Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Žmogaus teisių kino festivalis NEPATOGUS KINAS


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2007 04 25 d. 12:37 pradėjo  kertukas, peržiūrėta 12439 k.
Puslapiai: 1 2 3 paskutinis> 
kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 8184

2007-04-25 12:37 1 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Lietuvos žmogaus teisių centras balandžio mėn. 26 d. Vilniuje pradeda festivalį "AD HOC: nepatogus kinas", kuris apkeliaus ir didžiuosius Lietuvos miestus.
Balandžio 27 - 29 d. dauduma festivalio programos filmų bus rodomi Skalvijos kino centre. Dokumentinio kino kūrėjai filmuose užkabina politinio nesusikalbėjimo, karo temas ("Taikdariai", "Bruklino tranzitas", "Renkant šešėlius", "Beslano vaikai") iškelia tolerancijos, lygių galimybių klausimus ("Taikus gyvenimas", "Neišmanymas, įvairovė ir meilė", "Smulkūs pinigai, stambus verslas"), svarsto kas yra moralė ir teisingumas ("Brolienės", "Krizė – mūsų prekės ženklas", "Sekso vergės").
Dauguma filmų yra pelnę apdovanojimus tarptautiniuose dokumentinio kino festivaliuose.

Žmogaus teisių kino festivaliai yra populiarūs ir laukiami daugelyje pasaulio kino salių. 2007-iais – Europos lygių galimybių visiems metais – žmogaus teisių dokumentinio kino festivalis pirmą kartą pristatomas Lietuvos žiūrovams. Nuoširdus, atviras, neįtikėtinas, kartais "nepatogus" ir šokiruojantis kinas apie tai, kas iš tikrųjų vyksta tolimuose ir ne taip toli esančiuose pasaulio kraštuose.
Festivalio filmai suteikia unikalią galimybę atsidurti karštuosiuose pasaulio taškuose ir patiems atskleisti tiesą – kartais nepatogią, tačiau vertą dėmesio.

Įėjimas nemokamas.Taikus gyvenimas
"Mirnaja žyzn'"/"Life in Peace"
Rež. Antoine Cattin, Pavel Kostomarov
(dokumentinis filmas, Rusija, Šveicarija, 2005, 45 min.)
27 d. – 15 val.

Taikiai nusiteikę čečėnai Sultanas ir jo sūnus Apti mėgina įsikurti nuošaliame Rusijos kaime. Tačiau ar įmanomas taikus sugyvenimas valstybėje, kurios piliečiai jie yra? Ar jaunieji rusai, kurie bus pašaukti į karinę tarnybą ir išsiųsti į Čečėniją, pripažins savo bendraamžį Apti? Ar Sultanas ištvers vienatvę?

Neišmanymas, įvairovė ir meilė
"Ignorance, Diversity and Love"
Rež. Mats Brolin, Torsten Letser
(dokumentinis filmas, Švedija, 2005, 58 min.)
27 d. – 16.10

Šis filmas apie ypatingą projektą, skirtą kovai su diskriminacija dėl seksualinės orientacijos. Filmo kūrėjai dvejus metus stebėjo kunigės Gunillos Lindren, karininko Kristeno Fahlstedto ir policininkės Irmeli Krans kasdienį gyvenimą. Tai šiltas filmas apie stereotipus, pasipriešinimą jiems ir kasdienybėje užslėptiems elgesio kodams.

Taikdariai
"The Peacekeepers"
Rež. Paul Cowan
(dokumentinis filmas, Kanada, Prancūzija, 2005, 84 min.)
27 d. – 17.30

Filmas atskleidžia Jungtinių Tautų pareigūnų pastangas, siekiant išvengti konflikto Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR). Režisierius daugiau nei dvejus metus važinėjo iš Niujorko ir fiksavo įvykius KDR. Visas dėmesys buvo sutelktas į Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijos darbą. Filmavimo metu etniniuose konfliktuose žuvo šimtai KDR piliečių, dešimtys tūkstančių liko be pastogės ir buvo priversti bėgti, keliasdešimt taikdarių prarado gyvybes.

Bruklino tranzitas
"The Brooklyn Connection"
Rež. Klaartje Quirijns
(dokumentinis filmas, Olandija, 2005, 52 min.)
27 d. - 19.20

Ginkluoti konfliktai, tokie kaip 1997–1999 m. Kosovo karas, patraukia žmogaus teises ginančių organizacijų ir žiniasklaidos dėmesį, tačiau kai kurie aspektai dažnai lieka nepastebėti. Šiame dokumentiniame filme atskleidžiami faktai, kurie slypi Kosovo konflikto užkulisiuose. Kosove gimęs ir augęs albanas Florinas Krasniqi dabar yra niujorkietis verslininkas. Tačiau jis užsiima ir kita veikla – kilus konfliktui ir vėliau į Kosovą jis įvežė didelį kiekį ginklų, legaliais būdais įgytų JAV.

Sapnuojanti sala
"Sleeping Island"
Rež. David Martin de Los Santos
(dokumentinis filmas, Ispanija, 2005, 58 min.)
27 d. - 20.40

Religija, prietarai, menas kubiečiams suteikia iliuziją, viltį ir tikėjimą, o tai padeda nepasiduoti gyvenime nutinkančioms bėdoms ir išsivaduoti iš kasdienybės gniaužtų. Filmo režisierius nukeliauja į tikrąją, apsilaupiusią, Kubą. Jos gyventojai geba džiaugtis tuo, ką turi. Kubiečiai kupini svajonių, kurios iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti naivios.

Bagdado pianistas
"The Liberace of Baghdad"
Rež. Sean McAllister
(dokumentinis filmas, Didžioji Britanija, 2004, 70 min.)
27 d. - 22 val.

Filmo autorius pasakoja apie savo draugystę su Samiru Peteriu, kadaise garsiu Irako pianistu. Praėjus devyniems mėnesiams po Sadamo Huseino nuvertimo Samiras groja pianinu saujelei užsieniečių, apsistojusių prabangiame viešbutyje Bagdado centre. Po darbo pianistui saugiau likti nakvoti viešbučio rūsyje nei grįžti namo.

Renkant šešėlius
"Collecting shadows"
Rež. Marija Krovčenko
(dokumentinis filmas, Rusija, 2005, 52 min.)
28 d. – 14 val.

Kaip žmogaus gyvenimą pakeičia karas? Į šį klausimą stengiasi atsakyti filmas, pasakojantis dvi skirtingas istorijas. Artūras didžiuojasi, kad priklauso kovingai čečėnų tautai, tačiau persikėlęs į Maskvą jis nebenori grįžti į gimtąjį Grozną. Čečėnijos karas jam paliko daug negyjančių žaizdų, kurių sukeltą skausmą jis stengiasi išreikšti savo kuriama muzika. Tuo tarpu Marija, priešingai nei Artūras, ryžtasi aplankyti savo namus Čečėnijos sostinėje, kur ji praleido laimingą ir gražią vaikystę.

Beslano vaikai
"Children of Beslan"
Rež. Ewa Ewart, Leslie Woodhead
(dokumentinis filmas, Didžioji Britanija, 2005, 60 min.)
28 d. – 15.15

Šis filmas – tai liudijimas apie įvykius Beslano mokykloje, kurie 2004 m. rugsėjį sukrėtė visą pasaulį. Jame atskleidžiami teroristų ataką išgyvenusių moksleivių prisiminimai. Filmo kūrėjai parodo teroro akto pasekmes, kurios visam laikui lieka vaikų pasąmonėje.

Ruanda: genocido istorija
"Rwanda: the history of genocide"
Rež. Raphael Glucksman, Pierre Mezerette, David Hazan
(dokumentinis filmas, Prancūzija, 2004, 100 min.)
28 d. – 16.40

1994 m. per tris mėnesius Ruandoje buvo nužudyta daugiau nei milijonas nekaltų žmonių. Jie mirė tik dėl to, kad buvo tutsiai. Nuo šios tragedijos praėjo daugiau nei dešimtmetis, apie ją buvo sukurta daugybė filmų. Tačiau šis trijų režisierių darbas išsiskiria išsamia įvykių analize. Kūrėjai parodo, kad skerdynės buvo suplanuotos minutės tikslumu ir greičiausiai jų buvo galima išvengti.
Nerekomenduojama žiūrovams, jaunesniems nei 18 metų.

Krizė – mūsų prekės ženklas
"Our Brand is Crisis"
Rež. Rachel Boynton
(dokumentinis filmas, JAV, 2005, 87 min.)
28 d. - 18.40

Apie tai, kas yra "juodosios technologijos", daug šnekama, tačiau visada geriau pamatyti patiems. Garsios JAV viešųjų ryšių specialistų ir politinių konsultantų pajėgos atvyksta į Boliviją padėti susikompromitavusiam šalies prezidentui Gonzalo Sanchezui de Lozadai (arba tiesiog Goni) laimėti rinkimus. Kaip "parduoti" ekonominės krizės krečiamos šalies gyventojams kandidatą, kuriuo jie jau seniai nusivylė?

Sekso vergės
"Frontline. Sex Slaves"
Rež. Rick Esther Beinstock
(dokumentinis filmas, Kanada, 2005, 89 min.)
28 d. – 20.30

Merginos iš buvusios Sovietų Sąjungos, ieškodamos išeičių iš skurdo ir nedarbo, dažnai tampa lengvu nusikaltėlių grobiu. Tai neįtikėtina vieno ukrainiečio, ieškančio apgautos ir į prostitucijos verslą įtrauktos nėščios žmonos, istorija. Ar pavyks išvaduoti jauną moterį iš žiauraus Turkijos sąvadautojo nelaisvės? Slapta kamera užfiksuoti prekybos žmonėmis sandėriai, aukų išpažintys ir desperatiškos pastangos įveikti organizuoto nusikalstamo pasaulio pasipriešinimą.

Agento gyvenimas
"A Life of an Agent"
Rež. Zsigmond Peapp
(dokumentinis filmas, Vengrija, 2004, 82 min.)
29 d. – 13 val.

Ar kada nors įsivaizdavote, kaip iš tiesų dirba slaptieji agentai? Vengrijos archyvuose išliko šimtai KGB mokomųjų filmų, kuriuos sovietų slaptosios tarnybos naudojo verbuodamos agentus, rengdamos kolaborantus ir kadrinius darbuotojus. Režisierius atskleidžia sovietinių agentų darbo metodus visuomenėje, kurioje buvo klausomasi kiekvieno neatsargaus žodžio.

Smulkūs pinigai, stambus verslas
"Small Change, Big Business"
Rež. Mark Aardenburg
(dokumentinis filmas, Olandija, Bangladešas, 2005, 54 min.)
29 d. – 14.45

Filmo režisierius 1995 m. sukūrė dokumentinį filmą apie tai, kaip Bangladešo moterims buvo suteikta galimybė iš "Grameen" banko imti mažąsias paskolas. Praėjus dešimtmečiui, režisierius grįžta pasižiūrėti, kaip sekasi jo filmo herojams. Ar vietiniai musulmonų lyderiai vis dar taip pat griežtai nepritaria islamo principams prieštaraujančiai mažųjų paskolų sistemai? Kaip sekasi Ayshai ir Momenai plėsti savo verslą? Kas nutiko Nurjahan, kuriai kaimo seniūnas uždraudė imti paskolą?

Prarasti vaikai
"Lost Children"
Rež. Ali Samadi Ahadi, Oliver Stoltz
(dokumentinis filmas, Vokietija, 2005, 97 min.)
29 d. – 16 val.

Tai filmas apie sukilėlių armijoje "tarnaujančius" vaikus. Pranašu pasiskelbusio Josepho Kony kariuomenė beveik du dešimtmečius tęsia pilietinį karą Ugandoje. Veikdama "dievo vardu", ši kariuomenė grobia vaikus ir paverčia žudikais (kartais net savo artimųjų). Filme pasakojamos keturių 8–14 metų vaikų istorijos. Jie sugebėjo pabėgti iš "Dievo pasipriešinimo armijos" ir rasti prieglobstį pabėgėlių stovykloje. Tačiau ar jie įstengs pamiršti tai, ką patyrė? Ar jiems bus atleista?
Nerekomenduojama žiūrovams, jaunesniems nei 18 metų.

Koka, Čečėnijos našlė
"Coca, the dove from Chechnya"
Rež. Eric Bergkraut
(dokumentinis filmas, Šveicarija, 2005, 86 min.)
29 d. – 18 val.

Zainap Gašajeva nuo 1994 m. filmuoja ir kaupia faktus apie žiaurią Čečėnijos kasdienybę: pagrobimus, kankinimus, nužudymus. Ji su kitomis drąsiomis Čečėnijos moterimis renka ir saugo vaizdo įrašus, kuriuos tikisi panaudoti kaip įrodymus teisme.

Brolienės
"Sisters in Law"
Rež. Kim Longinotto, Florence Ayisi
(dokumentinis filmas, Didžioji Britanija, 2005, 104 min.)
29 d. – 19.50

Filmo herojės – prokurorė Vera Ngassa ir teisėja Beatrice Ntuba – dirba viename iš Kamerūno provincijos teismų. Filme rodomi skyrybų, vaiko teisių pažeidimo, mergaitės išprievartavimo teisminiai procesai. Teisininkės kovoja prieš vyrų savivalę šeimoje, nuodugniai tiria prievartavimo bylas. Temperamentingas filmo herojų dalyvavimas, sprendžiant nelengvus teismo procesus parodo, kad Afrikoje moterys puikiai vykdo teisingumą.angle_ligone
Gera senbuvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 2888

2007-04-29 10:58 2 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: angle_ligone Įtraukti angle_ligone Į adresų knygelę
Vakar buvau dok. filme PAKARTOJIMAS.
Powtórzenie
75 min. Lenkija 2005
Rež. Artur żmijewski

Įdomus projektas. Primena O.Hirschbiegel'io "Eksperimentą", na bet ir nėra ko čia stebėtis - abu filmai remiasi tuo pačių 1972 m. ekperimentu.
Grįžtant prie vakarykščio filmo. Patiko tas "gyvumas". Pradedant vaizdo kokybe, baigiant tikrais žmonėmis, o ne aktoriais (bent jau aš taip spėju). Trukmė - pats tas.
Žodžiu, 7/10.

Žmonių salėje ne buvo per daugiausia, na bet manau ir tikiuosi, kad festivalis AD HOC: NEPATOGUS KINAS vyks ir kitąmet Šypsena


Roslas
Gerietis

Klube: narys

Parašė žinučių: 106

2007-04-29 19:09 3 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Roslas Įtraukti Roslas Į adresų knygelę
Šiandien teko pabuvoti trijuose seansuose: "Agento gyvenimas", "Smulkūs pinigai, stambus verslas" ir "Prarasti vaikai". Nustebino tai, kiek daug žiūrovų prisirinko šventą dieną į Skalviją. Festivalis tikrai įdomus ir reikalingas, panašu kad ir savalaikis.

Pradėjau pažintį su nepatogiu kinu nuo "Agento gyvenimo" . Iš pradžių pasirodė sunkoka susieti šį filmą su nepatogumu, tačiau prisiminus, kad tai, kas vaizduojama, sovietmečiu iš tikrųjų egzistavo; įvairūs sekimai ir šnipinėjimai, "valstybės išdavimai" kapitalizmo atributų turėjimu atrodo beprotiški, ypač žvelgiant per šių laikų prizmę, kuomet leidžiama labai daug.

Po to sekė "Smulkūs pinigai, stambus verslas". Tai jau visai kitoks filmas nei prieš tai matytas. Vaizduojamas Bangladešas, kuriame tarsi mesijas gyvenimą į priekį tempia mažųjų kreditų bankas "Grameen". Sunku patikėti, kad, kaip teigiama, reikalai taip smarkiai gerėja vietiniams gyventojams. Nelaimingų istorijų viena kita, užtat kiek šeimų, kurios suklestėjo gavusios vakarų pasauliui nesuvokiamai mažas sumas - pvz. pusšimtį eurų. "Grameen" įkūrėjas Muhamaedas Junusas gavo Nobelio taikos premiją, tad galbūt iš tikrųjų vyksta kai kas nuostabaus kovoje su skurdu?

Trečiasis filmas "Prarasti vaikai" sutraukė tiek žiūrovų, kad visi norintys netilpo. Seansai nemokami, tačiau nepanašu, kad esmė būtent čia. Tema pasirinkta labai skaudi ir, svarbiausia, aktuali. Protu nesuvokiama, kaip galima grobti vaikus, versti juos žudyti, grąsinti ir kankinti. Labai sunku kometuoti tokį filmą, nes vaizduojami dalykai atrodo tarsi fantastika ir negalintys vykti tarp mąstančių būtybių (žmonių!). Sukrečiantys vaizdai ir turinys, priverčiantys mažų mažiausiai susimąstyti.

Labai tikiuosi festivalio sugrįžimo kitais metais. Įdomu pažvelgti į tai, kas dedasi iš pirmo žvilgsnio tolimame, tačiau, iš tikrųjų, daug bendrų sąlyčio taškų turinčiame žmonių pasaulyje.


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 8188

2007-04-29 22:06 4 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
M. Žilinsko dailės galerija (Kaunas):

Gegužės 2 d., trečiadienis

14:00 Krizė – mūsų prekės ženklas (Our Brand is Crisis) 87 min.
16:00 Smulkūs pinigai, stambus verslas (Small Change Big Business) 54 min.
17:20 Bruklino tranzitas (The Brooklyn Connection) 52 min.
18:40 Beslano vaikai (Children of Beslan) 60 min.

Gegužės 3 d., ketvirtadienis

14:00 Sekso vergės (Sex Slaves) 89 min.
16:00 Bagdado pianistas (Liberace of Baghdad) 70 min.
17:30 Prarasti vaikai (Lost Children) 97 min.
19:20 Sapnuojanti sala (La Isla Durmiente) 58 min.

Gegužės 4 d., penktadienis

14:00 Brolienės (Sisters in Law) 104 min.
16:00 Ruanda: genocido istorija (Rwanda: History of Genocide) 100 min.
18:00 Taikdariai (Peacekeepers) 84 min.

(Lithuania Christian College) (Klaipėda):

Gegužės 5 d., šeštadienis

14:00 Beslano vaikai (Children of Beslan) 60 min.
15:20 Brolienės (Sisters in Law) 104 min.
17:30 Ruanda: genocido istorija (Rwanda: History of Genocide) 100 min.
19:30 Sapnuojanti sala (La Isla Durmiente) 58 min.
20:50 Smulkūs pinigai, stambus verslas (Small Change Big Business) 54 min.

Gegužės 6 d., sekmadienis

14:00 Krizė – mūsų prekės ženklas (Our Brand is Crisis) 87 min.
15:50 Bruklino tranzitas (Brooklyn Connection) 52 min.
17:10 Kaip tai daroma (Jak to se roby) 90 min.
19:00 Prarasti vaikai (Lost Children) 97 min.
21:00 Bagdado pianistas (Liberace of Baghdad) 70 min.


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 8189

2007-04-29 22:29 5 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Noriu atkreipti klaipėdiečių dėmesį, jog tik jų mieste nutarta rodyti garsaus lenkų dokumentalisto Marcel Lozinski pilnamertražį filmą Kaip tai daroma, lapkričio mėnesį rodytą Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje.
Filmas kurtas 3,5 metų. Jo autorius Marcel Lozinski 2005 metais lankėsi Vilniuje, jo filmų retrospektyvos Skalvijoje proga ir pasakojo, kad daro šį filmą. Jis baigtas vasarą. Tačiau dėl neaiškių priežasčių (viena iš jų, kad jis pasakė TV redaktoriui, kad darbuodamasis pasijuto kaip socializmo laikų reporteris), filmas buvo pristabdytas ir tik praėjus pusmečiui nuo jo užbaigimo, imtas rodyti Lenkijoje.
Taigi Kaip tai daroma rodomas realus ir žinomas Lenkijos VIEŠŲJŲ RYŠIŲ specialistas (tą užaštrina radijo laidos rodymas, kada pilietis keikia tą specialistą, jog anksčiau sukūrė tikrą "niekšą", kuris dabar sėdi Briuselyje), kuris užsibrėžia tikslą ir šiuo filmu įrodinėja, kad galima paėmus ir atrinkus pagal savybes žmogų iš gatvės, padaryti jį žinomu ir populiariu politiku. Darbo metodai "žiauriai" įdomūs, vertingi pamąstymui ir aktualūs. Po įdomaus valandos žiūrėjimo vienu momentu ima rodytis, kad filmas bus be finalo, kad apsiriboja kūrėjai tik tos "darbo technikos" demonstravimu ir išviešinimu. Ar taip ir liks, ar vienas iš atrinktųjų taps tuo "įžymiuoju", siūlau būtinai kas galite pasižiūrėti.


Twigy
Ultra gerietė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 677

2007-04-30 15:01 6 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Twigy Įtraukti Twigy Į adresų knygelę
vakar ziurejau Leningrado stoties vaikai.sisi filma kaip suprantu irgi priskirtas prie kino festivalio nepatogus kinas.bet kodle jo aprasymo cia nera?ar as cia kazka supainiojauNekaltas
siaip filmas labai sukrete....po poros savaiciu kaip tik isvaziuoju i Maskva ir metro matysiu tuos vaizdus kuriuos vakar maciau kine...nzn kaip ramiai galesiu praeiti pro vaikus...


šokėja
Gera senbuvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 669

2007-05-07 21:33 7 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: šokėja Įtraukti šokėja Į adresų knygelę
teko matyt šį filmą.vietomis nebuvo įmanoma žiūrėti visų tų vaizdų ir galvoj netilpo mintis-"Kaip taip gali būti".
bet dėl Maskvos,tai buvau lapkričio mėnesį ir kas įdomiausia,ten nemačiau jokių vaikų,tik benamiai šunys ar šiaip kokie išmaldos prašytojai,dažniausiai žmonės su negalia.Twigy rašė:
vakar ziurejau Leningrado stoties vaikai.sisi filma kaip suprantu irgi priskirtas prie kino festivalio nepatogus kinas.bet kodle jo aprasymo cia nera?ar as cia kazka supainiojauNekaltas
siaip filmas labai sukrete....po poros savaiciu kaip tik isvaziuoju i Maskva ir metro matysiu tuos vaizdus kuriuos vakar maciau kine...nzn kaip ramiai galesiu praeiti pro vaikus...
jump_for_joy!
Geriausia senbuvė

Klube: ne narė

Parašė žinučių: 1358

2007-05-22 23:20 8 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: jump_for_joy! Įtraukti jump_for_joy! Į adresų knygelę
gailiuosi , kad turėdama puikią galimybę pamatyti šitiek dokumentinių filmų ja nepasinaudojau .. (temačiau Beslano vaikus ir Krizė - mūsų prekės ženklas ) .

su kinu tai nėra tiesiogiai susiję , tačiau festivalio reklama buvo/yra tragiška . ji žmones tik atgrasė - ne vienam turėjau aiškint kas ir kaip .

tikiuosi šitokio festivalio ir kitąmet : }


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9487

2008-10-19 22:19 9 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
2008

http://www.culture.lt/7md/?leid_id=819&kas=straipsnis&st_id=8788


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9507

2008-10-27 22:37 10 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Durakovo - kvailių kaimas

Pavadinimas - vienintelis priekaištas, kurį galiu pareikšti pilnametražiam dokumentiniam filmui. Duoda "užtaisą", jog stebėsime smagų ir juokingą rusiško kaimo paveikslą. Taip nėra. Kvatojamo juoko irgi.
Tačiau stebina prancūzų kinematografininkų, vadovaujamų gruzinų kilmės režisierės sugebėjimas taip "įsikomponuoti" į to Durakovo gyvenimą, jog negalima teigti, kad tai kiek "pavaidinamas" dokumentinis filmas. O jame įtaigiai parodoma "iš kur kojos dygsta" žinomąjam Rusijos šovinizmui, imperialistinėms užmačioms, urapatriotizmui. Parodoma ne per kokius V.Putino veiksmus (nors jis filme nuolat minimas), bet per apsišaukėlius pranašus, kurie veikia tiek nerandančių vietos gyvenime asmenybių, ir ypač baugu - jaunimo moralę ir pasaulėjautą.
Tokį filmą plačiai turėtų žiūrėti ne tiek likęs pasaulis, o pati Rusija. Protingi suprastų, kokiame "mėšle" sėdi šalis, kai vadovauja tokie "gudragalviai", koks yra Durakovo kniazius. Tegul vadovauja tik kaimui. Bet įtaka kur kas plačiau sklinda...

Siužetinio kino žiūrovams, žinoma, būtų nuobodu. Deja, išėjo kai kurie ir LT jaunimo atstovai - reikia jiems gi holivudinių "pribumbasų"...
Kas galite pasižiūrėti šią puikiai suręstą dokumentiką Kaune bei Klaipėdoje, būtinai pasinaudokite proga


Roslas
Dažnas gerietis

Klube: narys

Parašė žinučių: 211

2008-10-27 23:23 11 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Roslas Įtraukti Roslas Į adresų knygelę
Festivalio plakatai su prievarta filmus žiūrinčiu vyrišku kėlė atsainią šypseną: ką galima parodyti TOKIO? Durakove to nebuvo, bet užtat buvo besiraitančio (iš nuobodulio ?) ir spurdančio kėdėse mokyklinio ??? amžiaus atstovų, kurie visgi neištempė iki seanso pabaigos. Tuomet supratau, kad Ad Hoc plakatas tarsi sako "juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis".

Pats filmas buvo tikrai ne toks romantiškas, kokio reiktų pirmadienio vakarui. Bet. Tai buvo labai gudriai ir protingai susuktas, praturtintas koncentruotomis ir gausiomis metaforomis, filmas. Satyra pavadinčiau aš tai, kažkuom Boratą primena. Tik čia viskas, aišku, subtiliau. Nors tai nė kiek nemenkina Sacha Coheno.

Iš tikrųjų nemanau, kad Durakovas galėtų padaryti mums atitinkamą įspūdį. Vaitojančių apie sovietų galybę išgirstu ir troleibusuose. Kasdien žiniose irgi ne ką rimtesni pranešimai, tad Durakovas yra labiau dar vienas, bet labai kokybiškas, įrodymas to, kas ir taip senai aišku apie Rusiją (Kremlių, tiksliau). Čia ir baigsiu apie politiką, t.y. filmą Šypsena


MrFroid
Geriausias banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9155

2008-10-27 23:55 12 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MrFroid Įtraukti MrFroid Į adresų knygelę
Tiesa dėl žmonių ir kalbų troleibusuose, tačiau DURAKOVO parodo, kad taip kalbančių/ galvojančių žmonių yra net labai aukšto kalibro pareigas einančių asmenų tarpe. Ir tada Putino bei panašių žmonių tvirtinimai, kad Baltijos šalys serga paranoja ir niekas joms negręsia, suskamba dar kitaip.

Roslas
Dažnas gerietis

Klube: narys

Parašė žinučių: 212

2008-10-28 00:07 13 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Roslas Įtraukti Roslas Į adresų knygelę
Kalbant apie Rusiją tiesiog privaloma atskirti Kremlių (su visais oligarchais ir interesų grupuotėmis) nuo paprastų žmonių. Durakovas tarsi bando pavaizduoti šių dviejų (labai kiekiu nelygių) grupių sintezę, bet, mano nuomone, paprastam Rusijos piliečiui nelabai ir rūpi politika. Ne paslaptis kokie draugiški ir svetingi yra rusai.

Tačiau politika, kuri per amžius nesikeitė ir nesikeis (begalinis Kremliaus noras tapti "elitine" šalimi), lemia tai, kad Baltijos šalims nuolat ir kybos pavojus (Gruzijos pavyzdys nepalieka jokių abejonių) būtent dėl formuojamos viešosios nuomonės. Lengvatikių visur yra, Durakovas tai puikiai įrodo.

Šovinistiškai mąstančių Rusijos valdžioje tikrai nėra keletas. Daug daugiau. Iš čia ir visi neramumai.


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9507

2008-10-28 07:50 14 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę

Roslas rašė:
Šovinistiškai mąstančių Rusijos valdžioje tikrai nėra keletas. Daug daugiau. Iš čia ir visi neramumai.

Filmas, manau, skirtas kiek daugiau išryškinti, kad valdžios žmonės turi pakalikų ir kaimuose, kurie teigia, kad danguje Dievas, žemėje caras. Ir seka eina žemyn, kurios privalu griežtai paisyti. Rusijos istorija - tai tik buvusios SSSR istorija, o ne tai kas dabar. Likęs lopinėlis.
Taip teršiama liaudies mąstysena.


šuldubuldu
Dažna dalyvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 38

2008-10-28 15:10 15 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: šuldubuldu Įtraukti šuldubuldu Į adresų knygelę
"Durakovo-kvailių kaimas" paliko tikrai gerą įspūdį. Įtaigus ir realistiškas, be niekam nereikalingų moralų ar komentarų, leidžiant žiūrovui pačiam susiprasti ir suvokti tai, kas vyksta. Iš esmės filmas gąsdinantis. Ir neviltį kelia tie jauni žmonių veidai, persmelkti nevykusios ideologijos. "Priešas gali pulti bet kada". Na ir kaip į tai reaguoti? Kaip nebijoti Rusijos?..

Dėl to, kad žmonės išėjo iš filmo tai pat stebėjausi. Nors kažkas virš manęs visą filmą gailiai pradūsavo(:


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9509

2008-10-28 21:43 16 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Ką gi, dar liko seansai Skalvijoje (kitose erdvėse neturiu geros suvestinės):

Tiltas virš Vadžio
"Bridge Over The Wadi"
Rež. Barak Heymann, Tomer Heymann
(Izraelis, 2006, 55 min.)
29 d. – 15 val. ("KLYKinas")

Vakarų Krante yra mokykla, kur žydų ir arabų vaikai mokosi kartu, stengdamiesi suprasti vieni kitus ir sugyventi taikiai. Nors suaugusieji, regis, šiuo eksperimentu nelabai tiki, tačiau nuoširdi vaikų draugystė teikia vilties, kad ilgametis konfliktas gali kažkada pasibaigti.

Esma
"Esma"
Rež. Alen Djrlevic
(Bosnija ir Hercogovina, 2007, 35 min.)
29 d. – 16.10

Kiekvienas masinės kapavietės ar neatpažintų palaikų atradimas Esmai suteikia vilties, kad jos serbų armijos pagrobtas ir be žinios pradingęs vyras pagaliau ras ramybę.

Tu norėjai sukurti filmą
"At ratzit laasot seret?"/"You Wanted to Make a Film?"
Rež. Gali Weintraub
(Izraelis, 2007, 25 min.)
29 d. – 17 val.

Gali - jauna filmų kūrėja, nusprendžia sukurti filmą apie neįprastą šokėjų porą: poliomielito sukeltą negalią turinčią Zehavą, ir tautinių šokių šokėją Oreną. Gali sužavi ypatingas šokėjų ryšys ir užsispyrimas, kurių pagalba pora sugeba grakščiai įveikti visas fizines kliūtis. Susidraugavusi su šokėjais, Gali tikisi tapti tokia pat artima ir jiems. Riba tarp viską stebinčio filmo kūrėjo ir filmuojamo subjekto susilieja, ir pats filmavimas tampa verta dėmesio istorija.

Seserys be pasigailėjimo
"Sisters Of No Mercy"
Rež. Lukas Roegler
(Vokietija, Nigerija, 2007, 87 min.)
29 d. – 17.40

Seserys be pasigailėjimo pasakoja labai asmeniškas keturių merginų iš Nigerijos istorijas. Merginos siekia geresnio gyvenimo Europoje, tačiau jų svajonės apie geresnę ateitį įsipainioja moterų vadovaujamą prostitucijos tinklą. Atvykusios iš mažo prietaringo Pietų Nigerijos regiono prekybos žmonėmis aukos ne tik kenčia nuo siaubingo seksualinio išnaudojimo, tačiau kartu privalo atlikti okultinį "juju" ritualą, kuris jas susaisto su pagrobėjais sunkiai nutraukiamu piktųjų dvasių ryšiu.

Šventosios knygos šešėlis
"Pyhan Kirjan Varjo"
Rež. Arto Halonen
(Suomija, 2007, 90 min.)
29 d. – 19.20

Buvęs Turkmėnijos diktatorius Saparmuratas Nijazovas parašė Koraną nustelbiančią knygą – Ruhnamą - Dvasios knygą, kurios ideologija leidžia rėžimui varžyti žmogaus teises ir žodžio laisvę. Nepaisant to, daugelis tarptautinių verslo kompanijų verčia knygą į įvairiausias užsienio kalbas, norėdamos įsiteikti diktatoriui. Ruhnama padeda užgniaužti Turkmėnijos opozicijos ir disidentų veiklą, o už tai gaunami milijoniniai valstybiniai kontraktai.

Alioša
"Alyosha"
Rež. Meelis Muhu
(Estija, 2008, 57 min.)
29 d. – 21.30

Estijai atgavus nepriklausomybę dauguma Sovietų rėžimo pastatytų monumentų buvo nugriauti. Tačiau Bronzinis kareivis liko stovėti Talino centre. Estijos nacionalistams šis monumentas simbolizavo Sovietų okupaciją ir kruvinų represijų pradžią. Tuo tarpu rusakalbiams Estijos gyventojams "Alioša" 15 metų buvo patriotizmo simbolis, jungiantis juos su rusiškuoju identitetu.

Sozdar, kuri gyvena savo pažadu
"Sozdar, She Who Lives Her Promise"
Rež. Annegreit Wietsma
(Olandija, 2007, 70 min.)
30 d. – 15 val.

Būdama dvylikos ir gyvendama griežtai tradicinėje patriarchalinėje visuomenėje Nuriye Kesbir pasipriešina priverstiniame ištekinimui ir savo gyvenimą skiria kitam tikslui. Viena Kurdų pasipriešinimo lyderių, už nepriklausomybę ir moterų emancipaciją pasiruošusi paaukoti gyvybę. Sozdar, vedina savo tikslų, atvyksta į Europą, tačiau yra sulaikoma Olandijoje. Po ilgo deportacijos į Turkiją laukimo Sozdar paleidžiama į laisvę.

Iš įsitikinimo
"Of Conviction"
Rež. Julie Freres
(Belgija, 2007, 52 min.)
30 d. – 16.30

2007 m. vasarį vykusiame referendume dėl abortų legalizavimo portugalai nusprendė suteikti moterims galimybę pasirinkti. Filme keturių moterų istorijos persipina su skirtingų stovyklų agitavimo kampanijų užkulisiuose vykstančiais karštais abortų šalininkų ir oponentų debatais.
Po filmo – susitikimas su režisiere.

Geldelė
"Shell/Rakushka"
Rež. Dmitrij Lavrinenko
(Rusija, 2007, 39 min.)
30 d. – 18 val.

Mažybiniu "Geldelės" vardu vadinami metaliniai garažai, kurių gausu Rusijos priemiesčiuose. Po sovietų sąjungos žlugimo šie garažai išplito ir buvo naudojami įvairiems tikslams ir ne visai pagal paskirtį. Nekilnojamojo turto bumas Maskvoje ir abejotini valdžios institucijų veiksmai daugiau nei trims mėnesiams paverčia metalinį garažą pensininkų Karasiovų namais. Daugelyje tarptautinių festivalių dalyvavęs filmas 2007 m. "Stalker" kino festivalyje buvo apdovanotas nepriklausomo dienraščio "Novaja Gazieta" prizu.

Širdys
"Hearts"
Rež. Øyvind Sandberg
(Norvegija, 2006, 60 min.)
30 d. – 18.50

Tokie paprasti dalykai kaip pusryčiavimas, futbolo varžybos, pasivaikščiojimas ar pokalbiai telefonu tampa ypatingi, jei žvelgi į juos iš žmogaus, sergančio Dauno sindromu perspektyvos. Kare Morten pasiperša savo draugei Maybritt, tačiau pora susipyksta, nes Kare nuolat pamiršta užsimauti sužadėtuvių žiedą.
Filmas Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje nominuotas "Sidabriniam vilkui".

Taksi į tamsą
"Taxi To The Dark Side"
Rež. Aleks Gibney
(JAV, Afganistanas, Irakas, 2007, 106 min.)
30 d. – 20.10

Geriausiu šių metų dokumentinio filmo titulu ir "Oskaru" įvertintas filmas įtraukia į JAV "karo prieš terorą" lauką ir kelia aukščiausių JAV pareigūnų atsakomybės klausimą. JAV karinių bazių Afganistane, Gvantaname ar Irake kalėjimuose be teismo kali šimtai "įtariamųjų" teroristų. Afganistane taksi vairuotoju dirbęs ir aplinkinių doru žmogumi laikytas Dilavaras sulaikomas JAV karininkų. Neaiškiomis aplinkybėmis kalėjime vyras miršta, o jo istorija perauga į išsamią kankinimo proceso ir Baltųjų rūmų pareigūnų veiksmų analizę.

Šaltinis
"The Source"
Rež. Martin Mareček
(Čekija, 2005, 75 min.)
31 d. – 15 val.

Naftos balos ir jose braidančios karvės Azerbaidžane nieko nestebina. Naudingomis iškasenomis ir savitu demokratijos režimu garsėjančią šalį atranda tarptautinės kompanijos. Tačiau kas iš tiesų pelnosi iš valstybės naftos pramonės ir kodėl tarptautinė bendruomenė į kai kuriuos žmogaus teises ribojančius verslo projektus žiūri pro pirštus?

Mano vyras Andrejus Sacharovas
"My Husband Andrey Sakharov"
Rež. Ināra Kolmane
(Latvija, Prancūzija, 2006, 52 min.)
31 d. – 16.30

Kaip galėjo atsitikti, kad Sovietų režimo "smegenys", vandenilinės bombos kūrėjas ir genialus mokslininkas, kuriam Kremliaus durys visada būdavo atviros, tapo iškiliu žmogaus teisių gynėju ir pagarsėjusiu "sistemos priešu"? Andrejaus Sacharovo istoriją pasakoja jo žmona ir bendražygė Jelena Boner, paskutinysis Sovietų Sąjungos komunistų partijos sekretorius Michailas Gorbačiovas, buvę mokslininko kolegos ir draugai.

Viena diena
"One Day"
Rež. Ditte Haarløv-Johnsen
(Danija, 2007, 28 min.)
31 d. – 17.40

Ditte Haarlov-Johnsen filmas pasakoja apie moters, prekiaujančios savo kūnu dieną. Pagrindinė herojė išlieka nematoma, tačiau telefoniniai pokalbiai su Nigerijoje likusia, ir mamos nebeprisimenančia dukra, atskleidžia šios moters vienišumą ir verčia žavėtis jos stiprybe. Amsterdamo dokumentinių filmų festivalio žiuri, o šių metų tarptautiniame "OneWorld" festivalyje buvo apdovanotas kaip geriausias trumpametražis dokumentinis filmas.

Tarp dangaus ir žemės
"Between Heaven And Earth"
Rež. Mascha Novikova, Frank van den Engel
(Belgija, Nyderlandai, 2007, 70 min.)
31 d. – 18.30

Cirkas ilgą laiką buvo vienintelė pramoga keliaujant Šilko keliu iš Vakarų į Rytus. Diktatoriškas režimas Uzbekistane nesunaikino cirko tradicijų ir jos čia tokios pat gyvos ir autentiškos kaip Čingischano laikais. Tačiau į cirką įsimaišius politikai, du garsūs atlikėjai yra priversti pasirinkti vieną iš dviejų.

Barkinge visi balti
"All White In Barking"
Rež. Marc Isaacs
(Didžioji Britanija, 2008, 73 min.)
31 d. – 20 val.

Britanijos daugiatautiškumas šiame filme atskleidžiamas atvirais, šokiruojančiais, juokingais interviu. Rasinė rytų Londono rajono sudėtis patiria sparčią kaitą: atkeliauja imigrantai iš Afrikos, Azijos, Karibų ar Rytų Europos. Kai kurie baltieji Barkingo gyventojai naujuosius kaimynus priima su išankstiniu (dažnai komišku) nusistatymu dėl jų apdarų, religinių įsitikinimų ar neįprastų kulinarinių kvapų.

Meilė ir žodžiai
"Love and Words"
Rež. Sylvie Ballyot
(Prancūzija, 2007, 44 min.)
31 d. – 21.30

Filmas "Meilė ir žodžiai" paremtas nepavykusiu bandymu sukurti filmą apie moterį, gyvenančią Jemene. Filmavimas nutrūksta, nes iškyla pavojus pagrindinės herojės gyvybei. Tačiau galutinis rezultatas nustebina - filme intymūs moterų ryšiai, pokalbiai apie seksualumą ir grožį susipina su skirtingais, kartais radikaliais jaunų Jemeno gyventojų požiūriais į moterų teises ar lytinę orientaciją.


šuldubuldu
Dažna dalyvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 39

2008-10-28 22:07 17 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: šuldubuldu Įtraukti šuldubuldu Į adresų knygelę
"Laisvo elgesio moteris, vardu Temidė"-drąsus filmas. Puiki dokumentika. Nuoseklūs ir tiksliai atrinkti įvykiai, įdomūs kadrai ir komentarai. Filmas aštriai kritikuoja Lukašenką, todėl nekeista, jog Baltarusijoje yra uždraustas. Pagarba režisieriui už drąsą, nes pasėkmės (tikiu, jog jis puikiai tai supranta) gali būti nežmoniškos...

P.S.publika pasibaisėjau.


perkele
Geriausia senbuvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 3289

2008-10-29 10:58 18 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: perkele Įtraukti perkele Į adresų knygelę


P.S.publika pasibaisėjau.


ką turi omeny? turbūt tą patį, ką ir aš pastebėjau...
labai akivaizdu, kad dabar moksleiviams atostogos - susirenka pilnos salės...deja, filmui prasidėjus po truputį slenka visi lauk. Na bet ateina ir vyresnių žmonių, ypač Skalvijoj kažkaip daugiau Gerai kai kurie ir visą dieną išsėdi - 3, 4 filmus peržiūri Gerai žodžiu tendencija nebloga Šypsena


angle_ligone
Gera senbuvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 2957

2008-10-29 16:11 19 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: angle_ligone Įtraukti angle_ligone Į adresų knygelę
Ji — vaikinas, kurį pažinojau
Nuostabus dokumentinis filmas Gerai
Čia plačiau galit pažiūrėt ---> http://www.youtube.com/watch?v=ECphIXEFz9E


MrFroid
Geriausias banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9157

2008-10-29 16:41 20 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: MrFroid Įtraukti MrFroid Į adresų knygelę

angle_ligone rašė:
Ji — vaikinas, kurį pažinojau
Nuostabus dokumentinis filmas Gerai
Čia plačiau galit pažiūrėt ---> http://www.youtube.com/watch?v=ECphIXEFz9E

esu apie jį rašęs http://www.g-taskas.lt/kf-nepatogus-kinas-pristato-ji-vaikinas-kuri-pa
zinojau-rez-gwen-haworth/
ir esu linkęs teigti, kad tai geriausias festivalio filmas.

Dar yra seansų:
Vilnius: ŠMC 10.31*15.30
Kaunas: M. Žilinsko galerija 11.06*19.50


šuldubuldu
Dažna dalyvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 40

2008-10-29 21:49 21 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: šuldubuldu Įtraukti šuldubuldu Į adresų knygelę

perkele rašė:


P.S.publika pasibaisėjau.


ką turi omeny? turbūt tą patį, ką ir aš pastebėjau...
labai akivaizdu, kad dabar moksleiviams atostogos - susirenka pilnos salės...deja, filmui prasidėjus po truputį slenka visi lauk. Na bet ateina ir vyresnių žmonių, ypač Skalvijoj kažkaip daugiau Gerai kai kurie ir visą dieną išsėdi - 3, 4 filmus peržiūri Gerai žodžiu tendencija nebloga Šypsena

Tendencija tikrai nebloga, bet rašiau būtent apie "Temidės" publiką. Isteriškas juokas, čipsų valgymas, komentarai ne vietoj ir ne laiku, vaikščiojimas po salę. Tikrai sunervino.
Beje, aš pati moksleivė (:


perkele
Geriausia senbuvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 3290

2008-10-29 23:56 22 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: perkele Įtraukti perkele Į adresų knygelę

šuldubuldu rašė:
Tendencija tikrai nebloga, bet rašiau būtent apie "Temidės" publiką. Isteriškas juokas, čipsų valgymas, komentarai ne vietoj ir ne laiku, vaikščiojimas po salę. Tikrai sunervino.
Beje, aš pati moksleivė (:


nieko neturiu prieš moksleivius, pati lb neseniai ja buvau Šypsena) tik matosi, kad kai kurie atėję grynai iš neturėjimo ką veikt, nežino nei į kokį filmą, nei į kokį festivalį eina. na bet tiek to.

kauniečiai ir klaipėdiečiai, nepraleiskit lb gero filmo "Shadow of the Holy Book", tikrai vienas iš geriausių festivaly! Vilniuj, deja, jau neberodys.


kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9510

2008-10-31 18:36 23 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Ji yra vaikinas, kurį aš pažinojau (She's A Boy I Knew) išties puiki, šilta ir naudingai įdomi dokumentika.
Kino pasauliui labai pasisekė, kad nedažnas gamtos nesusipratimas yra ir kino kūrėjas. Maža to, Gwen Haworthne tik kad turi KĄ reto betarpiškai papasakoti ir parodyti, ji (buvęs jis) yra ir akivaizdžiai turinti skonį kino kūrėja.

Todėl klaipėdiečiams tikrai rekomenduoju sureaguoti. Kur daugiau tokį kiną pamatysi, jei ne šiame festivalyje...
Dėkui kolegoms už rekomendacijas.


Merilyn
Dažna dalyvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 359

2008-11-10 17:28 24 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: Merilyn Įtraukti Merilyn Į adresų knygelę
"She's A Boy I Knew" - galbūt šiais laikais jau ir nebe šokiruojantis, tačiau įspūdį paliekantis atviras bei asmeniškas pasakojimas apie lyties keitimą ir su tuo susijusius padarinius. Kas man asmeniškai pasirodė įdomu, tai jog šiame filme akcentuojamas artimiausių žmonių susitaikymas su pokyčiais, o ne kaip labiau įprasta - bažnyčios, vietos bendruomenės reakcija.kertukas
Geras banginis

Klube: VIP narys

Parašė žinučių: 9906

2009-05-21 20:56 25 žinutė iš 63 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Ji – vaikinas, kurį pažinojau
"She's a Boy I Knew"
Rež. Gwen Haworth
(dokumentinis, Kanada, 2007, orig. k., liet. subt., 1.10)
SKALVIJA gegužės 23 d. – 17 val.

Tėvai prarado sūnų, seserys – brolį, o žmona – vyrą, kai Stevenas Haworthas nusprendė nebegalįs ilgiau savyje gniaužti tikrosios prigimties. Drąsiame, atvirame autobiografiniame filme Gwen pasakoja savo istoriją apie lyties pakeitimą ir paslaptingą žmogaus seksualumo prigimtį. Filme panaudoti pokalbių su artimaisiais, asmeninio archyvo ir šmaikščios animacijos intarpai

-----------------------

Nuoširdžiai rekomenduoju pamatyt šį filmą. Ir istorija neeilinė bei superįdomi ir parodyta labai šiltai, žmogiškai ir skoningai. Neeilinis dokumentinis filmas !!!

--------------------------

Konradai
"The Conrad Boys"
Rež. Justin Lo
Vaid. Nick Bartzen, Justin Lo, Barry Shay, Boo Boo Stewart
(drama, JAV, 2006, angl. k., liet. subt., 1.34)
SKALVIJA gegužės 24 d. – 16 val.

Devyniolikmetis jaunuolis Čarlis po mamos mirties nutaria pats rūpintis savo broliu Benu ir atidėti studijas koledže. Atsiribojęs nuo bendraamžių, Čarlis prisiima atsakomybę už savo brolį, tačiau paslapčia vis tiek ilgisi laisvės bei meilės nuotykių. Naujos galimybės atsiveria sutikus charizmatišką klajūną Džordaną Riversą. Jiedu greitai susidraugauja, o vėliau tarp jų užsimezga ir meilė. Prižiūrėdamas Beną ir siekdamas išsaugoti mylimąjį, galiausiai Čarlis yra priverstas padaryti svarbius sprendimus dėl savo brolio ir šeimos ateities.

Įėjimas nemokamas.


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kinomanai: 3.105 Žinučių forume 189.303 2.242 Narių klube 3.025 Banga.lt laikrodis 23:45 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKinomanai

Moderuoja: Diaboliq, BangaLT, kertukas, Froidas
Statusas: ne narys (Įstoti)
Filmų archyvas
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Žmogaus teisių kino festivalis NEPATOGUS KINAS

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai