Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai Klubai ir forumai
Prisijunk: Pamiršau slaptažodį  Užsiregistruoti
Rėmėjai:

Pakeliui "Į Damaską" su O. Koršunovu ir Klaipėdos dramos teatro trupe


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje

Atsakyti Kitos temos Nauja tema Temą 2007 03 05 d. 16:17 pradėjo  imogen, peržiūrėta 2848 k.
Puslapiai: 1 2 paskutinis> 
imogen
Geriausia senbuvė

Klube: VIP narė

Parašė žinučių: 3074

2007-03-05 16:17 1 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: imogen Įtraukti imogen Į adresų knygelę

2006 m. Norvegijoje Oskaro Koršunovo statytas "Į Damaską" Oslo nacionaliniame teatre padiktavo naują teatro kalbą, ir spektaklis buvo puikiai įvertintas, o scenografė Jūratė Paulėkaitė pelnė "Hedos" apdovanojimą kaip geriausia sezono scenografė. Tačiau grįžęs į Lietuvą režisierius vėl ėmėsi inscenizuoti tą patį Augusto Strindbergo kūrinį su Klaipėdos dramos teatro trupe
Taigi Oskaro Koršunovo režisuotą dramą "Kelias į Damaską" pagal Augusto Strinbergo trilogiją kovo 6,7 d. Lietuvos nacionaliniame teatre išvys sostinės žiūrovai, o kovo 9, 10 d. šio spektaklio premjera Klaipėdos žvejų rūmuose.

A. Strindbergo trilogija "Į Damaską" sukurta 1898-1904 metais yra viena rečiausiai statomų dramų. Tai dvasinė drama, kurioje gyvenimo prisiminimai ir atsakomybės našta gniuždo ir sykiu skatina žengti savęs pažinimo keliu. Tai negailestinga ir atvira pjesė, parašyta tuo metu, kai Strindbergas gydėsi Paryžiaus psichiatrinėje klinikoje.
Kaip teigė pats Strindbergas, rašydamas šią dramą jis "vėl pradėjo gyventi". "Į Damaską" pradėjo naują jo gyvenimo ir kūrybos etapą.

Režisierius Oskaras Koršunovas rašo savo svetaineje www.okt.lt apie šia pjese:
"Trilogija "Į Damaską" viena sudėtingiausių ir erdviausių Augusto Strindbergo pjesių, suteikianti galimybę turtingai teatrinei kalbai. Tai trilogija, kurios medžiagos užtektų dešimčiai spektaklių. Niekas, išskyrus Bergmaną, nėra pastatęs visos šios Strindbergo trilogijos. Strindbergas šią pjesę rašė, kai jį buvo ištikusi gyvenimo krizė. Tai labai autobiografinė pjesė, savotiška autoriaus savirefleksija. Joje jis permąsto vidutinio amžiaus vyro gyvenimą, kalba apie kūrybą, meilę, dievoiešką, tikėjimą, netikėjimą, savo gyvenimo tikslo paieškas, kalba, kaip tai keistai mums beskambėtų, apie kūrybos ir meilės nesuderinamumą, apie vyrą ir moterį, apie jų nenumaldomą norą būti kartu ir tos būties nepakeliamumą. Tai temos, kurios man svarbios šiuo gyvenimo laikotarpiu. Aš pats jaučiuosi pakeliui į Damaską. Mes visi esame pakeliui į Damaską. Ir visi šioje kelionėje esame akli, kaip kad ir šventas Paulius buvo aklas prieš tą apakimą, kurį patyrė regėdamas Dievo apsireiškimą.


Laikraštyje "Vakarų ekspresas" režiesierius negailėjo gerų atsiliepimų Klaipėdos aktoriams:
"Klaipėdoje šį kūrinį režisuoju todėl, kad absoliučiai pasitikiu Klaipėdos dramos teatro aktorių trupe. Tokią sudėtingą medžiagą rizikavau daryti tik su jais. Nemanau, kad Vilniuje galėčiau surinkti tokį kolektyvą. Ten valstybinių teatrų aktoriai išsibarstę po televizijas.
Klaipėdos dramos teatras dabar ji išgyvena sudėtingą situaciją. Teatras griūva ir nežinia ar po 5-7 metų čia esantys aktoriai susirinks, bus. Kol kas yra tai, kas yra. Viena stipriausių, stipriausia aktorių grupė Lietuvoje", - nuoširdžiai gyrė uostamiesčio teatralus O. Koršunovas.
Nuo Oslo varianto Klaipėdos pastatymas, anot režisieriaus labai skirsis. "Teatre reprodukuoti to paties spektaklio neįmanoma. Norvegijoje spektaklis buvo nuaustas iš jų aktorių asmeninio gyvenimo, o čia iš mūsų aktorių asmeninio gyvenimo. Jų gyvenimai skiriasi - skiriasi ir spektakliai", - sakė O. Koršunovas.


"Kelyje į Damaską" vaidina Vytautas Anužis, Eglė Barauskaitė, Vytautas Paukštė, Igoris Reklaitis, Nelė Savičenko, Regina Šaltenytė ir kiti.
Scenografė - Jūratė Paulėkaitė, kostiumų dailininkė - Agnė Kuzmickaitė, kompozitorius - Gintaras Sodeika.
Daugiau: http://www.menufaktura.lt/news.php?strid=1024&id=53755

Tai gi laukiame premjeros kuri įvyks rytoj, kad įsitikint jog ir antras bandymas dirbt su Klaipdeos trupe rezisieriui bus toks pata sekmingas kaip ir statant "Šaltą vaiką". Už kurį ši trupė ir režisierius gavo kruva "Auksinio kryziaus" apdovanojimu.

Be to girdejau, kad O.Koršuvonas po šios pjeses premjeros žada išvažiuoti į Kiniją, Pekino akademijoje skaityti paskaitų apie Šekspyrą. Va taip vat Laimingas

offca
Geras senbuvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 4146

2007-03-05 17:22 2 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: offca Įtraukti offca Į adresų knygelę
jau seniai sis rezisiurininkas galejo isvaziuoti, kad nekurti lievų ir amoralių spektakliu Lietuvai Piktas


imogen
Geriausia senbuvė

Klube: VIP narė

Parašė žinučių: 3076

2007-03-05 17:41 3 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: imogen Įtraukti imogen Į adresų knygelę

offca rašė:
jau seniai sis rezisiurininkas galejo isvaziuoti, kad nekurti lievų ir amoralių spektakliu Lietuvai Piktasgerb. kulturos klubo moderatoriau, o jus kaip didis teatro ekspertas, gal galetume parekomenduoti kokiu tai moralesniu ir genialesniu pavyzdziu jaunajai bangieciu kartai Drovus


offca
Geras senbuvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 4147

2007-03-05 18:00 4 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: offca Įtraukti offca Į adresų knygelę
kaip noriu taip komentuoju. nepatinka neskaityk
galite kad ir Tumino 'belaukiant Godo'paziuret, tai suprasite, kA Reiskia pjesiu klasikas ir ka reiskia genialussprendimai padaryti 'is oro'

imogen rašė:

offca rašė:
jau seniai sis rezisiurininkas galejo isvaziuoti, kad nekurti lievų ir amoralių spektakliu Lietuvai Piktasgerb. kulturos klubo moderatoriau, o jus kaip didis teatro ekspertas, gal galetume parekomenduoti kokiu tai moralesniu ir genialesniu pavyzdziu jaunajai bangieciu kartai Drovus
imogen
Geriausia senbuvė

Klube: VIP narė

Parašė žinučių: 3077

2007-03-05 18:19 5 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: imogen Įtraukti imogen Į adresų knygelę

offca rašė:
kaip noriu taip komentuoju. nepatinka neskaityk
galite kad ir Tumino 'belaukiant Godo'paziuret, tai suprasite, kA Reiskia pjesiu klasikas ir ka reiskia genialussprendimai padaryti 'is oro'as net neabejoju, kad tamsta kaip didis literaturalogas esate skaites "Belaukiant godo" pjeses oroginala Kietas, todel gal galetumete pakometuoti tuos originaliuosius tfu.. Veee genealiuosius rezisurinius Tumino sprendimus padarytus "is oro" interpretuojant sia pjese scenoje?
Tikrai labai idomu Taip


offca
Geras senbuvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 4148

2007-03-05 18:33 6 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: offca Įtraukti offca Į adresų knygelę
Niekada nesutiksiu, kad rezisierius turi kurini perdaryti taip, kad jis akivaizdziai būtų pastebimas kaip perdarytas kūrinys. jeigu kūrinys , šiuo atveju pjesė, parašytas silpnai, turiu omeny būtent tuos dalykus, ką kūrėjas nurodo ne dialuoguose, o tarp jų, tai ir interpretacijai vietos lieka arba per daug arba per mažai.
kai tuminas Beckete interpretavo Kaimo kelias, šalia medis. Vakaras. ir kitus dalykus, tai netgi pagirtina, kad kuo ma\iau nukrypo nuo pjesės, nes kitokiu atveju iš NEŽINIA KO buvo galima suregzti KOMEDIJĄ arba NUOBODYBĘ, o gavosi beveik tai, kas ir turi gautis. Tokiu požiūriu AŠ niekada nepateisinsiu OKT interpretacijų kokio Šekspyro kūrinų motyvais, nes tai daroma paimant kažkokį pagrindą ir sumalant jį per savo mėsmalę. tai kam tokiu atveju imti Šekspyrą ar kažką kitą, kad padaryti supersavą. Ir iš vis, pvz., norėčiau pamatyti kokį pasisekimą gautš OKT perdaręs becketą. Kad ir tą patį 'Godo'. Dabar ima žymius kūrinius ir išsidirbinėja, ir be to gana vienodai koršunoviškai. Nors gal nereikai taip kalbėti nemačius jojo premjeros. bėkim visi į Damaską. gi Koršas mostelėjo savo viduriniu pimpeliu Pavargęs


imogen
Geriausia senbuvė

Klube: VIP narė

Parašė žinučių: 3078

2007-03-05 21:14 7 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: imogen Įtraukti imogen Į adresų knygelę

Matote gerb. moderatoriau, pagal viska, zmones i teatra turetu ateiti susipazine su tuo literaturiniu kuriniu kuri interpretuos rezisierius..
Teatro gurmanai eina i teatra ne apskritai pažiūreti teatro, o pačio užmanymo, aktorinės vaidybos, kaip bus sakomas vienas ar kitas monolgas, kokia muzika ir scenografija parinks scenografai ir kompozitoriai siam spektakliui. Tai yra rezisieriaus ir visos trupes bendra interpetacija sio kurinio tema. Teatro ziurovai turetu ateiti ne del turinio,o del jo interpretacijos.
Taciau, kaip sake Nekrosius, tos issilavinusios publikos galetu surinkti nebent viena sale vienam spektakliui, todel, kad Lietuvoje (salyje turincia tik tris milijonus) skaicius tu vadinamuju humunitariniu ziurovu (o ne tiesiog "netycia papuolusiu") yra gana nedidelis. Is to seka, kad dauguma ateina tiesiog praleisti laiko, o ne gilintis i esmines teatro subtilybes kaip antai rezisieriaus uzmanymai ir t.t.
Kalbant apie jusu minimus klasikinius kurinius, nematau nieko baisaus, kad rezisierius juos "perdaro" pagal savo stiliu. tas ir turetu buti idomu, ka jis paemes ta sena visiems iki kaulu zinoma klasikini kurini, pasakys naujo.. Ta pati siuolaikine Presniakovu pjese "Vaidinant auka" yra tarsi siu laiku "Hamletas". Tai dar karta irodo, kad vertybes, esminiai pamatiniai dalykai kureju darbuose nesikeicia, keiciasi tik kalba ir forma kaip jie pateikiami.
Niu apie jusu kelius ir salikeles tai zinoma labai ten "aiskiai ir issamiai" Cha cha parasyta ka ten tokio genialaus atradote beziurint "Belaukiant Godo". Ar gal jus turejote omenyje, kad genialumas slypi paprastume? Drovus Kad sis spektaklis, kaip ir pati pjese jie yra tiesiog nepretenzingi, jie yra apie nieka ir kartu apie nežinia ka. Kad rezisieriaus rankos cia ir neturetu jaustis, nes uztenka genialaus kurinio. Tuomet sakyciau, o kodel einat i teatra? Pjese skaityk namie ir taupyk pinigus, nes ja gali pasiimti is bibliotekos Cha cha
Ir jo.. apie ka mes cia Juokiasi

offca rašė:
Niekada nesutiksiu, kad rezisierius turi kurini perdaryti taip, kad jis akivaizdziai būtų pastebimas kaip perdarytas kūrinys. jeigu kūrinys , šiuo atveju pjesė, parašytas silpnai, turiu omeny būtent tuos dalykus, ką kūrėjas nurodo ne dialuoguose, o tarp jų, tai ir interpretacijai vietos lieka arba per daug arba per mažai.
kai tuminas Beckete interpretavo Kaimo kelias, šalia medis. Vakaras. ir kitus dalykus, tai netgi pagirtina, kad kuo ma\iau nukrypo nuo pjesės, nes kitokiu atveju iš NEŽINIA KO buvo galima suregzti KOMEDIJĄ arba NUOBODYBĘ, o gavosi beveik tai, kas ir turi gautis. Tokiu požiūriu AŠ niekada nepateisinsiu OKT interpretacijų kokio Šekspyro kūrinų motyvais, nes tai daroma paimant kažkokį pagrindą ir sumalant jį per savo mėsmalę. tai kam tokiu atveju imti Šekspyrą ar kažką kitą, kad padaryti supersavą. Ir iš vis, pvz., norėčiau pamatyti kokį pasisekimą gautš OKT perdaręs becketą. Kad ir tą patį 'Godo'. Dabar ima žymius kūrinius ir išsidirbinėja, ir be to gana vienodai koršunoviškai. Nors gal nereikai taip kalbėti nemačius jojo premjeros. bėkim visi į Damaską. gi Koršas mostelėjo savo viduriniu pimpeliu Pavargęs
panelesmil
Dalyvė

Klube: narė

Parašė žinučių: 51

2007-03-06 00:34 8 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: panelesmil Įtraukti panelesmil Į adresų knygelę
Šiaip džiugu, kad sis rezisierius emesi si spektakli statyti Klaipedoje. Nes uostamiescio kulturinei bendruomenei ypatingai reikalingas toks autoritetu palaikymas, koki si trupe gavo is Oskaro Koršunovo.
Imogen dekui uz info, butinai pasistengsime Klaipedoje aplankyti premjera Šypsena


kertukas
Geras banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 8017

2007-03-06 09:06 9 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę

offca rašė:
Tokiu požiūriu AŠ niekada nepateisinsiu OKT interpretacijų kokio Šekspyro kūrinų motyvais, nes tai daroma paimant kažkokį pagrindą ir sumalant jį per savo mėsmalę. tai kam tokiu atveju imti Šekspyrą ar kažką kitą, kad padaryti supersavą. Ir iš vis, pvz., norėčiau pamatyti kokį pasisekimą gautš OKT perdaręs becketą. Kad ir tą patį 'Godo'. Dabar ima žymius kūrinius ir išsidirbinėja, ir be to gana vienodai koršunoviškai...


Labai originalus šiuo pasisakymu nesi. Tai ryški, didelė požiūrio į interpretaciją banga.

Jei Šekspyras, Becketas, Bethovenas ar panašūs yra istorijos vertybė, nepajudinams klasiškumas ir didžiulis kultūrinis palikimas, GENIJŲ palikimas, tai imkim, skaitykim kas parašyta, groklim iš natų ir... nėra problemų. Pastatykim scenoje pilį, apvilkime Šekspyro laikų rūbais, kalbėkime ta leksika ir ... gatavas spektaklis.
Offsa, nepaneigsi, kad "The beatles", ar pvz. "LED ZEPPELIN" klasika, neprilygstamas meistriškumas. Tai kurių velnių perki kokių dabarties "pienburnių", lyginant su anais "idolais", įrašus, komentuoji, analizuoji, kartais net gėriesi - juk galima paimti tavo skonio kokios 20-imt pripažintų grupių, ir jas klausyt, neigiant galimybę, kad kažkoks 20-mtmetis gali kėsintis į anuos GRANDUS, ir bandyt "ieškot savęs"?
Lygiai taip vertinu Koršunovą ir Becketą. Kam iš viso reikalingas tas Oskaras, jei "iškraipo". Juk yra profesionalai, statantys publikos labai lankomas "BAMBAS" - lai jie ima, skaito, ką Šekspyras užrašė. Gatavi spektakliai juk...


offca
Geras senbuvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 4149

2007-03-06 09:43 10 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: offca Įtraukti offca Į adresų knygelę
nu man per gyvenimą mačius NET gal kokius penkis spektaklius sudėtinga su Jumis tamstomis ginčytis Cha cha Ale postringavimo labui aš visgi pasilieku prie to, kad noriu turėti galimybę pamatyti ir originalų, be jokių interpretacijų kūrinio pastatymą, o tAda galbūt pažiūrėt ir kaip iš jo galima išsidergti. Tai gal ir drambliuko svajonės, tačiau aš niekada neskaitysiu kokio "Vasarvidžio nakties sapno" ir kitų klasikų pjesių, o pamatyt norėčiau. Ale pamatęs OKT versiją galiu pamanyt, kad ir pjesėje tik krušosi ir pan. kad ir kaip man tai patiktų. (turiu omeny krušimąsi) Nekaltas

Ir jokiu būdu nenoriu pasakyt, kad verta NEiti į tą 'Damaską'. Čia gal mano požiūrio narpliojimas netgi ne vietoje temos atžvilgiu. Ale kas man uždraus tai daryti Cha cha


kertukas
Geras banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 8019

2007-03-06 10:06 11 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Niekas "Vasarvidžio nakties sapne" nesikruša, bet interpretacija siužeto, skaitomo senobinėmis Šekspyro eilėmis - viršūnių viršūnė...

Susigalvojau problemą. Vakar prieš fenomenaliosios K.Muratovos seansą, turėjau laiko, susipažinau su Gedimino prospektu, ir kaip kvailelis nusipirkau išankstinį bilietą (to daryti visai nemėgstu) į Koršunovo premjerą. Ogi šiandien krepšinis toks neeilinis. Nuo 17 val. einu į Skalviją, tai nuo 18 val. nėra kaip parduot į teatrą, kai krepšinis 18.45val. Va, kur problemėlė. O rytoj nueit su šios dienos bilietu gali būti kebloka, nes matosi kad 06d. (geriau, kai reiktų keist į 08d.) Gerai, kad kaina tik 15 Lt. Galima bus "prapuldyt". Bet gal kam reikia?


imogen
Geriausia senbuvė

Klube: VIP narė

Parašė žinučių: 3079

2007-03-06 11:15 12 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: imogen Įtraukti imogen Į adresų knygelę

offca rašė:
nu man per gyvenimą mačius NET gal kokius penkis spektaklius sudėtinga su Jumis tamstomis ginčytis Cha cha Ale postringavimo labui aš visgi pasilieku prie to, kad noriu turėti galimybę pamatyti ir originalų, be jokių interpretacijų kūrinio pastatymą, o tAda galbūt pažiūrėt ir kaip iš jo galima išsidergti. Tai gal ir drambliuko svajonės, tačiau aš niekada neskaitysiu kokio "Vasarvidžio nakties sapno" ir kitų klasikų pjesių, o pamatyt norėčiau. Ale pamatęs OKT versiją galiu pamanyt, kad ir pjesėje tik krušosi ir pan. kad ir kaip man tai patiktų. (turiu omeny krušimąsi) Nekaltas


Tai jumi gal geriau i koki baleta eikit Drovus Ten yra libretas, kur surasomas visas sutrauktas turinys. O visa kita taip klasiška, taip miela, taip nekalta.. Angelas Cha cha
Gerb. offca, teatras neturi atlikti šviečiamosios funkcijos Jūsų literatūrinių žinių spragoms kompensuoti. Lietuvoje yra n-***režisierių kurie stato kūrinius, beveik analogiškai koks yra pjesės originalas, kur režisieriaus darbo - nulis. Tai pas juos ir eikit, ko ten veržiatės pas Koršunovus iš karto. Ir dar nueikit į "Romeo ir Džiuljeta", ten sužinosite, kad XIV a. pabaigoje, žmonės jau kepė picas su Suslavičiaus kecupu ApakęsTaip Jei taip tiesmukai tesugebate pazvelgti i sia meno sriti Liežuvis

Tiesa, galejai ir neprisipazinti, kad tik tiek nedaug mates Nežinau Mes beveik patikejom, kad perziurejai visa Korso "sudirbta" klasika ir jau dabar pasiilgai normalumo Cha cha


kertukas
Geras banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 8020

2007-03-06 14:44 13 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Labai sudirbinėt nederėtų - vis dėlto gyvent ne Vilniuje yra problemėlė matyti "VISKĄ" bei "ĮVAIROVĘ". Todėl barti dėl susidarytų stereotipų galima drąsiai tik vilniečius, kai jie dažnai gali lyginti...

imogen
Geriausia senbuvė

Klube: VIP narė

Parašė žinučių: 3081

2007-03-06 15:04 14 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: imogen Įtraukti imogen Į adresų knygelę
Kertuk, ans gi issidirbineja, provokuoja mumi. ner ko jo gint vargso berniuko is provincijos Drovus Cha cha

offca
Geras senbuvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 4150

2007-03-06 15:07 15 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: offca Įtraukti offca Į adresų knygelę


imogen rašė:
Tiesa, galejai ir neprisipazinti, kad tik tiek nedaug mates Nežinau Mes beveik patikejom, kad perziurejai visa Korso "sudirbta" klasika ir jau dabar pasiilgai normalumo Cha cha


O Koršo aš iš vis nematęs. Blevyzgoju iš bendro išprusimo Nekaltas

Kertuk, labai geras požiūris. Neisiu į spektaklius, kol jų nerodys Gargždų kultūrnamy. Tad lai sukasi tas Koršas ir lai nesiskundžia, kad nėra rinkos ar ką tai Nekaltas


kertukas
Geras banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 8020

2007-03-06 15:24 16 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Jei nematęs OKT, tai užuojauta. Matai, neturiu kur dėt bilieto, o čia yra nebuvusių...
Beje, iki Klaipėdos galėtum ir nukakt. "Šaltas vaikas" įrodytų kad taip atvirai ir egzaltuotai apie dabarties būsenas ir moralę niekas nekalba. Klaipėdos teatre tai jau tikrai tokių dalykų nebuvo iki Oskaro...
Teatras neturi savo patalpų, tai pavažinėja kartais. Tačiau tai visai nerentabilu...


kertukas
Geras banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 8021

2007-03-06 22:41 17 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Keista, kad į Koršunovo premjerą Vilniuje netrūksta bilietų Apakęs

Pavyko parduoti šiandieninius (apsimokėjo dėl krepšinio!), ir nusipirkau rytdienai.

Įdomu, kokie įspūdžiai?


imogen
Geriausia senbuvė

Klube: VIP narė

Parašė žinučių: 3082

2007-03-07 02:19 18 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: imogen Įtraukti imogen Į adresų knygelę
Trumpai (nors kas žino kaip trumpai čia gausis Drovus ) pabandysiu apžvelgti matytą šiandien premjerą, nors sako geriau tai daryti, kai įspūdžiai šiek tiek susiguli.. Tačiau, gal tai bent kiek padės susivokti tiems, kurie dar abejoja ar eiti į šį spektaklį rytoj, kovo 7d.

Tai va.. sėdėjom pirmoje eilėje, todėl veiksmas vyko (kaip retai būna) gan ARTI. Žinoma visą laiką šiose vietose rizikuoji (ypatingai pas tokius režisierius kaip OK) gauti kokių miltų ar kito briedo ant saves, kurie dažnai neapsiriboja scenos ribose, taciau šį kartą Koršuvonas mus "girdė" tik mirties, o gal gyvenimo apeigu vynu..
Pirmas įspūdis koks atėjo bežiūrint šį spektaklį, kad jis tiesiog yra kitoks nei įprasti OK spektakliai.. Jame nebuvo įprastų OK pošlybių, žargono, sakyčiau, kad nebuvo daug kažkokių ypatingai stebinančių režisūrinių subtilybių. Man tarsi pasirodė, kad režisieriui pabodo išsidirbinėti ir jis į savo repertuarinį meniu įtraukė spektaklį, kuris tarsi atspindi jo vidinius išgyvenimus, ieškojimus, kuris nebus pataikavimas publikai, o tiesiog kalbėjimas apie tai, kas jam šiuo metu svarbu. Ir tas kalbėjimas bus gan rimtas ir JO bus daug.. Gal tiesiog kažkoks, šio jo gyvenimo laikotarpio atspindys, kaip jis ir užsimena anonsiniuose pasisakymuose..
"Kelione I Damaska" kitoks dar tikriausia ir tuo, kad jame nematome įprastos jo teatro trupės su visom Samuolytem, Gavenoniais, Ivanauskais.. Man tikrai buvo idomus tas jo "lipdymas is kito molio", o tiksliau su Klaipedos teatro aktoriais. Ir nepasakyciau, kad ta trupe super ypatingai pademonstravo vaidybinius sugebejimus, bet man buvo idomu.. Buvo grazu ziureti i ta nuosirduma sklindanti is tu aktoriu, tas tikras ašaras riedančias upeliais su pasikukciojimais. Man toks įspūdis kažkodėl šovė galvon, kad režisierius tarsi atskleidė šiuos aktorius naujai patirčiai, ir jų darbas scenoje, jų atsidavimas savo vaidmenims tarsi bylojo apie nebylų dėkingumą, o kartu išdidumą.. galbūt todėl jis ir pasirode toks nuoširdus.
Kalbant apie patį spektaklio turinį, vis dvejinosi (ar tai n-tinosi Cha cha): tai kur gi po velnių šis veiksmas vyksta? skaistykloje, žemėje, lavoninėje ar psichineje ligonineje? "Į Damaską" laikomas autobiografiškiausiu Augusto Strindbergo kūriniu parašytu jam gulint psichiatrinej ligoninej: neturtingas, tačiau žinomas ir prastą reputaciją turintis rašytojas laukia jam išsiųstų pinigų. Pinigų vis nėra, todėl jis nusprendžia pabėgti su ką tik sutikta ištekėjusia moterimi. Kelionė greitai virsta košmaru: visi jo sutikti žmonės yra iš jo praeities. Rašytojas susiduria akis į akį su savo gyvenimu: vaikyste, mokslo metais, įsimylėjimais, branda. Jis nepaliaujamai skrieja iš miesto į miestą, visą laiką bėgdamas nuo savo persekiotojų – gedulingų maršų, laidotuvių ir karstų nešikų. Per sapnus ir fantazijų pasaulį, pažeminimą ir paranoją, rašytojas žengia išsivalymo keliu – nežinodamas, ar pakeliui patiriami išgyvenimai jį gydo, ar kankina.
Kodėl pjeses autorius šią kelionę vedą būtent į šį Damasko miestelį esantį Sirijoje? Pasirodo Damasko pavadinimas siejamas su vyriausiuoju Nojaus sūnumi, kuris, kaip sako Biblija, čia apsigyveno po Tvano. Dar sakoma, kad kiekvienas kultūringas žmogus turi dvi tėvynes – savąją ir Siriją. Būtent šioje šalyje susidarė sąlygos, kad atsirastų žemdirbystė, abėcėlė, trys didžiosios monoteistinės religijos, filosofija, prekyba ir t.t.. Damaskas varžosi dėl pasaulyje seniausio miesto pavadinimo. Todėl galime daryti išvadas, kad " kelione i Damaska" tarsi simbolizuoja dievoiešką, kelionę į ten kur civilizacijos pradžių pradžia.. Ištakos, kur žmogus pradėjo vystytis kaip asmenybė.
Žinoma būtina paminėti spektaklio scenografiją, kuri Norvegijoje pelnė Paulėkaitei prestižinį "Hedos" apdovanojimą. Ji iš tikrųjų tokia truputį kraupoka.. Stikliniuose "akvariumuose" matome žmogaus kūno dalis, kabančias kaip kiaulienos kumpiai skerdykloje ir tuo pačiu tie patys scenografiniai elementai, kaip jau iprasta OK spektakliuose vėl tampa pagrindiniu "irankiu" ar "priemone" su kuriu pagalba ir vystomas pagrindinis spektaklio veiksmas. Kartu tas "akvariumu" stiklas tarsi simbolizuoja plona ir vos pastebima riba tarp realybes ir kliedejimu.. tarp tiesos ir melo.
Jei taip trumpai apibendrinant, tai nebuvo geriausias OK spektaklis is mano matytyju, taciau jis man patiko. Man patiko, jog jis apskritai emesi sios gana nelengvos ir nepopuliarios pjeses. Man patiko, kad jis tai dare su kita trupe nei iprastai. Man patiko, kad tai buvo kitoks spektaklis nei jo kiti pastatymai..
O ko truko..? truko kazko kas darytu si spektakli ypatingu. Man truko kazkokios vidines tos spektaklio jegos, kuri mane sujaudintu, nors pati pjese gana stipri. Žinoma tai gali būti ir dėl to, jog mano paskutinis spektaklis matytas buvo Nekrošiaus "Faustas", kuris buvo toks stiprus ir jaudinantis, kad jam prilygti ir konkuruoti iš tikrųjų nelengva. Ir aš pajaučiau, kad bežiūrit "Į Damaska" aš nuolat lyginau šiuos du kūrinius. Nes šios abi pjesės turi nemažai ką bendro, jos abi kalba apie svarbiausius žmogui rūpimus dalykus: kūrybą, dievą, mirtį, meilę, laisvę. Bet Koršunovas savo režisūrine kalba apie tuos pačius dalykus kalbėjo kur kas silpniau... kur kas... "Kelione i Damaska" nebuvo toks išdirbtas, išnešiotas, išgryninatas kokį mačiau "Faustą".
Todel jei taip vertinti balais, tai duociau silpna 8.
O ar kam rekomenduociau..? Pirma atsizvelgziau kas to klausia Mirkt

Tai va tiek vat butu pradiniu ispudziu. atsiprasau, jei pasirodysiu siek tiek nesklandi, taciau taip jau buna, kai rasai ant karstuju sokinedama nuo vienu prie kitu is atminties kylanciu ir dar nespejusiu ataušti emociju.. Šypsena


imogen
Geriausia senbuvė

Klube: VIP narė

Parašė žinučių: 3083

2007-03-07 02:41 19 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: imogen Įtraukti imogen Į adresų knygelę

kertukas rašė:
Jei nematęs OKT, tai užuojauta. Matai, neturiu kur dėt bilieto, o čia yra nebuvusių...
Beje, iki Klaipėdos galėtum ir nukakt. "Šaltas vaikas" įrodytų kad taip atvirai ir egzaltuotai apie dabarties būsenas ir moralę niekas nekalba. Klaipėdos teatre tai jau tikrai tokių dalykų nebuvo iki Oskaro...

jo offca, del Koršunovo ne tik iki Klaipėdos, bet ir iki Vilniaus galėtum nukakt, o tada cia blevyzgot Piktas Nekaltaskertukas
Geras banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 8023

2007-03-07 09:02 20 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Didelis dėkui imogen už tokį išsamumą. Aišku, geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt perskaityti. Vis tiek visko neįsivaizduosi...

Įdomu, kiek trunka? Vis dėlto išvakarės. Bendradarbėms turiu romantiškų įrašų padaryti...

Tik atkreipiau dėmesį, jog akcentuoji, kad "su nauja trupe". Man gi neišdildomą prisiminimą paliko Oskaro darbas su ta pačia trupe prie moderniosios dramaturgijos - Šalto vaiko. Ten Neli Savičenko, berods ir Vytautas Paukštė puikiausiai įkūnyjo būdingą koršunovinį drąstiškumą. Taigi, jie kažkiek ir "susidirbę" jau...

Matai, kaip gerai, kai gali prieš spektaklį paskaityti įspūdžius. Man jau neteks rašyti. Nebent Klaipėdos teatro lankytojams. Remontuoja lyg muzikinį teatrą uostamiestyje, ne dramos?...


offca
Geras senbuvis

Klube: narys

Parašė žinučių: 4151

2007-03-07 09:08 21 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: offca Įtraukti offca Į adresų knygelę
remontuoja dramos, ne muzikini. visi okt numatyti spektakliai kl. perkelti is dramos i muzikini Pavargęs

kertukas rašė:
Remontuoja lyg muzikinį teatrą uostamiestyje, ne dramos?...
imogen
Geriausia senbuvė

Klube: VIP narė

Parašė žinučių: 3084

2007-03-07 11:21 22 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: imogen Įtraukti imogen Į adresų knygelę
Kertuk, spektaklis prasidejo veluojant gal apie 18.25, o baigesi pries desimta. Galima sakyti 3,5 val.
Na, o apie aktoriu trupe tai as viska zinau, tik kalbu apie tai, kad vis tiek tai yra retas reginys, palyginus su tuo, i ka as ziurejau paskutinius 8 metus OK scenoje.
Prisipazinsiu chebra, "Salto vaiko" as esu po sioliai nemacius Drovus Man atsitikdavo vis koks tai zakon podlasti kai ji Vilniuje rodydavo, o dabar dar ir Klaipedos teatras sugriuvo, tai ir ten nebenuvaziuosiu kaip tu sakai Kertuk: del Koršunovo Cha cha

einu paskaitysiu ka cia nakti pritryniau, gal jau puse istrint reikia Juokiasi


imogen
Geriausia senbuvė

Klube: VIP narė

Parašė žinučių: 3085

2007-03-07 11:48 23 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: imogen Įtraukti imogen Į adresų knygelę
Kertuk, jei tu paklaustum ar tau rekomenduoti, tai sakyciau, kad gali ir neskubeti, uzteks kada prie progos. Nu va kai pamaciau "Vaidinant auka" kazkaip is karto puoliau visiems rekomenduoti ir zinau, kad neprasoviau nes anas toks populistinis buvo, o dar muzika nebloga, humoras ir t.t..
O "I Damaska" galime priskirti prie rimtuju pjesius, bet ne tokiu zinomu kaip "Hamletas" ar "Faustas", todel manau, kad ji nebus labai populiari. O ir kaip minejau.. gilumos truksta jei jau nusiteikiant rimtam kuriniui.


kertukas
Geras banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 8024

2007-03-07 13:08 24 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Dėkui, dėkui, imogen. Bilietas jau yra, lako - nelabai...
Atsisėsiu kaip įprasta kur tai arti tavosios I eilės. Jei bus verta, pasinaudosiu pertraukos suteikiama teise nebežiūrėti.
Tiksliau parekomenduoti nebeįmanoma, nes lenda "individualaus priėmimo" faktoriai, kada kiekvienas sprendžia ką mato pats.

Štai, man K.Muratovos "Derintojas" - topas. Tačiau rekomenduoti nepuolu - gi ten autorės ironija pateikiama taip savotiškai, jog kiekvieno reikalas yra įvertinti. Garantuoju, kad kitiems įspūdis nepadaromas...


kertukas
Geras banginis

Klube: narys

Parašė žinučių: 8027

2007-03-08 10:29 25 žinutė iš 28 Atsakyti forume: visiem Atsakyti privačiai: kertukas Įtraukti kertukas Į adresų knygelę
Publikai sunkus, kritikai - lengvai pasiduodantis, "Pakeliui į Damaską", manau, neuzsiliks ilgai scenoje.
Todėl nepradėsiu...


Tikrinti, ar yra naujų atsakymų temoje
Atsakyti Kitos temos Nauja temaPranešti apie naujas žinutes šioje temoje
Mano prenumeratos

Statistika

Kultūra: 3.155 Žinučių forume 103.365 548 Narių klube 999 Banga.lt laikrodis 16:53 Dažnai užduodami klausimai ir atsakymaiKultūra

Moderuoja: BangaLT, offca, Someone*Else
Statusas: ne narys (Įstoti)
Forumas
Naujienos
Nariai
Foto
Nuorodos

Banga.lt klubai


Mano įrankiai

Privačios žinutės
Mano temos
Dienoraštis
Draugų adresai
Mano duomenys

Mano meniu

Į mano meniu įkelti puslapį: Pakeliui "Į Damaską" su O. Koršunovu ir Klaipėdos dramos teatro trupe

Prisijungę draugai

Visi draugai

Paieška

 

Dažnai užduodami klausimai