Terminu praleidimas ir atstatymas

Terminu praleidimas ir atstatymas

Situacija - zmogelis tik dabar suzinojo, kad jo senele (jau mirusi) turejo pora hektaru zemes (Moletu rajone). Zinoma, terminai pateikti pareishkima del nuosavybes teises atkurimo jau seniai praleisti. Taigi, belieka kreiptis i teisma del ju atstatymo. Gal galite labiau ish teismu praktikos puses pakonsultuot, ko tas zmogus turi tiketis teisme, kaip jam geriau argumentuoti savo prashyma, kaip apskritai musu teismuose i tokias situacijas ziurima ? Beje, kokiam teismui priskirtina tokia bylaDrovus ?

Nuosavybes teisiu atkurimo istatyme numatyta, kad termina prasymui ir dokumentams paduoti gali buti atnaujinamas tik esant svarbioms priezastims, todel ta svarbia priezasti butina surasti ir ja pagristi rimtais irodymais. Tokie variantai, kaip “as tik visai neseniai suzinojau” arba “mociute buvo per sena, kad kazkur kreiptis” nepraeis. Kiek zinau is patirties, dauguma tokiu prasymu yra atmetami kaip nepagristi, kadangi terminas paduoti prasymui buvo tikrai ilgas (~10 metu), todel sugalvoti svarbia priezasti, kodel visus tuos 10 metu nebuvo galimybes paduoti prasyma, sugeba ne kiekvienas Šypsena. Prasymas butu paduodamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

P.S. Siaip pirmojoje instancijoje kartais teisejai pagaili kokios bobutes ir termina atnaujina, taciau jei valstybine institucija, nagrinejanti prasyma, nepatingi apskust - LVAT naikina sprendima be jokios sazines grauzaties.

Jo, cia geras - sugalvot priezasti… Bet ka reiketu sugalvot, jei zmogus tikrai nuoshirdziai nezinojo ? Ta senele numirus dar prie sovietu, tokie dalykai tada mazai kam rupejo, o dabar, galima sakyti, atsitiktinai suzinojo per zemetvarkininkus, kad yra ta jos zemeNežinau.
O shiaip tai kaip tas prashymas teismui pateikiamas ? Egzistuoja kokie nors standartiniai blankai ?

  1. Kiekviename dalyvaujančio byloje asmens procesiniame dokumente turi būti:
  1. teismo, kuriam paduodamas procesinis dokumentas, pavadinimas;

  2. dalyvaujančių byloje asmenų procesinė padėtis, vardas, pavardė, asmens kodas (jeigu jis yra žinomas), gyvenamoji vieta, o tais atvejais, kai dalyvaujantys byloje asmenys arba vienas iš jų yra juridinis asmuo, – jo visas pavadinimas, buveinė, kodas, atsiskaitomosios sąskaitos numeris ir kredito įstaigos rekvizitai. Asmeniui pageidaujant, kad procesiniai dokumentai būtų įteikti per telekomunikacijų galinį įrenginį, nurodomas tokio telekomunikacijų galinio įrenginio adresas;

  3. procesinio dokumento pobūdis ir dalykas;

  4. aplinkybės, patvirtinančios procesinio dokumento dalyką, ir įrodymai, patvirtinantys šias aplinkybes;

  5. priedai pridedami prie pateikiamo procesinio dokumento;

  6. procesinį dokumentą paduodančio asmens parašas ir jo surašymo data.

  1. Procesiniame dokumente, kuriuo atsisakoma pareikšto ieškinio, atskirojo, apeliacinio ar kasacinio skundo, turi būti pažymėta, kad pareiškėjui žinomos tokio atsisakymo procesinės pasekmės.

  2. Jeigu procesinį dokumentą teismui pateikia atstovas, procesiniame dokumente nurodomi šio straipsnio 2 dalies 2 punkte numatyti duomenys apie atstovą, taip pat pridedamas dokumentas, įrodantis atstovo teises ir pareigas, jeigu tokio dokumento byloje dar nėra arba jeigu byloje esančio įgaliojimo terminas yra pasibaigęs.

  3. Už dalyvaujantį byloje asmenį, kuris negali pasirašyti, procesinį dokumentą pasirašo jo įgaliotas asmuo, nurodydamas priežastį, dėl kurios pats dalyvaujantis byloje asmuo negalėjo pasirašyti pateikiamo dokumento.

Tik turi buti pagrsta kodel teismas turi atstatyti termina. Motyvacija, kad tada buvo sovietu laikai ir tai niekam nerupejo, tikrai nebus pripazinta pakankanma.

Mano situacija panasi. Vienas is galimu paveldetoju kazkur atrado testamenta, apei kurio gyvavima nebuvo girdeti 30 metu.
Idomu, testamento atradimas archyve galetu buti teismo pripazintas svarbia priezastimi atstatyti termina?

Jeigu pareiskejai net negalejo zinoti apie trukstamo dokumento egzistavima (pvz., mociute mire Sibire ir Lietuvoj nieks nieko nezinojo), tokiu atveju, manyciau, kad butu pagrindas termina atstatyti. Kitais atvejais pagrindo nelabai butu.
Siaip NT atkurimo istatyme buvo nustatyti du terminai: vienas pateikti prasymui, kitas - dokumentams. Dokumentus buvo galima pateikineti dar 2 metus po termino pateikti prasyma pasibaigimo. Taigi, kelias paduoti prasyma ir jau po to visom imanomom priemonem ieskoti trukstamu dokumentu uzkirstas nebuvo. Del to pakankamai daznai atmetami tokie prasymai, kai pareiskejas zinojo ar galejo zinoti apie dokumento buvima, taciau aktyviai jo neieskojo.

Žemetvarka beveik visais atvėjai nurodo, jog teismas spręstų savo nuožiūra!!! Toks faktas kaip senyvas amžius, mažaraštingumas, liga yra rimtas pagrindas terminui atnaujinti, be abejo galima paminėti, jog buvo kreiptasi į archyvą, kuris nepateikė informacijos ir tik pakartotinai kreipusis buvo rasta duomenų apie valdytą žemę ir t.t.
O šiaip susiraskite advokatą.
Daugiau info privačiai.