Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

TV: FILMAI per TV


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2001 06 21 d. 13:43 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 35745 k.
Puslapiai: <pirmas -10 13 14 15 
St_Edo
Senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 5272

2011-05-30 23:51 351 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: St_Edo Įtraukti St_Edo Į adresų knygelę

kertukas ra:
Negaliu susilaikyti ne Cha cha, kai atmintyje iškyla šią naktį (23.15 val.) per LTV rodomos rumunų komedijos 12.08 į rytus nuo Bukarešto situacija.
Filmas labai gerai priimtas Kanų festivalyje, buvo berods vienu iš 2009 metų KINO PAVASARIO hitu.
Gal ne visiems rytoj darbas ar mokslai? O kas turi galimybę įsirašyti, būtinai tą padarykite.


Pažiūrėjau šiandien kartojimą per LTV2. Ačiū už rekomendacijas.


St_Edo
Senbuvis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 5626

2012-08-16 10:11 352 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: St_Edo Įtraukti St_Edo Į adresų knygelę
Jei netyčia kas dar nematė, šiandien 21:30 per LTV vienas geriausių lietuviškų filmų Jausmai.

kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11919

2013-04-12 13:02 353 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
2013

jonas ūbis:

"Šią penktadienio naktį rekomenduosiu praleisti žiūrint Pirmą Baltijos kanalą (12 d. 0.45).
Mano rekomendacijos sudomins ne visus, nes Renata Litvinova turi ne tik karštų gerbėjų, bet ir tokių pat priešininkų. Tad naujausias jos filmas Paskutinė Ritos pasaka pirmiausia skirtas neabejingiems dekadentiškam Litvinovos ir jos keisto kino žavesiui. Dekadanso šiame pasakojime apie, anotacijos žodžiais tariant, "tris moteris, tris dvasios būsenas, tris amžinas temas: meile, mirtį ir laimės paieškas", turėtų būti daug. Dar filme bus mirties angelas, lydintis anapus sielas tų, kurie sugeba mylėti.
Litvinova - profesionali scenariste, pagal jos scenarijus sukurtas ne vienas filmas. Ta Litvinova, kurią žino visi, dėkingų žiūrovų sąmonėje įsitvirtino, kai ją atrado Kira Muratova. Pagal Litvinovos scenarijų Muratova ne tik sukūrė filmą "Susižavėjimai", bet ir padarė jo scenariste filmo personažu. Litvinova filme įsiminė monologu apie Ritočką Gotjė, ši yra ir "Paskutinės Ritos pasakos" herojė.
Rita (Olga Kuzina) miršta, bet turi svajonę, kad mirtis ateitų su šampano bokalu rankose ir vilkėdama geltoną suknelę. Kad ši svajonė išsipildytų, stengsis draugė gydytoja Nadia (Tatjana Drubič) ir lavoninės darbuotoja Tania Neubivko (Litvinova). Tikiuosi, kad su šiomis damomis praleista naktis bus kupina neišdildomų įspūdžių."

Plačiau:

http://www.1tv.ru/cinema/fi7963/fd201304122350


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11920

2013-04-13 09:26 354 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Atrodo, galima bus reguliariai talpinti anotacijas, nes atsirado jų šaltinis Gerai.


04. 13. ŠEŠTADIENIS Senas geras kinas.
LNK
16:45
Briusterio milijonai (Brewster“s Millions). Komedija, JAV, 1985.
Nevykėlis beisbolo žaidėjas Briusteris netikėtai sužino, kad mirė jo turtuolis dėdė. Pasirodo, jis paliko Briusteriui visą savo kapitalą. Tačiau turčius buvo tikras keistuolis, todėl Briusteris, norėdamas užvaldyti milžiniškus pinigus, turi per 30 dienų išleisti 30 milijonų. Manote, lengva iššvaistyti tiek pinigų? Visai nelengva, ypač kai niekam nė žodeliu negali prasitarti, iš kur juos gavai ir kodėl taip išlaidauji...

Režisierius: Walter Hill
Vaidina: Richard Pryor, John Candy, Lonette McKee


04.14. SEKMADIENIS

TV3 11:00

Vienaragio kelionė (Voyage of the Unicorn). Fantastinis, JAV, 2001.
Eislingų šeima išgyvena netektį. Devynerių metų Keisė ypač pergyvena dėl mamos mirties ir užmarštį randa mistiniame pasaulyje, jos vyresnioji sesuo Miranda savo skausmą slepia po cinizmo kauke, o jų tėtis profesorius Alanas Eislingas pasmerkia save vienatvei. Netikėti įvykiai sudrumsčia šeimos gyvenimą. Eislingams tenka nauji išbandymai.

Režisierius: Philip Spink
Vaidina: Beau Bridges , Chantal Conlin , Heather McEwen


Auksinis Baltikumas

13:00 Naujausias Polanskio filmas.
Vaiduoklis (The Ghost Writer). Mistinis, Didžioji Britanija, 2010.
Jaunas rašytojas gauna pasiūlymą parašyti buvusio Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Adamo Lango memuarus. Rašytojui pažadėtas nemenkas honoraras suvilioja jį, tad jis sutinka.

Režisierius: Roman Polanski
Vaidina: Ewan McGregor, Pierce Brosnan, Olivia Williams


PIRMADIENIS
Auksinis Baltikumas
19:00 Super filmas! Nepraleiskite progos pamatyti Vudstoko istorijos ir pagaliau gerą valandą!
Vudstokas (Taking Woodstock). Komedija, JAV, 2009.
1969 metai. Amerikoje bręsta pokyčiai. Grinvičo Vilidže vyrauja atitinkamos nuotaikos. Elijotas Taiberis dirba interjero dizaineriu. Jis sužino, kad gretimame miestelyje Volkilyje uždrausta organizuoti numatytą didžiulį muzikos festivalį. Skatinamas aktyvėjančio judėjimo už gėjų teises ir įsipareigojimo rūpintis šeimos verslu, El Monako moteliu, Taiberis paskambina Maiklui Lengui ir pasiūlo išvargintai organizacinei festivalio komandai savo šeimos motelį. Šie priima pasiūlymą, o kartu su jais į Makso Jasguro ūkį Vait Leike suvažiuoja pusė milijono muzikos gerbėjų. Visi mėgaujasi kontrkultūriniu renginiu, vėliau tapusiu vienu žymiausių rokenrolo istorijoje.

Režisierius: Ang Lee
Vaidina: Demetri Martin , Henry Goodman , Edward Hibbert
******
(Ang Lee šį nebūdingą jo stiliams filmą verta pamatyti. Bus įdomu, ypač vertinant vyresniųjų kartos darbus. Mačiau jį Viasat komedijų festivalyje.... kertukas)


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11932

2013-04-26 07:41 355 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
04.26

JONAS ŪBIS:

"Šis penktadienio vakaras, regis, bus labai ilgas. Pirmasis Baltijos kanalas (26 d. 00.55) vėl pakvies į uždarą peržiūrą. Joje - Igorio Vološino Beduinas. Tai pasakojimas apie Ritą (Olga Simonova), kuri, norėdama išgelbėti leukoze sergančią dukterį, nusprendžia tapti surogatine motina ir pagimdyti vaiką gėjų porai. Tačiau susidūrusi su gydytojų bejėgiškumu, Rita nusprendžia vykti į Jordaniją, pas beduinus, kurie gydo vėžį kupranugarių pienu. Ji paima dukterį iš ligoninės ir abi skrenda į šalį, kuri pakeis visą jų gyvenimą.
Manau, kad filmas sukels audrin¬gas diskusijas televizijos studijoje. Vološino gerbėjų nestinga net pas mus - per rusų filmų savaites pats mačiau, kaip entuziastingai buvo žiūrimi spalvingi "arthauziniai" jo filmai apie bohemą ir narkomanus "Nirvana" ir "Aš". Tačiau Rusijoje režisierius vertinamas įvairiai, ypač po filmo "Olimpus Inferno", kuriame karą Pietų Osetijoje Vološinas parodė taip, kaip to reikalauja oficialioji Rusijos propaganda.
Negaliu susilaikyti nepacitavęs rusų kritiko Jurijaus Gladilščikovo, kuris štai taip aprašė vieną pagrin¬dinių filmo scenų: "Jai gimsta beduinas. Kūdikis, kuriuo Rita pastojo nuo gėjų poros - ruso ir azijiečio (čia vieni simboliai: rusų vyrai tampa gėjais, bet ir normalaus partnerio tarp rusų jau neberasi), yra apipjaustomas pagal musulmonų paprotį. Stambiu planu nufilmuotas apipjaustymo epizodas, kartu pažintinis ir šokiruojantis, išgarsėjo iškart po pirmos filmo peržiūros "Kinotavr" festivalyje. Tačiau, žinoma, šis epizodas taip pat pirmiausia simboliškas. Rytai - subtilus dalykas. Bet, pasak Vološino, Rytai stiprūs. Rytai nugali." Pridursiu, kad rusą gėjų Ivaną "Beduine" suvaidino Remigijus Sabulis."


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 11938

2013-05-05 11:00 356 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
sekmadienis, 05.05

TV5 Monde, 22:00 -00:00

Apsėstieji / Les diaboliques (1955)

Režisierius: Henri-Georges Clouzot

Aktoriai: Michel Serrault, Jacques Varennes, Simone Signoret, Jean Lefebvre, Georges Poujouly, Noel Roquevert, Robert Dalban, Jean Brochard, Charles Vanel, Vera Clouzot, Paul Meurisse, Pierre Larquey, Therese Dorny, Yves-Marie Maurin, Georges ChamaraSakoma, kad A. Hičkokas taip pat siekė nusipirkti Boileau-Narcejaco romano "Ta, kurios nebebuvo" ekranizacijos teises, bet H.-G. Clouzot jį aplenkė. Filmo veiksmas vyksta pensionate, kurio direktorius Mišelis terorizuoja žmoną ir engia meilužę. Abi moterys susimokiusios nužudo Mišelį, bet netikėtai jo lavonas dingsta. Po kelerių metų filmui kraupumo ir populiarumo pridėjo režisieriaus žmonos Veros Clouzot mirtis (ją, kaip ir filme jos suvaidintą direktoriaus žmoną, ištiko širdies smūgis).

http://www.duobkasys.projektas.biz/2012/04/13/les-diaboliques/

Saulius Macaitis rašė:

"…mįslingą, fantastiškai juodą prancūzų režisieriaus Henri–Georges’o Clouzot trilerį "Velniškos sielos" ar "Velnietės" (Les Diaboliques, 1955) labai įdomu žiūrėti, nes išvysti, kokios tamsios aistros gali kunkuliuoti dailiosios lyties atstovėse, vaidinamose tokių gražuolių kaip Simone Signoret ir Vera Clouzot. Kitas pavadinimas "Apsėstieji" čia irgi ne itin tinka – tada jau geriau būtų "Apsėstosios"."


St_Edo
Banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 5766

2013-05-13 13:59 357 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: St_Edo Įtraukti St_Edo Į adresų knygelę
Penktadienis, 05.17 d. vėlai vakare (apie 23:00) per LRT Blogi namai (Dom zly http://www.imdb.com/title/tt1485698/). Jei kas nematė rekomenduoju. Tikrai labai neblogas lenkų kino produktas.

kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12003

2013-07-19 12:15 358 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
jonas ūbis:

"Vienintelė šios savaitės premjera – Steveno Soderbergho atsisveikinimas su didžiuoju kinu "Šalutinis poveikis" (TV3, liepos 21 d. 23.20). Šiemet Berlinalės konkurse parodytas filmas sulaukė prieštaringų vertinimų. Vieniems režisieriaus grįžimas prie hičkokiškos trilerio formulės pasirodė įdomus, kitiems – senamadiškas. Pagrindinė filmo herojė Emili (Rooney Mara) turi psichologinių problemų, jos ypač sustiprėja po to, kai iš kalėjimo grįžta už finansines machinacijas ketverius metus ten praleidęs moters vyras (Chaning Tatum). Jie myli vienas kitą, bet Emili vartoja antidepresantus, kurių šalutinis poveikis ir tampa filmo siužeto varikliu. Tiksliau, vaistai paskatina kitą filmo personažą – ambicingą psichoanalitiką Džonataną (Jude Law) – įdėmiau patyrinėti iš pirmo žvilgsnio gana aiškų atvejį. Noras prisikasti iki tiesos, taip pat savižudybės bandymai, nužudymai, košmarai, somnambulizmas visada gali tapti geros intelektualinės pramogos pretekstu, ypač vasarą. Bet gal intelektas ir yra geriausias antidepresantas?"


kertukas
Blogas banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12626

2015-03-24 13:21 359 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
2015

Kadangi dabar vykstančiame festivalyje KINO PAVASARIS bus rodomas tarsi šio filmo tęsinys Tylos žvilgsnis (http://kinopavasaris.lt/lt/programa/1502-tylos-zvilgsnis), matau reikalą pacituoti JONO ŪBIO rekomendaciją rytdienos vėlyvam seansui, nors filmas ir didžiai "ne linksmas". Siūlau pamatyti kaip talentingas režisierius "apsuko aplink pirštą exgalvažudžius, kad šie papasakotų, ką padarę:

"Abejoju, ar politikams verta rekomenduoti svarbiausią ateinančios savaitės filmą – Joshua Oppenheimerio Žudymo aktą (LRT kultūra, 25 d. 23 val.), nes dauguma jo veikėjų taip pat įsitikinę, kad valdžia turi būti paprastų žmonių rankose. Ją gavę Indonezijos vagišiai ir šiaip įtartini piliečiai netruko pademonstruoti savo galią. "Žudymo aktas" – sukrečiantis filmas apie tikrą genocidą (tikrai ne apie tą, kurį mini įkyrus LRT laidos "Mūsų laisvės metai" anonsas). Jis apie masines žudynes, kurios XX a. 7-ajame dešimtmetyje vyko Indonezijoje, generolui Sucharto įvykdžius karinį perversmą ir atėjus į valdžią.
Oppenheimeris pribloškia žiūrovus ne žudynių vaizdais (nors aukų būta keli milijonai), greičiau atvirkščiai – jis leidžia pažvelgti į žudiko vidų, pamatyti jo materializuotus sapnus, košmarus ir svajones, įsitikinti jo prisiminimų realumu. Ir tai sukrečia labiau už lavonų kalnus. Filmo veikėjas – 72-ejų Anvaras Kongo, kuris prieš pusšimtį metų žudė, degino, prievartavo visus kitaminčius, bet pirmiausia komunistus ir inteligentus. Dabar jis – gerbiamas ir iki šiol įtakingas savo šalyje žmogus – prieš kamerą rodo, kaip smaugė žmones, bando paaiškinti režisieriui ir sau, kodėl tai vyko, ką jautė tada ir ką prisimena dabar. Kadaise smulkus gangsteris ir didelis sinefilas, kartu su kitais panašiais sadistais atėjęs į pagalbą armijai ir pasivadinęs "laisvu žmogumi", žudydamas Kongo jautėsi tarsi amerikietiškų filmų herojus. Oppenheimeris leidžia jam tapti realiu filmo personažu ir net sukuria jo sapnų dekoracijas.

Režisierius nuosekliai plėtoja visus filmo motyvus (valdžios, kino, kaltės, korupcijos etc), net ir tuos sunkiai žodžiais įvardijamus, todėl "Žudymo aktas" – ir žiauri pasaka, ir spalvinga komedija, bet pirmiausia – dokumentas, sukeliantis tikrą katarsį. Nors Indonezija dabar vadinama demokratiška šalimi, joje klesti žudikų kultas, Sucharto idėjos gyvos, o žudikai tiesioginėje televizijos laidoje didžiuodamiesi ir su šypsena veide pasakoja, kaip tyčiojosi iš žmonių. Jie jaučiasi nugalėtojai, todėl nieko ir nesigėdija. Todėl jie tokie atviri su Oppenheimeriu, kuris įsitikinęs, kad filmo "tikrovės rekonstrukcija šiems žmonėms tapo realesnė už tai, ką jie darė tada".


Pikčius
Blogas banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 12376

2015-04-02 04:15 360 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Pikčius Įtraukti Pikčius Į adresų knygelę
rode vakar "simtameti dieduka" per lrt kultura.. vistik nusprendziau, kad igarsinimas (negi titru negana) ir popraste kokybe nemazai zavesio atima Šypsena

kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12668

2015-04-13 22:26 361 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
JONAS ŪBIS apie trečiadienio Elito kiną:

"Politinės žmogžudystės retai atskleidžiamos iki galo, todėl apauga legendomis, knygomis ir filmais. Manau, kad būtų sunku suskaičiuoti viską, kas sukurta apie JAV prezidento Johno Kennedy nužudymą Dalase 1963 m. lapkričio 22 dieną. Kasmet pasipildo ne tik hipotezių, bet ir knygų ar filmų sąrašai. Debiutinis Peterio Landesmano filmas Parklando ligoninė (LRT kultūra, 15 d. 21.30 val.) pasirodė 2013-aisiais, kai buvo minimos 50-osios nužudymo metinės. Režisierius pasirinko netikėtą aspektą: veiksmas nukelia į Parklando ligoninę, kur buvo atvežtas mirtinai sužeistas prezidentas, o po kelių dienų – ir pagrindinis įtariamasis Lee Harvey Oswaldas. Vėliau abiejų – prezidento ir įtariamojo – laidotuves Landesmanas rodys paraleliai, supriešindamas šalį ištikusį milžinišką skausmą ir panieką Oswaldui, kurio net karsto niekas nenorėjo nešti.

Landesmanas – žurnalistas, rašęs tiriamuosius straipsnius garsiems amerikiečių leidiniams, jis dirbo televizijoje ir siuntė reportažus iš Ruandos, Kosovo ir Afganistano, yra organizuoto nusikalstamumo JAV specialistas. Todėl labiausiai pavykusios "Parklando ligoninės" scenos tos, kurios dvelkia nervingu reportažu. Tačiau didžiąją filmo dalį ekrane – banalybės apie Kennedy, specialiąsias tarnybas, gydytojus ir prezidento gerbėjus, kuriems jo mirtis – asmeninė tragedija. Iš pastarųjų išsiskiria smulkus verslininkas Abrahamas Zapruderis. Tai žmogus, kurio mėgėjiška kamera nufilmuotas nužudymo akimirkas, ko gero, matė visi. Suvaidintas Paulo Giamatti, jis ir tampa vienu įsimintiniausių filmo personažų. Įsimena ir Oswaldo brolis Robertas (James Badge Dale), ant kurio pečių gula visa šeimos drama, įskaitant išgarsėti sumaniusią paiką motiną. Antraplaniai didžiosios istorijos veikėjai – dėkinga tema, tik Landesmanas, kuris, regis, taip ir neapsisprendė, apie ką jo filmas, jiems skiria mažai dėmesio. Todėl "Parklando ligoninė" palieka chaotiško reginio įspūdį."


St_Edo
Banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 5950

2015-04-16 09:42 362 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: St_Edo Įtraukti St_Edo Į adresų knygelę
Nors šitas filmas negali būti priskiriamas tradicinei kino kategorijai, bet vistiek pasidalinsiu. Šiandien (ir tikriausiai dar keletą savaičių) 21:30 per LRT puikus vokiečių darbas Mūsų motinos, mūsų tėvai (http://www.imdb.com/title/tt1883092/), kur II pasaulinio karo istorija pateikiama iš keleto jaunų Vokietijos piliečių perspektyvos. Vienas dalykas labai geras - filmas bus rodomas be reklamų Laimingas

kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12712

2015-06-17 08:48 363 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
ŠIANDIEN (2015-06-17) 21.30 val. LRT TV rodys 2015 m. vokiečių sukurtą dokumentinį filmą apie FIFA korupciją, finansines machinacijas, Sepp B_latter asmenybę ir JAV teisėsaugos veiksmus. !!!

kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 12939

2015-12-04 10:09 364 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Labai teisus JONAS ŪBIS:

"Jei sergate sinefilija, malonumo suteiks ir John Landis 1985 m. filmas Į naktį (LRT, šįvakar, 4 d. 22.40). Jo siužetas gerai žinomas: nuobodus, nereikalingas net neištikimai žmonai tarnautojas Edas vieną naktį Los Andželo oro uoste sutinka blondinę Dajaną ir vyro gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom. Landisas ironiškai perfrazavo film noir ir parodijuoja kitokius filmus apie gangsterius. Dabar tai nieko nestebina, bet užtat "Į naktį" trumpam pasirodo režisieriai Roger Vadimas, Jonathanas Demme, Lawrence’as Kasdanas, Donas Siegelas, Paulas Mazursky, Davidas Cronenbergas, aktorės Irene Papas, Vera Miles ir dar daug kitų gana ironiškai nusiteikusių įžymybių."

Filmas tikrai cool – kas tik turite galimybių – nepraleiskite.

Išgarsėjęs BLIUZO BROLIAIS, vėliau padaręs žvaigžde EDDIE MURPHY ir sukūręs gaarsųjį Michael Jackson videoklipą Thriller, John Landis neįtikėtinai staigiai ir išsisėmė – dabar esantis 65-ių, režisierius maždaug po 45-ių jau nieko doro nebesukūrė. Atrodė, jog jo filmai – mkito žmogaus. Taip skyrėsi lygis. Bet iki 1995 m. sukurti filmai – tiesiog komedijos viršūnės!
----------------

Taigi, pažiūrėjau filmą po kokių 28 metų! antrą sykį. Kietas filmas yra kietas – patyriaus visai nepasenusio filmo įspūdį. Na, nėra mobiliųjų telefonų, interneto. Bet viskas kietai atrodo ir dabar....


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13202

2016-10-09 10:58 365 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Esu matęs kažkada festivalyje Kaulai ir rūdys. Vertas dėmesio. Pritaria ir JONAS ŪBIS:

"Pernai "Auksine palmės šakele" apdovanotas Jacques’o Audiard’o "Dypanas" vis dar šmėkščioja kino teatrų repertuare, o LRT Kultūra ateinančią savaitę (12 d. 21 val.) primins ankstesnį režisieriaus filmą "Kaulai ir rūdys" (2012). Jo herojai – tipiški režisieriaus filmų marginalai, gyvenimo atstumtieji. Ali (Matthias Schoenaerts) niekur neužsibūna. Dabar jis su penkerių metų sūneliu atsibastė net iki Antibų ir bando kabintis į gyvenimą, susirasti darbą. Atsitiktinai bare sutikta Stefani (Marion Cotillard) netikėtai taps svarbi. Po to, kai delfinų dresuotoja dirbanti mergina per pasirodymą neteks abiejų kojų, būtent Ali padės jai kapstytis iš visiškos nevilties. Filmas sukurtas pagal kanadiečių rašytojo Craigo Davidsono apsakymus.

Neįgalūs žmonės vis dažniau tampa filmų herojais ir vis dažniau tuose kūriniuose galima įžvelgti konjunktūrą, nes autoriai dėsto mintis lėkštai, pasitelkia daug sentimentalumo, kartais net mėgaujasi šokiruodami žiūrovus personažų fiziologijos ypatumais ir itin noriai pasitelkia nuorodą, esą "filmas remiasi tikrais įvykiais". Audiard’as pernelyg protingas ir talentingas, kad viso to nesuvoktų. Jis nesistengia šantažuoti žiūrovų. "Kaulų ir rūdžių" tema – sudėtingas skirtingų žmonių suartėjimas, kurį papildomai apsunkina įvairios aplinkybės. Tačiau ir Audiard’as neišvengia supaprastinimų."


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13257

2016-11-22 15:48 366 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Sunkiai suvokiama, kaip atrodys neeilinio filmo rodymas ketvirtadienio naktį LRT nuo 23 val.

Turiu galvoje vieno iš geriausių dabarties Prancūzijos režisierių Olivier Assayaso "Karlosą Šakalą" Kai jį rodė 2011 m. Kino pavasaryje, trukmė buvo 333 min.!!! Ir čia – sutrumpinta versija Cha cha. Nuoroda: http://kinopavasaris.lt/lt/filmai/1994-karlosas-sakalas.

Jono Ūbio pristatymas: http://www.7md.lt/kinas/2016-11-18/Kai-idealizmas-virsta-fanatizmu.

Auksinės Palmės laureato Olivier Assayaso šį grandiozinį kūrinį daugelis apklausų agentūrų įtraukia į geriausių visų laikų filmų šimtuką.

Karlosą Šakalą rodė kokios tai kabelinės TV – tai ilgesnė versija suskirstyta į tris serijas. Gal kas galite įsirašyti iš TV? Negalėsite atsitraukti, nes be meistrystės, čia bus aiškus suvokimas, kad geriant kavą Paryžiaus kavinėje, gali susprogti ne dabartiniais laikais nuo arabų teroristų, bet lygiai taip pat galėjai nukentėti ir prieš kokius 45 metus....

Taip, Kino pavasaris rodė Karlosą Šakalą naktimis. Aišku, ne visiems tai buvo priimtina. Todėl pasibaigus festivaliui, išnuomotoje salėje žiūrėjo apie 50 žmonių nuo kokių 11 val. iki 17 val. Buvo kokoų 20 minučių pertrauka per kurią sulakstėme kažkur greta užkąsti kokį "karštą šunį" Šypsena

Jau vien tai, kad per 5,5 val. negali nutraukt dėmesio, kad nė vienas žiūrovas neišeina iš salės, kad nėra filme nei tempo, nei įspūdžio duobių, ir negirdėjau apgailestavimų dėl prarasto laiko, atidaviau prancūzų dailininkui-plastikui, niekada profesionaliai nesimokiusiam kino specialybės, 2011 metų KINO PAVASARIO geriausiojo filmo titulą.
Yra dvi skirtingų polių nuomonės - tai neregėta ir neprilygstama, naujo žvilgsnio terorizmo atskleidimo epopėja, ir antra - tai "kietas" darbas, tiesiog bojevykas, kurį galėjo sukurpti bet kuris geras profesionalas...

Aišku, laikausi pirmos nuomonės. Režisierius sako, jog nėra taip lengva kurti, kai didžioji dalis filmo herojų gyvi. Antra, jis galėjo parodyti tik tuois faktus kurie yra Carlosui įrodyti. Niekas iš mūsų nežinojo žiūrėdami filmą, kaip reagavo Carlosas į filmą (tame tarpe ir E.Pukšta, spaudoje teigęs, jog niekas kalėjime Carloso nuomonės neklausė kaip kurti filmą).Iš tiesų Iljičius Ramires Sanches net sugebėjo pateikti ieškinį režisieriui į teismą, kad su juo nederinamas filmavimas. Taigi, visai nuošaly kaip ir neliko...
2011 m. gegužę prasidės teisminiai procesai dėl pagrindinės Carloso bylos. Pikantiškumą kelia tai, jog Vokietijoje yra įvykę paradoksas - teroristo partneris Johanesas Weinrichas yra išteisintas, tačiau ... sėdi kalėjime. Todėl Kaip ir Prancūzija metė iššūkį Vokietijos teisinei sistemai...
Dar vienas detalė - nesugebama įrodyti Carloso dalyvavimo paskutinėje filme parodytai jo operacijoje - sprogimo gatvėje prie redakcijos."

O dabar šiek tiek biografinės info apie šį teroristą.

Po minėto 2011 m. proceso, Prancūzijos teismas Ilichiui Ramirezui Sanchezui, pravarde Carlosas Šakalas, skyrė dar vieną laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos. Nepadėjo ir šio garsaus praėjusio amžiaus teroristo ašaros.

62 metų kaltinamajam teismas skyrė griežčiausią prokuroro reikalautą bausmę, pripažinus jį kaltu dėl sprogdinimų, per kuriuos žuvo 11 žmonių, o dar beveik 150 buvo sužeista.

I.R.Sanchezo advokatė Isabelle Coutant-Peyre šį sprendimą vadino skandalingu ir žadėjo jį apskųsti. Tiesa, teisės ekspertai sutaria, kad galimybių patenkinti apeliaciją beveik nėra.

Beje, 1997 metais jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos už vieno civilio ir dviejų policininkų nužudymą. Carlosas Šakalas išgarsėjo praėjusio amžiaus 7-ajame ir 8-ajame dešimtmečiais.

Drauge su anarchistinėmis ir komunistinėmis grupuotėmis jis Vakarų Europoje surengė teroristinių išpuolių seriją, per kurią žuvo dešimtys nekaltų žmonių. Tiesa, save jis atkakliai vadino revoliucionieriumi ir kovotoju su kapitalizmu.

Šįkart Šakalas Paryžiuje buvo teisiamas už 1982–1983 metais įvykdytus keturis išpuolius, kurie, kaip manoma, buvo surengti I.R.Sanchezui paskelbus asmeninį karą Prancūzijai.

Šakalo byla buvo nagrinėjama šešias savaites.

Prieš paskelbiant nutartį Carlosas pasakė penkias valandas trukusią kalbą, per kurią apsiašarojo, tačiau savo aukų neatsiprašė.

Užuot sugniaužęs kumštį, Carlosas sušuko "Tegyvuoja revoliucija!" ir "Allah Akhbar!", o šiuos šūkius atkartojo apie 15 teismo salėje buvusių jo šalininkų.

Po du dešimtmečius trukusio slapstymosi Carlosas 1994 metais buvo sučiuptas Chartume Prancūzijos slaptosios tarnybos agentų.

Carlosas gyrėsi, kad surengė daugiau nei 100 atakų, vadovaudamas grupuotei, kuri veikė Europoje ir vykdė komunistinių šalių žvalgybos tarnybų ir palestiniečių grupuočių užsakymus. (BNS, AFP, AP, LR)

Straipsnis: http://vz.lt/laisvalaikis/akiraciai/2016/12/11/iliustruotoji-istorija-
mano-vardas--carlosas#ixzz4SXtqbcjc
Edo
Banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 6200

2016-11-23 09:05 367 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Edo Įtraukti Edo Į adresų knygelę

kertukas ra:
Sunkiai suvokiama, kaip atrodys neeilinio filmo rodymas ketvirtadienio naktį LRT nuo 23 val.

Turiu galvoje vieno iš geriausių dabarties Prancūzijos režisierių Olivier Assayaso "Karlosą Šakalą" Kai jį rodė 2011 m. Kino pavasaryje, trukmė buvo 333 min.!!! Ir čia – sutrumpinta versija Cha cha. Nuoroda: http://kinopavasaris.lt/lt/filmai/1994-karlosas-sakalas.


Jo, filmas tikrai labai geras, bet aš jį mačiau ne kino pavasario metu, o kaip mini serialą - į tris dalis išdalintą jau retransliavo kažkuri kabelinė tv. Tai gal ir čia bus panašus reikalas.

Apskritai LRT ir LRT kultūra paskutiniu metu labai daug gero kino rodo (tiek europietiško, tiek kartais mažesnio biudžeto holivudinio) - Didis grožis, Viva la liberta, 45 years, Fusis, Charade, Knocked Up, Beginners, Povodyr, Dracula, Defiance, Rocco ir jo broliai ir dar garantuotai praleidau kažką. Darosi verta sekti kartais TV programą, ko anksčiau niekad nedarydavau.


Reinekis
Blogiausias banginis

Klube: ne narys

Parašė žinučių: 10578

2016-11-23 21:35 368 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Reinekis Įtraukti Reinekis Į adresų knygelę
Rodo gerą kiną, bet labai nelaiku. Sekmadienį berods rodė Charade su Hepburn, nu bet per vėlai, kad pažiūrėti dar kartą, jei net ir esi matęs.

kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 13475

2017-06-02 09:24 369 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Siūlau sureaguoti į JONO ŪBIO rekomendacijas:

"Kad pasaulis keičiasi, geriausiai supranta Jimo Jarmuscho filmo "Išgyvena tik mylintys" (LRT Kultūra, 7 d. 21.20) veikėjai. Adamas (Tom Hiddleston) ir Eva (Tilda Swinton) yra vampyrai, jie gyvena ne pirmą šimtmetį, bet vis labiau nekenčia zombių – taip jie vadina šių dienų žmones. Rokerį Adamą niūriame Detroite vis labiau apima depresija, jo gelbėti ir atskrenda su lagaminu knygų Eva, kuri gyvena Tanžere ir bendrauja su Christopheriu Marlowe (John Hurt). Jarmuschas ir vampyrai – netikėtas derinys, bet visai pateisinamas, juolab kad ir jo herojai tenkinasi iš medikų nusipirktu krauju. Net jei režisierius kurtų filmą apie ateivius iš kosmoso, tai būtų pirmiausia Jarmuscho filmas, juk jo intonacijos, požiūrio į gyvenimą ir pasaulį, kiekviename kadre tvyrančios poezijos su niekuo nesupainiosi. Todėl ir Jarmuscho vampyrai – lyg vieniši paskutiniai romantikai, jie net vis dar skaito popierines knygas. Režisierius guodžia visus panašius į juos, tarsi sakydamas, kad būti "kitam" ir kitokiam sunku, kad tai vargina, bet neverta pasiduoti nevilčiai ir nuovargiui, juk dar laukia daug neperskaitytų knygų ir prisiminimų apie jų autorius."


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14218

2019-05-03 12:21 370 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
JONAS ŪBIS pristato:

"Į vieno svarbiausių rumunų Naujosios bangos autorių Cristi Puiu filmą "Sieranevada" ("LRT Plius", 2019 gegužės 8 d. 21 val.), kuris vyksta tradiciškai visko prigrūstame (niekad nežinai, ko gali prireikti) ankštame homo sovieticus trijų kambarių bute, pasineri kaip į dar vieną šeimos susitikimą, kai tenka nusileisti keistoms tradicijoms ar dar keistesniems giminaičiams. Puiu tiksliai jaučia šį žanrą, kuriam tinka egzistencinio pavadinimas, ir paverčia gedulingus pietus tragifarsu ties sociologinio traktato riba. Liežuvis neapsiverčia šios šeimos vadinti šiuolaikinės Rumunijos portretu, nes personažai pernelyg atpažįstami. Juo labiau kad "Sieranevada" – intymus filmas, o režisierius jautriai stebi personažų dvejones, situacijas ir poelgius. Pasakojimas polifoniškas ir operatorius prie jo prisitaiko: seka paskui personažus, eina iš kambario, kad netrukus į jį sugrįžtų, nuolat keičia perspektyvą. Šio pasaulio centras yra virtuvė, kurioje vyksta psichologiniai žaidimai, liejamos ašaros ir dalijamasi žiniomis apie pilietinę visuomenę.

Filme šešiolika personažų, bet jų nesupainiosi, nes kiekvienas turi savo istoriją. Kartais juokingą, kartais pernelyg buitišką, kartais tiesiog girdėtą. Tačiau jau garsiajame savo filme "Pono Lazaresku mirtis" režisierius įrodė, kad gyvenimo proza ir poezija neatskiriamos, o kraštutinės emocijos kinui tik naudingos. Filme "Sieranevada" Puiu rodo archajiškus ritualus, kuriais bandoma suvienyti šeimą, ir kartu fiksuoja krizės akimirką, kai suvokiama, kad bendrumo nėra ir nebus. Nežinau, kaip jūs, bet aš tikrai pasijutau "Sieranevados" personažu, tegu ir nematomu."


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14592

2020-12-04 16:49 371 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Pritariu JONUI ŪBIUI, filmas Hana puikiai susižiūrėjo "Kino pavasaryje". Labai ir aš rekomenduoju rimto kino žiūrovams.

Kas jame rodoma, papasakosiu Jono Ūbio lūpomis:

"Apie šeimos ryšius ir Andrea Pallaoro filmas "Hana" ("LRT Plius", 10 d. 21.33). Tai vienos aktorės – Charlotte Rampling filmas. Už šį vaidmenį aktorė apdovanota Venecijos kino festivalyje. Ji vaidina pagyvenusią vienišą moterį, kurios vyras kali. Hana tvarko mielus šeimos namus, lanko vyrą kalėjime ir teatro būrelio užsiėmimus. Čia ši tyli moteris pagaliau gali išrėkti savo skausmą ir neviltį. Hanos sūnus motinos nenori matyti ir neleidžia vaikui bendrauti su močiute. Apie viską, kas atsitiko šeimoje, galime tik nujausti stebėdami bespalvę, rutinoje skendinčią Hanos kasdienybę.

Pallaoro scenarijų rašė specialiai Rampling. Žinoma, "Hana" – pirmiausia aukos istorija. Aktorė meistriškai perteikia trūkinėjančią Hanos tapatybę, jos vis didesnį nesugebėjimą kontroliuoti savęs. Tačiau režisieriui reikia, kad Hana dar taptų ir filosofinių pasvarstymų apie vienatvę šių dienų pasaulyje, tapatybės ribas ar visuomenės spaudimą individui pretekstu. "Haną" galima analizuoti rankose laikant laikrodį, filmo poveikis iš anksto tiksliai apskaičiuotas, nors režisierius ir siūlo grožėtis pernelyg aiškiai sukonstruotomis metaforomis – kad ir nudvėsusiu banginiu jūros pakrantėje, o Rampling, regis, taip saugo savo heroję nuo gailesčio, kad filmas pradeda atrodyti dar manieringesnis nei yra iš tikrųjų."


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14745

2021-10-26 23:28 372 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
kETVIRTADIENĮ, 10.28 per LRTplius 21.33 val. ELITO KINE bus rodomas puikus filmas:

Cedric Kahn SU GIMTADIENIU (Prancūzija, Belgija)

Į ką gi panaši ši ekscentriškai besielgiančių prancūzų giminaičiais komedija? Galima čia rasti prancūzų kino Naujosios bangos klasiko ERIC ROHMER. Bet mažiausia, nes romantiškai apie svajones taukšti filmo herojai ... neturi kada. Daugiau įžiūrėtume WOODY ALLEN'o stiliaus apraiškų. Tik čia drama per aštri – pas Woody taip "nesitaškoma". Gi "Su gimtadieniu!" prieina ir įki snukiadaužio tarp giminaičių... Kaip pamiršti Dogma Nr.1, "ŠVENTĖ" (Festen), kur giminė taip pat susirenka pas tėvus švęsti. Bet ten nepalyginamai mažiau komedijos (jeigu jos iš viso yra!), negu čia gaunasi...

Žodžiu, turime laaabai prancūzišką kalbų, rėkavimo, verkimo (ir ne tik) filmą, kuris turi kažkur matytų bruožų, bet yra ir šviežiai originalus...
Logiška. SU GIMTADIENIU sukūrė populiarus ir pripažintas režisierius – Cedric Kahn. Ir jo vaidinamas VINCENTAS, kartu su žmona, šeimos gydytoja, yra solidžiausiai protaujantys jubiliatės sūnus ir marti rodomame į chaosą panašiame šurmulyje...

     Ogi jubiliatė – ne kas kitas, kaip primadona Catherine Deneuve. Nors būdama "šeimos dvasia", išlaikanti ramybę stresinėse situacijose, sutaikyti įsismarkavusius vaikus ir jai sunkiai sekasi... Švenčia 70-ąjį gimtadienį. 74-ių aktorei reikia palinkėti dabar sveikatos, nes jai sutrikus teko pabuvoti ligoninėje. Tai buvo pranešta vėlyvą rudenį. Kaip yra dabar – nežinau... Tikėkimės, medikai pastatys Prancūzijos kino simbolį ant kojų...

      Antra aktorystės žvaigždė filme – Vincent Macaigne. Jo isteriškumas filmuose labai ryškus! Ypač negaliu užmiršti jo suvaidintą įkyrųjį bendradarbį garsiojo prancūzų kino autoriaus Dominic Moll nuostabaus filmo "Naujienose iš Marso planetos" (pasižiūrėti filmą galima https://www.zmonescinema.lt/lt/filmas/naujienos-is-marso-planet
os 
). Abu filmai buvo pristatyti Lietuvai Scanoramoje.  "SU GIMTADIENIU" jo vaidinamas herojus Romainas turi dar vieną funkciją – išjuokti kino kūrėjus. Vincentui tai tikrai pavyksta!  ... Ir mums smagu matant tokius į isteriją linkusius herojus. 
     Filmą kuriant prisidėjo ir belgų kinematografininkai. O jie pagal mano patirtį yra kokybės garantas.
Turėtų atrasti nemažai filmo gerbėjų. Puikus pramoginis kinas!


kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14822

2021-12-26 00:24 373 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Paskutinį 2021 m. kino filmą galima pamatyti ypatingai gerą. Man jis paliko bene geriausio filmo per keletą paskutinių "KINO PAVASARIO" filmų įspūdį.

JONAS ŪBIS:

"Ironiškojo Corneliu Porumboiu filmo "Švilpautojai" (LRT, 30 d. 23.15) pagrindinis veikėjas – korumpuotas Bukarešto policininkas (puikusis Vladas Ivanovas) – atvyksta į gražiąją La Gomeros salą, norėdamas sutvarkyti vieną iš savo nešvarių reikalų. Tam policininkas turi išmokti vietinę švilpimo kalbą, kuria bendrauja banditai. Policininkas pasirengęs viskam, kad pelnytų lemtingos moters Gildos (Catrinel Marlon) meilę. "Švilpautojai" – tai dinamiškas, ironiškas reginys, kai stebina kiekvienas siužeto posūkis, tai kinas, suteikiantis patį tikriausią laimės pojūtį, nes režisierius jaučiasi visiškai laisvas ir spjauna į šiuolaikinio kino madas bei kryptis, cituoja tai, kas jam patinka, ir tiesiog virtuoziškai į film noir apdarą įvelka filosofinę refleksiją apie meilę, kuri priverčia keisti save, o kartais net ir pasaulį. Paneigdamas pragmatišką mafijos amoralumą bei apsimetėlišką įstatymo sargų moralumą, Porumboiu ir jo herojus siekia būti laisvi nuo visuomenei primestų taisyklių."
kertukas
Banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 14909

2022-04-22 21:34 374 žinutė iš 374 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
JONAS ŪBIS:

"Nors currenttime.tv (Nastoješčaja vremia) programos nuolat keičiasi, atkreipsiu dėmesį, kad 24 d. 22 val. kanalas žada rodyti Rusijoje uždraustą Marjanos Kalmykovos filmą "Doazuv (Siena)". Aleksandro Sokurovo mokinės kūrinys rodo protestus, kurie vyko Ingušijos sostinėje, kai 2018 m. buvo pasirašyta sutartis dalį ingušų žemių perduoti Čečėnijai."


Paskutinis puslapis. Atgal
Puslapiai: <pirmas -10 13 14 15 
Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.138 Žinučių forume 189.529 2.251 Narių klube 3.024 Banga.lt laikrodis 13:48 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: TV: FILMAI per TV

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai