsniui
5. Renovavimas- neteisinga priemonė "gelbėti statybų verslą" perkeliant finansinius įsipareigojimus ant gyventojų pečių, nes jei statybų apimtys sumažėjo daugiau nei 40 proc, tai reikia tiesiogiai tą "statybų verslą" ir finansuoti suteikiant ilgalaikes paskolas jiems, kurios būtų dengiamos(garantuojamos) statybinių bendrovių turtu, o ne gyvbentojų įsipareigojimais
6. Ar ne tikslingiau tada(ypač ten kur žemė brangi ir vieta patraukli) griauti tuos"senus namus"(nes toks renovavimas neužtikrina kapitalinio remonto), kredituoti 50proc. statybų vertės(užtikrinant projektų skaidrumą ir priežiūrą), statyti aukštesnius namus (pakeisti aukštingumą), pritraukiant tas pačias statybų bendrovių ir bankų lėšas, tada ir gyventojams ten gyvenusiems nedaug reiks prisidėti ir žemės bus sutaupyta ir miestas neišsiplės dešimtimis km. ir gyvenamojo ploto pasiųla bus ta pati, o ir ekonomija bus akivaizdi, nes bus sutaupyta sanaudos pamatams, aikštelių paruošimui ir paruošiamiesiems darbams. Atsiradę "laisvieji butai" galės būti naudojamas kaip pakaitinis fondas, ar "laikinasis būstas" laukaintiems "savų naujų statybų".
6. Reikia , kad "gyvenamo būsto programa" būtų priimta ir joje būtų atsižvelgta ne į ką nors kitą, bet į gyventojų poreikį "turėti būstą" ir taip sudaryti programą, kad prioritetas joje būtų žmogus (ne bankai, ne stat. bendrovės, ne klerkai)Neišdiskutuotas tai dar dalykas ir nepadaryti skaičiavimai galutinai ir neįvertintos visos mano minimos aplinkybės, todėl reikia įtraukti žmones į diskusiją, išklausyti jų argumentus ir tada teisingai patarti žmonėms, kokį variantą, pagal esamas sąlygas jiems tikslingiau pasirinkti.
7. Pakeisti įstatymiškai, įvedant įkainius, pelno normas ir griežtą atsakomybę( padengtą turtu, piniginėmis kompensacijomis ir baudžiamąja atsakomybe) žmonių susijusių su tokios programos projektavimu, dokumentų forminimu, vykdymu, priežiūra, bei tvirtinimu, kad visi ėmęsi dirbti šiame sektoriuje žinotų, kur eina ir kas jų laukia
Iš viso to matosi, kad renovacija yra tik viena iš galimybių (jei bus peržiūrėtos kitos nepasiteisinančios), todėl NEREIKIA RENOVACIJOS VAJAUS. . .Kitas reikalas visuomeninių pastatų(mokyklų, darželių, įstaigų ir t.t.) renovacija, ji yra žymiai paprastesnė ir efektyvesnė dėl darbų galimybės ir taupymo.
O Šiaip,REIKIA PROTINGOS BŪSTO PROGRAMOS. . . , kuri leistų pasirinkti optimalų variantą.

zigmas, 2009 02 09 11:34
o blogiausia tai,kad renovacijos bus vykdomos pigiausiomis medziagomis (tinkas fasadui)- tai reiskia,kad namai bus grazus max 5metus. po to vel reikalinga renovacija bus fasadams. pa pigiai apdailinti namai nezada nieko gero. bet statybininkams patogu, daugiau ir dazniau darbo bus Šypsena
---
Nera reikalavimu - nera kokybes...


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 376

2009-02-09 16:50 21 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę
Asta, 2009 02 09 20:05
Gyvenu renvuotame name. Is kart i tai labai skeptiskai ziurejau, taciau dabar esam visai patenkinti. Nors sildymas smarkiai pabrango, taciau mes mokame gan mazai. Uz gruodi mokejom 75,80Lt. (butas 52kv.m.) Butas tikrai siltas, o ir namas grazus, net aplinka kaimynai netersia, pasitempe. Per menesi tenka moketi 79Lt, uz renovacija. Ir taip visus 20m. Taciau zinant,kad viskas brangsta, tai tie pinigai nebaisus, nes gal greit tik duona su pienu tiek kainuos.

Skaičiuokite patys, 2009 02 09 15:04
Lietuvoje pagal LSTA duomenis daugiabučių gyv. namų šildymui 2007 m. suvartota vidutiniškai 110 kWh/kv.m metus.
Kauno vidurkiai (duomenys Kauno energijos portale):
5 aukštų namams: 95-105 kWh/kv.m metus; 9 aukštų namams: 96-104 kWh/kv.m metus; 12 aukštų namams: 115-125 kWh/kv.m metus;
16 aukštų namams: 135-145 kWh/kv.m metus. Tvarkingi, gerai prižiūrėti, bet nerenovuoti namai Kaune šilumos panašiai ir vartoja (žinau ne vieną konkretų atvejį). Tokiems namams renovacija atsipirks po 20-30 metų.
NAUJOS STATYBOS namai šildymui suvartoja 45-55 kWh/kv.m metus. Todėl renovacijos naudą analizuoti reikia pradėti nuo konkretaus namo faktinų šilumos sąnaudų per metus ir lyginti su galimais pasiekti skaičiais (45-55 kWh/kv.m metus). Labai prastiems namams gauname šiuos skaičius.
PVZ 1. Jei name šildymui reikėjo 200 kWh/kv.m per metus ir tarifas 25 ct/kWh, tai kvadrato šildymas per metus atsieis 50 litų, o viso 60 kv.m. buto šildymas bus 3000 litų/metus (be karšto vandens išlaidų). Jei renovacijos išlaidos 500 litų/kv.m., ir jei šilumos vartojimas sumažės iki 45-55 kWh/kv.m metus, tai ši investicija duos 150 kWh/kv.m per metus energijos ekonomiją ir įdėtos lėšos atsipirks per 500/37,5 = 13 metų (prie tarifo 25 ct/kWh).

PVZ 1. Jei name šildymui reikia 300 kWh/kv.m per metus ir tarifas 25 ct/kWh, tai kvadrato šildymas per metus atsieis 75 litų, o viso 60 kvadratų buto šildymas bus 4500 litų/metus. Jei renovacijos išlaidos 500 litų/kv.m., ir jei šilumos vartojimas sumažės iki 45-55 kWh/kv.m metus, tai ši investicija duos 250 kWh/kv.m per metus energijos ekonomiją ir įdėtos lėšos atsipirks per 500/62,5 = 8 metus (prie tarifo 25 ct/kWh). Tačiau abejoju, ar yra tokių daugiabučių, kur 60 kvadratų buto šildymas bus 4500 litų/metus (be karšto vandens išlaidų).

IŠVADA: Renovuoti tikslinga tik tuos namus, kur šilumos sąnaudos šildymui viršija 200 kWh/kv.m per metus (prie tarifo 25 ct/kWh ir renovacijos išlaidų 500 litų/kv.m.).
Kas norit, galite pasiskaičiuoti prie kitų tarifo ir investicijos dydžių. Sėkmes.


TEVELIS
Atkaklus dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 365

2009-02-16 12:17 22 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: TEVELIS Įtraukti TEVELIS Į adresų knygelę
Netycia radau ko ieskojau.

http://termona.lt/lt/rekuperatoriai__turbinos/
UAB "Termona" jau penkti metai gamina savos konstrukcijos lietuviškus 50, .... m³/h našumo rekuperatorius...

Teks susisiekti su imone, kad suzinoti daugiau apie trchnines charakteristikas.


berazumis
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 160

2009-02-16 18:05 23 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: berazumis Įtraukti berazumis Į adresų knygelę
isvada teisynga, netgi reiketu prideti, kad jei nesusitvarkys valdzia su Dulkija, tai renovacija dar labiau gali neapsimokieti, nes Rubikonkiniai germanai kels paskirstymo kaina taip kaip dabar daro ju tautieciai vst ir rst savinykai, aiskindami, kad reikia taupyti ir dar karta taupyti, nesivedinti, sedet prisiperdus ir banka mylet Juokiasi

naminis
Geras senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 7278

2009-02-16 22:00 24 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: naminis Įtraukti naminis Į adresų knygelę
Isvada-apsikai delna,apsik ir nyksti. Renovacija yra BUTINA,bet tuo paciu vertetu pamastyti ir apie nuosava katiline.

berazumis
Dalyvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 163

2009-02-16 23:22 25 žinutė iš 202 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: berazumis Įtraukti berazumis Į adresų knygelę

naminis rašė:
Isvada-apsikai delna,apsik ir nyksti. Renovacija yra BUTINA,bet tuo paciu vertetu pamastyti ir apie nuosava katiline.


jo paimk paskola dar ir katilinei, taves banke laukia,
sakyciau tipishka piaro auka,
kad atpigo nafta ir litras benzo USA kainuoja 1Lt, kaip pries 10 metu, tai to nematot,
is visu pusiu toliau sklinda riksmas, kad viskas tame skaiciuj ir sildymas brangs ir vienintelis isheitis yra pasiskolinti pinigiu ir pirkti kailinius pas ta pati zhyda, kuris shildymo kainas i padebesius uztrauke, ir tas kainas moketi toliau JuokiasiJuokiasiJuokiasi


Versti kitą puslapį
Puslapiai: 1 2 3 4 5 paskutinis> 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Mano būstas: 9.888 Žinučių forume 332.111 432 Narių klube 876 Banga.lt laikrodis 04:10 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiMano būstas

Moderuoja: BangaLT, arviuz, !
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Daugiabucio sildymas, apsiltinimas, renovacija

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai