Apkerpėjęs verslo elitas

Apkerpėjęs verslo elitas

idomiai cia buvot pradeje diskutuoti :wink:
As jau 4 metai dirbu UK interneto dizaino firmoje, tai galima sakyti maciau ir silto ir salto…
Bet ka pastebejau cia kad valdzios pagalba IT srityje labai padejo suaktyvinti rinka. pries kelis metus UK pristatymas internete buvo zemiau skurdaus, ta pati problema kaip ir lietuvoje dabar, kaip suprantu - palaukim, paziurekim ir t.t.
Mazos firmeles stengesi, dege, tada valdzia prieme palaikancius IT sprendimus (pvz uzmoketi is valdzios fondu iki 50 % islaidu kuriant IT infrastruktura) ir atejo dideli rykliai… O kai dideli jau imerkia savo pinigus, tai valdzia vel gerina salygas, vel atsiranda terpe i rmazoms firmelems ir reikalai juda i prieki…
Bet esme manau - kazkam reikia pradeti, aukotis net. Lietuvoje ismananciu kaip dirbti yra, tik kolkas nelabai aisku ka daryti kaip suprantu, nes nera dar to virduliavimo. Bet zmones masto, dirba ir planuoja, nera jau taip blogai.
O kaip jum Indijos pavyzdys - nors indu % kuris turi priejima prie internet yra net mazesnis nei lietuvoje, kurie programeriai yra vieni is gerbiamiausiu pasaulyje? (jie turi IT ministerija, be valdzios palaikymo kaip ir is svento pasidejimo niekas negimsta…)

Sonečkai dėl reklamos - reikia parodyti ROI iš Int-t reklamos ir pasiklausti, kiek firma išleidžia reklamai laikraščiuose. Aišku, reikia atsižvelgti, kad Int-t sklaido/sklando 90 proc tik jaunieji, o jie arba skurdūs studentai arba pinigingi "naujieji", kuriems (-ioms) kelionės po parduotuves - vienas iš laisvalaikio praleidimo šaltinių.

Jo nepatingėjo tautiečiai parašyti. Bet gal as ir ne į tema bet aš pasakysiu savo nuomone apie elektronine prekyba. Visa tai kas vyksta Lietuvoje tai paolkas yra zmoniu maustymas ir bandymas kažka padaryti. As kažkuria diena pabandžiau nusipirkti iš Mikro visatos dangteli telefonui. Tai kaina tipo 18litu mažesnė nei parduotuvėje, bet už atvežima vis viena paima tuos 18 litu ir kaina vis viena gaunasi ta pati kaip salone. Tiek kad salone dar gali normaliai apžiūrėti daiktą. Tai koks Jus man pasakykite navaras pirkit On-line?

Kažkur čia buvo labai gerai pasakyta - reikia poros gerų istorijų apie pasakišką naujosios ekonomikos sėkmę (būtinai su nuotraukomis ir filmuota medžiaga - iš vienos pusės "Ferrari", iš kitos - blondinė), kurias savaitę kitą pagromuliuotų laikraščiai, televizija, radijas ir Lietuvoje tikrai prasidėtų šioks toks e-komercijos bumelis. Juk idėjų yra, technologijų yra, esama įstatymų baze irgi galima šiaip ne taip naudotis, tačiau nėra vartotojų.
Viešoji nuomonė šiuo metu Lietuvoje iš esmės yra kontroliuojama tradicinių žiniasklaidos priemonių, kurios savo prieduose apie kompiuteriją rašo beveik tik apie programinę ir aparatūrinę įrangą. Vartotojui viskas lieka labai miglota - procesoriai, atmintis, hard’ai etc. O ką iš to galima išspausti, kaip panaudoti, kaip uždirbti arba sutaupyti - apie tai beveik nekalbama. O juk reikėtų naujosios ekonomikos idėjas išversti į eiliniam vartotojui suprantamą kalbą, kuri, deja, yra gana primityvoka, nedaug kuo besiskirianti nuo meksikietiškos muilo operos.
Teko pora mėnesių dirbti "Amazon" Vokietijos padalinyje. Dažniausiai įvairiausiuose susirinkimuose svarstoma problema buvo viešieji ryšiai - kaip vartotoją pripratinti prie naujų pirkimo schemų, kaip paversti juos įprastiniu veiksmu? Juk ankstesnieji pirkimo modeliai - ateini į parduotuvę, pauostai ir pačiupinėji, užeini į ofisą, tave sutinka pana ilgomis kojomis - formavosi pora šimtmečių, o dabar naujuosius norima įdiegti per pora metų. Atrodo, tai elementarūs dalykai, tačiau būtent nuo jų priklauso sėkmė.
Ne visi stambūs Lietuvos dienraščiai dar yra susipratę, kai kur dar galima įterpti reikiamų straipsnių apie naujosios ekonomikos sėkmės istorijas, kurti naujuosius e-herojus, e-supermenus. Kartu su jais ateis ir pagyvėjimas rinkoje. Ir jokie seni pirdylos čia nieko negalės padaryti.

Ishmintis liejasi kibirais.Tai didzhiai gerbiami ponai,kodel būdami tokie protingi,rankovių dar neatsiraitojote?

Sveika, garbioji publika,

Gal kas nors man gali paaiškinti, kodėl apie naująją ekonomiką mūsų šalyje šneka beveik išimtinai politikai - arba jau tupintys valdžioje ir besistengiantys ją išlaikyti, arba dar tik besirengiantys žygiui į valdžios kėdes?

Kur gi verslininkai - tas pleištas, užsieniuose pramušantis revoliucijas ekonomikoje? Gi verslininkai tūno po šluota ir tyliai inkščia. Elektroninė komercija? Pataisykite, jei klystu - tačiau mano galva jos problemomis kažkodėl irgi domisi beveik tik valdžia. Verslininkai laukia. Laukia elektroninę prekybą reglamentuojančių įstatymų, didesnio interneto vartotojų skaičiaus, mokesčių lengvatų ir dar velnias žino ko. Ir žinote ką? Manau, kad nesulauks. JAV elektroninio verslo bumas radosi ne vyriausybės iniciatyva (ši, žinoma, padarė labai gerą darbą netrukdydamas ir pradžioje šiek tiek investavo į infrastruktūrą - tačiau atitinkamas etapas pas mus jau praeitas, "stuburinė" infrastruktūra sukurta jau geri dveji metai). Jei įmonių vadovams nereikia didesnio efektyvumo, naujų technologijų, naujų verslo modelių, vyriausybės įsakai ir įstatymai čia niekuo nepadės. O jei reikia - įstatymų trūkumas nebus kliūtimi; pagaliau ir patys įstatymai bus priimti kur kas greičiau (kaip spėriai prastumiami seniesiems pramonininkams reikalingi įstatymai, ne kartą matėme).

Seni pirdalai šalies į naująją ekonomiką nenuves. Metas atsibusti ir pasiraitoti rankoves.

Randas rašė:

Keli faktai :

  1. Estija skelbiasi, kad jų Internet naudotoju penetration arteja į 30% , tuo tarpu Lietuvoje - tik į 10%.

  2. Delfi e-shop padarė virš milijono Estijos kronų apyvartą (250 000 Lt) pardavinėdami vien tik bilietus į T Turner koncertą Taline.

  3. Internet bankininkystė eiliniams žmonėms Lietuvoj teikia tik Hanza Bankas (Estijos firma ir Estiškas sprendimas!!!)ir nuo 09.01 - Vilniaus bankas. O Estijoje jau keli metai ta paslauga veikia.

Išvados - reikia, kad visuomenė subręstų ir susiformuotų paklausa. Tada atsiras ir firmos, kurios pasiūlys (jau siūlo) savo paslaugas…

P.S. Dėl LR. Tam ir yra laisva konkurencija, kad pataisytų negerus sprendimus ar laukimą. DELFI ir BANGA geras pvz. neišnaudotoms LR galimybėms…
Jei patys lietuviai nesusitvarkys, tai užsieniečiai ateis ir patvarkys. GLOBALIZACIJA !!

Randas rašė:

Problema tame, kad net ir infrastruktūros provaideriai Lietuvoje šiandien domisi tik taip vadinama B2C (business to consumer) elektroninės komercijos puse - interneto parduotuvės, portalai, etc; Tačiau kol Lietuvoje tokia situacija su vartotojais ir tokios interneto kainos, verslininkams tikėtis gero pelno iš šios srities nerealu.

Tai apie ką tu kalbi yra taip vadinama B2B (business to business) elektroninė komercija. Kol kas negirdėjau, kad kuri nors IT firma Lietuvoje rimtai domėtusi šia sritimi. Įdomu kiek yra Lietuvoje žmonių bent girdėjusių apie tokias kompanijas kaip Ariba, Commerce One, I2 Technologies, Siebel ar ir kt., kurių iniciatyva ir transformuojamos tiekimo grandinės, keičiami klientų aptarnavimo modeliai. Žmonių, suprantančių kaip veikia šių firmų programinė įranga, išmanančių kokią naudą ji gali duoti ir galinčių ją įdiegti Lietuvoje tikriausiai iš vis nėra. O kol nėra pasiūlos, paklausa taip pat neaiški.

– Pažiūrėk į "Lietuvos rytą" - kai jo internetinis saitas pradėjo kanibalizuoti popierinio laikraščio prenumeratorių srautą, jis išsigando ir nustojo publikuoti populiariausius informacijos gabalus. Tuo tarpu nepaprastai galingas LR internetinis projektas nei pilnai išnaudojamas, nei plėtojamas… kas trukdo iš LR padaryti portalą, kuris iš karto nukirstų visokius Delfi ir Bangas? Ogi kieta redaktoriaus-savininko kakta ir suminkštėję smegenys.
Trūksta būtent tų, kurie sugebėtų suvokti naujus verslo modelius, kuriais knibžda Europa… Panašiai yra su daugeliu lietuviškų įmonių. Jų vadai labai gerai išmoko daryti biznį iš privatizuojamo valstybės turto ir korumpuotų ryšių. Dabar metas mokytis dirbti kitaip. Tik va mokytis teks nemažai, ir dauguma po to seksiančių egzaminų neišlaikys.

Įdomios mintys.

Man kilo toks klausimas - ar nemanot, kad visa tų naujosios ekonomikos kompanijų sėkmė yra pagrįsta akcijų rinka? Per akcijų rinką pritraukiami taip kompanijoms reikalingi pinigai ir t.t.
O kaip Lietuvoje - ar čia gali kas nors padaryti sėkmingą IPO, kai faktiškai neperkamos net bendrovių akcijos, kurių P/E=2?

Įdomu, ar kas vadintų Amazon.com "success story", jei ne kapitalo rinka?

Randas rašė:

Man nėra labai įtikinama, kad AMZN turi "pakankamai laisvo kapitalo deginimui". Nors Ravi Suria iš Lehman Brothers tikriausiai klydo, kad metų pabaigoje AMZN neturės pakankamai kapitalo tenkinti savo įsipareigojimus, tačiau AZMN padėtis nėra labai pavydėtina.

Turbūt sunku surasti kompaniją su neigiamu akcininkų kapitalu, 2,7 mld. USD siekiančiais įsipareigojimais, bei 625 mln. USD nuostoliais per pirmą pusmetį, kurios kapitalizacija siekia beveik 15 mlrd. USD.

Kol kas, mano manymu, nėra įrodymų, kad "e-tail" modelis veikia, visų pirma dėl "shipment and fullfilment costs".

Aišku, galim šnekėti apie B2B, tačiau juokai, kad viskas tuoj migruos į B2A (nors niekas nežino kas tas "A&quotMirkt, tikriausiai yra teisingi.

noname rašė:
kas liecia salies vidu, manau kad b2b inovacija vyks smulkiu imoniu lygyje, kurios neturi pakankamu finansiniu resursu - o tai reiskia, kad bus paciu sulipdomas "naminis" softas (kaip pas CHS, pvz) kuris tuoj pat tampa akmeniu po kaklu.

Randas rašė:

Nu duodi. kazkas pagaliau pasake, kad bizni daro biznieriai. Bet, kad marijos zemeje toliau Gariunu mato trys tipai. Du jau daro, Randas dar diskutuoja.
Bizniui reikia tureti ideja.
Marijos zemeje geriausia biznio ideja pastatyti palapine arba uztverti kelia. Dar galima paverkti apie sunkia vaikyste.
Statau alaus tam kas turi ideja.

Kas turi ideja - alum apsirupint sugeba Šypsena

–kas liecia salies vidu, manau kad b2b inovacija vyks smulkiu imoniu lygyje, kurios neturi pakankamu finansiniu resursu - o tai reiskia, kad bus paciu sulipdomas "naminis" softas (kaip pas CHS, pvz) kuris tuoj pat tampa akmeniu po kaklu.

Softas - tai toks pat produktas, kaip ir duona!
Valgot juk lietuviska, o galetumet ir pereiti vien tik prie krabu kokiu italisku!

Taip kad svarbu, kad dirba! Veliau, kai prireiks, galima bus ir prie standartu tarptautiniu pereiti. Ir lengviau bus, nes zmones jau bus priprate…

o cia special edition ar koks tai serijinis?

grazu grazu

ech japonas ple galetu buti europietis…

visa grazi

O salonas tai grazus Taip